Ilość dni: 14 DNI

Góry na „końcu Europy”, rozciągnięte pomiędzy Oceanem a Morzem Śródziemnym, zapraszają w swe odludne miejsca, pozarastane trawą ścieżki, doliny uformowane przez lodowce, poszarpane szczyty…Podczas trekkingu wejdziemy na najwyższy szczyt Pirenejów Pico Aneto 3404 m n.p.m.
Proponowane szlaki turystyczne są przez nas dobrze poznane i wielokrotnie przewędrowane.
Gwarantuje to bezpieczeństwo w górach i profesjonalną obsługę przewodnicką.

1.Dzień Wyjazd z kraju . Nocny przejazd przez Austrię.
2.Dzień Przejazd przez Włochy nad Morze Śródziemne. Zakwaterowanie w okolicach Genui.
3.Dzień Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego do Francji a następnie w Pireneje.
W drodze krótkie zwiedzanie Carcassonne. Zakwaterowanie w okolicach Gavarnie.

4.Dzień
Wyjście w góry: Gavarnie – Cirque de Gavarnie –  Cirque dEstaube
Śniadanie. Wyjście z Gavarnie (1374 m n.p.m.) do najsłynniejszego cyrku w Pirenejach, Cirque de Gavarnie (1750 m n.p.m.) oraz pod wodospad La Grande Cascade. Wejście na  Plateau de Pailla i Hourquette dAlans (2430 m n.p.m.), a następnie do kolejnego cyrku, Cirque dEstaube. Zejście do Jeziora Gloriettes. Czas przejścia ok. 9 godz.
Wariant krótki: Wyjście do Cyrku Gavarni i wodospadu La Grande Cascade. Przejście przez Plateau do Gavarnie.
Czas przejścia ok. 5 godz.  Powrót do na obiadokolację i nocleg.

5.Dzień
Col de Tents –  Breche de Roland – Le Taillon
Śniadanie. Przejazd w rejon Col de Tentes (2208 m n.p.m). Przejście do schroniska Refuge de la Breche a następnie na Wrota Rolanda – Breche de Roland (2807 m n.p.m.). Z przełęczy wejście na Pic du Taillon (3144 m n.p.m.). Powrót na Wrota Rolanda. Zejście  przez  Port de Boucharo i Col de Tentes. Czas przejścia:  ok. 8 godz.
Wariant krótki:  Z Col de Tentes (2208 m n.p.m) i Port de Boucharo  dojście do schroniska Refuge de la Breche. Zejście tą samą trasą. Czas przejścia ok. 5 godz. Powrót na obiadokolację i nocleg.

6.Dzień
Gedre – Cirque de Troumouse. Lourdes
Śniadanie. Przejazd do Héas, przysiółka  Gedre. Wejście do największego w Pirenejach cyrku, Cirque de Troumouse (średnica cyrku wynosi ok. 10 km). Dojście do jezior Lacs des Alres (2355 m n.p.m.) – jeziora są okresowe i latem często zasychają. Czas przejścia ok. 4- 5 godz.W godzinach popołudniowych wycieczka do Lourdes. Powrót na obiadokolację i nocleg.

7.Dzień
Gavarnie – Refuge Bayssellance – Vallée de Gaube – Pont dEspagne
Śniadanie. Przejście fragmentem szlaku GR10 z Gavarnie, przez Refuge Bayssellance, szlakiem przebiegającym u podnóża lodowca Glacier dOssoue, Petit Vignemale (3032 m n.p.m.) i Vignemale (3298 m n.p.m) do doliny Vallee de Gaube. Zejście do Jeziora Gaube i do  Cauterets – Pont d Espagne ( 1498 m n.p.m.). Czas przejścia ok. 10 godz.
Wariant krótki: Wjazd kolejką w okolice Jeziora Gaube, Lac de Gaube (1725 m n.p.m).. Przejście doliną Vallée de Gaube do schroniska pod Vignemale Refuge des Oulettes de Gaube. Zejście tą samą trasą. Czas przejścia 4 – 6 godz. Powrót na obiadokolację i nocleg.

8.Dzień
Vallée du Marcadau (Francja) – Port du Marcadau – Banos de Panticosa (Hiszpania). Trasa dla wszystkich
Śniadanie. Przejazd do Cauterets Pont dEspagne. Przejście doliną  Vallée du Marcadau do schroniska Ref. Wallon i dalej na przełęcz Port du Marcadau (2541 m n.p.m.). Przełęcz Port du Marcadau leży na granicy francusko – Hiszpańskiej. Długość trasy ok. 10 godz. Wariant krótki: Przejazd trasą panoramiczną do Panticosa (Hiszpania). Spacer do jeziora

9.Dzień
Park Narodowy Ordesa i Monte Perdido.
Śniadanie. Trasa w Ordesa dla wszystkich. Po zakończeniu wycieczki przejazd w rejon Parku Posets Maladeta. Obiadokolacja i nocleg.

10.Dzień
Odpoczynek w Benasque, dzień wolny. Śniadanie. Czas wolny. Przygotowanie do wejścia na Pico Aneto. Obiadokolacja i nocleg.

11.Dzień
Wyjście w góry: Pico de Aneto. Śniadanie lub prowiant. Spotkanie z przewodnikami. Wejście na Pico Aneto ( 3404 m) najwyższy szczyt Pirenejów i parku Parque Posets Maladeta. Trasa trudna – ok. 12 godz. Wymagane są raki. Wariant tylko dla wyjątkowo wprawnych uczestników. Wariant krótki: Park Posets Maladeta – szlaki turystyczne w rejonie Aneto. Przejście z Hospital de Benasque na przełęcz Port de Venasque ( 2444 n.p.m.) Zejście do schroniska Refuge de Venasque, powrót na Port de Venasque. Przejście na przełęcz Port dera Picada (2468 n.p.m.). Zejście do Hospital de Benasque. W tym dniu może być realizowana inna wycieczka, w zależności od kondycji uczestników. Wycieczkę proponuje przewodnik. Czas przejścia ok. 7 godz. Powrót na obiadokolację i nocleg.

12.Dzień
Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Francję do Włoch. Nocleg w rejonie Genui.

13.Dzień
Genua. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu.Przejazd do Genui – zwiedzanie miasta: port, dom Krzysztofa Kolumba, Katedra, Stare Miasto. Pałac Królewski, Oceanarium (jedno z największych w Europie), czas wolny na plaży. Obiadokolacja i wyjazd  do kraju w godzinach wieczornych. 

14.Dzień
Przyjazd do kraju w godzinach popołudniowych.

ŚWIADCZENIA:
przejazd autokarem lub busem , 11 noclegów, 11 śniadań 11 obiadokolacji, pilot,
– przewodnik z uprawnieniami UIMLA, ubezpieczenie KL i NNW oraz od kosztów ratownictwa,

Dodatkowo płatne
– wejścia na Pico Aneto – dodatkowa opłata za przewodnika
oraz dodatkowe ubezpieczenie, ze względu na przejście po lodowcu – 70 euro,
– biletów wstępów, kolejek górskich, wydatków osobistych

Wyślij ofertę do znajomych!