Ilość dni: 13 DNI

Wyjątkowym punktem programu wycieczki jest wejście na Mitikas- najwyższy szczyt Olimpu.Góry Grecji i Peloponezu to niezwykła wycieczka, która łączy w sobie elementy trekkingu.Program jest tak pomyślany, aby zobaczyć najpiękniejsze zabytki Grecji i powędrować najpiękniejszymi górskimi szlakami.
W programie wejście na najwyższy wierzchołek Olimpu – Mitikas 2917 m n.p.m.oraz Góry Pindos i Góry Parnas.

1.Dzień
Wyjazd z Polski . Przejazd przez Słowację i Austrię w okolice Wenecji.Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

2.Dzień
Wenecja – Igoumenitsa
Śniadanie. Przejazd do Wenecji. Zwiedzanie Wenecji: Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Kampanila, Most Rialto, czas wolny. Przejście do portu. Zaokrętowanie na prom. Rejs do portu Igoumenitsa w Grecji.

3.Dzień
Rejs po Morzu Adriatyckim i po Morzu Jońskim do Grecji.
Przypłynięcie do portu w Igoumenitsa w godzinach wieczornych. Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Igoumenitsa. Nocleg.

4.Dzień
Góry Pindos – Kalambaka – Meteory.
Śniadanie. Przejazd przez Góry Pindos. Wycieczka do Wąwozu Vikos w Górach Pindos. Przejazd do Kalambaki – wizyta w pracowni Ikon. Czas wolny. Zwiedzanie dwóch klasztorów zawieszonych na skałach, które są zaliczane do 7 cudów świata. W drodze powrotnej krótki postój w Dolinie Tembi, przy źródle Afrodyty. Zakwaterowanie w hotelu nad morzem, obiadokolacja i nocleg

5.Dzień
Góry Olimpos – Olimp (2917 m n.p.m.)
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na najwyższy szczyt Grecji – Olimp.Wędrówka szlakami Parku Narodowego, wpisanego na listę UNESCO rezerwat boisfery.
Dojazd autokarem w okolice schroniska Prionia 1200 m.n.p.m.

Wariant 1: Wejście na Olimp: wierzchołek Skolio 2911m. i Skala 2866m.Przy dobrych warunkach pogodowych próba wejścia na Mitikas 2918 m. Zejście tą samą drogą.Czas przejścia w obie strony ok. 11 godz. Wysokość do pokonania  – 1700 m.
Wariant 2: – Dojazd do schroniska Prionia, przejście 3 godz. do schroniska Spilios Aghapitos 2000m.n.p.m.  skąd roztacza się wspaniały widok na cały masyw Olimpu.Powrót tą  samą drogą. Czas przejścia ok. 6 godz. Powrót do hotelu.Obiadokolacja i nocleg.

6.Dzień
Park Narodowy Góry Olimp – wycieczka
Śniadanie. Całodzienna wycieczka górska w masyw Olimpu na płaskowyż Muss: dojazd autokarem do parkingu Gortsia 1100 m.n.p.m.Przejście na Muses Plateau 2600m.do schroniska Kakalos ok. 5 godz.Zejście tą samą drogą.Czas przejścia ok.10 godz.Wysokość do pokonania 1500 m.Powrót do hotelu.Obiadokolacja i nocleg.

7.Dzień
Termopile i Delfy
Śniadanie. Przejazd w Góry Parnas – po drodze zwiedzanie: Termopile: pomnik Leonidasa. Delfy.Święty Krąg czyli Sanktuarium Apollina, Źródło Kastalskiei Sanktuarium Ateny. Obiadokolacja i nocleg.

8.Dzień
Liakoura (2455 m n.p.m.)
Śniadanie. Wycieczka piesza w Góry Parnas. Wejście na najwyższy szczyt Gór Parnas – Liakourę (2455 m n.p.m.)
Wariant 1: dojazd autokarem do Ski Center Kelaria 1400 m.n.p.m.

Wyjście na najwyższy szczyt Gór Parnasu Liakourę 2455m.n.p.m. – ok. 4 godz. Wysokość do pokonania 800 m. Zejście ta samą trasą. Czas przejścia ok. 7 godz.
Wariant 2: – Dojazd autokarem do Ski Center Kelaria .
Wejście na szczyt Gerondvrakos 2389 m.n.p.m. – ok. 3 godz.Czas przejścia łącznie ok. 5 godz., różnica wzniesień ok.600 m. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

9.Dzień
Ateny i Peloponez
Śniadanie. Przejazd do portu Pireus i do historycznego centrum Aten. Zwiedzanie: Akropol, Teatr Dionizosa, Łuk Hadriana,Świątynia Zeusa, Stadion Olimpijski,  Forum Romanum, starożytna Agora. Przejazd na Peloponez przez Kanał Koryncki.Zwiedzanie:Mykeny z grobem Agamemnona. Przejazd w okolice Sparty. Obiadokolacja i nocleg.

10.Dzień
Góry Taygetos i Przylądek Matapan
Śniadanie. Przejazd panoramiczny wzdłuż pasma Gór Taygetos – Profitis Jlias (2402 m n.p.m.) na Przylądek Matapan.Wycieczka piesza do latarni morskiej – ok. 1 godz. na przylądek Tenero (najbardziej na południe wysunięty punkt Europy). Zwiedzanie i odpoczynek nad morzem.Obiadokolacja i nocleg.

11.Dzień
Olimpia i Patras
Śniadanie. Przejazd do Olimpii. Zwiedzanie ruin stadionu olimpijskiego.Przejazd do portu w  Patras. Zaokrętowanie na prom, nocny rejs do Włoch.

12.Dzień
Przypłyniecie do Włoch. Wyjazd do kraju.

13.Dzień
Przyjazd do kraju w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
przejazd autokarem ( klimatyzacja, barek, wc, wideo) lub bus , pilot, przewodnik UIMLA w górach, 9 noclegów w hotelach**/***  ( pokoje 2,3 os. z łazienkami), 2 noclegi na promie – kabiny 4-osobowe, wewnętrzne, klasy turystycznej, 9 śniadań, 9 obiadokolacji

– ubezpieczenie KL i NNW oraz bagażu
– bilety na promy.

Dodatkowo płatne:
opłaty za przewodników lokalnych oraz biletów wstępów do zwiedzanych obiektów – razem  50 euro.

Wyślij ofertę do znajomych!