Żuławy Wiślane i okolica

/Żuławy Wiślane i okolica
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Żuławy Wiślane i okolica

2023-02-02T15:11:17+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Malborka, zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Zamkowego. Gotycki zamek wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem architektury obronnej. Przejazd do centrum miasta Gdańsk, gdzie zobaczymy najcenniejsze zabytki położone wzdłuż Drogi Królewskiej prowadzącej od Bramy Wyżniej do Bramy Zielonej znajdującej się praktycznie przy Motławie. Przejście od Złotej Bramy przez Ulicę Długą i Długi Targ prowadzący nad Długie Pobrzeże. Spacer, podczas którego zobaczymy m.in.: liczne mieszczańskie kamienice, fontannę Neptuna – symbol miasta oraz mieszczący się obok Dwór Artusa, gdzie niegdyś spotykali się kupcy, politycy i inni zamożni mieszkańcy miasta dyskutując o bieżących wydarzeniach. Całe Główne Miasto otoczone jest licznymi basztami i bramami, które dawniej służyły celom obronnym. Podczas wojny większość baszt została prawie całkowicie zniszczona. Obecnie część z nich odrestaurowano i służą różnym celom społecznym. Dojście do Gdańskiego Żurawia – zabytkowego dźwigu portowego, który znajduje się przy rzece Motława i porcie pasażerskim. Następnie zwiedzanie Bazyliki Mariackiej. Jest to największy na świecie kościół wybudowany z cegły. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie zwiedzimy Żuławski Park Historyczny. Następnie wejdziemy do obozu koncentracyjnego Stutthof z przewodnikiem muzealnym. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny utworzony na anektowanych terenach Wolnego Miasta Gdańska (niem. Freie Stadt Danzig), w miejscowości Sztutowo. Funkcjonował od 2 września 1939 do 9 maja 1945 i był pierwszym i najdłużej istniejącym obozem tego typu na terenach wchodzących aktualnie w skład Polski. Działał on łącznie 2077 dni. Przejazd do Elbląga. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy zrewitalizowane Stare Miasto. Wejdziemy do nowego Ratusza, gdzie zobaczymy makietę miasta oraz zamku krzyżackiego. Następnie zwiedzanie katedry pw. Świętego Mikołaja – dla chętnych wejście na więżę z którego roztacza się panorama miasta (taras jest na wysokości 67,08 m i wymaga pokonania 366 stopni schodów). Przejście drogą kościelną obok Elbląskiej Biblioteki do Muzeum Historyczno – Archeologicznego, w którym zwiedzimy wystawy. Następnie spacer wzdłuż rzeki Elbląg, po trasie nowo wybudowane 2 mosty, przejście obok galerii EL – zobaczymy najstarszy obiekt dawny kościół z XIII w. Dojście do jedynej zachowanej miejskiej bramy, gdzie obok stoi pomnik legendarnego piekarczyka, który ocalił miasto przed najazdem krzyżaków. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kadyn (dawnej letniej rezydencji Cesarza Prus Wilhelma II), gdzie zobaczymy 700-letni dąb, barokowy pałac z końca XVII wieku, którego budynki gospodarcze są dziś luksusowym hotelem, stadninę koni, klasztor Franciszkanów. Następnie Frombork. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego, przepięknej archikatedry z XIV wieku, wejście na wieżę Radziejowskiego z XVII wieku z wahadłem Faucaulta, obrazującym ruch ziemi wokół słońca. Z tarasu widokowego roztacza się przepiękna panorama miasta oraz Zalewu Wiślanego. Następnie zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika, spacer przez miasto do portu. Dalej Braniewo, zwiedzanie miasta: Bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny, pozostałości murów obronnych (XIV w.): fragmenty baszt, wieże. Obecnie w tym miejscu znajduje się miejski amfiteatr, gdzie odbywają się cykliczne wakacyjne imprezy. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ

Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pokoju 1 osobowego.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Żuławy Wiślane Malbork    Żuławy Wiślane Sztutowo Stuthof   Żuławy Wiślane Frombork


Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Gdańsk Długi Targ – fot. by Makalu, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3531230/

Pozostałe zdjęcia:
Malbork – fot. by sebagee, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-325874/

Sztutowo Stuthof – fot. by MrsBrown, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2526489/
Frombork – fot. by AndreasGa, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2659954/

 

 


Wycieczka Żuławy Wiślane Białystok, Wycieczka Żuławy Wiślane Elbląg, Wycieczka Żuławy Wiślane Gdańsk, Wycieczka Żuławy Wiślane Katowice, Wycieczka Żuławy Wiślane Kielce, Wycieczka Żuławy Wiślane Kraków, Wycieczka Żuławy Wiślane Olsztyn, Wycieczka Żuławy Wiślane Rzeszów, Wycieczka Żuławy Wiślane Szczecin, Wycieczka Żuławy Wiślane Toruń, Wycieczka Żuławy Wiślane Warszawa, Wycieczka Żuławy Wiślane Wrocław, Wycieczka Żuławy Wiślane Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.