Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki zagraniczne, Wycieczki Kierunek wyjazdu: Czechy, Polska Transport: Autokar |
Drukuj ofertę |
1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Wrocławia. Zwiedzanie Afrykarium. Jest to największa inwestycja w dziejach wrocławskiego zoo kosztowała 220 mln złotych. Budowa imponującego budynku ruszyła w 2012 roku i zakończyła się w 2014 roku. W Afrykarium możemy oglądać faunę i florę Czarnego Lądu, w tym m. in. rafę koralową i ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne, około 50 różnych gatunków ryb z jezior Tanganika i Malawi, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie występujące w rejonie Kanału Mozambickiego. Do tego hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle, wydry i manaty występujące w dżungli Kongo. Zobaczymy hale stulecia, która została wzniesiona w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga. W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Przejdziemy do fontanny, która jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Wejdziemy do Ogrodu Japońskiego. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej – muzeum sztuki we Wrocławiu, oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, założone w 1893 we Lwowie, od 1980 we Wrocławiu; Panorama Racławicka ukazuje artystyczną wizję przebiegu bitwy pod Racławicami. Obraz został namalowany na płótnie żaglowym o długości 120 metrów na 15 metrów. Dalej przejście przez Most Pokoju – widok na Ostrów Tumski i Most Grunwaldzki. Dalej zobaczymy: Rynek i Ostrów Tumski, Promenadę Staromiejską. Zwiedzanie wnętrza Katedry, na trasie spaceru Uniwersytet Wrocławski, Kościół Uniwersytecki, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu, który zwiedzimy. Zobaczymy: Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników. Kościół św. Elżbiety oraz na trasie zwiedzania liczne Wrocławskie krasnale. Kamienice Jas i Małgosia. Rynek, Ratusz Staromiejski, Plac Solny i Piwnica Świdnicka. Czas wolny na Starym Rynku. Przejazd do miejsca zakwaterowania w Kudowie-Zdroju lub okolicy (w zależności od dostępności miejsc), obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Błędnych Skał w Parku Narodowym Gór Stołowych. Obszar Błędnych Skał ma powierzchnię ok. 22 ha. Obejmuje on swoim zasięgiem zespół osobliwych form skalnych o wysokości 6 – 11 m, wytworzonymi wskutek wietrzenia piaskowca ciosowego. Błędne Skały to labirynt szczelin i zaułków, niekiedy niezwykle wąskich, oddzielających bloki skalne kilkunastometrowej wysokości. Wiele skał ma własne nazwy np.: „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka”, „Labirynt”, „Tunel”, „Wielka Sala”. Przejazd na Czeską stronę na zwiedzanie Zamku Nachod. Jest to rozległe założenie zamkowo-pałacowe (pomnik dziedzictwa narodowego), wznoszące się na skalistym wzgórzu nad miastem. Jest to gotycki zamek z XIII w. przebudowany przez włoskich architektów w XVI i XVII wieku w stylu renesansowym. Powrót na Polską stronę. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Całodniowa wycieczka do Pragi, gdzie zobaczymy: barokowy klasztor Norbertanów na Strachowie – panorama miasta z ogrodów klasztornych, pałac Czerninów – jedna z największych barokowych rezydencji w Europie środkowej, sanktuarium MB Loretańskiej, Złotą Uliczkę, Hradczany: katedra Św. Wita – najokazalsza gotycka świątynia w Europie Środkowej, zamek królewski, Most Karola – najsłynniejszy średniowieczny most w Europie z galerią barokowych pomników, Klementinum – wielki zespół dawnego kolegium jezuitów, obecnie Biblioteka Narodowa. Rynek Starego Miasta z okazałym Ratuszem i słynnym zegarem astronomicznym, pomnik Jana Husa, gotycki kościół NMP przed Tynem. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Zamku w Oporowie / k. Kutna, zwiedzanie muzeum – ceglany zamek wzniesiony w stylu gotyckim w latach 1434-1449 przez biskupa kujawskiego Władysława Oporowskiego. Dawniej stanowił centrum rozległych dóbr ziemskich rodu Oporowskich herbu Sulima. W 2007 wpisany do Państwowego Rejestru Muzeów. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki.
ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu lub domu wczasowym w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.
Wykorzystane zdjęcia
Zdjęcie główne:
Wrocław, Dolny Śląsk – fot. by Makalu, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-3096512/
Wycieczki Dolny Śląsk