Wycieczka rowerowa Zakopane- Dzianisz- Witów – Orawice- Liptowski Trnovec- Strbskie Pleso- Stary Smokowiec- Tatrzańska Jaworzyna- Łysa Polana – Dookoła Tatr 5 Dni

/Wycieczka rowerowa Zakopane- Dzianisz- Witów – Orawice- Liptowski Trnovec- Strbskie Pleso- Stary Smokowiec- Tatrzańska Jaworzyna- Łysa Polana – Dookoła Tatr 5 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Zakopane- Dzianisz- Witów – Orawice- Liptowski Trnovec- Strbskie Pleso- Stary Smokowiec- Tatrzańska Jaworzyna- Łysa Polana – Dookoła Tatr 5 Dni

2018-05-24T13:40:58+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Polska, Słowacja
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki  Przejazd do Zakopanego zakwaterowanie obiadokolacja  20:00 grillujemy – integrujemy się. Mile widziane dobre humory. My gwarantujemy drobny poczęstunek podczas grilla i małe co nie co nocleg.
2. DZIEŃ 
76 km / 970 metrów przewyższenia

Poranek zaczynamy się od śniadania w hostelu. Wyjazd spod hostelu o godzinie 9:00. Grupa udaje się w kierunku wyciągu na Harendę. I tam rozpoczynamy swoją przygodę. Udajemy się w kierunku Chochołowa przez Dzianisz, pięknym i malowniczym zjazdem. W Chochołowie odbijamy w kierunku Słowacji. Przekraczamy granicę w Suchej Horze i udajemy się w kierunku Oravic. Malownicza trasa biegnie wzdłuż rzeki o tej samej nazwie. Tego dnia mamy do pokonania Przełęcz Huciańską z wysokością 950 m n.p.m. Dzięki temu zaliczymy piękny zjazd w kierunku Liptowskiego Trnovca, gdzie będzie nasz nocleg. Tego dnia można skorzystać z Aqua Parku w Tatralandii. W planie jest odpoczynek nad Liptowskim Morzem, a dla chętnych dodatkowa trasa na jedno z okolicznych wzgórz, aby podziwiać piękną panoramę. Wieczorem integracji ciąg dalszy.
3. DZIEŃ
71 km / 860 metrów przewyższenia / asfalt
Śniadanie. I następnie startujemy w dalszą podróż. W wersji asfaltowej pokonamy trasę przez Liptowski Mikulasz, a co za tym idzie cała nasza trasa będzie w 100% asfaltem. Przed nami będzie do zdobycia Strbskie Pleso – to najwyższy punkt naszej przygody (1346 m n.p.m.). Po odpoczynku i smacznym obiedzie, długim zjazdem dostaniemy się do Starego Smokowca, skąd nadal z górki dotrzemy na nocleg w Nowej Leśnej. Po zakwaterowaniu obiadokolacja a póżniej udamy się na kosztowanie lokalnych trunków.
4. DZIEŃ 
59 km / 900 metrów przewyższenia

Śniadanie na początek dnia solidny podjazd, ale widok na Tatrzańską Łomnicę i majestatyczne Tatry Wysokie wynagradzają wszystko. Dalej udajemy się w kierunku Tatrzańskiej Jaworzyny z piękną Jaskinią Bielską. A dalej przed nami do pokonania Przełęcz Zdziarska (1081 m n.p.m.) Będziemy się zbliżać do granic naszego Państwa. Dotrzemy do Łysej Polany, a wcześniej zatrzymamy się w słowackim sklepie spożywczym, aby uzupełnić zapasy. Za Łysą Polaną zrobimy również krótki postój przy Bacówce, gdzie będzie można zakupić oscypki, napić się zyntycy. Tutaj poczujemy góralski klimat. Dalej miniemy Kaplicę na Jaszczurówce i zjedziemy do Zakopanego. Naszą przygodę zakończymy na Antałówce z piękną panoramą na Tatry, Zakopane oraz Pasmo Gubałówki. Wyjazd w drogę powrotną.
5. DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
transport autokarem, busem , minibusem wraz z przyczepką do przewozu rowerów

– zakwaterowanie  w Zakopanym lub okolicy na Słowacji w Hotelu*** pokoje 2 osobowe
– Ognisko z kiełbaskami i herbatą
– wyżywienie śniadanie i obiadokolacje
– Przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami
– lokalny przewodnik
– ubezpieczenie NNW i KL
– koszt wyciągu na Harendzie

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu do miejsc odwiedzanych

Okrążenie Tatr to nie lada gratka. Wycieczka rowerowa w Tatry to blisko 210 km . Może się wydawać, że to nic szczególnego. Jednak suma przewyższeń wycieczki rowerowej to bagatela 2700 m. To tak jakby wyjechać z poziomu Bałtyku wyżej niż na Rysy. Warto podjąć wyzwanie, aby pokochać Tatry z każdym przemierzonym kilometrem coraz bardziej. Podczas tej rowerowej wycieczce poznacie cztery krainy geograficzne: Podhale, Orawę, Spisz i Liptów. Większa część trasy przebiega przez Słowację. Proponujemy Państwu podczas wyprawy skorzystanie również z basenów termalnych, z których słyną te rejony. Niżej opisana trasa daje możliwość pokonania jej w 100% po drogach utwardzonych. Jeśli planujesz się wybrać na dłuższą lub trudniejszą wyprawę, to ten wyjazd potraktuj jako treningowy. Zobaczysz z czym wiąże się jazda po górach.

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę dookoła Tatr można zrobić prawie na każdym rowerze (poza miejskim i składakiem). Trasa asfaltowa to sprawa pozornie prosta przejedziesz nią rowerem: trekkingowym, górskim, szosowym, crossowym, przełajowym.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe nie zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest dużo! Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz poprowadzić rower. Poczekamy. Warto spróbować, bo są to trzy dni, które zmienią Twoje rowerowe życie na lepsze. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca i górzysta. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Mamy do pokonania w sumie 2700 m przewyższeń. Dzienne dystanse to ok. 80/70/60 km. Na wyprawę można pojechać każdym rowerem. Szosowy, górskim, trekkingowym, crossowym, XC. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Słowacji wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku Polski i krajów ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 14 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinno wystarczyć 50-70 euro kieszonkowego plus ok. 20 euro na baseny termalne .

Jakie panują zasady podczas wyprawy?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.