Rumunia 7 dni. Wyprawa samochodami 4×4

/Rumunia 7 dni. Wyprawa samochodami 4×4
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Rumunia 7 dni. Wyprawa samochodami 4×4

2023-02-08T15:38:46+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki, Bałkany
Kierunek wyjazdu: Rumunia
Transport: Samolot
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Rumunia 7 dni. Wyprawa samochodami 4×4

Istnieje możliwość modyfikacji programu z realizacją od 4 do 14 dni w wersji samolotowej lub autokarowej.
Poniżej przykładowy program.

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Bukaresztu. Wyjazd w Karpaty do Bucegi Natural Park, jeden z najczęściej odwiedzanych cudów przyrody i parków narodowych w Rumunii. Piękna okolica jeziora Bolboci, nazwana „Morzem Bucegi”. Dalej przejazd do Podu cu Florile Peak, gdzie rozciąga się piękna panorama na góry Bucegi. Przejazd w okolice Braszowa. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Jazda po terenie w Diham Cottage, gdzie dalej będziemy podziwiać niesamowite widoki na góry Bucegi. Zobaczymy spektakularny szczyty „Coltii Morarului”, znane jako „Zęby Draculi”. Następnie zwiedzimy legendarny Zamek Bran, znany jako dom Draculi. Przejazd w kierunku wioski Poiana Marului, Wiejskie krajobrazy gór zapierają dech w piersiach. Przejazd na zakwaterowanie na wysokości 1100 m, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Zarnesti. Krótki spacer po Kanionie Zarnesti, który był w scenerii filmu „Zimna Góra”. Następnie przejazd przez pagórki tradycyjnych wiosek Magura i Pestera. Przepiękna sceneria góry Piatra Craiului z jednej strony i gór Bucegi z drugiej zapiera dech w piersiach. Przejazd przez teren przepięknych krajobrazów Przełęczy Bran, gdzie dotrzemy do najwyższej położonej tradycyjnej wioski z Rumunii, Fundatica, na wysokości 1360 m. Dalej przeprawa przez Kanion Key Valley, gdzie w pobliżu znajduje się Zapora Vidraru. Jest to największa zapora zbudowana w Rumunii, o wysokości 166 m. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzimy imponującą tamę Vidraru, uważaną przez specjalistów za prawdziwą biżuterię inżynierii. Dalej przejazd przez najsłynniejszą i najbardziej dramatyczną drogą w Rumunii. Zespół Top Gear stwierdził, że droga Transfagarasan jest „najlepszą drogą na świecie”. Górska autostrada Transfagarasan została zbudowana jako strategiczna droga wojskowa i biegnie z północy na południe przez najwyższe odcinki Karpat. Przejazd obok jeziora Balea, które jest naturalnym jeziorem lodowcowym na wysokości 2040 m. Krótki odpoczynek nad jeziorem. Zakwaterowanie w Voineasa, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd na najwyższą drogę w Rumunii – Transalpina Road. Jest to droga na szczycie rumuńskich gór, znana jako „King’s Road” lub „The Devil’s Pathway”, przecinająca góry Parang z północy na południe. Po drodze przejedziemy grzbietem gór, gdzie przekroczymy piękne przełęcze i rozkoszujemy się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Krótki odpoczynek na szczycie góry, gdzie będziemy mogli podziwiać widok na jezioro Vidra. Jadąc dalej dotrzemy do Marginimea Sibiului, miejsca, w którym odkryjemy świat duszpasterski z jego osobliwymi osadami i spokojnym stylem życia. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do wioski Sinca Veche, gdzie zwiedzimy unikalny klasztor jaskiniowy, zwany także „Świątynią życzeń”. „Dziwna energia” i „specjalne miejsce” to wyrażenia używane przez tych, którzy weszli do środka, szukając tutaj odpoczynku i ukojenia. Dalej jazda w kierunku Krainy Barsy. Z dala od zgiełku świata odkryjemy kolejną część Rumunii przytulną i malowniczą. Krótki spacer, gdzie będziemy podziwiać wspaniałe widoki na góry Piatra Craiului („Kamień Króla”). Zakwaterowanie w Poiana Brasov, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ

Śniadanie. Krótka, piesza wycieczka po Starym Mieście w Braszowie. Zobaczymy słynny Czarny Kościół (największa gotycka budowla we wschodniej części Europy). Stare miasto jest jednym z najlepiej zachowanych starych miast w Europie ze wspaniałą architekturą i starymi fortyfikacjami. Przejazd do Bukaresztu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, transfery samochodami 4×4 na terenie Rumunii, zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty (śniadanie i obiad w porze kolacji, napoje), pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Rumunia 4x4 jezioro Pixabay License    Rumunia 4x4 dolina Pixabay License    Rumunia 4x4 wioska Pixabay License

Rumunia 4x4 zamek Bran Pixabay License    Rumunia 4x4 trasa transfogaraska Pixabay License    Rumunia 4x4 góra Pixabay License

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Droga Transfogaraska – fot. by gavia26210, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-825610/

Pozostałe zdjęcia:
jezioro – fot. by David Mark, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1894741/
Dolina w Rumunii – fot. David Mark, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1906010/
Wioska w Rumunii – fot. David Mark, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-103570/
Zamek Bran – fot. by mandarinMD, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2413390/
Trasa transfogaraska – fot. by Walle1886, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2544947/
Góra – fot. by Sorin Lazar Photography, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-983661/

 

 


Rumunia 4×4 Białystok, Rumunia 4×4 Bydgoszcz, Rumunia 4×4 Elbląg, Rumunia 4×4 Gdańsk, Rumunia 4×4 Katowice, Rumunia 4×4 Kielce, Rumunia 4×4 Kraków, Rumunia 4×4 Lublin, Rumunia 4×4 Łódź, Rumunia 4×4 Olsztyn, Rumunia 4×4 Poznań, Rumunia 4×4 Rzeszów, Rumunia 4×4 Szczecin, Rumunia 4×4 Warszawa, Rumunia 4×4 Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.