Łódź – Ziemia Kłodzka – Nachod – Płock

/Łódź – Ziemia Kłodzka – Nachod – Płock
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Łódź – Ziemia Kłodzka – Nachod – Płock

2023-02-03T11:13:24+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Łodzi. Zaczniemy od największego, czynnego żydowskiego cmentarza w Europie – pochowanych jest około 60 tyś. osób. Następnie zwiedzanie Muzeum Kinematografii – muzeum gromadzące filmy, plakaty, elementy scenografii, urządzenia techniczne oraz inne pamiątki związane z kinematografią. Dalsze zwiedzanie miasta murali. Projekt Galeria Urban Forms, czyli łódzkie murale, to stała galeria wielkoformatowych obrazów – murali umieszczonych bezpośrednio na elewacjach budynków na terenie całej Łodzi. Spacer najbardziej znaną ulicą miasta – Piotrkowską, gdzie zobaczymy m.in. Pałac Juliusza Heinzla, który jest wybitnym przykładem XIX-wiecznej architektury rezydencjonalnej. Rewitalizacji poddany został także kompleks budynków wzniesionych przez słynnego łódzkiego przemysłowca Izraela Kalmanowicza Poznańskiego. Przejazd do Kudowy-Zdrój. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Błędnych Skał w Parku Narodowym Gór Stołowych. Obszar Błędnych Skał ma powierzchnię ok. 22 ha. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6 – 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca ciosowego. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka”, „Labirynt”, „Tunel”, „Wielka Sala”. Przejazd na Czeską stronę na zwiedzanie Zamku Nachod. Jest to rozległe założenie zamkowo-pałacowe (pomnik dziedzictwa narodowego), wznoszące się na skalistym wzgórzu nad miastem. Jest to gotycki zamek z XIII w. przebudowany przez włoskich architektów w XVI i XVII wieku w stylu renesansowym. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w pobliże wsi Kletno na zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej, która jest najdłuższą i najpiękniejszą jaskinią w Polsce. Łączna długość jej korytarzy i komnat wynosi ok. 3 km. Pełna skamieniałości zwierząt, które zamieszkiwały jaskinię ok. 2 milionów lat temu, bogatych form naciekowych i podziemnych strumieni zachwyca różnorodnością i tajemnicą. Następnie zwiedzanie Kopalni w Złotym Stoku, która jest dawną kopalnią złota nieczynną od kilkudziesięciu lat. Obecnie jest całkowicie przystosowana do  ruchu turystycznego. Zwiedza się sporą część kopalni, podziemne wyrobiska, ale także wiele podziemnych ekspozycji. Indywidualny spacer w Parku Zdrojowym w Kudowie-Zdroju – zabytkowy park o powierzchni 12,97 ha, położony jest w centralnej części uzdrowiskowego miasta i został założony ‎pod koniec XVIII wieku na wzór parków angielskich. Najchętniej odwiedzane miejsce przez kuracjuszy i licznie przyjeżdżających turystów – stanowi główną atrakcję uzdrowiska. Tuż przy Parku znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Zamku Grodno położonego w Górach Czarnych na szczycie góry Choina. Następnie spacer po Zaporze Lubachowskiej w Zagórzu Śląskim została zbudowana w XIX wieku i utrzymuje sztuczny zbiornik jeziora Lubachowskiego, zwanego też Bystrzyckim. Przejazd do Płocka. Spacer, podczas którego zobaczymy Dom Rodzinny Władysława Broniewskiego oraz jego pomnik. Dalej Wzgórze Tumskie wznoszące się ponad 60 m nad rozległą doliną Wisły. Jest wysuniętym, obszernym cyplem skarpy, tworzącym dogodne miejsce dla osadnictwa. Najstarsze odnalezione ślady osady pochodzą z okresu kultury łużyckiej, później prawdopodobnie wzgórze nie było zamieszkałe. Zobaczymy również port oraz amfiteatr a obok wejście do Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest to najstarsza świątynia rzymskokatolicka i najcenniejszy zabytek Płocka, położona na wznoszącym się 60 m nad Wisłą Wzgórzu Tumskim, miejsce spoczynku władców Polski. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w domu wczasowym / pensjonacie w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (Polska – NNW 5 000 zł, Czechy – KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Błędne skały – fot. by Marcin Nowakowski, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-1561304/

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.