Kategoria: Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar

Kanał Elbląski jest obecnie jedynym, działającym tego typu obiektem techniki hydrotechnicznej na świecie.

Rejs szlakiem Kanału Elbląskiego to wspaniała okazja do wyciszenia i relaksu połączonego z możliwością obserwacji dziewiczej przyrody, w tym  rzadkich gatunków chronionego ptactwa zamieszkującego rejon Kanału.

Przejazd do Elbląga na spotaknie z przewodnikiem .Początki miasta przypadają na rok 1237. Wówczas to nad brzegiem rzeki Elbląg Krzyżacy założyli zamek obronny. Wokół niego wyrosła osada handlowa, W 1246 roku otrzymała ona prawa miejskie. Zwiedzanie miasta  spacer po Starym Mieście, zwiedzimy Katedrę Św. Mikołaja – jeden z najstarszych obiektów sakralnych w Elblągu., zobaczymy Galerię EL – Centrum Sztuki  mieszczące się w dawnym kościele podominikańskim., Bramę Targową – jeden z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych zabytków Elbląga., zespół zabytkowych kamieniczek, Bulwar Zygmunta Augusta, rzekę Elbląg, port pasażerski.Przejazd do Buczyńca na zwiedzanie pochylni w Buczyńcu, wypłynięcie w rejs na trasie Buczyniec- Elbląg lub Elbląg – Buczyniec w czasie trwania rejsu poznacie jedyny na świecie czynny do dziś system śluz oraz pochylni, statek pokonuje ponad 100 metrową różnicę poziomów wody pomiędzy Ostródą a Elblągiem powrót w godzinach wieczornych

Świadczenia : transport autokarem lub busem , bilety wstępu ,  opieka przewodnika, opieka pilota, ububezpieczenie NNW,  opłaty parkingowe, Bezpłatny udział opiekunów 1 na 15 uczestników.

Wyślij ofertę do znajomych!