Wycieczka rowerowa na Bornholm Nexo 8 Dni

/Wycieczka rowerowa na Bornholm Nexo 8 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa na Bornholm Nexo 8 Dni

2018-12-13T10:27:29+00:00
Ilość dni: 8 DNI

Wycieczka Rowerowa  Bornholm Nexo Ta niewielka wyspa Morza Bałtyckiego należąca do Danii to „dom dla rowerzysty”. 230 km tras rowerowych na wyspie o długości linii brzegowej wynoszącej 158 km mówi samo za siebie. Wyjazd rowerowy na Bornholm jest wyprawą bardzo prostą. Nie wymaga super kondycji fizycznej i jest bardzo dobrym pomysłem dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z rowerowym podróżowaniem. Południowy Bornholm oferuje szerokie plaże o pięknym, złotym i drobniutkim piasku.  Najsłynniejsze kąpieliska przyciągają w sezonie tysiące miłośników słonecznych kąpieli. Zaś północna część to już zupełnie inny świat, zwany „Riwierą Północy”. Północ przywita nas klifami skalnymi, granitowymi urwiskami, wpadającymi do Bałtyku. Wrzosowe pola, kolorowe domki, małe farmy rolnicze i powiewające flagi Danii oddają niesamowity urok tego miejsca. Wyspa posiada 26 tras rowerowych. Aby ją objechać w koło wystarczy pokonać dystans 104 km. Wyspa urozmaicona, czasami można się poczuć jakbyśmy byli w kilku różnych krajach. Kuchnia Bornholmska z wędzonym śledziem na czele, piwo ważone w Svaneke, zaspokoi nasze podniebienie, aczkolwiek może uszczuplić nasze portfele. Wyspa to również bogata historia związana z Templariuszami i średniowiecznymi piratami. Ten wyjazd jest zdecydowania dla każdego!

Nexo Wycieczka Rowerowa Nexo

Nexo

Nasza wycieczka rowerowa  skierowana jest do osób, które zaczynają podróżować na rowerze. Najkrótszy dzień wynosi 56 km i 110 metrów przewyższenia po umiarkowanym terenie. Umiarkowanym, dlatego że najwyższy punkt wyspy Rytterknaegten sięga 162 m n.p.m. Nasze propozycje wycieczek wymagają kondycji fizycznej na poziomie podstawowym. Praktycznie każdy, kto systematycznie jeździ na rowerze powinien sobie z trasami poradzić. Głównie będziemy przemieszczać się po drogach asfaltowych, utwardzonych, aczkolwiek mogą się trafić krótkie odcinki żwirowe.

Ciekawą rzeczą na wyspie jest fakt, że cztery kościoły w kształcie rotundy zostały wybudowane przez Zakon Mieczowy, który to był odłamem Zakonu Templariuszy. Na Bornholmie został nakręcony duński film „Wakacje na Bornholmie”, o legendarnych skarbach templariuszy, w tym o Świętym Graalu.

Ciekawostką są przydrożne kramiki samoobsługowe, na których można się zaopatrzyć w produkty rolne, w dobrych cenach. Kramy te można spotkać przy wielu szosach obok domów. Nexo Wycieczka Rowerowa   Wycieczka Rowerowa  Bornholm Nexo

1- 2. DZIEŃ
Sobota

Wyjazd busem do Sassnitz w Niemczech.Prom wypływa o godz. 13.30 z Sassnitz. Dopływa o godz 17.30 do Ronne.
Przejazd busem/rowerami na camping ok 3 km do naszej bazy noclegowej ognisko impreza zapoznawcza nocleg
3. DZIEŃ
Niedziela – 50km

Śniadanie Trasa: Ronne – Nyker – Vestermarie – Ekkodalen – Almindingen – Aakirkeby – Nylars – Ronne. Przejazd przez największy kompleks leśny na wyspie – Almindingen – z licznymi jeziorami oraz Doliną Echa z jej niezwykłym krajobrazem i właściwościami akustycznymi. Odpoczniemy na rynku w Aakirkeby, Obejrzymy jeden z czterech średniowiecznych, okrągłych kościołów zachowanych na wyspie – Nylarskirke.
4. DZIEŃ
Poniedziałek – 45km

Śniadanie Przejazd busem do Nexo (chętni zamiast busem jadą na rowerach – dodatkowe ok. 30km). Trasa: Nexo – Snogabek – Balka – Dueodde – Boderne – Ronne.Dzisiaj przejedziemy południowym wybrzeżem wyspy. Najpierw obejrzymy rezerwat ptaków. Po drodze wstąpimy na piękne piaszczyste plaże w Balka i Dueodde, nazywane Lazurowym Wybrzeżem Północy z możliwością kąpieli oraz ruchome wydmy dochodzące do kilkunastu metrów wysokości.
5. DZIEŃ
Wtorek – dzień wolny

Śniadanie Tego dnia można pojechać na plażę, zwiedzić Ronne oddalone o kilka kilometrów – miasteczko o pięknej architekturze i niepowtarzalnym klimacie lub popróbować smakołyków miejscowej wędzarni. Dla chętnych – rowerowa wycieczka według indywidualnych potrzeb.
6. DZIEŃ
Środa – 55km

Ronne – Hasle – Jons Kapel – Hammershus – Hammeren – Allinge.
Pierwszym celem naszej dziesiejszej wycieczkim jest Jons Kapel – 20 metrowa granitowa ternia wyrastająca pionowo z morza. Następnie zwiedzimy ruiny największego w Skandynawii zamku Hammershus. Potem czeka nas podjazd na  północ wyspy – wrzosowiska Hammeren oraz wejście na latarnię morską skąd rozciąga się wspaniały widok na morze (widać szwedzkie wybrzeże).
Powrót busem z Allinge. Dla chętnych powrót rowerami – wzdłuż wschodniego wybrzeża. Po drodze obejrzymy niezwykłe klifowe wybrzeże – Heligdomsklipperne, następnie przejazd przez wyspę na kamping (dodatkowe ok 30km)
7. DZIEŃ
Czwartek – 50km

Przejazd busem do Svaneke. Trasa: Svaneke – Arsdale – Paradisbakkerne – Bastemosehus –
Odwiedzimy Dolinę Rajskich Pagórków powstałych w wyniku działań lodowca i ruchów tektonicznych, zobaczymy menhiry w Gryet – ślady osadnictwa ludzkiego na wyspie z pierwszego tysiąclecia.
8. DZIEŃ
Piątek

wyjazd  busem/rowerami na przystań promową w Ronne (3km)
Prom na trasie Ronne – Sassnitz wypływa o godz. 8.00. W Sassnitz będziemy o godz.11.20. Pwrót busem Przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
opieka przewodnika rowerowego
przejazdy i przewóz rowerów
transport minibusem
asystę samochodu technicznego na wyspie w sytuacjach awaryjnych
miejsce  na polu namiotowym w  Ronne  lub innej miejscowości
ubezpieczenie KL i NNW.

DODATKOWO PŁATNE:
wypożyczenie roweru i sakwy 120zł/dzień
wypożyczenie przyczepki do przewożenia dzieci 40zł/dzień
bilety na prom wraz z rowerami

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów  dojazdu i dowozu rowerów do Sassnitz
opłaty klimatycznej – innych posiłków w trakcie dnia
pościel plus ręcznik kosztuje dodatkowo 60 DKK (ok. 30 zł)
ciepła woda pod prysznicami (2 DKK za minutę).

transport komfortowym busem  wraz z transportem rowerów
Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN

Campingi/namioty
1785
Pensjonaty/hotele
2785

Nexo Wycieczka Rowerowa  Wycieczka Rowerowa  Bornholm Nexo

Nexo Wycieczka Rowerowa Nexo

Nexo

 

Koncepcja naszej wycieczki rowerowej:

 Jedziemy minibusem na prom w Sassnitz  wraz ze swoim rowerem i bagażem; to samo w drodze powrotnej. Na kamping przemieszczamy się na rowerach lub piechotą (ok 2 km). Mamy stałą bazę na campingu w pobliżu Ronne. Mieszkamy w domkach 4 osobowych – w domku jedno łóżko małżęńskie oraz jedno podwójne piętrowe. W każdym domku jest lodówka, czajnik, zlewozmywak i płyta grzejna. Toalety i prysznice są w osobnym budynku w odległości ok 50 metrów od domków lub miejsce na polu namiotowym

Jaki rower i jak go przygotować?
Trasę wycieczki po Bornholmie można pokonać na rowerze: górskim, trekkingowym, krosowym. Trasa poprowadzona jest drogami ubitymi, asfaltowymi. Nie ma bezdroży. Szerokość opon nie większa niż 2.0 cala.
Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia, krem z filtrem, strój kąpielowy. Pościel jest na miejscu na kempingu, tak jak i naczynia.

Jak się spakować?
Jeśli chodzi o spakowanie swoich rzeczy to polecamy sakwy, ew. plecak, z którym trzeba będzie przejechać z Nexo do Aakirkeby. Pozostałe dni to jazda na pusto. Wtedy trzeba mieć ze sobą tylko mały plecaczek lub sakwę na podstawowe rzeczy. Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Wycieczka ta jest odpowiednia dla osób początkujących, co nie zmienia faktu, że trzeba się do niej przygotować kondycyjnie. Ale nic się nie martw. Nawet jak nie będziesz dawać rady (w co wątpię), to są autobusy, którymi można wrócić z rowerem na kemping. Mimo wszystko wcześniej, przed wyprawą warto i wskazane jest, aby jeździć takie dystanse dzienne jak te, które zaplanowaliśmy podczas wyprawy. To powinno wyeliminować kondycyjne niespodzianki. Nam z perspektywy organizatora, nie znającego uczestników, trudno jest ocenić kto sobie poradzi, a kto nie. Dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie do każdej wyprawy.

Jak dostanę się dostanę ?
.
Spakować się musimy w sakwy lub w plecak. Dzienne wycieczki są bez asysty samochodu, ponieważ nie ma takiej potrzeby, aby był z nami samochód. Wszystkie rzeczy zostawimy w domku. Na wycieczkę zabierzemy tylko mały plecaczek na prowiant i ew. coś przeciwdeszczowego. Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym.

Co zobaczymy:
Nexo, Arsdale, Svaneke, Gudhjem, Sandving-Allinge, Vang, Teglkas, Bastemose, Aakirkeby, Klemensker. W 8 dni  postaramy się zwiedzić praktycznie całą wyspę.

Czy dasz sobie radę? Jaki musisz mieć rower?
Na wyprawę można pojechać dowolnym rowerem. Musi być sprawny technicznie. Ten wyjazd jest skierowany do początkujących rowerzystów, co nie znaczy, że nie trzeba się do niego przygotować kondycyjnie. Dzienne dystanse są podane razem z przewyższeniami. Trasy poprowadzone są po drogach utwardzonych z drobnymi wyjątkami. Jedyne niedogodności mogą wystąpić w przypadku wiatru, deszczu. Jest to dobra propozycja dla osób chcących zacząć przygodę z wyprawami rowerowymi. Warto się przygotować wcześniej do tego wyjazdu i pojeździć z nami na jednodniowe wypady w ramach Klubu 80 Rowerów, aby nabrać kondycji. Zalecamy opony o szerokości do 1.5 – 2.0 cala.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasy głownie poprowadzone są drogami utwardzonymi. Sporadycznie może się pojawić boczna, ubita droga szutrowa, którą będziemy musieli przejechać, jednak na pewno każdy sobie z tym poradzi.

Gdzie śpimy?
Podczas tego wyjazdu nocujemy w domkach na kampingu z dostępem do kuchni, łazienki. Nocleg zaplanowany jest w miejscowości Aakirkeby.  Na kempingu wspólnie będziemy przygotowywać posiłki, tak aby wyszło jak najtaniej. Na kempingu prysznic jest płatny: 5 DKK za 3 minuty. Pościel również będzie na kampingu – nie trzeba jej zabierać i jest ona wliczona w cenę. Również uczestnicy wspólnie sprzątają domek, ponieważ sprzątanie jest dodatkowo płatne (ok. 200 zł za domek). Link do kempingu: http://www.acamp.dk/00067/

Nasze domki o 10m2 mają miejsce dla 4 osób i są izolowane, tak iż można z nich korzystać również w chłodniejszych miesiącach. Wyposażone w 2 piętrowe łóżka,kołdry,poduszki, ławę . Mała kuchnia z  kuchenką, lodówką i czajnikiem el., jak również serwisem dla 4 osób. Zadaszony taras i meble ogrodowe. W kiosku można wypożyczyć grill ogrodowy, pościel. Możesz także wypoczywać na naszym dużym tarasie, porozmawiać lub przyrządzić posiłek na naszym ogólnym grillu lub we wspólnej kuchni.

Na ”Aakirkeby Camping” znajdziecie Państwo:
– Kiosk ze świeżym pieczywem
– Duży taras z grillem
– Świetlica z telewizją i jadalnią
– Duża przestronna kuchnia z pełnym wyposażeniem i lodówką
– Łazienki dla kobiet i mężczyzn
– Pralnia na monety
– Ogrzewane pomieszczenie dla matki z dzieckiem
– Dobry plac zabaw dla dzieci
– Wypożyczalnie różnych gier
– Tor petangue
– Wypożyczalnie szczudeł
– Wypożyczalnie rowerów
– Duży stół do czyszczenia ryb z nierdzewnej stali
– Domek grillowy i miejsce na ognisko
– Wypożyczalnie pościeli i ręczników
– 100 metrów do autobusu
– 200 metrów na boisko tennisowo-bagmintonowe
– 500 metrów do Klintebakken
– 500 metrów do Naturbornholm
– 1 kilometr do miasta
– 5 kilometrów do plaży w Boderne

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Warto zabrać ze sobą z Polski podstawowe produkty, które będziemy trzymać w naszym domku. Na wszystkich wyprawach proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie na kampingu. Kamping jest bardzo dobrze wyposażony w sprzęt kuchenny. Każdy wtedy je na co ma ochotę, wychodzi to najkorzystniej cenowo. Sklepy są otwarte, znajdują się w miarę niedaleko od kampingu. Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Ceny są dość wysokie. Walutą jest korona duńska.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Danii wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro Ponadto obowiązkowe jest wyrobienie paszportu kempingowego, który jest automatycznie również ubezpieczeniem OC dla uczestników wyjazdu.

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wyprawy przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA !
 
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

 Nexo Wycieczka Rowerowa  Wycieczka Rowerowa  Bornholm Nexo

Nexo Wycieczka Rowerowa Nexo

Nexo

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

 Wycieczka Rowerowa  Bornholm Nexo

 Nexo Wycieczka Rowerowa Nexo

Nexo

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.