Gruzja. Poznaj smaki i uroki Kaukazu

/Gruzja. Poznaj smaki i uroki Kaukazu
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Gruzja. Poznaj smaki i uroki Kaukazu

2024-01-05T14:25:12+00:00
TERMIN POTWIERDZONY Cena: 5 350 PLN Ilość dni: 9 DNI Termin: 30 lipca - 7 sierpnia 2024

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczki do Gruzji, Gruzja, Kaukaz, Kutaisi, Cminda Sameba, Borżomi, Tbilisi, Wycieczki do Gruzji

1-2. DZIEŃ
Zbiórka na lotnisku Warszawa (Okęcie) o godz. 19:30 – hala odlotów Terminal A, strefa D. Wylot o godzinie 21:30. Przylot do Tbilisi 04:05 (+2 godz.). Rejs lotniczy realizowany jest polskimi liniami LOT.
Przylot do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu, czas na regenerację po nocnym locie odpoczynek, późniejsze śniadanie. Zwiedzanie gruzińskiej stolicy. Wizyta w Muzeum Narodowym z imponującą kolekcją złotych skarbów. Spacer po reprezentacyjnej alei Rustawelego pełnej monumentalnych budynków z XIX wieku i Placu Wolności z kolumną św. Jerzego. Wizyta w najstarszej cerkwi w Tbilisi – kościele Anczischati, przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe. Spacer po urokliwych zaułkach, wizyta w meczecie i dzielnicy łaźni siarkowych. Kolacja w restauracji z muzyką na żywo i pokazem kaukaskich tańców. Powrót do hotelu. Dla chętnych Tbilisi nocą…

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Batumi. Spacer w centrum miasta, m.in. po Placu Europy ze statuą Medei, dzielnicy futurystycznych wysokościowców i nadmorskiej promenadzie. Pokaz akrobacji w miejscowym delfinarium. Przejazd autokarem przez tzw. Nowy Bulwar pełen ekstrawaganckich budowli, m. in. w kształcie rzymskiego Koloseum i Białego Domu postawionego na dachu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja w lokalnej restauracji. Późnym wieczorem czas wolny w Batumi i nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w okolice miasta Kutaisi. Zwiedzanie lokalnej wytwórni herbaty. Krótka wizyta na polach herbacianych i w zakładzie produkcyjnym, degustacja różnorodnych gatunków herbat, możliwość zakupu wyrobów bezpośrednio od producenta. Zwiedzanie jaskini krasowej Prometeusz, jednej z najciekawszych jaskiń krasowych w Europie. Podczas godzinnego spaceru w jaskini zobaczymy kilka imponujących grot, z których największa mierzy 20 metrów wysokości. Kolacja i nocleg w mieście Kutaisi.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na południe Gruzji w głąb skalistego kanionu rzeki Kury. Zwiedzanie monumentalnych zabytków regionu. Zobaczymy tam rzadko odwiedzaną przez turystów prehistoryczną twierdzę Saro. Ma ona ponad 3000 lat – tyle co słynne Mykeny czy Troja. Dalsza podróż do skalnego miasta Wardzia. Wykute w pionowej skale, trzynastopiętrowe miasto-twierdza to najwspanialszy przykład tzw. „Złotego Wiek” Gruzji (XII-XIII stulecie), kiedy cywilizacyjnie wyprzedzała znacznie kraje europejskie. W niewielkiej kaplicy znajdziemy wspaniałe malowidła z końca XII wieku, z jedynym wyraźnie zachowanym portretem królowej Tamar – największej władczyni Gruzji i jednocześnie świętej miejscowego kościoła. Przejazd do miasta Achalcyche. Wizyta w gruzińsko-tureckim zamku Rabat, odrestaurowanym kilkanaście lat temu z malowniczymi wieżami, dziedzińcami, komnatami zdobionymi drewnianymi ornamentami i meczetem. Kolacja w restauracji. Nocleg w pobliskim hotelu.
6.
DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu lokalnych słodyczy i oryginalnych leczniczych przetworów z szyszek, słodyczy, etc. Transfer do centralnej Gruzji. Zwiedzanie antycznego miasta skalnego Upliscyche, wydrążonego we wzgórzach z piaskowca nad brzegami rzeki Kury połączone z degustacją win. Dalszy transfer w góry Kaukazu Wielkiego tzw. Gruzińską Drogą Wojenną. Kolacja i nocleg w pensjonacie na Kaukazie Wielkim.
7.
DZIEŃ
Rano przed śniadaniem (przy dobrej widoczności) krótka wyprawa autami terenowymi do podnóża góry Kazbek (5047 m). Dojedziemy do słynnego klasztoru Św. Trójcy (Cminda Sameba, 2200 m n. p. m.). Wczesny wyjazd pozwala zwiększyć szansę na dobrą pogodę, aby móc podziwiać imponującą panoramę Kaukazu, z dominującym Kazbekiem i innymi szczytami przekraczającymi 4000 metrów. Powrót do pensjonatu na śniadanie, a następnie przejazd drogą przez Kaukaz do centralnej Gruzji. Po drodze postoje widokowe na platformie widokowej przy przełęczy Dżwari (2395m) i przy źródłach wód mineralnych („gruzińskie Pamukkale”) i nad turkusowym zalewem Żinwali. Zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri oraz Mcchety, antycznej stolicy Gruzji. Mccheta, dziś niewielkie miasteczko, jedno z kluczowych miejsc dla historii Gruzji i centrum religijnego życia mieszkańców tego kraju. To tu w IV wieku miał miejsce chrzest kraju. W olbrzymiej katedrze Sweticchoweli znajdują się m.in. relikwie z pierwszych wieków chrześcijaństwa i groby władców Gruzji. Urokliwe zaułki starej stolicy to miejsce, gdzie można spędzić czas w przyjemnej restauracji czy na bazarze z lokalnymi wyrobami. Oprócz wielkiej katedry zobaczymy też mniejszy kościół Samtawro i wjedziemy na wzgórze Dżwari, skąd rozciąga się panorama Mcchety i okolic. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Tbilisi.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na pustkowie Udabno, czyli rozległe stepy, półpustynie i przedziwnie pofałdowane pagórki, które przecina uskok tektoniczny. Zwiedzanie monastyru Dawid Garedża z VI wieku, położonego w środku tych niezwykłych krajobrazów. Postój w osadzie Udabno na stepach, gdzie w niezwykłym otoczeniu para z Polski otworzyła klimatyczną restaurację. Dla chętnych dodatkowo płatny lunch. Wyjazd do Kachetii – wielkiej doliny, światowej kolebki winiarstwa. Tu około 8000 lat temu człowiek nauczył się wytwarzać wino. Wizyta wytwórni wina, gdzie zapoznamy się z technologią jego wyrobu. Dłuższa degustacja, możliwość zakupu różnorodnych trunków w cenach producenta. Zwiedzanie wykutego w skałach magazynu firmy Chareba, gdzie w podziemnych tunelach leżakują dziesiątki tysięcy butelek. Degustacja. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji w formie kaukaskiej uczty z długimi, poetyckimi toastami prowadzona przez wodzireja, tzw. tamadę. Akompaniament zapewnią miejscowi muzycy. Około północy transfer na lotnisko.
9.
DZIEŃ
Wylot z Tbilisi, wylot o godz. 04:10. Warszawa, przylot o godz. 06:05.

ŚWIADCZENIA (wszystko w cenie): bilet lotniczy wg programu wraz z bagażem (podręczy 1 szt. do 8 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg / max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm), transfery autokarem w Gruzji, zakwaterowanie w hotelach / pensjonatach o standardzie 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty (śniadanie i obiad w porze kolacji z napojami w tym dodatkowo 2 imprezy z winem i z muzyką), pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za wjazd – wyprawa samochodami 4×4 do monastyru Cminda Sameba, ubezpieczenie (KL 20 000 € w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: dopłata do pok. 1os. – na zapytanie, możliwość zwiększenia zakresu świadczeń ubezpieczenia (cena uzależniona od wyboru pakietu).

Ograniczona ilość miejsc decyduje kolejność wpłat.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Cminda Sameba – fot. by JLB1988, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1788319/


 

 


Wycieczki do Gruzji Białystok, Wycieczki do Gruzji Bydgoszcz, Wycieczki do Gruzji Elbląg, Wycieczki do Gruzji Gdańsk, Wycieczki do Gruzji Katowice, Wycieczki do Gruzji Kielce, Wycieczki do Gruzji Kraków, Wycieczki do Gruzji Lublin, Wycieczki do Gruzji Łódź, Wycieczki do Gruzji Olsztyn, Wycieczki do Gruzji Poznań, Wycieczki do Gruzji Rzeszów, Wycieczki do Gruzji Szczecin, Wycieczki do Gruzji Warszawa, Wycieczki do Gruzji Wrocław
Wycieczka samolotowa do Gruzji 2024, Pielgrzymka do Gruzji, Wycieczka do Gruzji

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.