Gruzja. Poznaj smaki i uroki Kaukazu

/Gruzja. Poznaj smaki i uroki Kaukazu
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Gruzja. Poznaj smaki i uroki Kaukazu

2022-10-07T16:16:09+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Gruzja
Transport: Samolot
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczki do Gruzji, Gruzja, Kaukaz, Kutaisi, Cminda Sameba, Borżomi, Tbilisi, Wycieczki do Gruzji

1-2. DZIEŃ
Warszawa. Zbiórka godz. 20:30 – hala odlotów Terminal A, strefa D. Wylot z Okęcia o godzinie 22:25, Tbilisi przylot 04:05 (+2 godz.). Rejs lotniczy realizowany jest polskimi liniami LOT. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na regenerację po nocnym locie. Późne śniadanie. Następnie zwiedzanie Tbilisi: Spacer Aleją Rustawelego, pełną monumentalnych budowli z XIX wieku. Zwiedzanie Muzeum Narodowego z unikalnymi złotymi skarbami starożytności, między innymi z mitycznej Kolchidy. W trakcie krótkiej wizyty Muzeum Narodowym zobaczymy jedną z najbardziej niezwykłych kolekcji złota, jakie możemy oglądać gdziekolwiek na świecie. Gruzja jest jedną ze światowych kolebek metalurgii. Już w starożytności, pod nazwą Kolchidy, słynęła z legendarnych skarbów ze złota i innych metali. W kilku niewielkich salach, które odwiedzimy zebrane są setki unikalnych skarbów – misterna biżuteria, złote kielichy, etc używane przez kaukaskich władców. Ich wiek mierzony jest często nie w stuleciach, a całych tysiącleciach. Spacer po starym mieście w Tbilisi. Spacerując przez centrum Tbilisi będziemy mogli się zanurzyć w klimat najbardziej stylowej kaukaskiej metropolii. Zobaczymy wąskie uliczki ze starymi kamieniczkami, porosłe często winoroślą i ozdobione drewnianymi balkonami, orientalną dzielnicę łaźni siarkowych, artystyczną krzywą wieżę wykonaną przez miejscowego sztukmistrza. Odwiedzimy stare świątynie – kościół Anczischati, pamiętający założenie miasta 1500 lat temu i XIX-wieczny meczet. Obejrzymy wzniesione w ostatnich latach supernowoczesne budynki użyteczności publicznej. Na wzgórze zamkowe Narikala przejedziemy się kolejką linową, mogąc podziwiać widok na miasto z lotu ptaka. Wieczorem czeka nas kolacja w formie kaukaskiej uczty. Oprócz wielkich ilości jedzenia i wina serwowanych do stołu będziemy mieli też inne atrakcje. Kolację uświetnia program folklorystyczny. Prezentowane tańce kaukaskie tworzą prawdziwy pokaz akrobacji i skoczności, do którego tłem jest muzyka w ognistych, szybkich rytmach. Nocleg w hotelu w Tbilisi. Dla chętnych Tbilisi nocą…
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miasta Achalcyche w środkowej Gruzji. Wizyta w gruzińsko-tureckim zamku Rabat. Jeszcze kilka lat temu zamek stał w ruinie. Dziś można wspiąć się tu na odrestaurowane wieże, zagłębić się w komnaty zdobione drewnianymi ornamentami i podziwiać nową złotą kopułę lokalnego meczetu. Na otwarciu odnowionej twierdzy w 2012 śpiewał sam Charles Aznavour. Wyjazd do skalistego kanionu rzeki Mtkwari, gdzie obejrzymy skalne miasto Wardzia. Wykute w pionowej skale, trzynastopiętrowe miasto miasto-twierdza to najwspanialszy przykład tzw. „Złotego Wieku” Gruzji (XII-XIII stulecie), kiedy cywilizacyjnie wyprzedzała znacznie kraje europejskie. W niewielkiej kaplicy znajdziemy wspaniałe malowidła z końca XII wieku, z jedynym wyraźnie zachowanym portretem królowej Tamar – największego władcy Gruzji. Podróż w głąb skalistego kanionu rzeki Kury. Zwiedzanie monumentalnych zabytków regionu. Zobaczymy tam prehistoryczną twierdzę Saro, rzadko odwiedzaną przez turystów. Ma ona ponad 3000 lat – tyle co słynne Mykeny czy Troja. Położona jest na szczycie kanionu Kury. Sam wjazd na górę kanionu dostarcza wspaniałych wrażeń, a panorama z samej twierdzy zapiera dech w piersiach. Zakwaterowanie w Achalcyche, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Borżomi – najsłynniejszego gruzińskiego uzdrowiska, z którego pochodzi tak słynna woda Borżomi, exportowana do wielu krajów świata, w tym do Polski. Spacer po parku zdrojowym, degustacja wody mineralnej wprost ze źródła. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze, m. in. oryginalnych przetworów z szyszek, orzechów, rokitnika etc. Dłuższy przejazd nad Morze Czarne w okolicy Batumi. Czas wolny na kąpiele morskie i słoneczne. Obiad w porze kolacji w restauracji na promenadzie. Zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta na Placu Europy, gdzie znajduje się pomnik Medei – mitycznej księżniczki starożytnej Kolchidy, trzymającej w ręku legendarne Złote Runo. Spacer po pięknej nadmorskiej promenadzie wśród palm i futurystycznych wieżowców. Czas wolny – możliwość kąpieli w Morzu Czarnym. Pokaz akrobacji w miejscowym delfinarium. Obiad w porze kolacji w miejscowej restauracji. Przejazd do Kutaisi. Zakwaterowanie, nocleg.
6.
DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru i uniwersytetu Gelati. Wpisane na listę UNESCO jest dziełem jednego z największych władców Gruzji – króla Dawida Budowniczego, znajduje się tu m. in. nekropolia gruzińskich władców. W jego okolicach Kutaisi zwiedzimy wielką jaskinię Prometeusz z pięknymi formami krasowymi – wielkie hale, kolorowe nacieki i formacje skalne będziemy oglądać w trakcie trwającego niemal godzinę spaceru po jaskini. Przejazd do wschodniej Gruzji a następnie w góry Kaukazu. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg w pensjonacie.
7.
DZIEŃ
Rano przed śniadaniem (przy dobrej widoczności) przejazd samochodami terenowymi w okolice kościółka Cminda Sameba. O tej porze mamy największe szanse w pełnej okazałości zobaczyć jeden z kilku kaukaskich pięciotysięczników, górę Kazbek (5033 m n. p. m). Powrót do pensjonatu na śniadanie. Następnie powrót do centralnej części Gruzji. Postoje widokowe przy źródłach wód mineralnych „ gruzińskie Pamukkale” i na platformie pod przełęczą. Dalsza trasa, którą Rosjanie w XIX wieku nazwali „gruzińską drogą wojenną” prowadzi wśród monumentalnych krajobrazów aż przez sam grzbiet Kaukazu, przez przełęcz Dżwari (2395m). Zwiedzanie XVII wiecznego zamku Ananuri, położonego nad ogromnym zalewem. Następnie przejazd na północ w góry Kaukazu Wielkiego. Przejazd do miasteczka Mccheta. Wpisane na listę UNESCO, było ono w przeszłości stolicą Gruzji. Wizyta w monastyrze Dżwari z VII wieku. Leży on na wzgórzu, skąd rozciąga się piękna panorama Mcchety, leżącej w widłach dwóch rzek – Kury i Aragwi. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, gdzie znajduje się grób pary królewskiej Miriana i Nany, którzy z rąk św. Nino w IV wieku przyjęli chrześcijaństwo, a następnie katedry Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji władców Gruzji. Obiad w porze kolacji w restauracji w okolicy Mcchety lub Tbilisi. Nocleg na obrzeżach Tbilisi.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie malowniczo położonego miasteczka Signagi. Spacer po starówce i murach obronnych. Przejazd do Kachetii, największego zagłębia winiarskiego Gruzji. Wizyta w ogromnych tunelach wydrążonych pod Kaukazem, gdzie leżakują tysiące butelek wina jednego z najlepszych producentów w kraju – firmy Chareba. Krótka degustacja lokalnej produkcji, możliwość dokonania zakupów. Zwiedzanie kolejnej wytwórni o najstarszych nieprzerwanych tradycjach w regionie, sięgających XVI wieku. Krótkie zapoznanie się z technologiami wyrobu win i mocniejszych alkoholi. Dłuższa degustacja, możliwość zakupów cenach producenta. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji nad jeziorem, z muzyką na żywo. Będzie ona miała formę tradycyjnej uczty – supry – prowadzonej przez lokalnego wodzireja, tzw. tamadę. Jeden z najlepszych w swoim fachu w całym kraju artysta, wspaniały gawędziarz, tancerz i muzyk razem ze swoimi przyjaciółmi stworzy dla nas niezapomniany wieczór. Po kilku godzinach wybije północ – czas na ostatnie toasty i wyjazd nocnym transferem na lotnisko.
9.
DZIEŃ
Tbilisi, wylot o godz. 4:55. Warszawa, przylot o godz. 6:40.

ŚWIADCZENIA (wszystko w cenie): bilet lotniczy wg programu, bagaż podręczy (1 szt. do 8 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg / max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm), przejazdy autokarem w Gruzji, zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty (śniadanie i obiad w porze kolacji, napoje, wino), pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu, opłata za wjazd – wyprawa samochodami 4×4 do monastyru Cminda Sameba, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: dopłata do pok. 1os. – 600 zł, możliwość zwiększenia zakresu świadczeń ubezpieczenia (cena uzależniona od wyboru pakietu).

Ograniczona ilość miejsc decyduje kolejność wpłat.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Cminda Sameba – fot. by JLB1988, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1788319/


 

 


Wycieczki do Gruzji Białystok, Wycieczki do Gruzji Bydgoszcz, Wycieczki do Gruzji Elbląg, Wycieczki do Gruzji Gdańsk, Wycieczki do Gruzji Katowice, Wycieczki do Gruzji Kielce, Wycieczki do Gruzji Kraków, Wycieczki do Gruzji Lublin, Wycieczki do Gruzji Łódź, Wycieczki do Gruzji Olsztyn, Wycieczki do Gruzji Poznań, Wycieczki do Gruzji Rzeszów, Wycieczki do Gruzji Szczecin, Wycieczki do Gruzji Warszawa, Wycieczki do Gruzji Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.