Kategoria: Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Chorwacja
Transport: Autokar

1 Dzień – wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg tranzytowy w Czechach.

 

2 Dzień – przejazd przez czechy, Austrię i Słowenię. Przyjazd do Chorwacji około godziny 20:00. Zakwaterowanie, zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne.

 

3 – 14 Dzień – wczasy dla seniorów w Baśka Voda, w hotelu Dubravka. Śniadanie w godzinach porannych, obiad w ciągu dnia, obiadokolacja w godzinach wieczornych. Zwiedzanie Splitu i Trogiru. Podczas wypoczynku zajęcia Nordic Walking.

 

14 Dzień – po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez Słowenię, Austrię i Czechy. Wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy.

 

15 Dzień – po śniadaniu wyjazd do Polski. Przekroczenie granicy Polski w godzinach wieczonych.

 

Świadczenia

zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych
w Chorwacji 2 posiłki dziennie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji, 11 noclegów HB
2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami w Czechach
wycieczkę do Splitu i Trogiru (bilety wstępu opłacane są we własnym zakresie)
zajęcia Nordic Walking z instruktorem (należy posiadać własne kijki)
transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta)
opieka pilota, rezydenta na miejscu

 

Dodatkowo płatne

ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/os,
opłata klimatyczna: 11 euro/os./turnus, płatne w autokarze (dzieci do 12 lat – brak opłat, dzieci w wieku 12-18 lat – 6 euro

Wycieczki fakultatywne

 
UWAGA:

    podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
    wycieczki odbywają się przy określonej liczbie osób
    Fish picnic nie jest dostępny dla hotelu Punta w Igrane

 

Dubrovnik – średniowieczne miasto, klejnot południowej Dalmacji, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, dumnie zwany Perłą Adriatyku. To jedno z najpiękniejszych chorwackich miast, które swe tajemnice skrywa za monumentlanymi murami obronnymi. Serce Dubrovnika tętni w rytmie festiwali i imprez kulturalnych. Liczne restauracje i kawiernie wkomponowały się w scenerię historycznych zabytków. Do Dubrovnika w 2003 roku pielgrzymował Jan Paweł II.
Cena: 40 euro/osobę

 

Split i Trogir – w programie zwiedzania Splitu: Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, jedyny zachowany w całości rzymski pałac – Pałac Dioklecjana, charakterystyczny bałkański bazar oraz największy port południowej Chorwacji. Ze Splitu udamy się do Trogiru, miasta założonego przez Greków, malowniczo położonego ze wspaniale zachowaną średniowieczną starówką.
Cena: 30 euro/osobę

 

Medjugorje – sanktuarium Maryjne w Hercegowinie, ukryte pomiędzy szczytami gór, ściągające od 20 lat tysiące pielgrzymów z całego świata. Jest to największe sanktuarium maryjne Bałkan.(Każdy z Turystów powinien obowiązkowo posiadać paszport).
Cena: 30 euro/osobę

 

Fish picnic – wycieczka dla tych, którzy lubią morze, jego wyjątkowy charakter i typową atmosferę dalmatyńską: słońce, pieśń, dobre wina lokalne i świeżą pieczoną rybę. Statkiem popłyniemy wzdłuż półwyspu Peljesać i do niedalekich wysp. Statek zakotwiczy na czas kąpieli w romantycznej zatoce, gdzie również podany będzie obiad: świeża ryba i dużo dobrego wina.
Cena: 30 euro/osobę

 

Wodospady rzeki Krka i Sibenik – jeśli ktoś z Was marzył o kąpieli pod wodospadem, tutaj w Parku Narodowym Krka może to marzenie spełnić. 16 spiętrzeń na rzecze Krka tworzy kompleks malowniczych wodospadów, składających się na naturalny Park Wodny. U stóp największego wodospadu jest duże kąpielisko, gdzie można będzie popływać i poopalać się. W drodze powrotnej zobaczymy Sibenik – metropolię wczesnosłowiańską, położoną u ujścia rzeki do Adriatyku. Wszystkie uliczki w centrum prowadzą w kierunku twierdzy, górującej nad miastem, z której rozpościera się wspaniała panorama miasta.
Cena: 50 euro/osobę (w cenę wliczony bilet wstępu do Parku)

Mostar -Poćitelj (szlak turecki) – wycieczka śladami tureckiej przeszłości Bałkanów. Pocitelj to niewielka miejsowość w której znajduję się jeden z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu dominacji tureckiej na terytorium Bośni i Hercegowiny. Nad miastem górują pozostalości średniowiecznej tureckiej twierdzy. Mostar to miasto mostu, minaretów i cmentarzy. Pięknie położony w dolinie Neretwy, jest nieformalną stolicą Hercegowiny. Główną atrakcją jest kamienny Stary Most, wybudowany w XVI wieku. Zwiedzamy również: meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy).
Cena: 40 euro/osobę

Rafting
Rafting to prawie 4 godzinny, pełen wrażeń spływ pontonowy po jednej z najpiękniejszych górskich rzek świata, która swą ścieżkę do morza wyżłobiła w malowniczym kanionie. Profesjonalni skipperzy bezpiecznie prowadzą pontony w rwącym nurcie Cetiny, a uczestnicy rywalizują z siłami natury przy wiosłach. Na koniec przygody zaplanowana kąpiel w rzece.
Cena: 30 euro/osobę

Wyślij ofertę do znajomych!