Gruzja. Poznaj smaki i uroki Kaukazu

/Gruzja. Poznaj smaki i uroki Kaukazu
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Gruzja. Poznaj smaki i uroki Kaukazu

2021-01-27T11:16:30+00:00
TERMIN POTWIERDZONY Cena: 3 590 PLN Ilość dni: 9 DNI Termin: 4 - 12 sierpnia 2021

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczki do Gruzji, Gruzja, Kaukaz, Kutaisi, Cminda Sameba, Borżomi, Tbilisi, Wycieczki do Gruzji

1-2. DZIEŃ
Dojazd własny lub autokarem, Braniewo – Elbląg – Pasłęk – Warszawa
Warszawa
. Zbiórka godz. 20:30 – hala odlotów Terminal A, strefa D. Wylot z Okęcia o godz. 22:25, Tbilisi przylot o godz. 04:05 (+2 godz.). Rejs lotniczy realizowany jest polskimi liniami LOT.
Przylot do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, czas na regenerację po nocnym locie odpoczynek, późniejsze śniadanie. Popołudniu zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego z imponującą kolekcją złotych skarbów. Obiad w porze kolacji w hotelu lub w restauracji w Tbilisi. Spacer po starym mieście, wizyta w meczecie i najstarszej cerkwi w Tbilisi – kościele Anczischati z VI wieku, przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, na zachód słońca. Powrót do hotelu. Dla chętnych Tbilisi nocą

3. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do monastyru św. Krzyża z VII wieku, skąd rozciąga się widowiskowa panorama starej stolicy Gruzji – Mcchety. Przejazd w rejon tzw. Gruzińskiej Drogi Wojennej. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri. Przejazd przez góry Kaukazu Wielkiego do podnóża góry Kazbek (5047m). Po drodze postoje na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i źródłach wody mineralnej „gruzińskie Pamukkale”. Krótka wyprawa 4×4 do podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047 m) do monastyru Cminda Sameba. Powrót do Tbilisi, obiad w porze kolacji w restauracji z muzyką na żywo i pokazem tańców w Tbilisi. Nocleg. Dla chętnych Tbilisi nocą

4. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer do miasta Achalcyche w środkowej Gruzji. Wizyta w turecko-gruzińskim zamku Rabat. Wyjazd do skalistego kanionu rzeki Mtkwari. Zwiedzanie skalnego miasta Wardzia związanego z wielką królową i świętą lokalnego kościoła – Tamar, najwybitniejszym władcą Gruzji. Przejazd do prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat. Przyjazd do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Przejazd do słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu oryginalnych leczniczych przetworów z szyszek, słodyczy, itd. Przejazd do regionu Imeretii w zachodniej Gruzji. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru i uniwersytetu Gelati. Wpisane na listę UNESCO jest dziełem jednego z największych władców Gruzji – króla Dawida Budowniczego, znajduje się tu m.in. nekropolia gruzińskich władców. Zwiedzanie bajkowej jaskini Prometeusza. Przyjazd do miasta Kutaisi. Obiad w porze kolacji, nocleg w hotelu.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Batumi. Spacer po centrum miasta, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Zobaczymy m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, czas wolny, możliwość kąpieli w Morzu Czarnym. Jeden z najsłynniejszych pokazów akrobacji w delfinarium. Zakwaterowanie w Batumi lub okolicy. Obiad w porze kolacji w miejscowej restauracji z muzyką na żywo. Wieczorem czas wolny na promenadzie w Batumi. Nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Długi przejazd przez Gruzję z Batumi w okolice Tbilisi. Zwiedzanie Mcchety – pradawnej gruzińskiej stolicy. Wizyta w klasztorze Samtawro powiązanym z działalnością św. Nino, patronki i „Oświecicielki”, za której przyczyną kraj w IV wieku przyjął chrześcijaństwo. Zwiedzanie monumentalnej katedry Sweticchoweli (XI w.), gdzie znajdują się nekropolie królów gruzińskich i liczne relikwie. Czas na zakupy na lokalnym bazarze. Kolacja w restauracji w okolicach Mcchety lub Tbilisi. Nocleg w hotelu w Tbilisi.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do Signagi, urokliwego miasteczka z XVIII wieku, nazywanego „miastem miłości”. Spacer po murach obronnych i starym mieście. Przejazd do Kachetii, światowej kolebki winiarstwa, gdzie około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Wizyta w wykutym w skałach magazynie firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakuje dziesiątki tysięcy butelek. Degustacje i zwiedzanie wytwórni wina i koniaku. Kolacja w Kachetii w formie supry – tradycyjnej gruzińskiej uczty z muzyką na żywo i toastami, prowadzonej przez zawodowego wodzireja-Tamadę. Transfer na lotnisko w Tbilisi.
9. DZIEŃ
Tbilisi
, wylot o godz. 04:55. Warszawa, przylot o godz. 06:40. Dla chętnych powrót autokarem do miejsca zbiórki – płatne dodatkowo, po trasie przejazdu śniadanie we własnym zakresie.


ŚWIADCZENIA
(wszystko w cenie): bilet lotniczy wg oferty (bagaż podręczy 1 szt. do 8 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg / max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm), przejazdy autokarem w Gruzji, zakwaterowanie w hotelach 2/3* (lokalny standard) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty (śniadanie i obiad w porze kolacji, napoje, wino), pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za wjazd – wyprawa samochodami 4×4 do monastyru Cminda Sameba, ubezpieczenie
(KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: System słuchawkowy Tour Guide 40 zł / os., dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Ograniczona ilość miejsc decyduje kolejność wpłat.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Cminda Sameba – fot. by JLB1988, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1788319/


 

 


Wycieczka do Gruzji Białystok, Wycieczka do Gruzji Bydgoszcz, Wycieczka do Gruzji Elbląg, Wycieczka do Gruzji Gdańsk, Wycieczka do Gruzji Katowice, Wycieczka do Gruzji Kielce, Wycieczka do Gruzji Kraków, Wycieczka do Gruzji Lublin, Wycieczka do Gruzji Łódź, Wycieczka do Gruzji Olsztyn, Wycieczka do Gruzji Poznań, Wycieczka do Gruzji Rzeszów, Wycieczka do Gruzji Szczecin, Wycieczka do Gruzji Warszawa, Wycieczka do Gruzji Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.