Wycieczka Rowerowa Dolomity Cortina d’Ampezzo 9 Dni

/Wycieczka Rowerowa Dolomity Cortina d’Ampezzo 9 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Dolomity Cortina d’Ampezzo 9 Dni

2018-06-05T12:01:02+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Autokar
Ilość dni: 9 DNI

Wycieczka Rowerowa Dolomity . Dolomity to jedne z najpiękniejszych gór świata. Wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Naturalnego UNESCO. Drugi taki twór można spotkać dopiero w Patagonii. Przygodę z Dolomitami rozpoczynamy w Cortinie d’Ampezzo, gdzie będziemy nocować na Campingu Rocchetta, to jest nasza baza wypadowa. Pierwszy dzień zaczynamy od pięknej trasy w kierunku Jeziora Dobbiaco i dalej kierując sięw stronę Altprags Braies Vecchia wyjeżdżamy na ponad 2040 m.n.p.m. zdobywając Rifugio Vallandro. Nasz pobyt to również Tre Cime, Jezioro Misurina, Park Narodowy Dolomitów, Cinque Torri, Wodospady Cascata de Fanes, piękny panoramiczny zjazd u podnóża Tofana di Mezzo. 

Powodów jest wiele. Mnóstwo dni słonecznych w roku. Majestat otaczających trzytysięczników, pyszna, włoska kuchnia, poranne cappuccino, rogalik, lody, pizza, spaghetti, lasagne i do tego najpiękniejszy język świata. Dolomity to dziedzictwo UNESCO. Kolor tych gór o zachodzie słońca, to niezapomniany widok. Kilometry tras rowerowych. Niezwykła lecz tragiczna historia I Wojny Światowej, która naznaczyła ten rejon świata.

Różnorodność tras zjazdowych. W tym regionie naprawdę każdy rowerzysta znajdzie coś dla siebie. Trening na podjazdach, zdobywanie wysokości, piękne kręte zjazdy, czy techniczna zabawa podczas śmigania po korzeniach i kamieniach. W niektórych przypadkach wspomagamy się wyciągami. Niesamowita barwa rzek i niebywałe panoramy z punktów widokowych. W Dolomity po prostu trzeba pojechać!  Wycieczka Rowerowa Dolomity Cortina d’Ampezzo   Dolomity wycieczka rowerów

1. DZIEŃ
wyjazd z Polski

O godzinie 19:00 uczestnicy wyjeżdżają z  miejsca zbiórki w kierunku Cortiny d’Ampezzo. Nocny przejazd minibusem lub busem.
2. DZIEŃ
Integracja i rozruch

Przyjazd do Cortiny d’Ampezzo w godzinach południowych. Rozbicie namiotów, zorganizowanie obozowiska. Już tego dnia wsiądziemy na rowery i wspólnie zrobimy rekonesans okolicy. Prawdopodobnie pokonacie trasę nr 06 dla zapoznania się z okolicą. Camping jest malowniczo usytuowany. Wieczorem organizujemy zabawę integracyjną, czyli wspólną kolacja, opowieści i smaczne jedzenie.
3. DZIEŃ  
94 km / 1640 metrów

Pierwszy dzień na rowerach. Udamy się w kierunku Dobbiaco. To będzie nasz dzień rozruchowy. Pokonamy trasę nad Jezioro Dobbiaco i dalej pojedziemy w kierunku Altprags Braies Vecchia, aby potem wyjechać na ponad 2040 m.n.p.m. zdobywając Rifugio Vallandro. I pokonując 70 km zrobimy pętle i wrócimy na nasz jakże miły i uroczy Camping Rocchetta. To jest nasz dzień testowy. Po tym dniu tworzymy dwie grupy lub jeździmy wszyscy wspólnie. Planujemy podział na grupę rekreacyjną oraz grupę terenową (zaawansowaną)
4. DZIEŃ 
33 km – 780 metrów

Po ciężkim i wymagającym dniu pierwszym proponujemy luźniejsze kręcenie z terenową pętlą w okolicach San Vito di Cadore, gdzie po dotarciu będzie można skosztować pysznej, włoskiej pizzy. W przypadku dobrych predyspozycji i kondycji, trasa może być wydłużona o podjazd pod Schronisko przy Antelao.
5. DZIEŃ 
31 km / 890 metrów

Zaplanowana trasa na ten dzień prawdopodobnie powali każdego na kolana. Początkowo, jak każdego dnia, boczną drogą dojeżdżamy do centrum Cortiny. Stamtąd udajemy się w kierunku Lago Ghedina, dość wymagającym odcinkiem, gdzie podjadą tylko najwytrwalsi. Dalej pięknym, trawersującym podjazdem, z każdym metrem podjazdu, odsłania się widok na góry. W końcu osiągamy najwyższy punkt 1770 m n.p.m. i dalej bajeczną trasą i zjazdem udajemy się w kierunku Cascata di Fanes. Gdzie przy sporej ostrożności, można stanąć za wodospadem. To punkt kulminacyjny tego wyjazdu. Dalej udajemy się z powrotem w kierunku kempingu z przerwą na lody w centrum Cortiny.
6. DZIEŃ 
70 km / 1500 metrów

Jeszcze emocje z poprzednią trasą nie opadną, a tutaj kolejna fascynująca i najbardziej niesamowita trasa wyjazdu.Tego dnia zdobędziesz Tre Cime di Lavaredo, Falorię, Monte Cristallo. To spełnienie rowerowych marzeń.
7. DZIEŃ
40 km / 1400 metrów

To już ostatni dzień jazdy. Na tę okazję zostawiliśmy asfaltowy podjazd na Przełęcz Falzarego, skąd osoby chętne będą mogły wyjechać kolejką na Lagazuoi, niestety bez rowerów. Z przełęczy już na rowerach udamy się w kierunku wyciągu dolnej stacji na Cinque Torri. Skąd równie panoramiczną trasą zjedziemy w na Pocol, gdzie zobaczymy miejsce upamiętniające wydarzenia I Wojny Światowej.
8. DZIEŃ
zakupy, pamiątki, wyjazd

Tego dnia do godziny 14:00 każdy ma czas dla siebie. Wtedy to należy się spakować, zrobić pamiątkowe zakupy etc. W godzinach wieczornych wyruszamy w drogę powrotną do Polski.
9. DZIEŃ
Powrót do Polski

W godzinach porannych planowany jest przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
zakwaterowanie na  Campingu , transport uczestników oraz roweru (możliwy start z innego miejsca w Polsce w przypadku zebrania się odpowiedniej liczby uczestników) do Cortiny i z powrotem,  opieka przewodnika rowerowego, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie KL, NNW, KR, BP. Dostęp do sprzętu kuchennego z możliwością przygotowania sobie posiłków.

DODATKOWO PŁATNE:
wyżywienia, ew. biletów na wyciągi (ok. 30 euro)
Biletów wstępu do obiektów, wód termalnych oraz opłat klimatycznych – ok. 40 EUR
Wypożyczenia roweru – dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru: 350 PLN  Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN

 

Wycieczka Rowerowa Dolomity Cortina d’Ampezzo

Dolomity wycieczka rowerowa

Campingi/namioty
2490
Pensjonaty/hotele
4870

Jaki rower i jak go przygotować?
Wycieczka ta ma charakter typowo górski. Tam gdzie się tylko da wjeżdżamy w tereny nieutwardzone. Na ten wyjazd rower tylko MTB. Szerokość opon minimum 2.0 cala. Bieżnik może być typu Fast Track, ze względu na asfaltowe podjazdy. Wyjazd jest skierowany dla osób lubiących jeździć po górach, nie bojących się otwartej przestrzeni i zjazdów. Zjazdy tutaj są specyficzne, a teren jest „pływający” ze względu na wapienne kamienie, które są pokruszone.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Na ten wyjazd zdemontuj wszelkie niepotrzebne elementy, które przeszkadzają w jeździe terenowej.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia – zwłaszcza w nocy. Krem z dużym filtrem. Śpiwór, karimatę, namiot (jeśli nie masz, napisz do nas, możemy Ci pożyczyć), małego jaśka, zestaw naczyń na kamping (0,5 l garnuszek, nóż, sztućce, talerzyk, miseczkę, ścierkę etc).

Jak się spakować?
Podczas tej wyprawy, przez cały tydzień śpimy w jednym miejscu. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. Musisz sobie zabrać śpiwór, karimatę, namiot. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus namiot i rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów jest sporo, a zjazdy są terenowe. Jeździcie na tej wyprawie 5-6 dni, zależy od pogody i warunków. Całkowity dystans naszej propozycji pokonany przez 6 dni to 290 km a suma przewyższeń jest na poziomie 7200 metrów. Ale nawet jeśli nie będziesz już dawać rady na podjazdach, możesz podprowadzić rower. Poczekamy. Warto spróbować, bo trasa trasy po Dolomitach są jednymi z najpiękniejszych górskich dróg. Jednak pamiętaj, że trasa przejazdu jest wymagająca i górzysta. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie. Dni są przeplatane ze sobą, te łatwiejsze z trudniejszymi. Na wyprawę zalecamy zabrać rower górski. Nie musi to być rower na pełnym zawieszeniu. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie.  Zalecamy opony o szerokości 2.0 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Jak przygotować rower do spakowania?
Rowery przewozimy w przyczepce. Prosimy o odkręcenie z roweru takich elementów jak: błotniki, pedała, oświetlenie, licznik, mapownik, etc. Wszelkiego rodzaju elementy, które mogą się uszkodzić podczas transportu. W przypadku ich pozostawienie, nie odpowiadamy za uszkodzenia roweru oraz tych urządzeń.

Jak jedziemy do Cortiny d’Ampezzo?
Do Cortiny jedziemy minibusami 9 osobowymi 7 osób 1 przewodnik rowerowy  +1 kierowca  lub jednym większym. Zabieramy uczestników i jedziemy. Zabranie z innych miejsc jest do dogrania. Z Polski startujemy w godzinach wieczornych. Na camping docieramy w godzinach południowych dnia następnego. Na miejscu minibus nie jeździ za rowerzystami. Na codzienne wypady zabieramy plecaki na jeden dzień podróżowania z piciem, czymś przeciwdeszczowym. W razie potrzeby podjeżdżamy minibusem w inne miejsce startu niż camping.

Co zobaczymy:
Cortina d’Ampezzo – perła Dolomitów, Misurina, San Vito di Cadore, zrobimy kultowy podjazd pod masyw Tre Cime di Lavaredo – wizytówkę Dolomitów. Pojedziemy pięknymi trasami do Dobbiaco, zdobędziemy Przełęcz Falzarego, zobaczymy cudowny wodospad Fanes, wyjedziemy na Lagazuoi i odwiedzimy Muzeum I Wojny Światowej, skosztujemy pysznych włoskich lodów. Wyjedziemy na Cingue Torri, pokonamy widokową trasę do San Vito di Cadore, wyciśniemy z wyjazdu maksymalnie dużo. Pokonamy również widokową trasę z Falori oraz Monte Cristallo.. Tutaj wszystko zależy od kondycyjnego poziomu uczestników, ponieważ od tego będą zależeć nasze trasy.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wyjazdu trasy poprowadzone są różnymi rodzajami nawierzchni. Podjazdy są z reguły asfaltowe, czasami terenowe, a zjazdy głównie terenowe z drobnymi wyjątkami.

Gdzie śpimy?
Noclegi przewidziane na Campingu Rocchetta w Cortinie d’Ampezzo w namiotach, które trzeba zabrać ze sobą. Camping sprawdzony, z bardzo dobrym sanitariatem i rewelacyjnym zapleczem. Łazienki czyste, ciepłe, woda ciepła, wszystko ekstra.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Minibusem podjeżdżamy do supermarketu, gdzie robimy wspólne zakupy. Tak wychodzi najtaniej a przy okazji jest pełna integracja. Na terenie campingu jest sklep całkiem nieźle wyposażony. Walutą jest euro. Zabieramy ze sobą kuchenkę gazową, na której będzie można sobie przygotować ciepły posiłek, ciepłe śniadanie. Wszystko wg uznania. Jako, że kuchnia włoska jest wyśmienita, to na pewno nikt nie będzie chodził głodny podczas wyjazdu. Również podczas wypadów będziemy zatrzymywać się na lokalne jedzenie. Jest czas na kawę, lody, spaghetti czy pizzę.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Włoch wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wycieczek rowerowych  jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), śpiwór, namiot, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym .Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka Rowerowa Dolomity Cortina d’Ampezzo

Dolomity wycieczka rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.