Ilość dni: 7 DNI

Spływ kajakowy szlakiem Czarnej Hańczy, Kanałem Augustowskim i Niemnem do Druskiennik.
Interesująca podróż przez trzy kraje widziane z perspektywy leniwie płynącej rzeki. Pełna integracja z przyrodą. Uspokajające dźwięki natury i kojący plusk wody będą nam towarzyszyć przez całą podróż.Spływ rozpoczynamy w Starym Folwarku nad Jeziorem Wigry kończymy w Druskiennikach na Litwie, na trasie spływu przepływamy przez dwie granice.

POLSKA
Na terenie Polski płyniemy rzeką Czarną Hańczą wśród starych drzew Puszczy Augustowskiej, po drodze mijamy rezerwat 500-letnich dębów Czamrucha. Po drodze zwiedzanie we własnym zakresie zespołu poklasztornego Kamedułów w Wigrach. Za Rygolem płyniemy na śluzę Kurzyniec, która jest śluzą graniczną ostatnią na terenie Polski usytuowaną na osiemdziesiątym drugim kilometrze Kanału Augutowskiego. Odprawa graniczna na granicy Polsko  – Białoruskiej, Rudawka – Lesnaja.

Dzień 1: Stary Folwark – Wysoki Most (18 km.)
Dzień 2: Wysoki Most – Dworczysko (22 km)
Dzień 3: Dworczysko – Kudrynki (20 km), do granicy pozostało ok. 1  km.

BIAŁORUŚ
Strumienie, liczne jeziora i wielkie, zielone przestrzenie sprawiają, że Białoruś przypomina oazę świeżości. Popłyńmy zatem na Białoruś, o której myślimy czasami zbyt wiele, ale zbyt rzadko w kategoriach turystycznych.

Rejon Kanału Augustowskiego jest miejscem w którym łączą się granice trzech państw – Polski, Litwy i Białorusi. Kanał Augustowski jest wspaniałym miejscem do wypoczynku. Od lat przyciągał miłośników odpoczynku na wodzie. Powolne wody i malownicze brzegi przyciągają tych którzy pragną obcowania z naturą, unikatowa kulturą rejonu i zabytkami  Białorusi, wzbogacą o nowe wrażenia i na długo pozostawią w pamięci to miejsce.
Po remoncie długość Kanału na ziemi Białoruskiej wynosi około  25 km. Znajdują się na nim  cztery śluzy.
Śluza Wolkuszek – leżąca na osiemdziesiątym piątym kilometrze  Kanału. Spadek wody 433 cm, obok śluzy jest jaz.
Śluza Dabrówka – leżąca na dziewięćdziesiątym drugim kilometrze Kanału jest to śluza dwukomorowa spadek wody wynosi 310 cm. Do budowli jest włączony upust.
Śluza Kurkul – leżąca na  setnym kilometrze Kanału, w odległości 1,5 km od śluzy Niemnowo.
Śluza Niemnowo – leżąca na sto pierwszym kilometrze Kanału jest to ostatnia śluza Kanału, pierwotnie była śluzą trzykomorową, obecnie po przebudowie jest śluzą czterokomorową, spadek wody wynosi 980 cm.

Rzeczką Ostaszanką spływamy do Niemna. Rzeczka niezwykle urokliwa z podmytymi piaskowymi brzegami. Pokonując trochę zarośnięty wpływ niejako z zaskoczenia otwiera się Niemen. Którym  płyniemy do granicy  Białorusko – Litewskiej, Priwałka – Szwendubrie.
Dzień 4: Kudrynki – śluza Dąbrówka (18 km)
Dzień 5: śluza Dąbrówka – Niemnowo (15 km)
Dzień 6: wycieczka do Grodna z przewodnikiem polskojęzycznym

LITWA
Druskienniki przecudnie położone na wysokim brzegu Niemna, otoczone lasami i łagodnymi pagórkami, toną w zieleni, przesycone zapachem ozonu i świeżej żywicy, są bardzo popularnym  litewskim uzdrowiskiem, którego sława sięga daleko poza granice kraju. Aqua Park jest najnowszą zakończoną inwestycją w Druskiennikach, nowoczesny, bogato wyposażony z ekstremalnymi zjeżdżalniami oraz zespołem łaźni i SPA.

Dzień 7: Niemnowo – Druskienniki (ok. 28 km). Zwiedzanie Druskiennik.
Koniec programu. Transfer  do miejsca zbiórki

Uwaga
Najpóźniej na 20 dni przed spływem należy przekazać paszport, 1 zdjęcie, wypełniony i podpisany wniosek wizowy oraz dane potrzebne do ubezpieczenia (imię, nazwisko, adres i numer PESEL); jest możliwe przekazanie paszportu i danych w późniejszym terminie ale są z tym  związane dodatkowe koszty za ekspresowe wizowanie.

ŚWIADCZENIA:
– transport busem

– miejsce w 2-osobowym  kajaku z osprzętem,
– noclegi w namiotach 4-osobowych typu igloo (namiot na 2 osoby + karimaty)
– opłaty za pola namiotowe,
– wyżywienie: 6 śniadań i 7 obiadokolacji,
– transport bagaży i kajaków
– opieka ratownika-kierownika spływu na całej trasie spływu,
– opieka pilota
– pośrednictwo wizowe (wiza na Białoruś),
– przewodnik na terenie Białorusi,
– pozwolenie na płynięcie kanałem augustowskim po stronie białoruskiej,
– ubezpieczenie NNW i KL,
– opłaty za śluzowanie kajaków,
– całodniowa wycieczka do Grodna z przewodnikiem polskojęzycznym,
– zwiedzanie Druskiennik z przewodnikiem polskojęzycznym,

Dodatkowo płatne cena nie obejmuje opłat za prysznice na trasie spływu ok. 5 PLN/osoba oraz ubezpieczenia od chorób przewlekłych,

 

Wyślij ofertę do znajomych!