Wycieczka rowerowa Elblag- Wycieczka rowerowa Wybrzeże Bałtyku Wschód 11 Dni

/Wycieczka rowerowa Elblag- Wycieczka rowerowa Wybrzeże Bałtyku Wschód 11 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Elblag- Wycieczka rowerowa Wybrzeże Bałtyku Wschód 11 Dni

2018-06-05T12:09:59+00:00

Wyjazd jest łatwy, jedyna jego trudność to fakt podróżowania z sakwami, no i nieprzewidywalna pogoda oraz wiatr. Na tym wyjeździe praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Dystanse dzienne nie są straszne, a i przewyższenia są do zaakceptowania. Także jest wycieczka rowerowa z pięknym krajobrazem, na której każdy powinien sobie poradzić. Jest to bardzo dobry wstęp do tych trudniejszych wypraw. Jednak trzeba pamiętać, że nawet do łatwej wyprawy należy się przygotować kondycyjnie.

Trasa wycieczki rowerowej  wiedzie środkową i wschodnią częścią polskiego wybrzeża. Przejedziemy przez Słowiński Park Narodowy oraz kilka Parków Krajobrazowych, ukazujących różne typy wybrzeża i fascynujące miejsca z nimi związane. Zobaczymy niezwykłe ruchome wydmy okolic Łeby, klifowe wybrzeże w Jastrzębiej Górze, usypany z piasku półwysep Helski, mierzeję Wiślaną, będącą rajem dla ptaków i całkiem odmienną, pagórkowatą wysoczyznę Elbląską z malowniczymi pejzażami. Odwiedzimy też  piękne miasta – Gdańsk, Sopot , Frombork, Braniewo, Elbląg  z ich zabytkami i niepowtarzalną atmosferą. Dwukrotnie  przesiądziemy się na prom , statek , by na trochę odpocząć od rowerów i obejrzeć okolicę z innej perspektywy. Elblag Wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa Wybrzeże Bałtyku Wschód Elblag Wycieczka rowerowa

Elblag Wycieczka rowerowa

1. DZIEŃ 
Wyjazd z  miejsca zbiórki w godzinach porannych  Przyjazd do Rowów. Zakwaterowanie.

Przed obiadokolacją możliwa wycieczka rowerowa  – pętelka szlakiem czerwonym w kierunku Ustki po przepięknym klifowym wybrzeżu. – ok. 30 km Obiadokolacja i spotkanie informacyjne.
2. DZIEŃ 
Rowy – Łeba 55 km.

Przed nami Słowiński Park Narodowy. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei z unikatowymi w Europie wydmami ruchomymi. Zdobędziemy Wydmę Czołpińską i zwiedzimy zbudowaną na niej latarnię morską. Następnie wzdłuż południowego brzegu jeziora Łebsko dojedziemy do Łeby.Alternatywnie trasę od Wydmy Czołpińskiej do Łeby można pokonać szlakiem pieszym – ok. 24 km – mierzeją przebiegającą między jeziorem Łebsko a Bałtykiem. Wejdziemy na wydmę Łącką, której wysokość dochodzi do 30 metrów. Z jej szczytu roztacza się prawdziwie pustynny krajobraz ale też będziemy mogli podziwiać błękit morza oraz rozległe połacie jeziora Łebsko.
3. DZIEŃ
Łeba – Jastrzębia Góra 60 km, 120h

Wzdłuż Mierzei Sarbskiej, między morzem a jeziorem Sarbsko podążamy w kierunku latarni morskiej Stilo. Do latarni dochodzimy spacerem. Następnie, cały czas przez las, mijając kolejne wzniesienia kierujemy się w stronę Białogóry – droga miejscami piaszczysta. Tutaj rozpoczyna się Nadmorski Park Krajobrazowy, chroniący różne typy wybrzeża południowego Bałtyku. Kolejnym punktem naszej trasy jest niewielka turystyczna osada Dębki, z miłą atmosferą i piękną plażą. Następnie oddalimy się nieco od wybrzeża i poprzez karwieńskie Błota pojedziemy w stronę Jastrzębiej Góry. Nazwa tej miejscowości nie jest przypadkowa, o czym przekonamy się na dość  stromym podjeździe. Tutaj zakończymy dzisiejszy etap.
4. DZIEŃ 
Jastrzębia Góra – Hel/Gdynia 45 km, 10hm

Prom Hel – Gdynia 15.00 – 16.00 (cena 35zł plus 5 zł za rower)
Przejazd do Sopotu – 10km
Ruszamy w stronę Władysławowa. Po drodze obejrzymy Lisi Jar,  głęboki wąwóz prowadzący do morza, porośnięty stuletnimi bukami oraz najstarszą latarnię morską, położoną na przylądku Rozewie – najdalej wysuniętym na  północ miejscu w Polsce. Stąd ruszymy do – niestety niezbyt pięknego – Władysławowa a potem malowniczą ścieżką rowerową wzdłuż półwyspu Helskiego aż do miejscowości Hel. Po drodze miniemy Chałupy – mekkę kite i windsurferów, Kuźnicę – najbardziej rybacką wioskę, ze wspaniałą rybną restauracją, spokojną, zieloną Jastarnię, elegancką Juratę ze wspaniałym molo. Na koniec dotrzemy do miejscowości Hel, gdzie obejrzymy kolejną latarnię morską oraz sympatyczne Fokarium. Przesiądziemy się na prom, którym dotrzemy do Gdyni. Stąd już tylko 10 km i jesteśmy w Sopocie, miejscu naszego noclegu. Tutaj obowiązkowy spacer ulicą Monte Cassino czyli słynnym Monciakiem – sopockim deptakiem.
5. DZIEŃ 
Sopot – Jantar 55 km, 0hm

Po obejrzeniu Sopotu i okolic z perspektywy latarni morskiej ruszamy w kierunku Westerplatte a stamtąd szlakiem rowerowym, przez Starówkę i najciekawsze zakątki Gdańska. Następnie jedziemy (albo płyniemy tramwajem wodnym) na wyspę Sobieszewską i odwiedzamy rezerwat Ptasi Ra.Dalej przeprawiamy się promem do Mikoszewa i mijając nadmorskie wioski – dojeżdżamy do miejscowości Jantar.
6. DZIEŃ 
Jantar – Piaski – Krynica Morska 57 km, 60hm

Jedziemy dalej wzdłuż wybrzeża, zwiedzając po drodze Bursztynową Komnatę w Stegnie. Następnie wjeżdżamy do parku krajobrazowego Mierzei Wiślanej, gdzie odwiedzimy kilka ciekawych rezerwatów. Na początek rezerwat kormoranów i czapli siwej w okolicach Kątów Rybackich – znajduje się tu największa kolonia lęgowa kormorana w Europie. Z najwyższej wydmy na Mierzei o nazwie Wielbłądzi Garb będziemy podziwiać panoramę Żuław Wiślanych i Wysoczyzny Elbląskiej. Jedziemy dalej do uroczych Piasków – najdalej na wschód wysuniętej nadmorskiej miejscowości. Stąd już tylko kilka kilometrów i granica. Powrót na rowerach do Krynicy Morskiej obiadokolacja nocleg.
7. DZIEŃ
Krynica  Morska – Frombork – Braniewo

Śniadanie Krynicy Morskiej skąd przeprawiamy się promem przez Zalew Wiślany do Fromborka. Tu zwiedzamy wzgórze katedralne z muzeum Mikołaja Kopernika i podziwiamy panoramę miasta i Zalewu Wiślanego Wyruszymy przepiękną trasa nad Zalewem Wiślanym, bogatą w różnorodne krajobrazy trasę rowerową prowadzącą pasem wzdłuż Zalewu Wiślanego. Po drodze będziemy przejeżdżać przez piękną osadę rybacką- Nowa Pasłęka w której zachowała się stara oryginalna zabudowa. Po drodze miniemy florystyczny rezerwat przyrody „Cielętnik”. Na uwagę zasługują tu skupiska leśne, które tworzą głównie dęby, lipy i brzozy dalej pojedziemy na rowerach na zasłużony .relaks w Centrum Rekreacji basen z hydromasażem , dziką rzeką , wodospadem, jacuzzi, grota solna, sauna fińska, łaźnia parowa , siłownia obiad w porze kolacji połączony z zabawą przy muzyce mechanicznej Nocleg  w hotelu Warmia *** Spa  w Braniewie
8. DZIEŃ
Elbląg- Kanał – Elbląski – Braniewo
Śniadanie zwiedzanie Elbląga- miasta z ponad 777-letnią tradycją, największy „poligon archeologiczny” w Europie, zwiedzanie Starego Miasta: Brama Targowa XIV wiek, Centrum Sztuki Galeria EL – były kościół podominikański z XII wieku, pięknie odrestaurowane kamieniczki, Bulwar Zygmunta Augusta wzdłóż rzeki Elbląg., wycieczka rowerowa na kanał -Elbląski, gdzie będzie już czekał na nas statek. Czeka nas czterogodzinny piękny rejs statkiem przez jezioro Druzno, kanałem który został zbudowany w latach 1845-1860. Przy tym przejedziemy różnicę wysokości przy pomocy kilku pochylni, w trakcie rejsu można obserwować rezerwat flory i fauny. W Buczyńcu będą czekały na nas gotowe do drogi rowery. Trasa będzie wiodła z powrotem do Elbląga na rowerach. Przejazd minibusem  do Braniewa relaks w Centrum Rekreacji  basen z hydromasażem , dziką rzeką , wodospadem, jacuzzi, grota solna, sauna fińska, łaźnia parowa , siłownia oraz obiadokolacja nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie Przyjazd  do Elbląga, zwiedzanie Starego Miasta na rowerach  m.in, Katedra Św. Mikołaja, Brama Targowa. Przejazd do Kadyn na rowerach  (dawnej letniej rezydencji Cesarza Prus Wilhelma II) zobaczymy 700-letni dąb, barokowy pałac z końca XVII wieku, którego budynki gospodarcze są dziś luksusowym hotelem, stadninę koni, klasztor Franciszkanów Zalewu Wiślanego.Po dobrej godzinie spaceru ukaże nam się piękny widok na Zalew Wiślany. Będziemy jechać pagórkowatą trasą przy Zalewie Wiślanym przez: Janówek, Tolkmicko  do portu, Przejazd do Braniewa minibusem , zakwaterowanie w Hotelu Warmia & SPA 3*, obiad w porze kolacji, rekreacja w hotelowym Spa: basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, grota solna, fitness obiadokolacja Nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie  Przejazd do Term Warmińskich w  Lidzbarku Warmińskim to kompleks basenowo – wypoczynkowy wykorzystujący wody termalne, wraz z całoroczną wielofunkcyjną infrastrukturą rekreacyjną. W skład strefy Term wchodzą: Terma Aktywna Terma Relaks Sauny wewnętrzne i zewnętrzne Strefa Wellness Sale Konferencyjne Klub nocny z kręgielnią Centrum Aktywności Zewnętrznych Wioska wakacyjna  Strefa szatniowa a po odpoczynku wycieczka rowerowa Lidzbark Warmiński – Długołęka – Bobrownik – Łaniewo – Poborowo – Wolnica – Opin – Krosno – Orneta Ścieżka rowerowa szlakiem kolejowym – to trasa rowerowa o długości 27,86 km zwiedzimy SANKTUARIUM Maryjne w Krośnie – oszczędzony przez II wojnę światową cenny zabytek sakralny. Na zespół pielgrzymkowy w Krośnie, wzorowany na św. Lipce, składają się: barokowy kościół, konsekrowany w 1720 r., obejścia krużgankowe z kaplicami narożnymi oraz dom księży emerytów. Kościół św. Krzyża w Opinie – konsekrowany w 1400 r. gotycki kościół, po pożarze w 1880 r. wyposażony w stylu barokowym. To również cenne miejsce często odwiedzane przez pielgrzymów.Przejazd do Braniewa, relaks w Centrum Rekreacji basen z hydromasażem , dziką rzeką , wodospadem, jacuzzi, grota solna, sauna fińska, łaźnia parowa , siłownia oraz solarium  Nocleg i kolacja w hotelu Warmia *** w Braniewie obiadokolacja z imprezką przy muzyce mechanicznej nocleg.
11. DZIEŃ
Po śniadaniu powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach, ośrodkach  wczasowych  lub hotelach śniadania i obiadokolacje
noclegi na campingach
opiekę przewodnika rowerowego
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży na trasie
transport minibusem, busem lub autokarem
ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE :
posiłku w trakcie dnia
biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
lokalnego przewodnika

ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt od /osoby
bilety wstępu do Term Warmińskich ok 50 zł  za trzy godziny
bilety wstępu na rejs po kanale Elbląskim 110 zł osoba
składkę na TFG 10 zł za osobę
Prom Hel – Gdynia 15.00 – 16.00 (cena 35zł plus 5 zł za rower)
Prom Krynica Morska  – Tolkmicko  (cena 30zł plus 15 zł za rower)

Campingi/namioty
1920
Pensjonaty/hotele
2970

Wycieczka rowerowa Wybrzeże Bałtyku Wschód

Elblag Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, jednak w naszej opinii najbardziej komfortowy byłby rower górski. Tę trasę może pokonać praktycznie każdy, ponieważ nie jest ona aż tak bardzo wymagająca. Jedyną trudnością jest to, że wszystko wozimy ze sobą, ale to parę dni i rzeczy można ograniczyć do minimum. Zalecamy opony min. 1.9 cala. Nie musi to być rower górski, ale trekkingowy z szerszymi oponami i bieżnikiem.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Szkoda pleców. Jeśli nie masz sakw to spakuj minimalną liczbę rzeczy do małego plecaka. Na tym wyjeździe o zabieracie śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 550 metrów. Trudność może się pojawić w dniach, gdzie jedziemy 10o czy 98 km. Mogą boleć nogi, tyłek i mięśnie, dlatego że jest to wysiłek ciągły przez 5 dni. Cały dystans to 422 km. Najdłuższy dzień to 101 km a najkrótszy 71 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70-100 km dziennie.

Elblag Wycieczka rowerowa

Jak dostanę się do Rowów i jak wrócę z Braniewa lub Elbląga, czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu (Rowów lub Ustki ) oraz powrót z miejsca zbiórki. Na trasie  jedzie z nami samochód, wszystko wozimy ze sobą. Na wycieczkę do Polski jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą Na miejscu bus wozi nasze bagaże.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni. Jest asfalt, piasek, żwir, teren.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych,ośrodek wczasowy, Hotel lub pole namiotowe camping

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. Zalecamy zabrać ze sobą kieszonkowe w wysokości ok. 250 zł. To Polska, także można wybrać pieniądze z bankomatu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 zł kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa Wybrzeże Bałtyku Wschód

Elblag Wycieczka rowerowa

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Wybrzeże Bałtyku Wschód

  Elblag Wycieczka rowerowa

  Elblag Wycieczka rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.