Wycieczka do  Kaliningradu – Nowoczesny i historyczny

Zapraszamy Państwa! Wycieczka do Kaliningradu. Miasto tajemnicze i nie każdemu znane..

1. DZIEŃ
Przylot do Gdańska lub do Kaliningradu. Przejazd przez Polskę w kierunku obwodu Kaliningradzkiego. Przekroczenie granicy polsko – rosyjskiej, wycieczka do Kaliningradu .Krótkie zwiedzanie Kaliningradu. Nocleg w hotelu.

2. DZIEŃ Kaliningrad City Tour
Nasz Kaliningrad City Tour zabierze Cię do rosyjskiego regionu o bogatej historii, mitów, legend i dziedzictwa kulturowego. Będzie odwiedzić główne atrakcje dla turysty, kościoły i muzea i odkrywać ten zielony i różnorodna w architekturze miasta. Nocleg w hotelu.

3. DZIEŃ Piękno Sambii
Odwiedź Svetlogorsk, pięknego nadmorskiego kurortu. Po odkryciu jego niesamowite Water Tower, piękna architektura z dawnych niemieckich domów nadal będziemy Jantarnym (Amber wioska), znanej z produkcji bursztynu. Wejdź na wydobycie bursztynu. Powrót do Kaliningradu. Nocleg w hotelu.

4. DZIEŃ rosyjskiej części Mierzei Kurońskiej
Odwiedź najbardziej popularny kurort nadmorski w Kaliningradzie regional- Zelenogradsk. Po zrelaksowanym wypadu będziemy nadal badać rosyjskiej części Mierzei Kurońskiej i odwiedzić swoją 3 pięknych miasteczek-Morskoe, Rybachy i Lesnoy. Ten dzień oferuje ekscytującą możliwość nie tylko poznania unikalnego charakteru Mierzei Kurońskiej, ale również do odwiedzenia najstarszego Stacja Ornitologiczna. Powrót do Kaliningradu. Nocleg w hotelu.

5. DZIEŃ wyjazd do Chernyakhovsk, Niemna, Sowietsk
Będziemy badać ruiny zamku krzyżackiego, Kościoła Reformowanego oraz innych interesujących zabytków w Chernyakhovsk. Następnie odwiedzimy Gusiew z niesamowitym kościołem i niewielkim, ale przytulnym centrum. Odwiedź Niemen, a następnie Sowietsk z jego secesyjnych domów, teatr, Królowa Louise Bridge (przejście graniczne na Litwę). Powrót do Kaliningradu.

6. DZIEŃ wyjazdu
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wyjazd.

ŚWIADCZENIA
– przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) , wygodnym busem (klimatyzacja, dvd) lub minibusem
– 5 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
– 5 śniadań i 5 obiadokolacji
– opiekę pilota , opieka przewodnika
– ubezpieczenie KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN

DODATKOWO PŁATNE:
– pakiet do realizacji programu 70 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, przeprawy promowe w Mierzei Kurońskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
– Dopłata do pokoju 1-os. 500 zł
– Dopłata do wizy rosyjskiej 450 zł

WIZY:
30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do Biura Podróży VARIUSTUR dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:
1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy  pomagamy wypełniać
2) 1 zdjęcie (zgodne z wymogami Ambasady Federacji Rosyjskiej dostępnymi na stronie www.rusemb.pl – wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy)
3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

UWAGA:
Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem.
Pakiet do realizacji programu (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz ich rezerwacje, usługi lokalnych przewodników, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) jest płatny u pilota wycieczki we wskazanej walucie. Cena pakietu dotycząca realizacji programu jest kalkulowana przy grupie min. 40 osób.  Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie.  Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie  o 20% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta.
Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1 – osobowego.