Świnoujście – Berlin – Szczecin

/Świnoujście – Berlin – Szczecin
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Świnoujście – Berlin – Szczecin

2023-02-08T16:01:06+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Międzywodzia. Zakwaterowanie w Ośrodku Wczasowym, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Świnoujścia. Zwiedzanie Fortu Gerharda, należącego do najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie. Spacer po uzdrowisku. Przyjazd do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczymy zagrodę pokazową żubrów i Muzeum Przyrodnicze. W pobliskiej Wapnicy zobaczymy Jezioro turkusowe o specyficznym zabarwieniu wody powstałym w wyniku odkrywkowego wydobywania kredy, wejdziemy też na wybrany punkt widokowy (Wzgórze Zielonka z widokiem na deltę Odry lub na klif Gosań). Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Berlina. Zwiedzimy Neues Muzeum, które zawiera jedną z największych w Europie kolekcję zabytków starożytnego Egiptu, w tym jeden z najsłynniejszych i najpiękniejszych – popiersie pięknej królowej Nefretete. Oprócz tego możemy obejrzeć niezliczoną ilość sarkofagów, rzeźb z różnych okresów, papirusów i innych zabytków, niektórych wykonanych ponad 4500 lat temu. Przyjazd na Alexanderplatz i wejście na Wieżę Telewizyjną, która jest najwyższą budowlą w Niemczech i drugą co do wysokości na obszarze Unii Europejskiej. Dalej na trasie spaceru zobaczymy Fontannę Neptuna, czerwony Ratusz, Pałac Republiki. Zwiedzanie olbrzymiej katedry (Berliner Dom), którą wzniesiono wzorując się na planach katedry św. Piotra w Rzymie. Staatsoper – najstarszy teatr operowy w Berlinie, Uniwersytet Humbolda. Zobaczymy: Pomnik konny Fryderyka Wielkiego, następnie na Bebelplatz Pomnik upamiętniający spalenie książek w 10 maja 1933. Udamy się najbardziej znaną aleją miasta Unter den Linden do Bramy Brandenburskiej – znak rozpoznawczy i symbol połączonego Berlina – niegdyś stojąca na ziemi niczyjej, symbolizowała podział miasta przez mur berliński. Po upadku muru Brama została ponownie otwarta 22 grudnia 1989 roku, przejście w okolice Reichstagu. Następnie przejazd przez Gendarmenmarkt, Plac Poczdamski do pomnika Holokaustu oraz Checkpoint Charlie – w okresie zimnej wojny jedno z najbardziej znanych przejść granicznych między NRD a Berlinem Zachodnim. Przejazd w okolice pałacu Charlottenburg, gdzie zobaczymy największy tego typu obiekt w Berlinie i jedyną, zachowaną w stolicy Niemiec rezydencję Hohenzollernów. Spacer po jedynym w swoim rodzaju ogrodzie barokowym, który zlewa się z parkiem krajobrazowym. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Czas wolny na spacery, plażing, smażing. Ewentualne zabiegi rehabilitacyjne płatne według cennika ośrodka. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Szczecina. Wejdziemy do Zamku Książąt Pomorskich. Zwiedzanie trasy tzw. „Zamek Gryfitów. Dzieje i legendy w pigułce”: Pomnik księcia Bogusława i Anny Jagiellonki, dziedziniec duży (zegar zamkowy, płyta erekcyjna ks. Barnima XI, płyta nagrobna ks. Barnima III, zegary słoneczne), dziedziniec menniczy (figura biskupa Ottona z Bambergu, płyta erekcyjna książąt Filipa II i Franciszka I, obrys kościoła św. Ottona). Zobaczymy pozostałości umocnień miejskich: Baszta Siedmiu Płaszczy, Brama Portowa, Brama Królewska, Bazylika Św. Jakuba oraz wały Chrobrego, tworzące nad Odrą tarasy widokowe. W trakcie przejazdu zobaczymy liczne pomniki, kamienice, parki itd. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym, w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (Polska – NNW 5 000 zł, Niemcy – KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu Polska oraz Niemcy, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne: Katedra berlińska – fot. by martakor, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4981273/

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.