Bydgoszcz – Grudziądz

/Bydgoszcz – Grudziądz
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Bydgoszcz – Grudziądz

2023-02-02T15:06:57+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd na zwiedzanie Grudziądza – miasta o wielowiekowej historii i malowniczo położonego nad rzeką Wisłą. Kusi wieloma atrakcjami turystycznymi, które zwiedzimy i zobaczymy. Idąc wzdłuż Murów Obronnych do Bramy Wodnej miniemy Pałac Opatek, Pomnik Flisaka, który nawiązuje do tradycji wiślanych spływów oraz Muzeum Handlu Wiślanego, do którego wejdziemy. Następnie zobaczymy zespół 26 spichrzy nadwiślańskich, gdzie w okresie Prus Królewskich były przechowywane zboża oraz inne towary. W dniu 14 listopada 2017 zostały wpisane na listę Pomników Historii. Spacerując w stronę Góry Zamkowej zatrzymamy się na chwilę przy pomniku ułana z dziewczyną, który związany jest historią polskiej kawalerii okresu międzywojennego. Na górze zamkowej zobaczymy relikty zamku krzyżackiego oraz wieżę Klimek, która jest doskonałym punktem widokowym na Grudziądz i dolinę Wisły. Mijając Pomnik Mikołaja Kopernika, Kolegium jezuickie i kościół św. Franciszka Xawerego oraz Kościół gotycki farny św. Mikołaja przejdziemy na Rynek Starego Miasta, gdzie ujrzymy pięknie odrestaurowane kolorowe kamieniczki. Przejazd do Bydgoszczy. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od Dzielnicy Muzycznej, jest to jedno z najciekawszych założeń urbanistycznych miasta, a jednocześnie jeden z najbardziej urokliwych i spokojnych zakątków Bydgoszczy. Centralnym punktem dzielnicy jest rozległy, zrewitalizowany w 2015 roku, Park im. Jana Kochanowskiego, pełen rzeźb przedstawiających wybitnych kompozytorów (m.in. F. Chopina, I. Paderewskiego, S. Moniuszki, H. Wieniawskiego, G. Bacewicz). Dzielnica Muzyczna to także Teatr Polski wraz z jednym z symboli miasta, rzeźbą „Łuczniczki” dłuta F. Lepckego (1910 r.). W sąsiedztwie parku znajduje się kilka wybitnych przykładów secesji w postaci doskonałych willi i kamienic zaprojektowanych przez wybitnych ówczesnych architektów oraz ciekawa fontanna ze sterowanymi elektronicznie dyszami w rytm muzyki. Zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego. Następnie rejs tramwajem wodnym. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Spacer podczas, którego odkryjesz pięknie odrestaurowaną Wyspę Młyńską, okolice Opery, Wenecję Bydgoską, Stary Rynek, ulicę Długą, Zwiedzanie Muzeum Wodociągów i wejście na Wieżę Ciśnień. Następnie zwiedzanie Muzeum Pieniądza, które mieści się w kamienicy z przełomu XVIII i XIX wieku, o cechach klasycyzującego, późnego baroku. Została wzniesiona przypuszczalnie na miejscu jednego z obiektów dawnej Mennicy bydgoskiej, do 1996 roku pełniąc funkcję domu mieszkalnego dla pracowników administracji młynów. W 1945 roku stała się własnością Skarbu Państwa, a w latach 90. XX wieku została przejęta przez Miasto Bydgoszcz. W 2009 roku, po pracach remontowo-odtworzeniowych, kamienica została przekazana w użytkowanie Muzeum Okręgowemu im. Leona Wyczółkowskie­go w Bydgoszczy, z przeznaczeniem na Europejskie Centrum Pieniądza. Dalej Dom Leona Wyczółkowskiego. Budynek powstał w latach 1899-1902 jako obiekt mieszkalny dla członków zarządu Młynów Rothera. W 1994 roku stał się własnością Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Mieściły się tutaj działy Numizmatyki, Grafiki i Inwentaryzacji oraz pracownie fotograficzna i konserwacji, a w przyległym budynku gospodarczym pracownia plastyczna. Obecnie prezentowana jest stała ekspozycja twórczości Leona Wyczółkowskiego. Następnie dalszy spacer w stronę Starego Portu ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę, gdzie wejdziemy na barkę Lemara. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Ciechocinka. Spacer po najbardziej znanym polskim uzdrowiskiem nizinnym, nazywanym często „Perłą Kujaw”. Jest to również miejscowość, która posiada zespół tężni solankowych, które zobaczymy i są one zaliczane do zabytków europejskich. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2* w pok. 2-3 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu 50 zł / osoba, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Bydgoszcz – fot. by WikimediaImages, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-904093/

 

 

 

 


Wycieczki do Grudziądza i Bydgoszczy, Wycieczki do Grudziądza, Wycieczki do Bydgoszczy, Wycieczki Grudziądz, Wycieczki Bydgoszcz, Wycieczki objazdowe do Grudziądza i Bydgoszczy, Wycieczki objazdowe Grudziądz i Bydgoszcz, Wycieczki do Grudziądza i Bydgoszczy

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.