Wycieczka rowerowa na Bornholm Nexo

/Wycieczka rowerowa na Bornholm Nexo
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa na Bornholm Nexo

2019-03-20T16:10:10+00:00
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa busem  Bornholm Nexo

Nexo Wycieczka Rowerowa busem  Nexo

Nexo Wycieczka Rowerowa busem  Bornholm Nexo

transport komfortowym busem  wraz z przewozem  rowerów w przyczepce

1- 2. DZIEŃ
Sobota

Wyjazd busem do Sassnitz w Niemczech.Prom wypływa o godz. 13.30 z Sassnitz. Dopływa o godz 17.30 do Ronne.
Przejazd busem/rowerami na camping ok 3 km do naszej bazy noclegowej ognisko impreza zapoznawcza nocleg
3. DZIEŃ
Niedziela – 50km

Śniadanie Trasa: Ronne – Nyker – Vestermarie – Ekkodalen – Almindingen – Aakirkeby – Nylars – Ronne. Przejazd przez największy kompleks leśny na wyspie – Almindingen – z licznymi jeziorami oraz Doliną Echa z jej niezwykłym krajobrazem i właściwościami akustycznymi. Odpoczniemy na rynku w Aakirkeby, Obejrzymy jeden z czterech średniowiecznych, okrągłych kościołów zachowanych na wyspie – Nylarskirke.
4. DZIEŃ
Poniedziałek – 45km

Śniadanie Przejazd busem do Nexo (chętni zamiast busem jadą na rowerach – dodatkowe ok. 30km). Trasa: Nexo – Snogabek – Balka – Dueodde – Boderne – Ronne.Dzisiaj przejedziemy południowym wybrzeżem wyspy. Najpierw obejrzymy rezerwat ptaków. Po drodze wstąpimy na piękne piaszczyste plaże w Balka i Dueodde, nazywane Lazurowym Wybrzeżem Północy z możliwością kąpieli oraz ruchome wydmy dochodzące do kilkunastu metrów wysokości.
5. DZIEŃ
Wtorek – dzień wolny

Śniadanie Tego dnia można pojechać na plażę, zwiedzić Ronne oddalone o kilka kilometrów – miasteczko o pięknej architekturze i niepowtarzalnym klimacie lub popróbować smakołyków miejscowej wędzarni. Dla chętnych – rowerowa wycieczka według indywidualnych potrzeb.
6. DZIEŃ
Środa – 55km

Ronne – Hasle – Jons Kapel – Hammershus – Hammeren – Allinge.
Pierwszym celem naszej dziesiejszej wycieczkim jest Jons Kapel – 20 metrowa granitowa ternia wyrastająca pionowo z morza. Następnie zwiedzimy ruiny największego w Skandynawii zamku Hammershus. Potem czeka nas podjazd na  północ wyspy – wrzosowiska Hammeren oraz wejście na latarnię morską skąd rozciąga się wspaniały widok na morze (widać szwedzkie wybrzeże).
Powrót busem z Allinge. Dla chętnych powrót rowerami – wzdłuż wschodniego wybrzeża. Po drodze obejrzymy niezwykłe klifowe wybrzeże – Heligdomsklipperne, następnie przejazd przez wyspę na kamping (dodatkowe ok 30km)
7. DZIEŃ
Czwartek – 50km

Przejazd busem do Svaneke. Trasa: Svaneke – Arsdale – Paradisbakkerne – Bastemosehus –
Odwiedzimy Dolinę Rajskich Pagórków powstałych w wyniku działań lodowca i ruchów tektonicznych, zobaczymy menhiry w Gryet – ślady osadnictwa ludzkiego na wyspie z pierwszego tysiąclecia.
8. DZIEŃ
Piątek

wyjazd  busem/rowerami na przystań promową w Ronne (3km)
Prom na trasie Ronne – Sassnitz wypływa o godz. 8.00. W Sassnitz będziemy o godz.11.20. Pwrót busem Przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
przejazdy i przewóz rowerów
transport minibusem
asystę samochodu technicznego na wyspie w sytuacjach awaryjnych
miejsce  na polu namiotowym w  Ronne  lub innej miejscowości
ubezpieczenie KL i NNW.

DODATKOWO PŁATNE:
wypożyczenie roweru i sakwy 120zł/dzień
wypożyczenie przyczepki do przewożenia dzieci 40zł/dzień
opieka przewodnika rowerowego
bilety na prom wraz z rowerami

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  dojazdu i dowozu rowerów do Sassnitz
opłaty klimatycznej – innych posiłków w trakcie dnia
pościel plus ręcznik kosztuje dodatkowo 60 DKK (ok. 30 zł)
ciepła woda pod prysznicami (2 DKK za minutę).

Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN

Campingi/namioty
1785
Pensjonaty/hotele
2785

Nexo Wycieczka Rowerowa busem   Bornholm Nexo

Nexo Wycieczka Rowerowa busem  Nexo

Nexo busem

transport komfortowym busem  wraz z przewozem  rowerów w przyczepce

UWAGA !
 
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

 Nexo Wycieczka Rowerowa busem  Wycieczka Rowerowa  Bornholm Nexo

Nexo Wycieczka Rowerowa busem  Nexo

Nexo  transport komfortowym busem  wraz z przewozem  rowerów w przyczepce

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 Wycieczka Rowerowa  Bornholm Nexo

 Nexo Wycieczka Rowerowa Nexo

Nexo transport komfortowym busem  wraz z przewozem  rowerów w przyczepce

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.