1- 2. DZIEŃ /środa- czwartek
W
yjazd z miejsca zbiórki nocny przejazd .  Przyjazd do WENECJI, rejs statkiem turystycznym do Placu Św. Marka. Spacer przez Most Westchnień, obok Pałacu Dożów dawnej siedziby władców Wenecji na  Plac Św. Marka zwanego najpiękniejszym salonem Europy. Wejścia do niego strzegą granitowe kolumny z posągami patronów miasta: Św. Teodora oraz skrzydlatego lwa. Z trzech stron plac otoczony jest pałacami, a z czwartej zamyka go Bazylika. Nad całością góruje 100 metrowa średniowieczna dzwonnica, która jest najwyższą budowlą Wenecji. Wejście do Bazyliki, gdzie znajdują się relikwie Św. Marka. Przejście najsłynniejszym weneckim mostem – Ponte Rialto nad Canale Grande, czas wolny, ewentualne zakupy na miejskim targowisku. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek na pobliskiej plaży, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ / piątek
Śniadanie. Wyjazd do ASYŻU – zwiedzanie średniowiecznego miasta, które rozsławił Św. Franciszek, założyciel najliczniejszego na świecie zakonu. Wąskie malownicze uliczki, pełne uroku średniowieczne domy. Wizyta w Kościele Św. Klary i Bazylice Św. Franciszka. Spacer po Piazza Comune. Przyjazd  do hotelu w okolicach Rzymu, obiad w porze kolacji, nocleg.

4 . DZIEŃ / sobota
Śniadanie. Zwiedzanie WATYKANU – stolicy chrześcijaństwa. Spacer po placu Św. Piotra. Zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra z jej niezliczonymi dziełami sztuki, m.in. Ołtarzem Papieskim i Pietą Michała Anioła, wizyta przy grobie Jana Pawła II. Zakupy (artykuły religijne).Dalej zobaczymy  Zamek Św. Anioła i Most Aniołów. RZYM, miasto zbudowane na 7 wzgórzach wspaniale eksponuje swoje budowle i zabytki. Zobaczymy miasto barokowe i antyczne. Spacer przez Plac Navona, gdzie zobaczymy Fontannę dei Quattro Fiume (Fontannę Czterech Rzek) następnie wejście do kościoła Św. Agnieszki, Panteonu – wspaniale zachowanej antycznej budowli, świątyni wszystkich bogów. Dalej zobaczymy Pałac Montecitorio (pałac sejmu włoskiego), Kolumnę Marka Aureliusza, Plac i tzw. Schody Hiszpańskie. Fontanna di Trevi. Czas na kawę….Dalej Kolumna Trajana, Ołtarz Ojczyzny przy placu Weneckim, Kapitol – ratusz miasta, Forum Romanum z jego Łukiem Tytusa, Bazyliką Maksencjusza i Konstantyna, ruinami Świątyni Saturna i domem Westalek, Koloseum- potężny świadek walk gladiatorów i rzymskich igrzysk. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ / niedziela
Śniadanie. WATYKAN. Udział w mszy sw.  na Placu Św. Piotra.  Wyjazd w drogę powrotną,

6. DZIEŃ / poniedziałek
Powrót na miejsce zbiórki. Na trasie przejazdu obiad po polskiej stronie.

ŚWIADCZENIA

– autokar ; klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar , bus lub minibus
/ na czas przejazdu herbata, kawa gratis/
– zakwaterowanie w hotelach 3 * pok. 2 i 3- osobowe
– wyżywienie wg programu
– pilot,  przewodnik, opieka duszpasterska
– ubezpieczenie KL 10.000 Euro i NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE
– bilety wstępu, opłaty wjazdowe do miast, tramwaj wodny, opłaty na przejazdy metrem 25 Euro.

.

Wyślij ofertę do znajomych!