Kaliningrad – Jantarnyj – Świetłogorsk – Zielenogradsk – Sovietsk – Taurogi – Kłajpeda – Mierzeja Kurońska – Połąga

/Kaliningrad – Jantarnyj – Świetłogorsk – Zielenogradsk – Sovietsk – Taurogi – Kłajpeda – Mierzeja Kurońska – Połąga
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kaliningrad – Jantarnyj – Świetłogorsk – Zielenogradsk – Sovietsk – Taurogi – Kłajpeda – Mierzeja Kurońska – Połąga

2019-03-20T15:59:31+00:00
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Kaliningrad wycieczka – Jantarnyj – Świetłogorsk – Zielenogradsk – Sovietsk – Taurogi – Kłajpeda – Mierzeja Kurońska – Połąga

Kaliningrad wycieczka – stolica obwodu kaliningradzkiego – eksklawy Federacji Rosyjskiej, u ujścia Pregoły do Bałtyku, w historycznej krainie Sambii.

Kaliningrad wycieczka – Poznaj wschodnich sąsiadów!

Wycieczka Kaliningrad busem 7 osób +  1 przewodnik + 1 kierowca = 9 osób

1. DZIEŃ
Wyjazd z  miejsca  zbiórki . Przejazd przez Polskę w kierunku obwodu Kaliningradzkiego. Przekroczenie granicy polsko – rosyjskiej, przyjazd do Kaliningradu . Przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego wału obronnego, gdzie znajdują się: Brama Fryndlandzka, Królewska, Rozgartejska, liczne obiekty fortyfikacji. Dalej zwiedzanie centrum miasta: place, skwery i pomniki, m. in. pomnik Kalinina, Matki Rosji. Cerkiew Chrystusa Zbawiciela i Katedra na wyspie z nagrobkiem  słynnego filozofa Immanuela Kanta. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Światowego Oceanu: łódź podwodna oraz słynny statek badawczy Witiaź. Dalsze zwiedzanie miasta: przejazd obok Placu Hanzaatyckiego, obecnie Zwycięstwa, Kolumna Zwycięstwa, Urząd Miejski, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, Skwer i pomnik Shilera, przejazd obok budynku Floty Bałtyckiej. Pomnik 2 Żubrów walczących ze sobą symbolizujących ścieranie się poglądów i myśli.  Czas wolny. Wjazd w starą willową dzielnicę Amalienu, najbardziej zachowana stara część miasta, znajduje się tu między innymi ambasada Królestwa Szwecji i Rzeczpospolitej Polskiej.  Wzgórza Królewskiego, na którym stał kiedyś zamek. Przejazd przez most na rzece Pregoła, zobaczymy budynek dawnej giełdy, obecnie Dom Kultury Marynarzy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd nad Bałtyk: Jantarnyj (Palmniki) – największa kopalnia bursztynu na świecie (95% całego wydobycia bursztynu na świecie). Spacer promenadą i zwiedzanie kompleksu muzealnego Bursztynowy Zamek. Przejazd do Świetłogorska (Ruszowice) – urokliwa miejscowość wypoczynkowa i sanatoryjna, znany przedwojenny kurort  i Zielenogradsk (Koronowo). Powrót do Kaliningradu. Obiadokolacja, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Sovietska (Tylża) przy ujściu rzeki Tylży do Niemna. Miasto jest ważnym przejściem granicznym rosyjsko-litewskim na trasie Kaliningrad – Petersburg. Na uwagę zasługuje secesyjna  zabudowa starego miasta, teatr, stara poczta i graniczny, zabytkowy most królowej Luizy.  Przekroczenie granicy z Litwą. Przejazd do Taurogów – miasta z Potopu Sienkiewicza: zamek Radziwiłłów i Muzeum Krajoznawcze. Przejazd do Kłajpedy – trzeciego pod względem wielkości miasta na Litwie i głównego portu litewskiego. Zwiedzanie starówki: Plac Teatralny z budynkiem ulubionego teatru kompozytora Wagnera, wąskie brukowane uliczki i  charakterystyczne budynki w stylu muru pruskiego, pomnik-arka upamiętniający przyłączenie miasta do Litwy. Wizyta w unikalnym Muzeum Zegarów z bogatą ekspozycją. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przeprawa promem przez Zalew Kuroński, zwiedzanie  Muzeum Morza i pokaz w delfinarium. Przejazd na Mierzeję Kurońską – wąski pas lądu oddzielający Bałtyk od wód Zalewu Kurońskiego. Kraina białego piasku, bursztynu i morza. Podziwianie malowniczych wydm i przepięknych kolorowych rybackich chat. W miejscowości Juodkrante – Góra Czarownic; w Nidzie, najważniejszej miejscowości na mierzei, spędzał wakacje Tomasz Mann. Przejazd do Połągi –  największego kurortu na Litwie, z pięknymi plażami, przesyconego zapachem żywicy sosnowych lasów. W 1427 roku był tu król Władysław Jagiełło – ponoć tu pierwszy raz w swoim życiu zobaczył morze. Za czasów Tyszkiewicza powstał słynny dom wczasowy, do którego zjeżdżała się szlachta i magnateria – m.in.  także Radziwiłłowie i Ogińscy. Na przełomie XIX/XX wieku  Felicjan Tyszkiewicz wybudował  neoklasycystyczny pałac z zespołem parkowym, w którym obecnie mieści się Muzeum Bursztynu. Spacer alejkami w parku pałacowym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w kierunku kraju  przerwa na obiad po stronie Polskiej  Powrót do Polski   i miejsca zbiórki zakończenie wycieczki.

ŚWIADCZENIA:
– przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) , wygodnym busem (klimatyzacja, dvd) lub minibusem
– 5 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
– 5 śniadań i 5 obiadokolacji
– opiekę pilota, opieka przewodnika
– ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN

DODATKOWO PŁATNE:
– pakiet do realizacji programu 70 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, przeprawy promowe w Mierzei Kurońskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
– Dopłata do pokoju 1-os. 500 zł
– Dopłata do wizy rosyjskiej 450 zł

KALININGRAD WYCIECZKA WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do Biura Podróży VARIUSTUR dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy  pomagamy wypełniać
2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl – wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

UWAGA:
Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem.
Pakiet do realizacji programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest płatny u pilota wycieczki we wskazanej walucie. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie.  Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie  o 20% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta.
Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.

Kaliningrad wycieczka – Poznaj wschodnich sąsiadów!

Wycieczka Kaliningrad busem 7 osób +  1 przewodnik + 1 kierowca = 9 osób

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.