Czarnogóra

/Czarnogóra
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Czarnogóra

2023-07-17T16:36:06+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Podgoricy – Czarnogóra. Przejazd autokarem do miejsca zakwaterowania. Obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Czas wolny do własnej dyspozycji, realizacja wycieczek fakultatywnych (opisy poniżej). Obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wycieczka do starego miasta Ulcinj. Zwiedzanie twierdzy pirackiej. Spacerując krętymi uliczkami starego miasta, oddychając jego orientalną atmosferą zobaczymy cytadelę, mury obronne z XVI wieku i wieżę Balšića. Następnie Stary Bar – perła architektury, „młodszy brat” włoskiego Bari (brama miejska z X-XI w.), na trasie spaceru zobaczymy kościoły św. Katarzyny i św. Venerada, łaźnia turecka, ruiny pałacu biskupów, turecki akwedukt. Przejazd do miejscowości Mitrovica, gdzie zobaczymy jeden z najstarszych drzew oliwnych na świecie. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Czas wolny do własnej dyspozycji, realizacja wycieczek fakultatywnych (opisy poniżej). Obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Po drodze jedna z największych atrakcji turystycznych Czarnogóry, którą zobaczymy – wyspa św. Stefana. Przejazd do Cetinje – pradawnej stolicy Czarnogóry do roku 1918, gdzie znajduje się grób dynastii Petrović. Zwiedzanie: Njegoseva Biljarda, Monastyr ze skarbcem, w którym przechowywana jest ręka Jana Chrzciciela i relikwie św. Piotra Cetińskiego, dwór króla Nikole. Przejazd do Podgoricy. Do jednego z największych centrów handlowych. Czas wolny na zakupy i konsumpcje we własnym zakresie. Przejazd na lotnisko. Wylot z Podgoricy. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy (bagaż podręczy 1 szt. do 10 kg, chowany w schowku nad głową pasażera, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 20 cm oraz mała torebka / plecak do 10kg, umieszczany pod fotelem pasażera, o wymiarach nieprzekraczających 40 x 25 x 20 cm), transport lokalnym autokarem, zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot koordynator, przewodnik, bilety wstępu (2 lokalne wycieczki autokarowe), ubezpieczenie (KL 20 000 € w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: dopłata do pok. 1-os. oraz zwiększenie sumy ubezpieczenia – na zapytanie. Dla chętnych wycieczki fakultatywne.

WYCIECZKI FAKULTATYWNIE (można doliczyć do faktury):
1) Rafting na rzece Tara (wycieczka całodniowa):

Piękny, malowniczy przejazd autokarem + spływ. Jedna z największych krajobrazowych atrakcji – nie przegap okazji. Przejazd obok jeziora szkoderskiego, przez stolice kraju Podgorica, obok miast Danilovgrad i potem miasta Niksić, dalej kanionem rzeki Piva (64 tuneli) do wioski Scepan Polje – Bośnia i Hercegowina. Tara jest jedną z najczystszych rzek w Europie! Dlatego właśnie nazywana jest często „Łzą Europy”. Tutaj rzeka Tara łączy się z rzeką zwana Piva i tworzą rzekę zwaną Drina. Spływ drugim co do wielkości kanionem na świecie (po Kanionie Kolorado).

Świadczenia: pilot – przewodnik, transfer z/do hotelu, przejazd do wioski Scepan Polje – wiejskie obfite śniadanie, przejazd jeepem ok. 20 min do miejsca wypłynięcia, spływ (do 10 osób na pontonie). Strój: kombinezon z pianki, specjalne buty neoprenowe, kask oraz kapok. Przydział do pontonów i instruktora oraz szybki kurs – dowiecie się jak wiosłować, jakie są komendy, jak zachować się na rzece, czego nie robić i jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych – płyniemy! Po zakończeniu raftigu obiad, menu do wyboru: zupa + grillowana ryba, zazwyczaj pstrąg lub pieczeń jagnięca, cielęca + ziemniaki, sałata.
Cena wycieczki 95 €/os.

2) Rejs statkiem po Boce Kotorskiej (wycieczka całodniowa).
Świadczenia: pilot-przewodnik, transfer z/do hotelu, przepłynięcie do Herceg Novi – krótkie zwiedzanie miasta schodów, następnie płyniemy przy wyspie Mamula do Zatoki Żanica, kąpiel, plażowanie (parasole i leżaki dodatkowo płatne). Dla chętnych wpłynięcie dodatkowym mniejszym statkiem do Błękitnej Groty (dodatkowo płatne 10 Euro). Przepłynięcie na wyspę Gospe od Skripela – zwiedzanie niezwykłego muzeum na wodzie oraz do Kotoru – zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, położonego nad Zatoką Kotorską porównywaną często do krajobrazu norweskich fiordów, spacer po starym mieście otoczonym murami obronnymi: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna, kościół św. Łukasza i NMP.
Cena wycieczki 50 €/os.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wczasy, Wakacje i Wycieczki do Czarnogóry     Wczasy, Wakacje i Wycieczki do Czarnogóry     Wczasy, Wakacje i Wycieczki do Czarnogóry

Wczasy, Wakacje i Wycieczki do Czarnogóry     Wczasy, Wakacje i Wycieczki do Czarnogóry     Wczasy, Wakacje i Wycieczki do Czarnogóry

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Kotor, Czarnogóra – fot. by Biuro Podróży VARIUSTUR Bogdan Uhryn

Pozostałe zdjęcia:
fot. by Biuro Podróży VARIUSTUR Bogdan Uhryn

 


Wycieczki do Czarnogóry Białystok, Wycieczki do Czarnogóry Bydgoszcz, Wycieczki do Czarnogóry Elbląg, Wycieczki do Czarnogóry Gdańsk, Wycieczki do Czarnogóry Katowice, Wycieczki do Czarnogóry Kielce, Wycieczki do Czarnogóry Kraków, Wycieczki do Czarnogóry Lublin, Wycieczki do Czarnogóry Łódź, Wycieczki do Czarnogóry Olsztyn, Wycieczki do Czarnogóry Poznań, Wycieczki do Czarnogóry Rzeszów, Wycieczki do Czarnogóry Szczecin, Wycieczki do Czarnogóry Warszawa, Wycieczki do Czarnogóry Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.