BUDAPESZT – JEZIORA PLITWICKIE – SZYBENIK – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – BARI – ALBEROBELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – VIESTE – MORZE ADRIATYCKIE LANCIANO – LORETO 11 DNI

/BUDAPESZT – JEZIORA PLITWICKIE – SZYBENIK – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – BARI – ALBEROBELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – VIESTE – MORZE ADRIATYCKIE LANCIANO – LORETO 11 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

BUDAPESZT – JEZIORA PLITWICKIE – SZYBENIK – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – BARI – ALBEROBELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – VIESTE – MORZE ADRIATYCKIE LANCIANO – LORETO 11 DNI

2018-05-23T10:57:42+00:00

WYCIECZKA BUDAPESZT – JEZIORA PLITWICKIE – SZYBENIK – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – BARI – ALBEROBELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – VIESTE – MORZE ADRIATYCKIE LANCIANO – LORETO

CHORWACJA, WĘGRY, WŁOCHY. WYCIECZKA BUDAPESZT, JEZIORO PLITWICKIE I NIE TYLKO.

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki . Przejazd do Budapesztu  na obiadokolację i nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie, po którym zwiedzanie stolicy Węgier z przewodnikiem miejscowym. Miasto pełne pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników  jest jedną  z najważniejszych metropolii Europy Środkowej. Zobaczymy m. in: bazylikę św. Stefana, poświęconą pierwszemu chrześcijańskiemu, węgierskiemu królowi Stefanowi, operę, most łańcuchowy – pierwsze połączenie leżących po przeciwnych stronach Dunaju Budy i Pesztu,, plac Bohaterów i pomnik Millenium z 36-metrową kolumną Archanioła Gabriela, budynek parlamentu dominujący nad otoczeniem z fasadą ozdobioną 88 postaciami władców węgierskich. Przejazd w okolice Zagrzebia lub Karlovaca na obiadokolację i nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie Plitwic. Zobaczymy jedną z największych atrakcji turystycznych Chorwacji – Park Narodowy Jeziora Plitwickie, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Na terenie parku położonych jest 16 tarasowych jezior połączonych strumieniami z 92 wodospadami i kaskadami o łącznej długości 8 km. Dwa największe jeziora – Kozjak i Proščansko zajmują prawie dwie trzecie wodnego obszaru parku (rejs statkiem przez Jezioro Kozjak). Przejazd do Szybenika. Spacer po Starym Mieście malowniczo położonym nad Kanałem Szybenickim, tuż przy ujściu rzeki Krki do Adriatyku. Zobaczymy m.in. gotycko-renesansową Katedrę św. Jakuba – niezwykle cenny zabytek architektury i sztuki sakralnej (pod patronatem UNESCO), uliczki staromiejskie, Pałac Biskupi, Pałac Rektorów, loggię miejską. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorje.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Dzień poświęcony na osobistą refleksję i modlitwy w  Kościele Św. Jakuba, stanowiącym centrum życia modlitewnego dla każdego pielgrzyma. W kościele zobaczymy witraże ukazujące 14 scen życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Msza Św. Uczestniczyć będziemy również w procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo – miejsce pierwszych objawień Matki Bożej, gdzie Matka Boża przekazała widzącym orędzie pokoju. U podnóża góry znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż. Niech czas pobytu w tym sanktuarium owocuje często osobistą przemianą serc pielgrzymów. Obiadokolacja i nocleg.
5. DZIEŃ  

Śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika – „Perły Adriatyku” (UNESCO)- malowniczo położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Zobaczymy m.in. ponad 20 bastionów i baszt z X-XV wieku, Pałac Rektorów, Pałac Sponza – Archiwum Dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów, najstarsza apteka w Europie (od 1317 roku), renesansowy kościół Św. Spasa, barokowy kościół św. Vlaha (Błażeja – patrona miasta), Wielka Studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli.  Czas wolny – możliwość korzystania z kąpieli morskich lub wypoczynku na starówce. Msza św. i obiadokolacja w Dubrowniku, a następnie zaokrętowanie na promie płynącym do Barii. Nocleg na promie.
6. DZIEŃ
Śniadanie na promie, przypłynięcie do Bari – krótkie zwiedzanie miasta ze słynną bazyliką San Nicola, w której spoczywają relikwie Św. Mikołaja, patrona miasta. W kościele znajduje się nagrobek z 1593 roku królowej Polski Bony – żony Zygmunta Starego. Sarkofag zdobi rzeźba przedstawiająca klęczącą Bonę w schyłkowych latach jej życia. Następnie udamy się do Alberobello – zwiedzimy miasteczko z unikatowymi domami budowanymi w stylu trulli (podstawa w kształcie koła oraz stożkowe dachy kryte kamiennym łupkiem), z których słynie region i które wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny, po którym przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Pobyt w San Giovanni Rotondo – nawiedzenie sanktuarium Św. Ojca Pio. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata O. Pio spowiadał i sprawował Eucharystię, a także otrzymał stygmaty. Przejście do starej części klasztornej, gdzie znajduje się muzeum, a w nim cela Świętego.  Udamy się także do nowego kościoła, w którym od czerwca 2013 roku wystawione jest w kryształowej trumnie ciało O. Pio  – czas na modlitwę i zadumę. Czas wolny, po którym przejazd do Monte Sant’ Angelo – miejsca, które dało początek kultowi św. Michała Archanioła – orędownika w walce ze złem.  Modlitwa w grocie św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie, po którym panoramiczny objazd części półwyspu Gargano. Ten nieczęsto odwiedzany przez turystów, mieszczący się na ostrodze włoskiego buta region, słynie ze swoich pięknych lasów oraz piaszczystych i najczystszych w Europie plaż, pomiędzy którymi wyrastają wprost z morza skały i biało beżowe klify. Droga wzdłuż wybrzeża wznosi się i wije, wynagradzając podróżnych  wspaniałymi widokami. Przebędziemy odcinek pomiędzy Mattinatą, Vieste  i Peschici. Stare Vieste, nazywane często perłą Gargano położone  jest wysoko na wapiennym cyplu, a najbardziej znanym znakiem rozpoznawczym jest wysoki na 20 m, wynurzający się z morza tuż przy plaży, biały monolit Pizzomuno. Uroku dodają także występujące tu charakterystyczne trabucco – wysięgniki budowane na klifach, wywodzące się z czasów fenickich i służące do połowu kiełbi. Często spotykane wzdłuż wybrzeża są także liczne wieże obserwacyjno-sygnalizacyjne, postawione wieki temu na najbardziej wystających cyplach skalnych lub punktach strategicznych.  Z kolei udamy się na wypoczynek nad Morzem Adriatyckim. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.Tego dnia chętni dłuższego, osobistego nawiedzenie San Giovanni Rotondo i Św. O. Pio  lub wypoczynku w hotelu będą mieli  możliwość pozostania na miejscu.
9. DZIEŃ
Wczesne śniadanie, po którym przejazd do Lanciano – nawiedzimy miejsce pierwszego potwierdzonego Cudu Eucharystycznego.  Modlitwa i zaduma przed Relikwiami Ciała i Krwi Pańskiej w kościele św. Franciszka. Przejazd do Loreto. Nawiedzenie Sanktuarium św. Domku, którego ściany, zostały przywiezione z Ziemi Świętej do Europy przez krzyżowców. Udamy się na Plac Madonny, gdzie zobaczymy pałace:  Apostolski i Illiryjski, piękną fontannę oraz dzwonnicę. We wnętrzu bazyliki nawiedzimy św. Domek, a także liczne kaplice w tym kaplicę polską z freskami A. Gatti przedstawiającymi religijno-patriotyczne epizody z historii Polski oraz w centralnej części ołtarz ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie w hotelu lub w formie pakietów. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
11. DZIEŃ
Zakończenie pielgrzymki  i przyjazd do miejsca zbiórki. .

ŚWIADCZENIA:

– transport autokarem lub busem
– 8 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
– 1 nocleg na promie
– 9 śniadań, 9 obiadokolacji,
– opiekę i informację turystyczną pilota,
– opiekę przewodnika
– opiekę duchową księdza
– ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 € i do 5000 zł w RP

UWAGA !

Na wstępy do zwiedzanych obiektów, nocną przeprawę promową Dubrownik – Bari wraz z miejscem w kabinie czteroosobowej z umywalką,  ze śniadaniem,   należy posiadać kwotę  180 €
Jest to wyjazd PIELGRZYMKOWY z opieką duchową Księdza oraz z możliwością udziału w codziennych Mszach Świętych.
Dokument niezbędny do wyjazdu to ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu  paszport lub dowód osobisty.

WYCIECZKA BUDAPESZT – JEZIORA PLITWICKIE – SZYBENIK – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – BARI – ALBEROBELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SAN ANGELO – VIESTE – MORZE ADRIATYCKIE LANCIANO – LORETO

WYCIECZKA BUDAPESZT, WYCIECZKA BUDAPESZT, WYCIECZKA BUDAPESZT,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.