Zakole Dunaju

/Zakole Dunaju
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Zakole Dunaju

2023-02-03T12:08:24+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Węgry
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Zakole Dunaju, Budapeszt, Balaton, Eger, Częstochowa

Jeśli Świat jest kapeluszem dobrego Boga, to Węgry są bukiecikiem w tym kapeluszu – pisał węgierski poeta okresu romantyzmu Sándor Petőfi. Węgrzy uwierzyli słowom swojego wieszcza i do dziś są głęboko przekonani, że ich kraj jest najpiękniejszy na świecie, mający setki, jeśli nie tysiące niesamowitych miejsc godnych podziwu. W trakcie wycieczki część z nich zobaczymy i zwiedzimy.

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wyjazd do Esztergomu, gdzie znajduje się jeden z najważniejszych symboli Węgier – największa świątynia na terenie Węgier, przepiękna bazylika, 5-ta co do wielkości na świecie, miejsce koronacji św. Stefana. Ma 118 m długości, 40 m szerokości, a jej kopuła wznosi się na wysokość 100 m. Budowano ją przez kilkadziesiąt lat w pierwszej połowie XIX wieku na miejscu XII – wiecznego kościoła św. Adalberta, zniszczonego przez Turków. Do ocalałej kaplicy Bakócza, po odparciu wojsk tureckich od Wiednia przybył nasz król Jan III Sobieski. W 1991 roku w bazylice modlił się Papież Jan Paweł II. Świątynię zdobili najwybitniejsi artyści i rzemieślnicy węgierscy, ale także malarze włoscy. W krypcie spoczywają węgierscy dostojnicy kościelni z Prymasem Tysiąclecia, czyli Józefem Mindszentym zmarłym w 1975 roku, który aktywnie przeciwstawiał się komunistycznym rządom węgierskim, za co był kilkakrotnie więziony. Z góry, koło pomnika znakomicie widać esztergomską starówkę, Dunaj i pobliskie Szturowo. Następnie udamy się do Visegradu, współcześnie trudno uwierzyć, że mała miejscowość turystyczna była kiedyś stolicą Królestwa Węgier. W roku 1335 Zamek Wyszehradzki, ówczesna siedziba królów Węgier, stał się miejscem zjazdu Królów Polski, Czech i Węgier. Postanowili ściśle ze sobą współpracować, zarówno na polu polityki, jak i handlu. Dzięki temu, wiele pokoleń później, stali się inspiracją dla inicjatywy środkowoeuropejskiej. Czworokąt Wyszehradzki jest nieoficjalną nazwą czterech środkowoeuropejskich krajów postkomunistycznych, czyli Republiki Czech, Republiki Węgier, Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Słowackiej. Na początku grupa nazywana była Trójkątem Wyszehradzkim, czworokąt powstał w rezultacie podziału Czechosłowacji w 1993 roku. Wjazd na wzgórze malownicza drogą, krótki postój na tarasie widokowym z którego zobaczymy najładniejszy widok na Zakole Dunaju. Dalej Szentendre, co tłumaczy się jako Święty Andrzej, to miasteczko położone zaledwie 20 km od granic Budapesztu, w Zakolu Dunaju. Atmosferą przypomina nasz Kazimierz nad Wisłą, śliczne miasteczko zostało założone przez Serbów, którzy uciekając przed Turkami pod koniec XVII wieku znaleźli w tym miejscu azyl. Miasteczko objęli w swoje posiadanie artyści: tutaj mają swoje pracownie, tutaj malowali najwięksi węgierscy artyści. Domy miasteczka są czyste, kolorowe, a same miasteczko, pomimo najazdu w sezonie i weekendy tłumów turystów, ma niesamowity urok. Zobaczymy m.in. kościół św. Piotra i Pawła, dalej zwiedzimy Muzeum Marcepana, jego odwiedzenie gwarantuje naprawdę słodkie przeżycia, możliwość zakupu słodyczy. Spacer wzdłuż Dunaju, czas wolny. Przejazd na zakwaterowanie w Budapeszcie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od Góry Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności – dar Armii Czerwonej dla Węgrów. Następnie zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy obok Kościoła Macieja – miejsca koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX wieku odbudowano ją w stylu neogotyckim. Następnie z Baszty Rybackiej, budowli z siedmioma neoromańskimi wieżami, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Przejedziemy obok wyspy św. Małgorzaty uważanej za zielone płuca stolicy i stanowiącej jeden z najpiękniejszych budapeszteńskich parków. W trakcie zwiedzania obiad. Następnie zwiedzanie Pesztu – części nizinnej stolicy Węgier. Spacer przez miasto, zobaczymy charakterystyczny budynek Parlamentu, przejście przez park, liczne pomniki, zabudowa miejska, kamienice, zwiedzimy Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier. Przejazd na Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Obok zobaczymy Zamek Vajdahunyad to w rzeczywistości zespół budynków historycznych, wzniesionych z pocz. XX w. i prezentujących najbardziej charakterystyczne style architektoniczne tzw. Wielkich Węgier. Dodatkowo dla chętnych wieczorny rejs statkiem po Dunaju połączony z obiadem (bufet) w porze kolacji oraz winem – płatny 30 € / osoba. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wyjazd nad Balaton – „Węgierskie Morze” całodniowy relaks i odpoczynek. Korzystanie z kąpieli wodnych oraz słonecznych. Obiad w porze kolacji. Powrót na nocleg do Budapesztu
.
5. DZIEŃ

Śniadanie – stół szwedzki. Przejazd do słynnego rejonu winnic – Eger. Zwiedzanie połączone z degustacją. Zakwaterowanie po Polskiej stronie. Obiad w porze kolacji.
6. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie przejazdu Częstochowa. Indywidualne, krótkie zwiedzane. Klasztor na Jasnej Górze to najpopularniejszy ośrodek pielgrzymkowy w Polsce a jednocześnie najważniejsze miejsce kultu Maryi w kraju. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingi, zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNY: bilety wstępu, możliwość zorganizowania rejsu statkiem połączonego z konsumpcją – bufet 30 € / os., dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Zakole Dunaju Esztergom Bazylika   Zakole Dunaju Szentendre   Zakole Dunaju Balaton Zamek   Zakole Dunaju Miasto Eger

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Budapeszt – fot. by JStolp, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4544781/

Pozostałe zdjęcia:
Esztergom, Bazylika – fot. by Walkerssk, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1432433/
Szentendre – fot. by irenne56, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2766745/
Balaton Zamek – fot. by LNLNLN, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-5510833/
Eger – fot. by vinti, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2807772/

 

 


Wycieczka Zakole Dunaju Białystok, Wycieczka Zakole Dunaju Bydgoszcz, Wycieczka Zakole Dunaju Elbląg, Wycieczka Zakole Dunaju Gdańsk, Wycieczka Zakole Dunaju Gorzów Wielkopolski, Wycieczka Zakole Dunaju Katowice, Wycieczka Zakole Dunaju Kielce, Wycieczka Zakole Dunaju Kraków, Wycieczka Zakole Dunaju Lublin, Wycieczka Zakole Dunaju Łódź, Wycieczka Zakole Dunaju Olsztyn, Wycieczka Zakole Dunaju Opole, Wycieczka Zakole Dunaju Poznań, Wycieczka Zakole Dunaju Rzeszów, Wycieczka Zakole Dunaju Szczecin, Wycieczka Zakole Dunaju Toruń, Wycieczka Zakole Dunaju Warszawa, Wycieczka Zakole Dunaju Wrocław, Wycieczka Zakole Dunaju Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.