Kategoria: Wycieczki dla firm i instytucji
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Autokar

1- 2. DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do WENECJI, rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka, nazwanego prze Napoleona „najelegantszym salonikiem Europy” Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z bazyliką zbudowaną na planie greckiego krzyża – wejście, przejście mostem Rialto nad Kanałem Grande – najstarszy most we Włoszech, do placu na którym znajduje się renesansowy kościół Giovanni Elemosinario z dzwonnicą z XIII w., do którego wejdziemy, dalej targowisko, gdzie zobaczymy bogactwo produktów: owocowych, warzywnych, rybnych ewentualne zakupy, powrót na plac Św. Marka, czas wolny na plażowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie. Przyjazd do BOLONII, która jest uznawana za drugie po Wenecji, najpiękniejsze włoskie miasto. Wokół najważniejszych placów Piazza Maggiore i Piazza del Nettuno znajdują się najważniejsze budowle – kościół San Petronio, poświęcony patronowi miasta św. Petroniuszowi, wielki gmach Palazzo Comunale, Palazzo del Podesta – dawny pałac gubernatora oraz fontanna Neptuna. Przejazd do PIZY. Zobaczymy Campo dei Miracoli (Pole cudów) – duży plac, na którym znajdują się katedra, baptysterium i krzywa wieża. Budowę  rozpoczęto jako dzwonnica katedry, jednakże ze względu na piaszczysty grunt zaczęła się przechylać już w trakcie budowy, przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

4 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do VOLTERRY miasta założonego przez Etrusków. Zwiedzanie muzeum związanego z życiem i historią tego tajemniczego ludu zamieszkującego Toskanie i Umbrię. Następnie zwiedzanie centrum historycznego: katedry i babtysterium, a także słynne Piazza dei Priori z ratuszem miejskim. Przejazd do SIENY. Wejście na  główny rynek, gdzie zobaczymy Piazza del Campo z Palazzo Pubblico i Torre del Mangia oraz ratusz. Zabytkowe centrum Sieny zostało w 1995 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Następnie przejazd do SAN GIMIGNANO – miasta, nazwanego “średniowiecznym Manhatanem”- ze względu na charakterystyczną, wysoką architekturę. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, ulica San Giovanni z pięknymi sklepikami pełnymi miejscowych wyrobów, kolegiata, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg

5 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do FOLORENCJI, zwiedzanie wnętrz kościoła Santa Croce i katedry Santa Maria del Fiore. Spacer po Piazza del Duomo, obok baptysterium i wieży Giotta, przez Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio, wyjazd w drogę powrotną.

6 DZIEŃ

Powrót do miejsca zbiórki

ŚWIADCZENIA
– autokar: klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar
– zakwaterowanie w hotelach 3 * pok. 2 i 3- osobowe
– wyżywienie wg. programu
– pilot / przewodnik
– ubezpieczenie KL 10.000 Euro i NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE
– bilety wstępu, opłaty wjazdowe do miast, tramwaj wodny, opłaty na przejazdy metrem

Wyślij ofertę do znajomych!