Ilość dni: 5 DNI

Park Narodowy Tatry Niżne to obecnie największy park narodowy na Słowacji.
Tatry Niżne, po słowacku Tatry Nízke, ciągną się przez 80 kilometrów od Wielkiej Fatry na zachodzie, po Słowacki Raj na wschodzie.
W zachodniej części pasma znajdują się najwyższe szczyty: Dumbier 2043 m oraz Chopok 2024 m.
Demianowska Jaskinia Wolności to najczęściej odwiedzana jaskinia na Słowacji. Została odkryta w 1921 roku, a już w roku 1924 częściowo została udostępniona turystom. Ma długość 8126 m, z czego 1800 m jest udostępnione.
Skały osadowe wypełniające jaskinię tworzą przepiękną szatę, znajdują się tam jeziorka i ekscentryczne stalaktyty. Zwiedzający mogą podziwiać skalne wodospady i stalagmity, jeziorka z kryształowo czystą wodą i czarującą grę kolorów. Przez jaskinię przepływa potok Demianowka, który wypływa spod głównego grzebienia Niskich Tatr.

Wejście do jaskini znajduje się na wysokości 870 m.

Na długi sierpniowy weekend wybierzemy się do Słowacji zdobyć Dziumbier (2043 m) najwyższy szczyt w Niżnych Tatrach.

1- 2 Dzień 
Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd , czas przejścia: 5 h + przerwy
Srdiečko – Kosodrevina – Chata M.R. Štefánika (schronisko, 1721 m, 2 h) – Panská hoľa (1635 m) – Rovienky (1602 m) – Lajštroch – Čertovica (5 h)

3.Dzień
Sobota, , czas przejścia: 5 h 30 min + przerwy
Jasná – kolej linowa – Chopok (2024 m) – Demänovské sedlo (1756 m) – Ďumbier (2043 m, 2 h 30 min) – Krupova hola (1921 m) – Široká dolina – Lúčky  (5 h 30 min)

4.Dzień  
Niedziela,  czas przejścia: 4 h + przerwy, 12 km
Dziumbier (2043 m)
Čertovica – sedlo za Lenivou (1378 m) – Beňuška (1542 m) – Braväcovo – Beňuš; Demänovská dolina – Demänovská jaskyňa slobody
Szlak na Dziumbier Demianowska Jaskinia Wolności Szeroka Dolina Wyjazd

5.Dzień
Przyjazd na miejsce zbiórki
Spotykamy się w czwartek w miejscu zbiórki i wsiadamy do komfortowego  autokaru, bus lub minibus  w piątek rano dotrzemy do Parku Narodowego Tatry Niżne. Każdego dnia chodzimy na lekko tylko z niezbędnym bagażem, rzeczy pozostawione w autokarze będą do naszej dyspozycji w miejscu noclegu. Wieczorem integrujemy się przy ognisku!
Powrót do miejsca zbiórki  planowany jest  w nocy z niedzieli na poniedziałek.

UWAGA
Każdy decyzję o wyjściu w góry podejmuje indywidualnie i na własną odpowiedzialność.
Przed wyjazdem można wykupić dobrowolne ubezpieczenie. Wycieczka jest dla osób z dobrą kondycją. Trasy widokowe, średnio trudne.

ŚWIADCZENIA:

  • transport nowym komfortowym autokarem, busem lub minibusem
  •  przejazdy lokalne z miejsca noclegu na szlak i z szlaku do miejsca noclegu,
  •  opieka pilota i przewodnika górskiego
  •  2 noclegi z pościelą w 2 i 3-osobowych pokojach z łazienkami w miejscowości Čertovica,
  • 4 posiłki: 2 obiadokolacje i 2 śniadania w miejscu noclegu!
  • ognisko.z kiełbaskami

Dodatkowo płatne
Wjazdu kolejką linową na Chopok (15 EUR), a także zwiedzania Demianowskiej Jaskini Wolności (8 EUR, czas zwiedzania: 60 min., długość trasy: 1150 m, temperatura wewnątrz: 6-7 stopni, zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim). Čertovica – miejsce noclegu

W miejscu noclegu na terenie obiektu za dodatkową opłatą mamy do dyspozycji stół do tenisa stołowego, bilard oraz centrum odnowy biologicznej (hydroterapia, sauna).

Wyślij ofertę do znajomych!