Rewelacyjny Wietnam

/Rewelacyjny Wietnam
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Rewelacyjny Wietnam

2023-02-03T11:43:58+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Wietnam
Transport: Samolot
Ilość dni: 13 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Ho Chi Minh (Sajgon). Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Ho Chi Minh, jak dziś nazywa się Sajgon, nosi imię pierwszego prezydenta kraju Ho Chi Minha. Miasto prezentuje się dziś jako wspaniała metropolia i stanowi atrakcję dla zagranicznych gości. Dzięki wietnamskiemu stylowi i tętniącym życiem ulicom miejsce to ma niezwykły urok i moc przyciągania. Sklepy i bary, kawiarnie i restauracje wyrastają wzdłuż bulwarów i nadają miastu niepowtarzalny charakter i bardzo przyjemny klimat. Zwiedzania miasta, gdzie zobaczymy m.in.: Pałac prezydencki, teatr miejski, katedrę, urząd pocztowy i dzielnicę portową. Wejdziemy do fabryki farb. Dalej zwiedzanie dzielnicy China Town. Zobaczymy m.in. świątynie Thien Hau, pagodę Giac Lam i targ Binh Tay. Przejazd do szkoły bonsai oraz Cu Chi, do podziemnych tuneli z czasów wojny przeciwko Francuzom, a później USA. Następnie zwiedzanie centrum sekty Cao Dai w Tay Ninh. Powrót do hotelu. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd ku wspaniałym krajobrazom w delcie potężnego Mekongu. Jest to trzecia największa delta rzeczna na świecie. Po drodze zwiedzanie pagody Vinh Trang. Przepłynięcie łodzią z My Tho do Wyspy Owocowej (Toi Son). Zwiedzanie farmy owocowej i przepłynięcie łódkami sampan po małych kanałach między wysepkami na rzece. Przejazd do Can Tho. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przepłynięcie łodzią do pływających targów Can Tho, na których przeładowywane są regionalne produkty rolne. Inna istotną formą działalności gospodarczej w obrębie delty na rybołówstwo. Po południu lot do Danang. Przejazd do miejscowości Hoi An. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Hoi An. Jeszcze przed założeniem Makao Portugalczycy powołali tutaj w XVI wieku przedsiębiorstwo handlowe. Izolacja Hoi An w wyniku wyschnięcia rzeki Thu Bon spowodowała, że zachował się tutaj średniowieczny klejnot architektury. Zwiedzanie Hoi An. Popołudniu przelot do Hanoi. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Hanoi nazywane jest najpiękniejszym miastem Wietnamu. Jest ono ostatnią atrakcją wycieczki po „kraju o dwóch twarzach”. Zwiedzimy mauzoleum Ho Chi Minha, Dom na Szczudłach oraz Pagodę Jednej Kolumny, która jest poświęcona Bogini Miłosierdzia. Pagodę tę wybudowano w XI wieku z pnia jednego drzewa. Dalej zobaczymy świątynie Quan Thanh i pagodę Tran Quoc oraz zwiedzimy „Świątynię Literatury”. Przejazd do Halongu. Nocleg na statku ampan.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Podczas rejsu trakcyjnym statkiem dżonka wyłania się wspaniały widok około 3000 dziwnie ukształtowanych wapiennych wysp. Przejażdżka łodzią przez ten spektakl przyrody należy do najbardziej niezwykłych przeżyć towarzyszących podróży do Wietnamu.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przelot do Phnom Penh (uwaga: obowiązek posiadania wizy, można ją uzyskać na miejscu za opłatą 30 USD). Phnom Penh jest stolicą Kambodży, byłego Imperium Khmerów. W średniowieczu Khmerzy zdominowały całą Azję Południowo – Wschodnią, nikt nie znał wówczas takich krajów jak Laos czy Tajlandia. Ludy te żyły jako mniejszości na terytorium imperium Khmerów żyzne tereny w delcie Mekongu. Kambodżanie to stary cywilizowany lód zamieszkujących Azję Południowo – Wschodnią i znacznie różniący się od swoich sąsiadów we wszystkich aspektach etnicznych, językowych i religijnych. Ich pismo nie jest podobne do żadnego, jakim posługują się sąsiedzi. Również i architektura jest odmienna – tam, gdzie stare nie ustąpiło jeszcze betonowym konstrukcjom – a ulice harmonijne łączą aktywność typową dla Azji Południowo-Wschodniej z francuskim stylem życia. Podczas spaceru można zauważyć, że miasto dobrze prosperuje. Wszędzie powstają nowe budynki, hotele, biurowce, ulice są pełne restauracji, barów kawiarni i supermarketów. Na ulicach sprzedawane są krajowe produkty rolne, a popularne wśród turystów masaże i sklepy z pamiątkami można znaleźć wszędzie. Na trasie spaceru zobaczymy m.in.: ciekawą dzielnicę kolonialną, Srebrną Pagodę, Wat Phnom i Muzeum Narodowe, które zobaczymy z zewnątrz. Jeśli Król aktualnie nie ma spotkań, zobaczymy również z zewnątrz Pałac królewski. Duże targi miejskie i nowo zaprojektowane ścieżki wzdłuż Mekongu stanowią atrakcję dla wszystkich odwiedzających. Zakwaterowanie. Nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kampong Cham. Miasto położone nieopodal dużego jeziora Tonle Sap. Zobaczymy most nad Mekongiem, który co roku musi być ponownie wykładany bambusem, ponieważ w porze deszczowej prąd porywa konstrukcję. W porze suchej tą drogą odwiedzić można wyspę Koh Pen. Zwiedzimy Wat Nokor, pagodę z XI wieku, którą atrakcją jest wielki leżący Budda, a także liczne inne jego posągi. Przejazd do uroczego miasteczka nad Mekongiem – Kratie. Słynie z prawdziwej sensacji natury. Tutaj bowiem można podziwiać niezwykle rzadkie delfiny z Mekongu żyjące na wolności, które tutaj poniżej bystrzy Mekongu zachowywały swój habit. Oglądanie tych ściśle chronionych zwierząt z Mekongu podczas rejsu łodzią to czysta przyjemność. Zakwaterowanie, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do jedynej wioski w dolnym biegu bystrzy Makongu – Stung Treng na granicy z Laosem. Obejmuje oba kraje największe na świecie bystrza, tak zwany krajobraz tysiąca wysp. Niezwykłe doświadczenie, wspaniałe dla odwiedzających, a zarazem przeszkoda w rozwoju gospodarczym Państw, ponieważ ten ogromny obszar Mekongu jest nieprzejezdny dla żeglugi. Było tak zawsze i pozostaje do dziś. Żaden statek nie może pokonać tego odcinka, ani w dół, ani w górę rzeki. Wszelka forma handlu miała tutaj swoją granicę. Region ten jest wyśmienicie zachowany. Jest rajem dla flory i fauny. Niezliczone gatunki zagrożone znalazły tu schronienie i dzięki temu są w stanie przetrwać. Zakwaterowanie, nocleg.
11. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Siam Reap. Tętniące życiem miasto zawdzięcza swój obecny rozkwit turystyce, która pojawiła się tutaj po zakończeniu reżimu Pol Pota i otworzyła przed ludnością perspektywy ekonomiczne. Po drodze zobaczymy zespół świątyń, które stoją jako opustoszałe w gęstym lesie. Świątynie zbudowano w czasach, gdy imperium Khmerów znajdowało się pod panowaniem dwóch rywalizujących miedzy sobą królami (wuja i siostrzeńca). W Koh Ker mieściła się siedziba króla w pierwszej połowie X wieku. Zwiedzimy ruiny Beng Mealea, które wspaniale od wieków ukazują walkę między naturą a budowlami, wzniesionymi przez człowieka. Zakwaterowanie w Siam Reap, nocleg.
12. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Angkor Thom (XII wiek). Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Bramę Południową, Świątynie Bayon, z wyjątkowymi 54 wieżami, ozdobioną ponad 200 uśmiechniętymi twarzami Avolokiteśvary, Świątynie Baphun o piramidalnej konstrukcji, która leży w północnej części Bayon i symbolizuje mistyczną górę Meru, Phimeankas – ogromny kompleks świątynny, który w przeszłości był zarezerwowany dla króla Taras Słoni, z którego król wraz z świtą oglądał przedstawienia lub witał swój lud, Preah Palilay jest świątynią starszą od Angkor Thom, leży w pobliżu, jest nieco bardziej ukryta w dżungli. Następnie zwiedzimy najsłynniejszą świątynię – Siedzibę Bogów Angkor Wat. Świątynia widnieje od 1992 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest znana z piękna i przestronności. W Angkor Wat się znajduje się największa na świecie płaskorzeźba, która rozciąga się na zewnętrznej galerii i opowiada historię z hinduskiej mitologii. Powrót do hotelu, nocleg.
13. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Siem Reap. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, loty krajowe, zakwaterowanie w hotelach 3/4* (lokalny standard) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty – śniadania, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilet lotniczy w tym bagaż podręczny i rejestrowy (cena biletu uzależniona od terminu wycieczki), opłata wizowa Kambodża (obecnie 30 USD cena z 2020 r.), bilety wstępu, dopłata do obiadów w porze kolacji, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka Wietnam Saigon Ho Chi Minh City Teatr miejski    Wycieczka Wietnam targ na rzece Mekong Can Tho    Wycieczka Wietnam Hanoi mauzoleum Ho Chi Minha

Wycieczka Wietnam Angor Thom    Wycieczka Wietnam Angor Wat

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Saigon Ho Chi Minh City Pałac Prezydencki – fot. by beejees, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1398751/

Pozostałe zdjęcia:
Saigon Ho Chi Minh City Teatr miejski – fot. by falco, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1234326/
Targ na rzece Mekong Can Tho – fot. by falco, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1270199/
Hanoi mauzoleum Ho Chi Minha – fot. by falco, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1235928/
Angor Thom – fot. by dMz, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1349581/
Angor Wat – CC0 Domena publiczna https://pxhere.com/pl/photo/1459147

 

 


Wycieczka Wietnam Białystok, Wycieczka Wietnam Bydgoszcz, Wycieczka Wietnam Elbląg, Wycieczka Wietnam Gdańsk, Wycieczka Wietnam Katowice, Wycieczka Wietnam Kielce, Wycieczka Wietnam Kraków, Wycieczka Wietnam Lublin, Wycieczka Wietnam Łódź, Wycieczka Wietnam Olsztyn, Wycieczka Wietnam Poznań, Wycieczka Wietnam Rzeszów, Wycieczka Wietnam Szczecin, Wycieczka Wietnam Warszawa, Wycieczka Wietnam Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.