Wycieczka Rowerowa po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork – Braniewo

/Wycieczka Rowerowa po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork – Braniewo
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork – Braniewo

2019-12-10T13:06:55+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Trasa: Kwidzyn – Ryjewo – Biała Góra – Malbork (54 km) – Żuławy Elbląskie – Wyspa Nowakowska – Wysoczyzna Elbląska – Zalew Wiślany – Suchacz – Kadyny – Tolkmicko (116 km) – Frombork – Braniewo (158 km)

Na długi  weekend zapraszamy na 4-dniową wycieczkę rowerową busem połączoną z zwiedzaniem wspaniałych zamków.

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania zamku w Kwidzynie, następnym naszym celem będzie zamek krzyżacki w Malborku, przejedziemy przez Żuławy Elbląskie, Wyspę Nowakowską, malowniczą Wysoczyznę Elbląską, zatrzymamy się na plaży nad Zalewem Wiślanym, zwiedzimy Frombork, a wycieczkę zakończymy w Braniewie oddalonym o zaledwie 7 km od granicy z Rosją.

Wycieczka rowerowa busem Malbork po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork – Braniewo 4 DNI Wycieczka rowerowa Malbork

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Rowery pakujemy na przyczepkę i komfortowym busem jedziemy do Kwidzyna – pierwszego celu naszej wyprawy. Główną atrakcją miasta jest Zamek Biskupi z przełomu XIII i XIV wieku. W piwnicach zamku spróbujemy zrozumieć jak w czasach średniowiecznych wykonywano kary śmierci i torturowano. Zobaczymy najdłuższe w Europie gdanisko, czyli średniowieczną latrynę, której długość wynosi 54 metry. Wewnątrz obecnie prezentowana jest wystawa dotycząca Dolnego Powiśla. Wejdziemy również na wieżę zamkową skąd rozpościera się piękna panorama na całą dolinę Wisły, widać też pobliski zamek w Gniewie. Następnie wsiądziemy na rowery, tego dnia mamy do przejechania lokalnymi drogami asfaltowymi i leśnymi ponad 50 km do Malborka. Zakwaterowanie. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzania największej ceglanej budowli na świecie, jednej z największych twierdz średniowiecznej Europy i największego krzyżackiego zamku w Polsce wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zamek w Malborku zwiedzamy z przewodnikiem. Podziwiać będziemy również wspaniałe widoki roztaczające się z wieży zamkowej. Tego dnia mamy jeszcze do przejechania około 60 km prawie wyłącznie lokalnymi drogami asfaltowymi. Trasa wiedzie przez Żuławy Elbląskie i Wyspę Nowakowską. Dalej jechać będziemy malowniczą krętą trasą wśród licznych wąwozów, zjazdów, podjazdów i punktów widokowych Wysoczyzny Elbląskiej. Po drodze zatrzymamy się na plaży nad Zalewem Wiślanym w miejscowości Suchacz oraz zobaczymy Dąb Bażyńskiego – 700-letni dąb szypułkowy, jedno z najstarszych drzew w Polsce. Zwiedzimy zabytkową wieś Kadyny i późnym popołudniem nad Zalewem Wiślanym. Zakwaterowanie. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Ruszymy wzdłuż Zalewu Wiślanego w kierunku Fromborka szlakiem „Kopernikowskim”. Po drodze zrobimy przerwę na plaży. Frombork, zwany Klejnotem Warmii jest miejscem pochowania Mikołaja Kopernika. Na Wzgórzu Katedralnym zwiedzimy gotycką katedrę z XIV wieku, pałac biskupów, wieżę Kopernika, planetarium, a także zobaczymy wahadło Foucaulta – przyrząd do obserwacji dobowego ruchu wirowego Ziemi. Wdrapiemy się również na Wieżę Radziejowskiego – punkt widokowy (70 m n.p.m.), gdzie czeka nas niezapomniany widok na katedrę i Zalew Wiślany. Ostatni etap naszej wycieczki to przejazd do Braniewa, które słynie z majestatycznych kościołów, Collegium Hosianum, a także najmniejszego ogrodu zoologicznego w Polsce oraz browaru. Tego dnia przejedziemy ponad 40 km. Powrót do hotelu, relaks w Centrum Rekreacji. Kolacja integracyjna przy muzyce mechanicznej.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Możliwość skorzystania z Centrum Rekreacji. Powrót do miejsca zbiórki.

W trakcie całej wycieczki jedziemy na lekko tylko z niezbędnym bagażem. Reszta naszych rzeczy będzie podążać za nami w wynajętym busie.
Trasa na ogół dość łatwa, jednak w rejonie Wysoczyzny Elbląskiej zwanej Małymi Bieszczadami liczne zjazdy i podjazdy.
Żuławy Elbląskie Wysoczyzna Elbląska Tolkmicko Wysoczyzna Elbląska


Wyjazd przewidziany jest dla minimum osób to 6

ŚWIADCZENIA:
przejazd nowym komfortowym busem oraz przewóz rowerów na tych trasach,
eskortę busa i przewóz bagażu w trakcie całej wycieczki (my jedziemy na lekko, a nasz bagaż podąża za nami  busem),
zakwaterowanie w hotelach 2/3*
wyżywienie wg programu
opieka pilota / przewodnika
rowerowego

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za przewodnika, dopłata do napojów do obiadokolacji, dopłata do pokoju jednoosobowego 300 zł
obiadokolacje
składka na TFG

Wycieczka rowerowa busem Malbork po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork- Braniewo 4 DNI

Campingi/namioty
1320
Pensjonaty/hotele
2370

Wycieczka  rowerowa busem  Malbork

Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym (7 osób + przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób) z przyczepką do przewozu rowerów.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

Wycieczka rowerowa  busem Malbork po zamkach Krzyżackich Kwidzyn – Malbork- Elbląg- Kadyny – Frombork- Braniewo 4 DNI

Wycieczka rowerowa  busem Malbork

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.