Wycieczka rowerowa Roztocze 7 DNI

/Wycieczka rowerowa Roztocze 7 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Roztocze 7 DNI

2018-06-11T12:26:28+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 7 DNI

Wyjazd ten jest skierowany dla osób, które chcę aktywnie spędzić weekend. Ma on charakter turystyczny i skierowany jest dla rowerzystów początkujących, lub tych którzy lubią jeździć rekreacyjnie. To również propozycja dla osób starszych i rodzin.

Roztocze to kraina świeżego powietrza, zapachu lasów, szumu strumieni i barwnych zakątków. Jest to najbardziej nasłoneczniona kraina Polski. Różnorodność terenu oraz duże jego zalesienie sprawia, że jest wymarzonym miejscem na aktywny wypoczynek – piesze, rowerowe i konne wycieczki. To wyjątkowa pod każdym względem zielona kraina, gdzie miejscowe zabytki harmonijnie wkomponowane w przyrodę tworzą niepowtarzalny i unikalny w Europie krajobraz.
Roztocze to doskonały region na rowerowe wyprawy. Urozmaicone i dosyć łagodne trasy nadają się dla miłośników rowerów w każdym wieku. Takie właśnie trasy przygotowaliśmy dla Państwa – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Ofertę kierujemy do wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na łonie natury. Jeśli ktoś będzie zmęczony pedałowaniem, może wybrać się na wycieczkę pieszą, transport do bazy noclegowej zapewni wóz techniczny. Proponujemy też wycieczki samochodowe, aby można zobaczyć wszystkie urokliwe zakątki i atrakcje turystyczne w regionie. Odwiedzimy m.in. Zamość, który za sprawą unikalnego zespołu architektoniczno-urbanistycznego Starego Miasta bywa nazywany „Perłą Renesansu”, „Miastem Arkad” i „Padwą Północy”. Zamojskie Stare Miasto, z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości, wpisano na prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Wyjazd ten jest skierowany dla osób, które chcę aktywnie spędzić weekend. Ma on charakter turystyczny i skierowany jest dla rowerzystów początkujących, lub tych którzy lubią jeździć rekreacyjnie. To również propozycja dla osób starszych i rodzin.

Wycieczka rowerowa Roztocze

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki Kierujemy się na północ od Biłgoraja, szlak poprowadzony jest drogami asfaltowymi o małym natężeniu ruchu oraz leśnymi duktami. Jedziemy przez jeden z większych zwartych kompleksów leśnych Puszczy Solskiej, trasa jest łatwa, miejscami piaszczysta. Dalej trasa prowadzi przez Szczebrzeszyński Park Krajobrazowy. Można podziwiać wspaniałą panoramę doliny Wieprza oraz liczne, głębokie na 20m wąwozy. Najbardziej efektowne sieci wąwozów występują w tzw. „Piekiełku” między Szczebrzeszynem a Kawęczynkiem.
2. DZIEŃ
Nasza trasa przebiega przez „Zagrodę Guciów” położoną w przełomowej dolinie Wieprza.
Znajduje  się tutaj najlepiej zachowany w Polsce zespół wczesnośredniowiecznego osadnictwa (grodzisko, osady otwarte, cmentarzyska kurhanowe). Dalej jedziemy w stronę Krasnobrodu, gdzie warto zobaczyć m.in. Sanktuarium Matki Bożej Krasnobrodzkiej oraz drewnianą kapliczkę „na wodzie”. Przejeżdżamy przez Krasnobrodzki Park Krajobrazowy i udajemy się do Florianki, gdzie znajduje się ścieżka dendrologiczna oraz krajobrazowa z punktem widokowym. Jadąc przez Roztoczański Park Narodowy, mijamy po drodze stawy „Echo”, które są bogatą ostoją fauny i flory wodno-błotnej i docieramy do naszej bazy noclegowej.
3. DZIEŃ
Jedziemy do Zwierzyńca, zwiedzamy miasteczko m.in. barokowy kościół „na wodzie”, park środowiskowy z licznymi pomnikami przyrody oraz Ośrodek Edukacyjno-Muzealny RPN. Dalej kierujemy się w stronę Rezerwatu „Szum”, gdzie ochronie podlega malownicza dolina rzeki Szum. Dodatkową atrakcję rezerwatu stanowią małe wodospady. Jadąc przez Puszczę Solską napotykamy kolejny rezerwat – „Czartowe Pole”. Szczególną atrakcję stanowi tu przełomowy odcinek doliny Sopotu wraz z kaskadami wodospadów. Największy z nich ma wysokość ok. 1,5 m. Zostawiamy rowery i udajemy się na spacer ścieżką przyrodniczą (ok. 2 km). Po pieszej wycieczce pedałujemy dalej w stronę Suśca.
4. DZIEŃ
Dzień techniczny – można leżeć i zbierać siły na kolejny etap rowerowy, ale zachęcamy wszystkich do spływu Tanwią.
TANEW na całej swej długości urzeka malowniczymi krajobrazami i ciszą przerywaną tylko odgłosami przelatujących owadów, roztacza aromaty przybrzeżnych ziół i wypełnia nasze oczy rzecznymi obrazami. Jest rzeką, która zaprasza każdego, bo każdy znajdzie w niej wypoczynek i wytchnienie od codziennego zgiełku i kłopotów. Dla kajaka Tanew dostępna jest od Narola, a więc niemal od źródeł – tam też rozpoczynamy nasz spływ. Trasa spływu prowadzi przez nieznane zakamarki , przez krainę nieskończonych, pełnych tajemnic lasów . Płynąc obcujemy z przyrodą i zwierzętami, z powodzeniem możemy obserwować ptaki siedzące na gałęziach kłaniających się rzece drzew czy podziwiać rzadko spotykane gatunki roślin. Z upływem kolejnych kilometrów pejzaż ulega zmianie,  od łagodnych słonecznych polan dookoła, po leśny gąszcz, niczym lasy Amazonii. Gałęzie liściastych drzew splatają się, tworząc nad nami zaczarowany świat zieleni. Pod koniec trasy napotkamy serię małych wodospadzików o wysokości ok. 15 cm , które również są bardzo urokliwe. Spływ kończymy w miejscowości Rebizanty, chętni mogą tam zagrać w mini golfa. Kolejny punkt programu tego dnia, to spacer w rezerwacie „Nad Tanwią”, gdzie chronione są najpiękniejsze fragmenty dolin potoku Jeleń i rzeki Tanew. Szlak robi największe wrażenie, gdy pokonuje się go od strony potoku Jeleń. Mijamy najpierw samotny, największy szum, potem kilka mniejszych i wreszcie składającą się z 24 progów serię wodospadów w Rebizantach.
5. DZIEŃ
Wyruszamy Centralnym Szlakiem Rowerowym w stronę Hrebennego. Jedziemy głównie drogami utwardzonymi, ale zdarzają się również odcinki piaszczyste. Niezwykłego uroku krajobrazowi tych ziem dodają zabytkowe cerkwie, kościoły, synagogi, kamienne krzyże i figury przydrożne. Na tym obszarze najlepiej widać, że Roztocze to nie tylko granica geologiczna pomiędzy Europą Zachodnią i Wschodnią, ale również pogranicze kultur. Dojeżdżamy do przejścia granicznego Hrebennem. Teraz szlak wiedzie wzdłuż granicy aż do uroczego i zacisznego kurortu Horyniec. Jeszcze tego samego dnia udajemy się na krótką wycieczkę do Radruża, gdzie na owalnym wzgórzu nad potokiem stoi wspaniała cerkiew św. Paraskewy. Cerkiew ta należy do najstarszych i najlepiej zachowanych obiektów drewnianego budownictwa cerkiewnego w Polsce.
6. DZIEŃ
Nasza trasa wiedzie przez Południowo-roztoczański Park Krajobrazowy i Park Krajobrazowy Puszczy Solskiej. Puszcza Solska jest bardzo ciekawym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej – bezkresne lasy, cisza, spokój są wymarzonymi cechami rekreacyjnej wyprawy rowerowej. Cywilizacja nie zakłóca tu spokoju rowerzysty.  Jednak przemierzając leśne ostępy, warto pamiętać że to miejsce ma też swoją tragiczną historię – historię walk partyzantów z hitlerowskimi okupantami w czasie II Wojny Światowej, o czym przypominają rozsiane po puszczy pomniki i krzyże.
7. DZIEŃ
Zakończenie wycieczki. Przed wyruszeniem w podróż powrotną warto odwiedzić SZCZEBRZESZYN, bo jak napisał poeta Jan Brzechwa : „W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie i Szczebrzeszyn z tego słynie”. Miasto znane jest również z kościołów w stylu renesansu lubelskiego, dawnej synagogi i kirkutu. Jeśli ktoś ma jeszcze czas, to proponujemy wycieczkę pieszą na Górę Bukową w Zwierzyńcu. Wyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach śniadania i obiadokolacje
zakwaterowanie  na polu namiotowym
opiekę przewodnika rowerowego
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży na trasie
transport minibusem ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób)
ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE:
posiłku w trakcie dnia
obiadokolacje

biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji (wypożyczenia kajaka plus transport – 50 zł/osoby)
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 150 zł/osoby
dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN

Campingi/namioty
1990
Pensjonaty/hotele
3470

Wycieczka rowerowa Roztocze

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 740 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na ten wyjazd można się spakować w cokolwiek. Warto mieć ze sobą małą sakwę lub plecaczek, aby schować najbardziej potrzebne rzeczy na dzień jazdy, czyli napoje, batoniki, coś cieplejszego, przeciwdeszczowego, dętkę.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Mamy do pokonania w sumie tylko 740 m przewyższeń i pokonamy w sumie 204 km. Dzienne dystanse wyniosą niespełna 70 km. W mojej opinii każdy, kto systematycznie jeździ na rowerze powinien sobie poradzić podczas tego wyjazdu. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd podobne dystanse jak podczas wyjazdu.

Jak dojechać do Biłgoraja, czy jedzie z nami bus, co z bagażami?

Wyjazd z miejsca zbiórki  przejazd do Biłgoraja  jedziemy minibusem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów. W Biłgoraju  mamy bazę wypadową i jeździmy na pusto, z małym plecaczkiem lub sakwą, aby spakować podstawowe rzeczy. 

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni jednak, poprowadzona w większości po drogach ubitych. 

Gdzie śpimy?
Nocujemy na kwaterze prywatnej z dostępem do łazienki, kuchni, W pokojach kilku osobowych (w zależności od dostępności noclegów) lub noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinna wystarczyć równowartość 200 zł plus awaryjne środki na karcie.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Roztocze Wycieczka rowerowa Roztocze

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.