Wycieczka Rowerowa Czechy 10 Dni

/Wycieczka Rowerowa Czechy 10 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Czechy 10 Dni

2018-06-05T11:34:30+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Czechy, Turystyka aktywna
Transport: Autokar, Statek
Ilość dni: 10 DNI

Czechy Wycieczka Rowerowa Czechy Czechy – kojarzone przez wielu z wojakiem Szwejkiem, słynnymi browarami pełnymi doskonałego piwa oraz przepiękną stolicą Pragą oferują turystom znacznie więcej. Tuż za południową granicą naszego kraju czekają na Państwa niesamowite krajobrazy, malownicze zakątki i prawdziwe perełki architektury. Tak wspaniałe walory nie tylko umożliwiają relaks i odpoczynek, ale także otwierają wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się południowo-zachodnia część tego kraju. Region ten urzeka swoim pagórkowatym krajobrazem, gęstymi lasami, wysokimi skałami oraz licznymi stawami i łąkami. Czechy południowo-zachodnie mają ponadto wyjątkowo sportowy charakter. Gęsta sieć szlaków rowerowych została tak rozmieszczona, aby trasy były również ciekawe pod względem widokowym, a zróżnicowane poziomy trudności zaspokoją oczekiwania zarówno rodzin z dziećmi, jak i wytrawnych rowerzystów. Południowo-zachodni region Czech sławę zyskał przede wszystkim dzięki tzw. trójkątowi trzech uzdrowisk: Karlowe Wary- Mariańskie Łaźnie- Franciszkańskie Łaźnie oraz znanych browarów w Pilźnie i Czeskich Budziejowicach. Nie można oczywiście zapominać o Pradze, licznych zamkach oraz wspaniałej krainie Szumaw z fragmentami pierwotnej puszczy.Wyjazd ten jest w grupie wyjazdów dla rowerzystów początkujących, jednak lubiących jeździć po górach. Więc ukształtowanie terenu jest tutaj największą trudnością, dlatego dzienne dystanse, które pokonują nie są większe niż 55 km. To świetna propozycja dla młodzieży, rodzin ze starszymi dziećmi, czy osób które lubią pokonywać właśnie takie dystanse

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki  w godzinach popołudniowo-wieczornych / nocnych. Przejazd busem do Czech.
2. DZIEŃ
W drodze do hotelu zatrzymamy się we wspaniałej stolicy Czech- Pradze. To jedno z najpiękniejszych miast w Europie i prawdziwy architektoniczny klejnot klasy UNESCO. To miasto o ponad tysiącletniej historii pełne jest wąskich, krętych uliczek, przytulnych kawiarni, a każda z praskich dzielnic urzeka niepowtarzalną atmosferą. Wśród największych skarbów miasta znajduje się Ratusz na Starym Mieście ze słynnym astronomicznym zegarem, gotycki Most Karola, monumentalny Zamek Praski z ogrodami pałacowymi czy barokowy kościół św. Mikołaja indywidualne zwiedzanie przez przewodnika  za dodatkową opłatą zwiedzanie z przewodnikiem   Po wizycie w Pradze przejazd do hotelu lub campingu  w okolicach Karlowych Warów. Zakwaterowanie, odpoczynek i aklimatyzacja.
3. DZIEŃ
Na początku dzisiejszego dnia ruszymy w kierunku miasteczka Krasno. Obejrzymy tu piękną, liczącą 25 metrów wysokości, kamienną wieżę widokową. Jej nadzwyczajnym atutem są spiralne schody, które wiją się wokół wieży po jej zewnętrznej stronie i kończące się na tarasie widokowym.Następnie udamy się do znanego na całym świecie trójkąta uzdrowisk, przyciągającego niegdyś rzesze osobistości z kręgów artystycznych i towarzyskich. Dzisiejszego dnia odwiedzimy pierwszy z kurortów – słynne Karlowe Wary. Miasto znane jest z trzynastu gorących źródeł wód mineralnych o wyjątkowych właściwościach leczniczych. Niesamowity klimat tego miejsca stwarza również przepiękna architektura zabytkowego centrum otoczonego magiczną rzeką Teplej. Kolejnym punktem dzisiejszego programu są Svatošské skály, będące częścią rezerwatu przyrody Slavkovský Les. To również przepiękny, narodowy pomnik przyrody, którym zainteresowało się wielu artystów, w tym Johan Wolfgang Goethe. Ta sięgająca nawet 50 metrów grupa skalna wznosi się na lewym brzegu rzeki Ohře. Według legendy w owe właśnie skały zamieniony został orszak weselny na ślubie Jana Svatoš, od którego imienia wywodzi się nazwa skał. Miejsce to obecnie przecina wiele szlaków pieszych i rowerowych i jest prawdziwym rajem dla pasjonatów wspinaczki. Dla najbardziej wytrwałych powrót do hotelu lub campingu rowerem.
4. DZIEŃ
Dzisiejszego dnia ponownie odwiedzimy zachodni zakątek Czech, niemal przy granicy z Niemcami.Pierwszym punktem dzisiejszej trasy będą Franciszkańskie Łaźnie- mimo, że to najmniejszy kurort trójkąta uzdrowisk, to urokiem i elegancją nie ustępuje Karlowym Warom i Mariańskim Łaźniom. W czasach największego rozkwitu miasta leczyły się tu takie osobistości jak Beethoven, Kafka czy Strauss. Symbolem miasta jest pomnik małego chłopca, któremu również przypisuje się cudowne właściwości. Podczas wizyty warto odwiedzić dom U Dwóch Złotych Lwów, który niegdyś zamieszkiwał Beethoven. W drodze do ostatniego uzdrowiska ze słynnego trójkąta, mijamy miasteczko Cheb – jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast w Czechach. Jego zabytkowy rynek przykuwa uwagę grupą jedenastu domów kupieckich, pochodzących z XIII w., tzw. Špalíček. Równie ciekawy jest kompleks zamkowy, wzniesiony przez cesarza Fryderyka Barbarossę liczący aż 800 lat. Jeśli czas pozwoli, ruszymy dalej na południe- do ostatniego ze słynnych uzdrowisk, czyli Mariańskich Łaźni. To jedno z najpiękniejszych miast uzdrowiskowych i parkowych w Europie, z licznymi źródłami wód mineralnych o właściwościach leczniczych. Podczas wizyty w Mariańskich Łaźniach warto napić się leczniczej wody ze Studni Krzyża oraz przysiąść przy znanej na całym świecie Śpiewającej Fontannie, która o każdej nieparzystej godzinie raczy utworami światowej sławy klasyków.
5. DZIEŃ
Po śniadaniu kierujemy się w stronę miejscowości Rakovnik, położonej w jednej z najpiękniejszych krain geograficznych w Czechach. Rakovnik słynie m.in. z jednego z najstarszych browarów w Czechach, produkujących klasyczne czeskie piwo Bakalář. W okolicy Rakovniska dominują gęste lasy, tajemnicze zamki i potężne skały. Region pełen jest urozmaiconych ścieżek rowerowych i turystycznych. Jedna z nich poprowadzi nas dalej w kierunku miasta Křivoklát, usytuowanego w tak zwanej „zielonej perle Europy”, czyli parku krajobrazowym i rezerwacie biosfery Křivoklátsko. Znakiem rozpoznawczym nie tylko miasta, ale również całego regionu jest jeden z najstarszych zamków w Czechach, Křivoklát. Ta rozległa budowla gotycka o funkcji przede wszystkim reprezentacyjnej, była siedzibą władców czeskich, a jego najcenniejszą częścią jest Sala Królewska z potężną wieżą. Miasto może się poszczycić również dwoma innymi imponującymi zamkami, Žebrák i Točník oraz barokowym Palacem Lány, który był letnią siedzibą czeskich prezydentów.Przygotowana przez nas trasa prowadzi w większości przez płaskie malownicze tereny, co z pewnością sprzyjać będzie relaksowi.
6. DZIEŃ
Po kilku dniach spędzonych w północno – zachodnim regionie Czech, ruszamy w kierunku południowym, w stronę Czeskich Budziejowic. Nasza trasa – częściowo pokonana na dwóch kółkach – prowadzić będzie przez Pilzno. W Pilźnie zatrzymamy się na krótki odpoczynek i zwiedzanie tutejszego, dziewiętnastowiecznego browaru wraz z Muzeum Browaru. Muzeum daje możliwość poznania sekretów produkcji piwa oraz przedstawia sposoby podawania i picia tego złocistego trunku, praktykowane na przestrzeni wieków, dodając do tego ciekawostki związane z samym piwem. Prawdziwy klimat tamtych czasów można poczuć we wnętrzu wiejskiej gospody z przełomu XIX i XX wieku. Po wizycie w Pilźnie udajemy się busem w kierunku hotelu lub campingu w okolicach Czeskich Budziejowic.
7. DZIEŃ
Dziś proponujemy wycieczkę w malownicze regiony południowego skrawka Czech, który odkryje przed nami unikatowo czystą i piękną naturę, a także zapewni wiele atrakcji. Najpierw ruszymy w kierunku miejscowości Lipno nad Vltavou, położonej na skraju jeziora Lipno. Ten ogromny zbiornik wodny, pośród przepięknych krajobrazów Parku Narodowego Szumawa, oferuje wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Wzdłuż brzegów jeziora biegnie malownicza rowerowo – rolkowa trasa, którą pokonamy ok. 10-kilometrowy odcinek do Frymburka. Piękne widoki na jezioro, małe terenowe huśtawki oraz doskonała nawierzchnia sprawią, że jazda będzie czystą przyjemnością. Następnie z miasteczka Frymburk udamy się do Větřní. Tu mamy dla Państwa kolejną atrakcję – spływ rzeką Wełtawą. To najdłuższa rzeka w granicach Czech, mająca swoje źródło w Szumawie. W jej górnym biegu oferuje szczególnie urokliwe widoki. Proponujemy spływ pięknym odcinkiem rzeki aż do Czeskiego Krumlova, gdzie zatrzymamy się na krótki odpoczynek. Czeski Krumlov to perełka wśród zabytków UNESCO. Imponujący, trzynastowieczny zamek z oryginalną, kolorową wieżą i niepowtarzalny, średniowieczny charakter zabudowy to znaki rozpoznawcze miasta. Z Wieży Zamkowej roztacza się fantastyczna panorama starówki. Po wizycie w Czeskim Krumlovie powrót do hotelu lub campingu.
8. DZIEŃ
Dzisiejszy dzień odkryje przed Państwem kawałek czeskiej historii ukryty pośród prawdziwych, architektonicznych klejnotów, jak również przybliży smaki regionu. Rozpoczniemy od rekreacyjnej jazdy w kierunku średniowiecznego pałacu Hluboká nad Vltavou, który uchodzi za perłę południowych Czech i przyciąga turystów z całego świata. W XVII wieku właścicielami twierdzy zostali Schwarzenbergowie – ród niemieckich magnatów. Zamek, otoczony wspaniałym parkiem i ogrodami pałacowymi, kryje bogato zdobione komnaty oraz dzieła sztuki, które ucieszą oko każdego konesera piękna.  Następnie udajemy się w stronę Czeskich Budziejowic – miasta łączącego tradycję z nowoczesnością, którego dumą jest jeden z największych rynków w Europie. Niemniejszą sławą cieszy się miejscowy browar Budziejovicki Budvar. Tradycja warzenia piwa sięga tu aż 700 lat wstecz, a legendarny smak Budweisera znany jest na całym świecie. Degustację piwa poprzedza multimedialna ekspozycja 3D, która prezentuje historię warzenia oraz zdradza tajniki produkcji złocistego trunku. Opuszczamy Czeskie Budziejowice i udajemy się na wschód. Naszym celem będzie Třeboň – jedno z najbardziej bajkowych miast południowych Czech. Trudno wyobrazić sobie piękniejsze miejsce na zwieńczenie naszej wyprawy. Miasto znane jest z unikalnej architektury oraz wieży ratuszowej, z której roztacza się wspaniały widok na zabytkowe centrum. Znajduje się tu również mauzoleum rodu Schwarzenbergów, należącego w swoich czasach do najbogatszych w Europie. Podczas pobytu w mieście warto spróbować tutejszej specjalności – karpia po trzebońsku. Niestrudzonym proponujemy powrót do hotelu lub campingu rowerem
9. DZIEŃ
Wykwaterowanie z hotelu lub campingu  przejazd do miasteczka Telcz. Mało które miasto na ziemi poszczycić się może tak bajkową scenerią – fakt ten doceniło nawet UNESCO włączając miasto w poczet światowego dziedzictwa. Tą wspaniałą oprawę tworzą urokliwe stawy okalające miasto, przepiękna renesansowa zabudowa i romantyczny zamek z ogrodem angielskim należący do morawskich klejnotów architektury renesansu. Zapraszamy na krótki spacer po trzynastowiecznym rynku, by móc podziwiać renesansowe i barokowe kamienice z ich ozdobnymi fasadami oraz pozwolić sobie na chwilę zapomnienia w jednej z klimatycznych kawiarenek. Po wizycie w miasteczku Telcz ruszamy dalej w kierunku Brna. Na północ od tego miasta znajduje się jeden z najwspanialszych regionów krasowych w środkowej Europie – Morawski Kras. Dla turystów udostępniono tu 4 z ponad tysiąca jaskiń o niezwykle urozmaiconej rzeźbie i bogactwie zjawisk krasowych. Zapraszamy Państwa do zwiedzenia Jaskiń Punkevnich – najbardziej poszukiwanych jaskiń Morawskiego Krasu. W pobliże wejścia do jaskini kursuje ekologiczny pociąg. Zwiedzanie jaskini rozpoczniemy w przestrzeni Przedniej katedry, której wejście strzeże największy stalaktyt jaskini – Strażnik. Niezwykłym przeżyciem jest spływ łódkami po podziemnej rzeczce Punki, również stanowiący etap zwiedzania jaskini. Podczas spływu będą Państwo podziwiać olbrzymie stalagmity i stalaktyty, stropy i korytarze pełne rynienek i wydrążeń. Łódkami dopływamy do najpiękniejszej jaskini Krasu – Bajkowej Katedry.Dzięki szerokiej skali zjawisk krasowych oraz unikatowych form naciekowych w tutejszych jaskiniach, wizyta w Morawskim Krasie na pewno długo pozostanie w Państwa pamięci. Wyjazd  nocny przejazd
10. DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
7 noclegów w pokoju 2-osobowym z łazienką pensjonat , hotel *** lub  w namiotach na campingach
7 śniadań
przejazdy busem na miejscu, transport sprzętu i bagaży
opiekę pilota – przewodnika rowerowego
pomoc przy drobnych naprawach usterek sprzętu rowerowego
ubezpieczenie KL, NNW i BP

DODATKOWO PŁATNE:
taksę klimatyczną
wypożyczenie roweru – ok. 350 zł / czas całej wycieczki
obiadokolacji
napoi do obiadokolacji
zwiedzanie z  lokalnym przewodnikiem w Pradze
zwiedzanie zamku Hluboká nad Vltavou – w zależności od wybranej opcji: od 170 do 250 CZK / osobę

zwiedzanie zamku  zamek Křivoklát
zwiedzanie browaru Prazdroj w Pilźnie
z degustacją

spływ po Wełtawie
zwiedzanie browaru Budvar
w Czeskich Budziejowicach z degustacją

zwiedzanie Jaskiń Punkevni

Campingi/namioty
1490
Pensjonaty/hotele
3490

 Czechy Wycieczka Rowerowa Czechy

Jaki rower i jak go przygotować?
Na ten wyjazd wskazane jest mieć rower trekkingowy, górski, crossowy. Jeździmy na pusto nie ma potrzeby montowania bagażnika, sakw. 

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru, kask, oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tym wyjeździe nie zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat. Na rowerowe wypady zalecam zabrać mały plecaczek na coś przeciwdeszczowego, prowiant, aparat. 

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz czy sobie poradzisz, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Jednak pamiętaj, że nie jeżdżąc z Tobą wcześniej nie do końca jesteśmy w stanie określić jak jeździsz. Pieniny i Spisz jest rejonem górzystym. Na tym polega trudność tego wyjazdu. To propozycja wyjazdu dla osób początkujących, jeżdżących spokojniej, bo dystanse nie są długie i mamy na pokonanie trasy cały dzień. Na tym wyjeździe powinien poradzić sobie każdy, ale ze świadomością, że będzie pod górkę. Warto potrenować przed tym wypadem, aby mieć 100% frajdy z wyjazdu. Jak potrenować? Pojeździć takie dystanse jak są zaplanowane.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów

Jak dojechać do  Czech , czy jedzie z nami bus i co bagażami?
Podczas wycieczek jeździmy na pusto jest z nami bus Jedziemy  busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów samochód zabezpieczającący. Zabieramy ze sobą mały plecaczek z najbardziej potrzebnymi rzeczami.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasy wyjazdów są urozmaicone. Są odcinki asfaltowe, ale również planujemy jazdę po bezdrożach

Gdzie śpimy?
Nocujemy w pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych lub  hotel ***lub  w namiotach na campingach

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. W niektórych miejscach można zamówić sobie śniadanie lub obiadokolacje na noclegu. O szczegółach poinformuje Was przewodnik na miejscu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Słowacji i Węgrzech wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku Polski i krajów ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinno wystarczyć 50 zł dziennie kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym i przeszkolona .Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA!
Program oferty został tak skonstruowany, aby odpowiadał zarówno wymagającym miłośnikom wycieczek rowerowych jak i amatorom rekreacyjnej, spokojnej jazdy. Codziennie będą mogli Państwo wybrać trasę do pokonania w wersji dłuższej lub krótszej, a w zależności od kondycji i samopoczucia niektóre fragmenty przejechać minibusem. W wersji krótszej dzienne odcinki do pokonania wynoszą ok. 30-60 km, co oznacza ok. 3-4 godziny jazdy rowerem i nie jest dużym wyzwaniem nawet dla początkującego rowerzysty. Dłuższa wersja dla bardziej wymagających to odcinki o długości ok. 50-100 km. Dla Państwa wygody zaplanowaliśmy zakwaterowanie w dwóch komfortowych hotelach, położonych w miejscowościach będących doskonałą bazą wypadową dla planowanych tras, zapewniamy także transport bagażu podczas całej wycieczki oraz możliwość wypożyczenia sprzętu dla osób nie posiadających własnego roweru.

Czechy – kojarzone przez wielu z wojakiem Szwejkiem, słynnymi browarami pełnymi doskonałego piwa oraz przepiękną stolicą Pragą oferują turystom znacznie więcej. Tuż za południową granicą naszego kraju czekają na Państwa niesamowite krajobrazy, malownicze zakątki i prawdziwe perełki architektury. Tak wspaniałe walory nie tylko umożliwiają relaks i odpoczynek, ale także otwierają wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się południowo-zachodnia część tego kraju. Region ten urzeka swoim pagórkowatym krajobrazem, gęstymi lasami, wysokimi skałami oraz licznymi stawami i łąkami. Czechy południowo-zachodnie mają ponadto wyjątkowo sportowy charakter. Gęsta sieć szlaków rowerowych została tak rozmieszczona, aby trasy były również ciekawe pod względem widokowym, a zróżnicowane poziomy trudności zaspokoją oczekiwania zarówno rodzin z dziećmi, jak i wytrawnych rowerzystów. Południowo-zachodni region Czech sławę zyskał przede wszystkim dzięki tzw. trójkątowi trzech uzdrowisk: Karlowe Wary- Mariańskie Łaźnie- Franciszkańskie Łaźnie oraz znanych browarów w Pilźnie i Czeskich Budziejowicach. Nie można oczywiście zapominać o Pradze, licznych zamkach oraz wspaniałej krainie Szumaw z fragmentami pierwotnej puszczy.
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:
  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Czechy Wycieczka Rowerowa Czechy

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.