Kategoria: Sylwester
Kierunek wyjazdu: Estonia, Łotwa
Transport: Autokar

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przejazd do Kowna, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: zamek, kościół św. Jerzego, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Wyjazd w kierunku Rygi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Obiad. Przejazd do Tallina. Zakwaterowanie w hotelu. Następnie indywidualne przygotowania do zabawy sylwestrowej. Zabawa sylwestrowa rozpocznie się ok. godz. 22:00 przywitaniem gości. Dla chętnych wyjście do centrum miasta na przywitanie Nowego Roku. Powrót do hotelu. Nocleg.
DZIEŃ 3:
Późne śniadanie. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, Sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł,  2 średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, ratusz miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Przejazd na Litwę.  Po drodze krótki postój w Birże (zespół pałacowy w dawnym majątku Tyszkiewiczów; degustacja piwa i przysmaków litewskich w lokalnym browarze). Wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych, powrót do poszczególnych miejscowości.
 
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-osobowego    300 zł
Dopłata do uroczystej kolacji i zabawy sylwestrowej    499 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
–    przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)
–    3 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2 osobowych z łazienką
–    3 śniadania (bufet), 1 obiad i 2 obiadokolacje (serwowane)
–    program turystyczny
–    opiekę pilota
–    ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 1.000 PLN)

CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
–   biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu ok. 50 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
–    zabawy sylwestrowej z licznymi atrakcjami.

 

Wyślij ofertę do znajomych!