Wycieczka rowerowa Suwalszczyzna -Pierścień Suwalski 7 DNI

/Wycieczka rowerowa Suwalszczyzna -Pierścień Suwalski 7 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Suwalszczyzna -Pierścień Suwalski 7 DNI

2018-06-06T14:05:17+00:00
Ilość dni: 7 DNI

Suwalszczyzna to wyjątkowa kraina zajmująca północno wschodnie tereny Polski. Na niezwykle urozmaicony, wyrzeźbiony przez lodowiec, krajobraz  składają się imponujące kompleksy leśne, rozległe  bagna, wzgórza, całkiem niekiedy pokaźne a przede wszystkim tysiące jezior a wśród nich najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza . Daleko stąd do większych miast i  ośrodków przemysłowych stąd i przyroda rozwija się bez przeszkód. Spotkamy tu wiele gatunków roślin  i zwierząt, których próżno by szukać w innych regionach. Na Suwalszczyźnie jest też wiele  ciekawych miejsc i osobliwości przypominających o historii tych terenów począwszy od cmentarzyska Jaćwingów z III wieku p.n.e kończąc  na Apartamentach Papieskich w Klasztorze Kamedułów w Wigrach. Wszystko to i dużo więcej zobaczymy na naszym rowerowym szlaku . Będzie on bardzo urozmaicony a każdy dzień zaskoczy nas coraz to nowymi atrakcjami.  Rozpoczniemy wypadem  na Bagna Biebrzańskie, następnie zagłębimy się w Puszczę Augustowską, gdzie przesiądziemy  się do kajaków aby móc ją poznać również z innej perspektywy. Następnie pojedziemy do Suwalskiego Parku Krajobrazowego niesamowitej krainy  tysiąca jezior zatopionych  wśród morenowych wzgórz a potem jadąc wzdłuż doliny  Rospudy dotrzemy do jeziora Rajgrodzkiego gdzie zakończymy naszą podróż. Suwalszczyzna

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd minibusem do i Bargłów Kościelny koło Rajgrodu

O godz. 19 obiadokolacja i spotkanie informacyjne.
2. DZIEŃ
Celem naszego dzisiejszego etapu są Bagna Biebrzańskie – największy obszar bagienny w Europie, ostoja wielu rzadkich gatunków ptaków, królestwo łosia. Największą atrakcją jest rezerwat Czerwone Bagno, który w zależności od warunków atmosferycznych i preferencji  zwiedzimy pieszo lub na rowerze.
Dla osób nie jadących na rowerze proponujemy dojazd do rezerwatu samochodem i dłuższą – ok. 15 km  wycieczkę pieszą.
3. DZIEŃ
Mamy przed sobą prawdziwy  puszczański a przez to bardzo malowniczy etap. Puszcza Augustowska to jeden z największych i najstarszych kompleksów leśnych w Polsce. Rosnące tu drzewa często mają ponad 130 lat. Przez leśne  ostępy wije się główna rzeka regionu  Czarna Hańcza. W lasach skrywają się liczne jeziora od małych oczek do największego na Suwalszczyźnie jeziora Wigry. Po drodze odwiedzimy Rezerwat Kuriańskie Bagno obejmujący największe w Puszczy torfowiska wysokie i wydmowe. Jeśli pogoda pozwoli zażyjemy kąpieli w którymś z napotkanych jezior i pojemy jagód i poziomek. Dla osób chętnych proponujemy już po zakwaterowaniu dodatkową wycieczkę naokoło jeziora wigry„Nierowerzystom” proponujemy zwiedzanie Augustowa oraz przejazd zabytkową kolejką leśną. Jej  szlak wiedzie przez Wigierski Park Narodowy i Puszczę Augustowską. W najbardziej urokliwych krajobrazowo miejscach urządzone są przystanki widokowe: Binduga, Bartny Dół, Krusznik, Powały.
4. DZIEŃ
Uważana za najpiękniejszą rzekę w Polsce, dostępna dla każdego, nawet całkiem początkującego kajakarza, dostarczy na pewno niezapomnianych wrażeń. Jeśli ktoś nie jest amatorem kajaków może w tym dniu wybrać się na wycieczkę statkiem po jeziorze Wigry lub oddać się plażowaniu.
5. DZIEŃ
Całkowita zmiana krajobrazu. Opuszczamy Puszczę Augustowską i zmierzamy w kierunku Suwalskiego Parku Krajobrazowego, krainy z Baśni. Po drodze odwiedzimy pięknie położony klasztor Kamedułów nad jeziorem Wigry. Z wieży widokowej piękna panorama okolicy. Dalsza część etapu upłynie nam na podziwianiu polodowcowych osobliwości terenu, który  ze względu na znaczne pofałdowanie może okazać się nieco wymagający. Obejrzymy Cmentarzysko Jadźwingów, Cerkiew Staroobrzędowców w Wodziłkach oraz górę Cisową zwana Suwalską Fujijamą. Etap zakończymy nad jeziorem Hańcza.
Dla osób chętnych już po zakwaterowaniu dodatkowa wycieczka dookoła jeziora Hańcza. Dla osób jadących samochodem oprócz powyższych atrakcji proponujemy wycieczkę pieszą na górę zamkową, wizytę w Smolnikach, by poczuć klimat z Pana Tadeusza  lub plażowanie nad jeziorem Hańcza.
6. DZIEŃ
Etap relaksacyjny . Zmierzamy w kierunku sławnej Doliny Rospudy. Po drodze odwiedzamy rezerwat Głazowisko Bachanowo z tysiącami głazów narzutowych. Od Filipowa jedziemy w dół rzeki, mijając po drodze polodowcowe jeziora rynnowe i napawając się niezwykłymi widokami. Etap kończymy nad jeziorem Oleckim Wielkim, gdzie możemy na plaży odpocząć po trudach podróży albo zwiedzić Olecko – stolicę Mazur Garbatych. Osoby nie jadące na rowerze  zapraszamy dzisiaj do Stańczyków. Znajdują się tu  potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy (31km). Mosty w Stańczykach są jednymi z najwyższych w Polsce. Architektura charakteryzuje się doskonałymi proporcjami a filary ozdobione są elementami wzorowanymi na rzymskich akweduktach w Pont du Gard. Stąd nazwa – Akwedukty Puszczy Rominckiej.
7. DZIEŃ
Szlakami pojezierza Ełckiego zmierzamy  w kierunku największego i najciekawszego jeziora tego regionu – Jeziora Rajgrodzkiego, gdzie zakończymy naszą wycieczkę.
Ekipa samochodowa pojedzie wcześniej nad jezioro, by oddać się plażowaniu. wyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
śniadania i obiadokolacje noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach
noclegi pod namiotami / camping

opiekę przewodnika rowerowego
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży na trasie
transport minibusem
ubezpieczenie KL NW

DODATKOWO PŁATNE:
posiłku w trakcie dnia
biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji.
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby
składka TFG – 10 zł za osobę

Suwalszczyzna 

Wycieczka rowerowa Suwalszczyzna -Pierścień Suwalski 7 DNI Suwalszczyzna 

Campingi/namioty
1685
Pensjonaty/hotele
2950

Suwalszczyzna

 Koncepcja wycieczki  rowerowej zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp. Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli w jeziorze/morzu, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 300 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 740 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.

Serwis wskazany. Przed każdą wycieczka, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na ten wyjazd można się spakować w cokolwiek. Warto mieć ze sobą małą sakwę lub plecaczek, aby schować najbardziej potrzebne rzeczy na dzień jazdy, czyli napoje, batoniki, coś cieplejszego, przeciwdeszczowego, dętkę.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Mamy do pokonania w sumie tylko 740 m przewyższeń i pokonamy w sumie 300 km. Dzienne dystanse wyniosą niespełna 70 km. W mojej opinii każdy, kto systematycznie jeździ na rowerze powinien sobie poradzić podczas tego wyjazdu. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd podobne dystanse jak podczas wyjazdu.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę do Polski jedziemy busami 9 osobowymi lub jednym większym. Zabieramy uczestników z Elbląga zabranie z innych miejsc jest do dogrania w przypadku większej liczby osób za dodatkową opłatą Na miejscu bus wozi nasze bagaże.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
W głównej mierze będziemy korzystać z lokalnych dróg o znikomym natężeniu ruchu jak i z typowych ścieżek i szlaków rowerowych.

Gdzie śpimy?
Noclegi zaplanowane są w pokojach 2- i 3- osobowych ze śniadaniem  w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach , hotelach lub pole namiotowe bez śniadania oraz obiadokolacji.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Śniadania mamy w cenie pobytu. Dodatkowe wyżywienie we własnym zakresie. Będziemy się zatrzymywać w pobliskich restauracjach, aby zasmakować lokalnej żywności. Płacimy w euro.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Polska jest w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie , składka którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Suwalszczyzna -Pierścień Suwalski 7 DNI Suwalszczyzna 

Suwalszczyzna

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.