Wycieczka Rowerowa po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork- Braniewo 4 DNI

/Wycieczka Rowerowa po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork- Braniewo 4 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork- Braniewo 4 DNI

2018-12-13T10:08:12+00:00
Ilość dni: 4 DNI

Trasa: Kwidzyn – Ryjewo – Biała Góra – Malbork (54 km) – Żuławy Elbląskie – Wyspa Nowakowska – Wysoczyzna Elbląska – Zalew Wiślany – Suchacz – Kadyny – Tolkmicko (116 km) – Frombork – Braniewo (158 km)

Na długi  weekend zapraszamy na 4-dniową wycieczkę rowerową połączoną z zwiedzaniem wspaniałych zamków.

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania zamku w Kwidzynie, następnym naszym celem będzie zamek krzyżacki w Malborku, przejedziemy przez Żuławy Elbląskie, Wyspę Nowakowską, malowniczą Wysoczyznę Elbląską, zatrzymamy się na plaży nad Zalewem Wiślanym, zwiedzimy Frombork, a wycieczkę zakończymy w Braniewie oddalonym o zaledwie 7 km od granicy z Rosją.

Wycieczka rowerowa Malbork po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork- Braniewo 4 DNI Wycieczka  rowerowa Malbork

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Rowery pakujemy na przyczepkę i komfortowym busem jedziemy do Kwidzyna – pierwszego celu naszej wyprawy. Główną atrakcją miasta jest Zamek Biskupi z przełomu XIII i XIV wieku. W piwnicach zamku spróbujemy zrozumieć jak w czasach średniowiecznych wykonywano kary śmierci i torturowano. Zobaczymy najdłuższe w Europie gdanisko, czyli średniowieczną latrynę, której długość wynosi 54 metry. Wewnątrz obecnie prezentowana jest wystawa dotycząca Dolnego Powiśla. Wejdziemy również na wieżę zamkową skąd rozpościera się piękna panorama na całą dolinę Wisły, widać też pobliski zamek w Gniewie. Następnie wsiądziemy na rowery, tego dnia mamy do przejechania lokalnymi drogami asfaltowymi i leśnymi ponad 50 km do Malborka. W Malborku zakwaterujmy się w hotelu w 2, 3 lub 4-osobowych pokojach.
2. DZIEŃ
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczniemy od zwiedzania największej ceglanej budowli na świecie, jednej z największych twierdz średniowiecznej  Europy i największego krzyżackiego zamku w Polsce wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zamek w Malborku zwiedzamy z przewodnikiem. Podziwiać będziemy również wspaniałe widoki roztaczające się z wieży zamkowej. Tego dnia mamy jeszcze do przejechania około 60 km prawie wyłącznie lokalnymi drogami asfaltowymi. Trasa wiedzie przez Żuławy Elbląskie i Wyspę Nowakowską. Dalej jechać będziemy malowniczą krętą trasą wśród licznych wąwozów, zjazdów, podjazdów i punktów widokowych Wysoczyzny Elbląskiej. Po drodze zatrzymamy się na plaży nad Zalewem Wiślanym w miejscowości Suchacz oraz zobaczymy Dąb Bażyńskiego – 700-letni dąb szypułkowy, jedno z najstarszych drzew w Polsce. Zwiedzimy zabytkową wieś Kadyny i późnym popołudniem  nad Zalewem Wiślanym. Zakwaterujemy się w pokojach 2, 3 osobowych  W Hotelu będzie już czekać na nas   basen  relaks odpoczynek nocleg.
3. DZIEŃ
Trzeci dzień rozpoczniemy od śniadania w miejscu noclegu. Następnie ruszymy wzdłuż Zalewu Wiślanego w kierunku Fromborka szlakiem „Kopernikowskim”. Po drodze zrobimy przerwę na plaży. Frombork, zwany Klejnotem Warmii jest miejscem pochowania Mikołaja Kopernika. Na Wzgórzu Katedralnym zwiedzimy gotycką katedrę z XIV wieku, pałac biskupów, wieżę Kopernika, planetarium, a także zobaczymy wahadło Foucaulta – przyrząd do obserwacji dobowego ruchu wirowego Ziemi. Wdrapiemy się również na Wieżę Radziejowskiego – punkt widokowy (70 m n.p.m.), gdzie czeka nas niezapomniany widok na katedrę i Zalew Wiślany. Ostatni etap naszej wycieczki to przejazd do Braniewa, które słynie z majestatycznych kościołów, Collegium Hosianum, a także najmniejszego ogrodu zoologicznego w Polsce oraz browaru.  Tego dnia przejedziemy ponad 40 km.  na nocleg relaks w Centrum Reakreacji basen z hydromasażem, dziką rzeką , wodospadem, jazuzzi, grota solna , sauna fińska, łaźnia parowa, siłownia oraz solarium oraz zabawa  przy muzyce mechanicznej oraz grill.
4. DZIEŃ
Śniadanie , możliwość skorzystania  z atrakcji hotelu czyli Centrum Rekreacji basen z hydromasażem, dziką rzeką , wodospadem, jazuzzi, grota solna , sauna fińska, łaźnia parowa, siłownia oraz solarium  zapakujemy rowery na przyczepkę i tym samym busem wracamy do miejsca zbiórki.

W trakcie całej wycieczki jedziemy na lekko tylko z niezbędnym bagażem. Reszta naszych rzeczy będzie podążać za nami w wynajętym busie.
Trasa na ogół dość łatwa, jednak w rejonie Wysoczyzny Elbląskiej zwanej Małymi Bieszczadami liczne zjazdy i podjazdy.
Żuławy Elbląskie Wysoczyzna Elbląska Tolkmicko Wysoczyzna Elbląska

Dodatkowe informacje:
Wyjazd przewidziany jest dla maksymalnie 45 osób. a minimum osób to 6

ŚWIADCZENIA:
przejazd nowym komfortowym busem oraz przewóz rowerów na tych trasach,
eskortę busa i przewóz bagażu w trakcie całej wycieczki (my jedziemy na lekko, a nasz bagaż podąża za nami  busem),
nocleg w hotelu w Malborku w pokojach 2, 3 4-osobowych (z pościelą TV )  śniadanie
nocleg w miejscowości Kadyny w pokojach 2, 3 i 4-osobowych (z pościela TV i basen , sauna , jacuzzi, sauna fińska
śniadanie w miejscowości Braniewo w pokojach 2, 3 i 4 osobowych z poślelą TV i basen z hydromasażem , dziką rzeką , wodospadem, jacuzzi, grota solna, sauna fińska, łaźnia parowa , siłownia oraz solarium
opieka pilota / przewodnika
rowerowego

 

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  ,  opłata za przewodnika, itp.: napojów do obiadokolacji, dopłata do pokoju jednoosobowego  300 zł wydatków osobistych
obiadokolacje
składka na TFG
wiza do Rosji 500 zł

 Wycieczka rowerowa Malbork po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork- Braniewo 4 DNI

Campingi/namioty
1320
Pensjonaty/hotele
2370

Wycieczka  rowerowa Malbork

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. Trudnością jest to, że wszystko wozimy ze sobą, ale to tylko 3 dni i rzeczy można ograniczyć do minimum. Zalecamy opony min. 2.0 cala. Nie musi to być rower górski, ale trekkingowy z szerszymi oponami i bieżnikiem.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wycieczki najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe o zabieracie śpiworów, karimat , namioty itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi.  Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak dojechać do Elbląga, czy jedzie z nami bus, co z bagażami?

Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.

Dotarcie na miejsce startu (Elbląga ) oraz powrót do miejsca zbiórki . Na trasie  jedzie z nami samochód nie wozimy ze sobą wszystkiego.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni. Jest asfalt, piasek, żwir, teren.

Gdzie śpimy?
Nocujemy na kwaterach prywatnych z dostępem do łazienki, kuchni i lodówki w pokojach kilku osobowych, pensjonat, Hotel lub camping pole namiotowe.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 – 14 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinna wystarczyć równowartość 200 zł plus awaryjne środki na karcie.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Malbork po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork- Braniewo 4 DNI

Wycieczka rowerowa Malbork

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.