Wycieczka rowerowa Pireneje 13 Dni

/Wycieczka rowerowa Pireneje 13 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Pireneje 13 Dni

2018-05-23T13:37:29+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Francja, Hiszpania
Transport: Autokar, Samolot
Ilość dni: 13 DNI

1. DZIEŃ
Wyjazd z  miejsca zbiórki do San Sebastian  nocny przejazd
2  DZIEŃ  przyjazd do San Sebastian po południu
nocleg w hostelu – zwiedzanie miasta, kąpiel w Oceanie
3. DZIEŃ  San Sebastian – Saint Jean Pied de Port (100km; 1100m przewyższenia)
Przejazd przez pagórkowaty kraj Basków w części hiszpańskiej oraz francuskiej w stronę Pirenejów. Pokonujemy pierwsze z 28 przełęczy Col St. Ignace i Col Pinodeita
4. DZIEŃ  St. Jean Pied de Port – Arette (75km; 1500m przewyższenia)
Zaczynamy pierwsze poważne pirenejskie podjazdy wijącymi się serpentynami na przełęcze Col Budincurutcheta i Col Bagargui.
5. DZIEŃ  Arette – Laruns (45km; 1000m przewyższenia)
Jesteśmy już w Pirenejach, chcielibyśmy pojeździć te podjazdy, to dlaczego taki krótki dystans dzisiaj? Wynika to trochę z potrzeby aklimatyzacji, wyrażenia pokory górom, bo przyjdą cięższe dni. Jadąc tego dnia dalej, rozpoczęlibyśmy już podjazd na Col d’Aubisque, który ciągnie się kilometrami a na jego szczycie (1709m n.p.m) nie mielibyśmy co ze sobą zrobić, poza chęcią zjazdu, a to wydłużyłoby jeszcze drogę o następne przełęcze i popsuło zabawę przez walkę z czasem i zapadającym zmrokiem. Dlatego trzeciego dnia („kryzys dnia trzeciego”) robimy podjazd na Col Marie Blanc.
6. DZIEŃ Laruns – Luz Saint Sauveur (60km; 2100m przewyższenia)
Czwartego dnia jazdy, podczas stosunkowo krótkiego dystansu, doświadczymy przewyższenia znacznie przekraczającego 2000m. Zdobędziemy Col d’Aubisque, Col du Soulor, Col des Borderes.
7. DZIEŃ  Luz Saint Sauveur – Arreau (60km; 1900m przewyższenia)
No i mamy tu „dach” wyprawy, czyli Col du Tourmalet, na który chcieliśmy się zawsze porwać oglądając relacje z Tour de France. Podjazd podjedziemy od tej trudniejszej strony, czeka nas 19 km i średnie nachylenie rzędu 7,4%. Na szczycie przełęczy, powita nas pomnik poświęcony kolarzowi, który jako pierwszy podczas Wielkiej Pętli wjechał na ten podjazd. Dokonał tego ponad 100 lat temu. Tego dnia wraz z Col du Tourmalte pokonujemy Col de Portet d’Aspet, któremu złą sławę przyniósł śmiertelny wypadek podczas zjazdu innego kolarza przy okazji Tour de France 1995. Podstawa, to bezpieczeństwo.
8. DZIEŃ Arreau – Saint Beat (70km; 1600m przewyższenia)
Z chęci pokonywania słynnych przełęczy, oczywiście nie jedziemy najkrótszą drogą z miasteczka do miasteczka, tylko specjalnie korzystamy z tych najbardziej widowiskowych tras pnących się do góry, by na jej szczycie poświęcić chwilę na zdjęcie z tabliczką wysokości. Dziś ostrzymy zęby na Col de Peyresourde i Col du Portillon.
9. DZIEŃ  St Beat – Seix (75km; 2100m przewyższenia)

Oby nasze prognozy się sprawdziły, ale żeby znacznie przekraczające 2,5km przewyższenie nie dało się we znaki i nie wprawiło wniemoc przed następnym ciężkim dniem. Sprawdzimy to na Col de Mente, Col du Portet d’Aspet I Col de la Core.
10. DZIEŃ   Seix – Ascou (110km; 2300m przewyższenia)

Prawdopodobnie prawdziwy Mordor, ale przecież chcemy złożyć w nim pierścień ratując nas przez złymi zapędami Saurona. Tak naprawdę nie chodzi tu o tolkienowskie Śródziemie i hobbity, tylko Morze Śródziemne, do którego chcemy dotrzeć na rowerach. Zobaczyć na liczniku ponad 3000m przewyższenia w trakcie jednego dnia, to na pewno nieziemskie uczucie, może nam sie to uda. Jeśli nie będzie sił, zboczymy do Ax-Les-Thermes, gdzie się poddamy i dalej zawiezie nas bus, bądź zmienimy trochę plany i złożymy nasze ciała w najgorętszych wodach Pirenejów, w celach regeneracyjnych. Powinniśmy pokonać Col de la Trappe, Col d’Agnes, Port de Lers, Col de Marmares i Col de Chioula.
11. DZIEŃ  Ascou – Prades (85km; 2350m przewyższenia)

Aby wyjechać z Pirenejów i poczuć wpływ śródziemnomorskiego klimatu, przedostatniego dnia, znowu musimy dać z siebie bardzo dużo i pokonać ponad 2000m przewyższenia po tych pirenejskich serpentynach, które dają nam kolejny dzień do wiwatu. Przełęcze na dziś to Col de Pailheres, Col de Moulis, Col de Garavel i Col de Jau.
12. DZIEŃ Prades – Cap Cerbere (100km; 1500m przewyższeń)
Ostatni, znowu nie najłatwiejszy dzień, byc moze dosięgną nas i zwalą nas z nóg upały, ale może  skryjemy się w cieniu gór, wszka do pokonania mamy cztery przełęcze. Tym razem ostatnie. Col de Palomere, Col Xatard, Col Fourtou, Col Llauro Wyjazd i powrót do Polski
13. DZIEŃ
przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA :

transport  9 osobowym, klimatyzowanym minibusem wraz z bagażnikem  na  rowery lub przyczepka rowerowa ( 7 osób +1 kierowca + 1 przewodnik rowerowy ), bus lub autokar  PL – Hiszp – PL z bagażami, noclegi na kempingach w hostelach, domach turystycznych, dostęp do sprzętu kuchennego, przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie KL i NNW,

DODATKOWO PŁATNE :

wyżywienia – przygotowujemy je wspólnie, lotów jeśli ktoś chce lecieć samolotem

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

 

Jak dostanę się do San Sebastian i jak wrócę do Polski, czy na trasie jedzie bus?

Głowna opcja wyjazdu zawiera w sobie transport busem z Polski do San Sebastian. Droga ta trwa ok. 30 h. Powrót trwa również ok 30h. Podczas samej wyprawy jedzie bus, który przewozi nam rzeczy i uczestnicy jeżdżą na pusto z małą sakwą na podstawowe rzeczy i coś przeciwdeszczowego. Jest również opcja dla osób zainteresowanych lotem. Można na własną rękę dostać się samolotem. Najlepiej do Biarritz lub San Sebastian z przesiadką w Londynie Stansted. Powrót z Perpignan również przez Londyn. Loty obsługiwane przez linie lotnicze . Można lecieć z samym bagażem podręcznym, rower i sprzęt zabierzemy samochodem minibusem.

Trasa wyprawy:

San Sebastian – Saint Jean Pied de Port – Arette – Laruns – Luz St Sauveur – Arreau – St Beat – Seix – Ascou – Prades – Cap Cerbere

Czy dasz sobie radę? Jaki musisz mieć rower?

Na wyprawę można pojechać dowolnym rowerem. Zalecamy zabranie roweru szosowego, ponieważ będziemy przemieszczać się po drogach asfaltowych. Najważniejsze, aby był sprawny technicznie. Ten wyjazd jest wymagający ze względu na ukształtowanie terenu, solidne podjazdy, jednak dystanse nie będą bardzo długie.  Jest to dobra propozycja dla osób z kondycją fizyczną, lubiących jeździć po asfalcie, w terenie górzystym. Widoki rekompensują trudy drogi. Zalecamy opony o szerokości do 1.9 cala.

Jaką jedziemy nawierzchnią?

Trasa ta jest poprowadzona asfaltem.

Gdzie śpimy?

Podczas tego wyjazdu będziemy spać na kampingach, w hostelach, domach turystycznych, koniecznie należy mieć ze sobą śpiwór i namiot.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?

Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Zakupy będziemy robić na miejscu w marketach, żeby było taniej. Wozimy ze sobą kuchenkę gazową z naczyniami, na których możemy sobie gotować.  Ceny są wysokie. Walutą jest Euro.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?

Każdy uczestnik wyjazdu jest ubezpieczony od NNW i KL poszerzonych o uprawianie sportów.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), czy jeżdżą dziewczyny jak z wiekiem?

Grupa średnio liczy ok. 10 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?

Koniecznie musisz ze sobą mieć: paszport, wizę, namiot, karimatę, śpiwór – koniecznie ciepły (komfort +5 st), miseczkę, sztućce, kubek, talerzyk, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na wyjazd swobodnie powinno wystarczyć ok. 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wyprawy?

Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym. Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie i PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest on długi i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Wspólnie grupą ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.