Burgundia – położona w samym centrum Francji, przez niektórych uważana za jej serce. Kraina win i winnic, pełna dobrych restauracji i piwnic nastawionych na degustacje. Urzeka krajobrazami i zachwyca malowniczymi miasteczkami. To najbogatszy region Francji, a produkowane tu wina uznawane są za najlepsze na świecie od czasów, gdy wieki temu produkowali je w tym rejonie mnisi. Burgundia to jednak nie tylko doskonałe wino a także kraina kulinarnych doznań.
Dijon we wschodniej Francji jest bardzo urokliwym miastem. Takim czynią go nie tylko liczne pamiątki z czasów świetności księstwa, ale również bujne życie kulturalne i akademickie. Od dwóch tysięcy lat jest również kupieckim miastem na handlowym szlaku. W średniowieczu kwitł tu handel korzeniami, które stanowią kluczowy składnik dwóch najsłynniejszych specjalności gastronomicznych Dijon: musztardy i pain d”epices (piernika). Wizyta w Dijon jest szczególnie przyjemna z uwagi na wspaniałą architekturę i poważny stosunek do jedzenia. Miasto przyciąga turystów swoim urokiem i licznymi atrakcjami oraz słynnymi jesiennymi targami gastronomicznymi, na które zapraszani są goście z całej Europy. Miłośnicy architektury i sztuki nie będą zawiedzeni – stare uliczki z wiekowymi domami, niezliczone muzea i kilka kościołów zachwycą nawet koneserów.
W kwietniu 2010 stowarzyszenie European Cities Marketing dołączyło Dijon do prestiżowej listy miast europejskich wartych odwiedzenia w ramach City Break.

1.Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki . Nocny przejazd przez Niemcy i Francję.

2.Dzień – sobota
Przyjazd do Dijon. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od centralnej części miasta słynącej ze znakomitej architektury, będącej spadkiem po książętach Burgundii oraz bogatych parlamentarzystach, którzy wznosili tu w wiekach XVII i XVIII swoje rezydencje.
Podczas spaceru po mieście zobaczymy m.in. Pałac Książąt i Stanów Burgundii dawny dwór książąt Burgundii, w samym sercu miasta, z wystającą ponad bryłę budowli 46 metrową Wieżą Filipa Dobrego, z której rozpościera się efektowna panorama na miasto i okolice. W Pałacu obecnie mieści się Muzeum Sztuk Pięknych gdzie znaleźć można m.in. kolekcję dzieł mistrzów flamandzkich. Pokażemy Wam kościół Św. Michała z piękną fasadą wznoszoną od XV do XVII wieku z bogatymi portalami zdobionymi przez rzeźby o motywach biblijnych i mitologicznych oraz kościół St-Etienne z charakterystyczną latarnią z 1686 roku. Przejdziemy słynną starą brukowaną handlową ulicą Rue Verrerie, gdzie zachowały się domy o konstrukcji szkieletowej z witrażami z XV wieku. Odwiedzimy również zabytkową rue de Forges z licznymi pięknymi średniowiecznymi domami i renesansowymi rezydencjami. Przejdziemy do Notre-Dame znanego XIII wiecznego kościoła, którego fasada jest bogato zdobiona przez kolumny, gargulce oraz popularny zegar. Odwiedzimy również Plac Darcy z XVIII-wieczną Bramą Wilhelma, będąca pozostałością nie zachowanych już murów miejskich. Odwiedzimy również muzeum Musztardy Amora zlokalizowane w dawnej fabryce przy Quai Nicolas Rollin.
W czasie wolnym proponujemy udać się do Les Halles, gdzie w soboty odbywa się targ artykułów spożywczych oraz do licznych kawiarenek i restauracji, gdzie można skorzystać z licznych degustacji. Szczególnym przysmakiem są tu ślimaki, wołowina Charolais, kurczaki, sery no i oczywiście musztarda oraz wino burgundzkie. Warto także spróbować piernika z Dijon, a w kawiarni na Place Francois-Rude znanego aperitifu z Dijon – kiru.Wyjazd w Kierunku Polski nocny przejazd autokarem, busem lub minibusem.

3.Dzień
Przyjazd do miejsca zbiórki.

Świadczenia
transport autokarem klasy LUX (klimatyzacja, cafe – bar, DVD, WC) , busem lub minibusem
– opieka pilota
– ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne
koszty programowe 20 € – płatne , które obejmują – bilety komunikacji miejskiej, wstępy i opłaty lokalne

Uwaga
w programie zwiedzania miasta obiekty zwiedzane są z zewnątrz; zwiedzanie obiektów we wnętrz możliwe wyłącznie w ramach czasu wolnego we własnym zakresie

w czasie przejazdu postój w jednej z winnic wraz z możliwością zakupu regionalnego wina

Wyślij ofertę do znajomych!