Truskawiec Sanatoria

/Truskawiec Sanatoria
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl
Truskawiec Sanatoria 2020-05-20T12:13:53+00:00

Truskawiec sanatoria. Dobrze, że jesteś!
Zapraszamy do pobytów leczniczo-sanatoryjnych u podnóża gór Karpackich w legendarnym mieście, kurorcie Truskawiec na Ukrainie.

W 1835 r. miejscowe źródła zbadał dokładnie lwowski aptekarz i chemik Teodor Torosiewicz, zwany do dziś ojcem chrzestnym truskawieckiej „Naftusi”. Ich opublikowanie wpłynęło w zasadniczy sposób na powstanie uzdrowiska. W okresie II RP Truskawiec był najmłodszym i bardzo modnym uzdrowiskiem w Polsce. Z okresu ZSRR jedno z najbardziej znanych i pożądanych przez kuracjuszy uzdrowisk. Szeroka oferta leczniczo balneologiczna zachęciła do przyjazdu wielu osób z zagranicy w tym z Polski, Izraela, Niemiec, Rosji, USA. W uzdrowisku można skorzystać z całej gamy specjalistycznych zabiegów leczniczych i balneologicznych. Poniżej zobacz naszą ofertę – opisy przy poszczególnych obiektach sanatoryjnych.

Sól lecznicza Barbara – unikatowy mineralny, naturalny środek – z sukcesem zastępuje drogie leki w leczeniu wielu chorób przewlekłych. Skuteczne w leczeniu i profilaktyce następujących schorzeń: kamica żółciowa, przewlekłe zapalenie woreczka żółciowego i dróg żółciowych, dyskineza woreczka żółciowego i dróg żółciowych, zapalenie trzustki, zaburzenia przemiany materii i otyłość, schorzenia aparatu ruchu, ból w stawach (zwyrodnienie stawów, artroza), zapalenie wątroby i regeneracja po jej przewlekłym zapaleniu, katar żołądka, niedokwaśność, choroby jelita grubego i zaburzenia jego funkcji, choroby obwodowego układu nerwowego, cukrzyca (poprawia funkcjonalny stan trzustki).

Msze Święte dla Chętnych.
Kościół rzymskokatolicki p. w. W. N. M. P.  – Redemptoryści, głównie
z Polski. Część nabożeństw w języku polskim.
Cerkiew grekokatolicka p. w. Św. Mikołaja.
Cerkiew prawosławna p. w. Św. Pawła.

W uzdrowisku Truskawiec leczy się choroby: kręgosłupa i stawów, metaboliczne np. cukrzyca, urologiczne, układu moczowego, np. przewodów moczowych, prostaty, układu krążenia i serca, np. żylaki, hemoroidy, reumatyczne, ginekologiczne, układu pokarmowego, np. zapalenie jelita, układu oddechowego, np. gardła, dermatologiczne, np. łuszczyca, układu nerwowego, zębów i dziąseł, np. paradentoza.

Naftusia to woda hydro-węglanowa, magnezowo-kalcynowana dodatkowo wzbogacona o substancje organiczne pochodzenia naftowego. Wodę Naftusie można wykorzystać w leczeniu wielu chorób i schorzeń. W Truskawcu jest 14 naturalnych źródeł mineralnych w tym inne znane jak: Józia, Maria, Zofia, Bronisława.

Ozokeryt (wosk ziemny). Największe na świecie skupienie ozokerytu występuje pomiędzy Truskawcem a Borysławiem na Ukrainie, dodatkowo nad Morzem Kaspijskim, w Ameryce Północnej, w Iraku. Zabieg jest jednym z rodzajów terapii cieplnej, które ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe m. in.: kręgosłupa, kolan, nadgarstków, zwyrodnienia stawów, antyseptyczne, czyli odkażające skórę, efekt odczulający, stymuluje procesy regeneracyjne skóry.

Kurs hrywny z dnia 07.02.2020 wynosi 0,1587 zł

10 zł to ok. 63 UAH; 20 zł to ok. 126 UAH
50 zł to ok. 315 UAH; 100 zł to ok. 630 UAH

Podczas pobytu dla Chętnych atrakcje – dodatkowo płatne:

1. Truskawiec – piesza wycieczka – gratis od biura BP Variustur Elbląg.

Truskawiec – miasto na Ukrainie, w obwodzie lwowskim. Liczy obecnie ok. 29 tys. mieszkańców. Uzdrowisko położone u stóp Karpat, w dolinie Worotiszczy, w odległości 95 km od Lwowa i 8 km na południe od Drohobycza. W okresie II RP Truskawiec był bardzo modnym uzdrowiskiem w Polsce. W okresie dwudziestolecia międzywojennego Truskawiec trzykrotnie otrzymał złoty medal jako najlepsze uzdrowisko Polski. W Truskawcu pozyskiwana była i jest obecnie woda mineralna Naftusia.Wypoczywali tu m.in. Stanisław Wojciechowski, Józef Piłsudski (który leczył tu nieżyt żołądka), gościł premier Austrii z małżonką, prezydent Estonii i prezydent Turcji. Innymi znanymi kuracjuszami byli: Leon Paweł Sapieha, Filip Zaleski, Wincenty Witos, Ignacy Daszyński, Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Julian Tuwim, Stanisław Witkiewicz, Bruno Schulz, Zofia Nałkowska, Stanisława Walasiewiczówna, Halina Konopacka i Janusz Kusociński. Współcześnie wśród znanych Gości wypoczywali i wypoczywają m.in. prezydenci Ukrainy. Obecnie miasto ma obfitą ofertę kulturalno rozrywkową.

Podczas wycieczki zapoznasz się z topografią miasta m.in. gdzie znajduje się bazar, apteka, sklep z artykułami spożywczo przemysłowymi. Zobaczymy park zdrojowy, główną pijalnię wód, słynny truskawiecki deptak ze stoiskami artykułów regionalnych, liczne restauracje, bary, sklepy. Możliwość badania wzroku i zakupu okularów w tym progresywnych. W centrum miasta zobaczymy starą, przedwojenną, drewnianą zabudowę.
Zwiedzanie kościoła rzymsko katolickiego p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Parafia erygowana 5 lutego 1938. Po II wojnie światowej Truskawiec znalazł się w granicach ZSRS. Komuniści znacjonalizowali kościół i w kolejnych latach go zniszczyli. Po upadku komunizmu kościół będący w ruinie został oddany wiernym. Został odbudowany i w 2002 ponownie poświęcony. Parafią oraz kościołom opiekują się i sprawują Msze Święte ojcowie z zakonu redemptorystów (głównie z Polski).

Zwiedzanie kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego – cerkwi grekokatolickiej p. w. Św. Mikołaja. Zwyczajowo jest nazywany Kościołem unickim (nazwa pochodzi od unii brzeskiej) bądź greckokatolickim. Nazwę Kościół greckokatolicki wprowadziła cesarzowa Maria Teresa w 1774 dla odróżnienia wiernych tej wspólnoty od wiernych Kościoła rzymskokatolickiego oraz Kościoła ormiańskokatolickiego. Ukraiński Kościół Greckokatolicki przetrwał wśród diaspory ukraińskiej na emigracji oraz w podziemiu. Dzięki temu po czterdziestu latach przerwy w legalnej pracy, w okresie pieriestrojki cerkiew kontynuowała działalność w zorganizowanej strukturze, dzięki tajnie wyświęconym biskupom, nielegalnym seminariom, przygotowującym kandydatów do święceń, działalności zgromadzeń zakonnych oraz wielu świeckich, oddanych kościołowi. W latach 1946–1990 Kościół greckokatolicki był największą podziemną organizacją religijną w ZSRR, udzielającą wbrew sowieckim władzom sakramentów i nauczającą potajemnie religii.
Na terenie miasta znajdują się: jeden kościół rzymskokatolicki, dwie cerkwie grekokatolickie oraz jedna nowo wybudowana cerkiew prawosławna p. w. Św. Pawła.
Osoby chcące uczestniczyć w nabożeństwach znajdą dla siebie odpowiedni obiekt sakralny.


2. Wieczór Ukraiński – 390 UAH / osoba

Świetna zabawa w rytmach przebojów muzyki polskiej, ukraińskiej, światowej przy zespole, który gra na żywo. Wieczór połączony z konsumpcją tradycyjnych przekąsek i dań ukraińskich w towarzystwie wina i wódki oraz dobrej zabawy.

3. Delfinarium – 290 UAH / osoba

Kompleks rekreacyjno-rozrywkowy z delfinami „Oskar” w Truskawcu jest jedynym z największych atrakcji na Ukrainie Zachodniej. Oficjalne jego otwarcie odbyło się 31 października 2015 roku oraz pomimo krótkiego terminu istnienia, delfinarium stał się prawdziwym rodzynkiem tego kompleksu, a delfiny i kotiki niedźwiedziowate – ulubieńcami całego regionu, i nie tylko. Urzekające pokazy z mieszkańcami morza, dostępna komunikacja ze zwierzętami, pływanie z nimi – nie pozostawi nikogo obojętnym. Jedyna taka atrakcja, gdzie zobaczymy delfina malującego obraz pędzlem. Na koniec pokazu licytacja i możesz zostać właścicielem oryginalnego obrazu.

Wiele osób marzy o tym, żeby pływać z delfinami, ale nie każdy może sobie to pozwolić. Marzenie można łatwo zrealizować w delfinarium „Oskar” w Truskawcu – płatne dodatkowo w kasie na miejscu.
Można zrobić zdjęcie z delfinami obok basenu, jak również i w wodzie – płatne dodatkowo w kasie na miejscu.

Delfino-terapia – to seans rehabilitacji dziecka lub osoby dorosłej z pomocą delfinów. Ich unikalny ultradźwięk, emitowany przez sonar biologiczny, ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Współczesne badania medyczne potwierdzają, że wskutek bezpośredniego kontaktu z delfinami w człowieka odbywa się aktywna stymulacja kory mózgu z odpowiednim pozytywnym efektem (uzdrowienie organizmu, pozbycie się stresu i depresji), pojawiają się szczególne stany świadomości – płatne dodatkowo w kasie na miejscu.

4. Drohobycz – wycieczka autokarowa – 10 € / osoba

Powstanie miasta jest związane z jego położeniem na tzw. szlaku solnym i wydobyciem soli w okolicach. Leży nad Tyśmienicą w Beskidach Brzeżnych. Prawa miejskie otrzymało w roku 1392. Miasto liczy obecnie około 80 tyś. mieszkańców.

Zwiedzimy najstarszą w mieście drewnianą cerkiew grekokatolicką św. Jura (św. Jerzego), która została wybudowana w XV w. oraz wpisana na listę UNESCO w 2013 roku. Przyjazd do centrum miasta, gdzie podczas spaceru zobaczymy: rynek, na którym stoi ratusz. Nieopodal rynku znajduje się jeden z najważniejszych zabytków architektonicznych Drohobycza – kościół św. Bartłomieja do którego wejdziemy. Został on zbudowany w okresie 1392-1445. Kościół przez długie lata pełnił funkcję obronną, był on otoczony wałem ziemnym i zapewniał mieszkańcom schronienie w czasie wojen. Barokowa willa lekarza-rentgenologa Zeemana, a w wyobraźni Brunona Schulza – słynna „Willa Bianki”. Gmach obfituje w dekoracje, zarówno malarskie, jak i rzeźbiarskie; antyczne wazony ustawione są obok barokowych elementów, Dom Gartenbergów – właścicieli pól i szybów naftowych w Borysławiu, Wielka Synagoga. Na trasie spaceru liczne pomniki w tym Pomnik wybitnego ukraińskiego uczonego, astronoma, astrologa, filozofa Jurija Drohobycza (Kotermaka) oraz pomnik wybitnego ukraińskiego poety-kobziarza – Taras Szewczenko. Dalej Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Iwana Franki, gdzie stoi jego pomnik. Uważany jest za „drugie skrzydło po Tarasie Szewczence, które wzniosło ukraińską literaturę do poziomu światowej sławy”. W śródmieściu obecnie stoją pomniki: ofiar faszyzmu – plac boleści, smutku i refleksji; poległym w Afganistanie w latach 80–90. XX wieku. Do pomników można też zaliczyć skwer Niebiańskiej Sotni – nazwany tak ku czci poległych w Kijowie uczestników Majdanu. Pamięć o Brunonie Schulzu upamiętniono dwoma tablicami: na jego domu rodzinnym, gdzie Schulzowie mieszkali przed wojną (ob. ul. Jurija Drohobycza) i na miejscu jego tragicznej śmierci w 1942 roku przy obecnej ul. Tarasa Szewczenki. Czas wolny na zakupy oraz konsumpcję lokalnych specjałów m.in.: rzemieślniczych piw – płatne dodatkowo.

5. Lwów – całodniowa wycieczka autokarowa – 15 € + 100 UAH / osoba

Lwów jest położony na pograniczu wschodniego Roztocza (Roztocze Lwowskie) i Wyżyny Podolskiej, nad rzeką Pełtwią. Założony ok. 1250 przez króla Rusi Daniela (Halickiego), który nazwał miasto Lwowem na cześć swojego syna Lwa. Aglomeracja lwowska liczy około 800 tyś. mieszkańców. Miasto uznawane jest za ukraińską „stolicę kultury”.

Zwiedzanie miasta zaczniemy od wejścia do cerkwi św. Jura. Następnie przejazd na zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego. Jest to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei. Jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej, przedstawiających alegoryczne postaci i wizerunki zmarłych, a także liczne kaplice, edykuły, kolumny i obeliski, w różnych stylach. Przejście do Cmentarza Obrońców Lwowa (także: Cmentarz Orląt) – autonomiczna część cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie. Zajmuje odrębne miejsce – stoki wzgórz od strony Pohulanki. Znajdują się na nim mogiły uczestników bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią, poległych w latach 1918–1920 lub zmarłych w latach późniejszych. Często nazywany jest Cmentarzem Orląt, gdyż spośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja. Nazywany on był przez Polaków miejscem świętym (Campo Santo). Spacer po mieście: cerkiew ormiańska (zwiedzanie wewnątrz), katedra łacińska (zwiedzanie wewnątrz) i kwartał żydowski, opera, Ratusz Lwowski, rynek. Na trasie spaceru kultowe tematyczne lokale gastronomiczne m.in.: sklep firmowy i restauracja Baczewski alkohole, teatr piwa Prawda, kolejna cała kamienica poświęcona tematowi kawy, czekoladzie, Piana Wiśnia. Słynny lokal Kryjówka i wiele innych. Czas wolny na zakupy oraz konsumpcję lokalnych specjałów – płatne dodatkowo.

Uwaga!
Wycieczka do Lwowa realizowana w dniu wolnym od zabiegów – niedziela.

sanatorium truskawiec wyjazdy, Sanatoria w Truskawcu tanie wyjazdy, Truskawiec Sanatoria, Truskawiec pobyt sanatoryjny, wczasy lecznicze w Truskawcu

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.