Wycieczka rowerowa Chorwackie wyspy 10 DNI

/Wycieczka rowerowa Chorwackie wyspy 10 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Chorwackie wyspy 10 DNI

2018-06-05T09:30:45+00:00
Ilość dni: 10 DNI

Gwarantowana słoneczna pogoda, błękit nieba, którego nie mąci żaden obłok, czysta i ciepła woda, piękne otoczone bujną zielenią zatoki, liczne wyspy i miły oku obraz dziewiczej przyrody – oto co czeka nas na tej wycieczce. Gdy towarzyszy temu urok starych, średniowiecznych miasteczek – cel naszego urlopu jest idealny.Wycieczka  rowerowa najpiękniejszym wybrzeżem Chorwacji, to piękno samo w sobie. Takich miejsc jak Zadar, Nin, Park Narodowy Rzeki Krka, Split, Trogir, Makarska czy Dubrovnik nie trzeba reklamować. Do tego na jeden dzień wjedziemy w głąb Bośni i Hercegowiny, aby odwiedzić Medjugorie. Chorwacja to wymarzony kraj dla miłośników aktywnego wypoczynku. Jest to modna destynacja miłośników żeglarstwa, nurkowania, windsurfingu czy wspinaczki. Dalmacja to jedna z najpiękniejszych krain Europy. Rozciąga się od Zadaru aż po Dubrownik. Rejon ten przyciąga rowerzystów ze względu na łagodny klimat, piękną przyrodę i bogatą spuściznę kulturalną regionu. Czyż nie jest bajką kąpiel w Adriatyku po dniu rowerowej podróży?   Wycieczka rowerowa Chorwackie wyspy  Wyspy Chorwackie Wycieczka Rowerowa

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki  Busem kierujemy się na południe w stronę Chorwacji.
2. DZIEŃ
Docieramy do Chorwacji, na początek zatrzymamy się na Istrii. Dziś krótka wycieczka rowerowa na rozruszanie. Odwiedzimy najpiękniejszą plażę na Istrii, oraz zabytkowe miasteczko Moscenice. Wieczorem natomiast przy wspaniałym istiarskim winie urządzimy imprezę integracyjną.
3. DZIEŃ
Zaczynamy naszą rowerową przygodę! Rankiem przeprawiamy się na wyspę Cres. Dziś zwiedzimy jej północną część Spróbujemy wypatrzyć żerujące tu sępy płowe, które stanowią jedna z głównych atrakcji tych okolic. Odwiedzimy też stolicę wyspy – miasto Cres ze wspaniałymi pałacami w stylu weneckim, a ambitni pokuszą się o zdobycie najwyższego szczytu Cresu – Gorice (648 m npm.)
4. DZIEŃ
Dziś udamy się na południową część wyspy, której krajobraz zmienia się całkowicie. Miejsce lasów zajmują surowe skały z karłowatą śródziemnomorską roślinnością. Wiejskimi dróżkami łączącymi opuszczone miejscowości dotrzemy do Lubenic, jednej z najstarszych osad obronnych na wyspie, położonej na wspaniałym 380-metrowym klifie. Na nocleg zatrzymamy się w Osorze. W czasach rzymskich było to kilkudziesięciu-tysięczne miasto, dziś pozostała z niego niewielka wioska.
5. DZIEŃ
Dziś wjeżdżamy na druga z naszych wysp – Losinj, na której przez 300 dni w roku świeci słońce i rzadko się chmurzy. Jest ona cieplejsza i bardziej zielona od surowego Cresu. Odwiedzimy na niej średniowieczne miasteczka Mali Losinj i Veli Losinj, które połączone są przepiękną nadmorską promenadą. Nie zapomnimy również o zdobyciu najwyższego szczytu wyspy – Televriny (589m npm.) z którego być może uda nam się ujrzeć następny cel naszej wycieczki wyspę Pag.
6. DZIEŃ
Czas na kolejną z wysp – Krk. Znajdują się tu średniowieczne klasztory franciszkanów, kilka zabytkowych miasteczek, winnice, gaje oliwne, wspaniałe plaże i największa na Adriatyku marina jachtowa.
7. DZIEŃ
Dziś zawitamy do wspaniałego kurortu Baska, który kusi swą przepiękną, długą plażą. Ci którzy z niej zrezygnują będą mieli okazje zdobyć najwyższy szczyt wyspy – Obzova (568 m. npm.), z którego roztacza się panorama na wszystkie odwiedzone przez nas wcześniej wyspy.
Po południu rejs promem na wyspę Rab.
8. DZIEŃ
Dzisiejszy dzień przeznaczymy na odkrywanie wyspy Rab. Porośnięta cudownymi zielonymi lasami Rab jest pogodną wakacyjną wyspą, na której można odnaleźć ślady historii w postaci starych murów, pałaców, klasztorów i kościołów. Śródziemnomorska sztuka i kultura tworzą odpowiednią atmosferę i impuls do szperania w bogatej przeszłości wyspy. Liczące ponad 2 tys. lat miasto Rab prezentuje się jako żywe muzeum, a piękne piaszczyste plaże na północy wyspy zachęcają do dłuższych postojów.
9. DZIEŃ
Wyspa ta kojarzona jest z kolorowymi, pełnymi kwiatów ogrodami, na co zupełnie nie wskazuje początkowa jej część, na której droga wiedzie wśród nagich skał na których tylko rzadko pojawiają się pojedyncze drzewa figowe. Odwiedzimy dziś m.in. stolicę wyspy – miasto Pag, oraz jedną z najpiękniejszych plaż na wyspach.
Całodniowa pętla po tej pięknej wyspie będzie wspaniałym zakończeniem wycieczki.
Wieczorem wsiadamy w busa i udajemy się w drogę powrotną.
10. DZIEŃ
W godzinach popołudniowych wracamy do kraju.
STOPIEŃ TRUDNOŚCI: B/C
Trasa lekko pagórkowata, jednak trudy wynagrodzą niesamowite widoki, etapy krótkie, ok 40 – 50 km, dzięki czemu pozostanie dużo czasu na odpoczynki na plażach i w miejscowych tawernach.
ŚWIADCZENIA :
Noclegi na kempingach pod namiotami
zakwaterowanie w pensjonatach ze śniadaniam , Hotel
Przejazd minibusem
Transport bagaży na trasie
przewodnik rowerowy
Ubezpieczenie
DODATKOWO PŁATNE :
Opłaty promowe – ok 150-200 zł
wyżywienie
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł
dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN
rejsu promem z rowerem Split – wyspa Brač – Split – ok. 20 EUR / os.

zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich – ok. 23 EUR / os.
całodniowa wycieczka na archipelag Wysp Kornati – ok. 50 EUR / os.
wypożyczenie roweru – ok. 250 zł / czas całej wycieczki 
taksę klimatyczną

Wycieczka rowerowa Chorwackie wyspy

Campingi/namioty
2490
Pensjonaty/hotele
3570

 

Wyspy Chorwackie Wycieczka Rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę wyprawy po Chorwacji można pokonać na rowerze: górskim, trekkingowym, krosowym. Trasa poprowadzona jest drogami ubitymi, asfaltowymi. Nie ma bezdroży. Szerokość opon nie większa niż 2.0 cala.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia. Krem z dużym filtrem. Strój kąpielowy, śpiwór, karimatę, namiot (jeśli nie masz, napisz do nas, możemy Ci pożyczyć), małego jaśka, zestaw naczyń na kamping (0,5 l garnuszek, nóż, sztućce, talerzyk, miseczkę, ścierkę etc)

Jak się spakować?
Podczas wyprawy towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeśli chodzi o spakowanie swoich rzeczy to polecamy torbę podróżną lub plecak. Podczas jazdy na rowerze bagaże wiezie samochód. Ty musisz zabrać małą sakwę, żeby spakować rzeczy na dzień podróży lub mały plecak. Musisz sobie zabrać śpiwór, karimatę, namiot. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus namiot i rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest sporo. Jeździcie na tej wyprawie 7 dni. Całkowity dystans to ok. 520 km a suma przewyższeń jest na poziomie 5730 metrów. Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz poprowadzić rower. Poczekamy. Będziesz chciał odpocząć, to wsiądziesz do busa. Warto spróbować, bo trasa wzdłuż Dalmacji jest jedną z najpiękniejszych. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca i górzysta. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Najkrótszy dzień to 63 km a najdłuższy to 96 km. Na wyprawę można pojechać każdym rowerem. Górskim, trekkingowym, crossowym. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie.  Zalecamy opony o szerokości 1.7 – 2.0 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak przygotować rower do spakowania?
Rowery przewozimy w przyczepce. Prosimy o odkręcenie z roweru takich elementów jak: błotniki, pedała, oświetlenie, licznik, mapownik, wszelkiego rodzaju elementy, które mogą się uszkodzić podczas transportu. W przypadku ich pozostawienie, nie odpowiadamy za uszkodzenia roweru oraz tych urządzeń.

Jak dojedziemy na miejsce, skąd rusza bus?
Podczas tej wycieczki jedziemy z Polski do Zadaru busem z przyczepką, do której schowamy rowery. Nasze miejsce startu to Elbląg Jeśli uzbiera się wystarczająca liczba chętnych osób, to uruchomimy połączenie z innych miast w Polsce. Taka opcja jest dodatkowo płatna i na zapytanie.

Trasa wycieczki?
Startujmy z Zadaru i dalej jedziemy w kierunku: Pakostane, Skradin, Szybenik, Trogir, Split, Makarska, Medjugorie, Ston, Dubrovnik

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyprawy będziemy jeździć drogami asfaltowymi, ubitymi, trasa prowadzi drogami publicznymi.

Gdzie śpimy?
Nocujemy w różnych miejscach. Codziennie w innej miejscowości. Głównie na kempingach pod namiotami, w paru miejscach śpimy w pensjonatach, na kwaterach prywatnych

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie, my zabieramy ze sobą sprzęt do gotowania, z którego w przypadku noclegu na kempingach będziemy korzystać. Zakupy będziemy robić wspólnie tak, aby wyszło jak najtaniej.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Chorwacja jest w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), śpiwór, namiot, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wyprawy?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa Chorwackie wyspy

Wyspy Chorwackie Wycieczka Rowerowa

UWAGA !

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu :
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Chorwackie wyspy

Wyspy Chorwackie Wycieczka Rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.