Płock – Wrocław – Oporów

/Płock – Wrocław – Oporów
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Płock – Wrocław – Oporów

2023-02-03T11:04:46+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Płocka. Spacer po Wzgórzu Tumskim wznoszące się ponad 60 m nad rozległą doliną Wisły, jest wysuniętym, obszernym cyplem skarpy, tworzącym dogodne miejsce dla osadnictwa. Najstarsze odnalezione ślady osady pochodzą z okresu kultury łużyckiej, później prawdopodobnie wzgórze nie było zamieszkałe. Obok wejście do Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to najstarsza świątynia rzymskokatolicka i najcenniejszy zabytek Płocka, położona na wznoszącym się 60 m nad Wisłą Wzgórzu Tumskim, miejsce spoczynku władców Polski. Następnie Muzeum Mazowieckie jest to regionalne muzeum w Płocku, założone w 1820. Jest jednym z najstarszych istniejących tego typu placówek w Polsce. Przyjazd do Wrocławia. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Wrocław. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – muzeum sztuki we Wrocławiu, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, założone w 1893 we Lwowie, od 1980 we Wrocławiu; Panorama Racławicka ukazuje artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami. Obraz został namalowany na płótnie żaglowym o długości 120 metrów na 15 metrów. Wejście do Muzeum Narodowego jest to jedno z głównych muzeów Wrocławia i Dolnego Śląska. Zbiory muzeum obejmują przede wszystkim malarstwo i rzeźbę, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki całego Śląska. Dalej zobaczymy: Rynek i Ostrów Tumski, Promenadę Staromiejską. Zwiedzanie wnętrza Katedry, na trasie spaceru zobaczymy Uniwersytet Wrocławski, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu, który zwiedzimy. Zobaczymy m.in.: Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników, kościół św. Elżbiety oraz na trasie zwiedzania liczne Wrocławskie krasnale, Kamienice Jaś i Małgosia, rynek, Ratusz Staromiejski, plac Solny i Piwnica Świdnicka. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Zobaczymy hale stulecia, która została wzniesiona w latach 1911-1913 według projektu Maxa Berga. W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Przejdziemy do fontanny, która jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Zwiedzania Pawilonu Czterech Kopuł. Przejazd na zwiedzanie Afrykarium. Jest to największa inwestycja w dziejach wrocławskiego zoo kosztowała 220 mln złotych. Budowa imponującego budynku ruszyła w 2012 roku i zakończyła się w 2014 roku. W Afrykarium możemy oglądać faunę i florę Czarnego Lądu, w tym m. in. rafę koralową i ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne, około 50 różnych gatunków ryb z jezior Tanganika i Malawi, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie występujące w rejonie Kanału Mozambickiego. Do tego hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle, wydry i manaty występujące w dżungli Kongo. Następnie wejdziemy do Ogrodu Japońskiego. Wjazd windą na punkt widokowy budynku Sky Tower. Budynek ten jest najwyższy w Polsce w kategoriach wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Od roku 2014 odbywa się tam bieg. Biegacze startują z poziomu ulicy, a meta znajduje się na punkcie widokowym na 49 piętrze. Do pokonania są 1142 schody. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Zamku w Oporowie / k. Kutna, zwiedzanie muzeum – ceglany zamek wzniesiony w stylu gotyckim w latach 1434-1449 przez biskupa kujawskiego Władysława Oporowskiego. Dawniej stanowił centrum rozległych dóbr ziemskich rodu Oporowskich herbu Sulima. W 2007 wpisany do Państwowego Rejestru Muzeów. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Wrocław – fot. by przemokrzak, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1511660/


 

 

 


Wycieczka Wrocław Białystok, Wycieczka Wrocław Bydgoszcz, Wycieczka Wrocław Elbląg, Wycieczka Wrocław Gdańsk, Wycieczka Wrocław Katowice, Wycieczka Wrocław Kielce, Wycieczka Wrocław Kraków, Wycieczka Wrocław Lublin, Wycieczka Wrocław Łódź, Wycieczka Wrocław Olsztyn, Wycieczka Wrocław Poznań, Wycieczka Wrocław Rzeszów, Wycieczka Wrocław Szczecin, Wycieczka Wrocław Warszawa

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.