1.DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Gniezna, to miasto Św. Wojciecha i historyczna stolica Polski. Katedra gnieźnieńska to nie tylko chluba i symbol miasta, ale również jeden z najważniejszych i najwspanialszych zabytków Polski. Obecny Kształt budowli pochodzi z XIV/XV w. Pierwsza świątynia powstała tu już ok. 970 roku i w zasadzie od początku związana była z kultem św. Wojciecha. Jego żywot ilustrują brązowe Drzwi Gnieźnieńskie – dzieło sztuki romańskiej z XII w. Ostrów Lednicki – Muzeum Pierwszych Piastów, zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

2.DZIEŃ

Śniadanie. Pobiedziska – skansen miniatur. Przejazd do Kórnika, znany jest jako posiadłość możnych rodów – Działyńskich i Zamoyskich, którzy pozostawili po sobie cenną pamiątkę – swą siedzibę, piękny zespół pałacowo – parkowy, Ogród Dendrologiczny. Zwiedzanie Poznania, gdzie zobaczymy zabytkową Starówką i wieloma cennymi zabytkami. Rynek – ogromny plac, pośrodku którego dominuje Ratusz, Ostrów Tumski. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.

3.DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie, w drodze powrotnej przyjazd do Golubia Dobrzynia. Zwiedzanie zamku: warownię golubską wzniesiono na przełomie XIII i XIV w z inicjatywy krzyżackiego komtura Konrada von Sack. Początkowo składał się na nią tylko zamek wysoki z jedną wysoką ośmioboczną wieżą w narożniku płn.-zach., kształtem przypominający obecny zamek. Później dobudowano nie zachowane do dziś przedzamcze otoczone murem z wieżami. Powrót w godzinach wieczornych

ŚWIADCZENIA
– autokar, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar lub bus
– zakwaterowanie w hotelu pok. 2 i 3- osobowe
– wyżywienie wg programu
– pilot, lokalny przewodnik
– ubezpieczenie NNW 5.000 zł

DODATKOWO PŁATNE
– bilety wstępu 30 zł / osoba

UWAGA !
Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie przy zachowaniu realizacji program.

Wyślij ofertę do znajomych!