Armenia

logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Armenia

2021-01-29T10:30:50+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Armenia
Transport: Samolot
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

1-2. DZIEŃ
Warszawa. Zbiórka godz. 20:30 – hala odlotów Terminal A, strefa D. Wylot z Okęcia o godzinie 22:15. Erewań przylot 03:50 (+1 godz.). Rejs lotniczy realizowany jest polskimi liniami LOT. Zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach Erewania, czas na regenerację po nocnym locie. Śniadanie. Wyjazd o godz. 12:00 na zwiedzanie. Zwartnoc – malowniczych ruin wielkiej katedry z VII wieku. Wyjazd do antycznej świątyni Garni i częściowo wykutego w skałach klasztoru Geghard. Przejazd nad jezioro Sewan tzw. „morze Armenii”. Czas wolny na szuce, czyli targu z żywnością (m. in. oryginalne orientalne słodycze z kandyzowanych owoców) czy pobliskim targu złota. Wieczór folklorystyczny (dodatkowo płatne 20 € / os.). Kolacja w ekskluzywnej restauracji z muzyką na żywo, pokazem tańców. Powrót do hotelu, nocleg.
3
. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wyjazd z Erewania. Zwiedzanie monastyru Chor Wirap, leżącego w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od góry Ararat. Przy dobrej pogodzie rozciąga się stamtąd monumentalna panorama biblijnej góry. Przejazd do doliny Areni – centrum ormiańskiego winiarstwa. Piknik u lokalnych gospodarzy połączony z degustacją wina oraz armeńska ciepła przekąska. Wizyta w prastarej jaskini, gdzie znajduje się najstarszy na świecie maran, czyli magazyn wina. Zakopane w niej gliniane stągwie, tzw. karasy, mają ponad 6000 lat. Tajemniczości i klimatu dodają żyjące tu nietoperze i fakt, że znaleziono tu również pozostałości świadczące składanie ofiar z ludzi. Po drodze zwiedzanie klasztoru Norawank leżącego w malowniczym, skalistym kanionie. Kolacja u lokalnego winiarza, połączona z degustacją i muzyką. Przejazd na zakwaterowanie w Goris.
4. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wizyta w monastyrze Tatew i „lot” jedną z najdłuższych na świecie kolejek linowych. Powrót do środkowej Armenii. Wizyta w kamiennym kręgu Karahundż (inaczej Zorac Karer) – „ormiańskiego Stonehenge”, który był najprawdopodobniej prehistorycznym obserwatorium astronomicznym. Obiad w porze kolacji, przejazd na zakwaterowanie (ośrodek wypoczynkowy w skalistym kanionie Yeghegis).
5. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Zwiedzanie klasztorów Sewanawank malowniczo rozłożonych nad wodami jeziora. Cmentarz Noratus, gdzie znajduje się ponad 800 chaczkarów to największy tego typu zbiór na świecie – rzeźbione kamienne płyty-krzyże, niezwykle charakterystycznych w ormiańskiej kulturze. Przejazd przez przełęcz Selim, krótkie zwiedzanie 14-wiecznego karawanseraju, leżącego kiedyś na Jedwabnym Szlaku. Powrót do Erewania. Czas na bazarze z pamiątkami, tzw. wernisażu. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorny spacer po centrum Erewania, m. in. pokaz tańczących fontann, dla chętnych spacer po tzw. Kaskadach, ogromnych schodach będących jednocześnie parkiem i plenerową galerią sztuki. Przejazd na zakwaterowanie.
6. DZIEŃ
Lunch pakiet w ramach śniadania. Transfer na lotnisko. Erewań, wylot o godz. 04:45. Warszawa, przylot o godz. 06:30.

ŚWIADCZENIA (wszystko w cenie): bilet lotniczy wg oferty (bagaż podręczy 1 szt. do 8 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg / max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm), przejazd autokarem w Armenii z klimatyzacją, lodówką, zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pok. 2 os – część hoteli z basenami, wyżywienie wg oferty (4 x śniadanie + 1 lunch pakiet i 4 x obiad w porze kolacji), pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: Armeński wieczór folklorystyczny: konsumpcja (przystawki, przekąski, dania na ciepło) w tym wino, muzyka na żywo, pokaz tańców 20 € / os, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Jezioro Sewan – fot. by Taken, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2021712/


 

 


Wycieczki do Armenii Białystok, Wycieczki do Armenii Bydgoszcz, Wycieczki do Armenii Elbląg, Wycieczki do Armenii Gdańsk, Wycieczka do Armenii Gorzów Wielkopolski, Wycieczki do Armenii Katowice, Wycieczki do Armenii Kielce, Wycieczki do Armenii Kraków, Wycieczka do Armenii Lublin, Wycieczki do Armenii Łódź, Wycieczka do Armenii Olsztyn, Wycieczka do Armenii Opole, Wycieczki do Armenii Poznań, Wycieczki do Armenii Rzeszów, Wycieczki do Armenii Szczecin, Wycieczka do Armenii Toruń, Wycieczki do Armenii Warszawa, Wycieczki do Armenii Wrocław, Wycieczka do Armenii Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.