Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI

Park Narodowy Gran Sasso d Italia to jeden z najciekawszych przyrodniczo terenów Europy.Panoramy gór kontrastują z morzem.W programie także zwiedzanie: Asyż i San Marino Uwaga: Wycieczka bez przejazdów nocnych

Wyjazd w Apeniny został przygotowany dla turystów lubiących wędrówki po mało znanych górach.Wybrane trasy nie są trudne i nie wymagają umiejętności wspinaczkowych.Skala trudności jest podobna jak w Tatrach Zachodnich,z wyjątkiem wejścia na Corno Grande – najwyższy szczyt Apeninów

1.Dzień
Wyjazd z kraju. Przejazd  Włoch – nocleg tranzytowy.

2.Dzień
Asyż

Przejazd do Asyżu – zwiedzanie bazyliki i miasta. Przejazd w rejon Parku Narodowego Gran Sasso d Italia. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

3.Dzień
Rif. Fonte Vetica – Tremoggia – Camicia

Przejzad przez Compo Imperatore i Campo Sperimentale Forestale w rejon schroniska Rif. Fonte Vetica (1632 m. n.p.m.).Wejście na przełęcz  Vodo di Siella.Wędrówka granią przez Monte Siella i Monte Tremoggia na Monte Camica ( 2564 m n.p.m.)Zejście do Rif. Fonte Vetica. Czas przejścia ok. 6,5 godz.Obiadokolacja i nocleg.

4.Dzień
Corno Grande – najwyższy szczyt Apeninów

Przejazd na Campo Imperatore (2130 m n.p.m.). Wejście na Corno Grande Corno (2912 m n.p.m.). Zejście do Prati di Tivo ( 1500 m. n.p.m.). Czas przejścia, ok. 8 godz.

5.Dzień
Campo Imperatore – Monte Aquilla – Campo Imperatore

Przejazd w rejon Compo Imperatore.Wejście na Monte Aquilla ( 2495 m. n.p.m.)przez Vado di Corno. Czas przejścia ok. 5 godzin. Trasa dla wszystkich.Obiadokolacja i nocleg.

6.Dzień
Lago di Provvidenza – Pico di Camarada – San Pietro

Dojazd autokarem do Jeziora Lago di Provvidenza (1060 m n.p.m.). Podejście doliną rzeki Chiarino na przełęcz Malecoste (2220 m n.p.m.) i na szczyt Pico di Camarada (2322 m n.p.m.). Zejscie północnymi stokami Lenca do San Pietro.Czas przejścia 9 godz . suma podejść ok. 1400 m. Obiadokolacja i nocleg.

7.Dzień
Campo Imperatore – Cefalone – Campo Imperatore

Przejazd na Compo Imperatore (2130 m n.p.m.). Wejście na grań przez Rif. Duca Degli Abruzzi na Monte Portella i Cefalone (2533 m n.p.m.). Zejście trawersem Monte Portelli na Campo Imperatore. Czas przejścia ok. 5 godz. Przejazd do miasta Teramo, czas wolny na zakupy. Obiadokolacja i nocleg.

8.Dzień
San Marino

Śniadanie. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych.Przejazd do San Marino. Zwiedzanie.Przejazd na nocleg w okolice Tarvisio.Obiadokolacja i nocleg.

9.Dzień
Wyjazd do kraju w godzinach porannych.Przejazd do Polski.Przyjazd w godzinach wieczornych

Uwaga
Każdy uczestnik musi posiadać dobre buty i odpowiedni ubiór górski (ciepłą i letnią odzież, czapkę, rękawiczki, okulary przeciwsłoneczne), krem z filtrem przeciwsłonecznym, latarkę.

ŚWIADCZENIA
– transport autokarem lub busem ,
– ubezpieczenie, 8 noclegów, 8 śniadań, 8 obiadokolacji,
– opiekę pilota,
– przewodnik UIMLA w górach.

Wyślij ofertę do znajomych!