Wycieczka rowerowa Ząb – Zakopane- Nowy Targ – Niedzica – Szczawnica-Rytro-Stary Sącz 6 Dni

/Wycieczka rowerowa Ząb – Zakopane- Nowy Targ – Niedzica – Szczawnica-Rytro-Stary Sącz 6 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Ząb – Zakopane- Nowy Targ – Niedzica – Szczawnica-Rytro-Stary Sącz 6 Dni

2018-06-05T12:18:35+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI

Wycieczka rowerowa Ząb – Zakopane- Nowy Targ – Niedzica – Szczawnica-Rytro-Stary Sącz

Wyjazd ten jest w grupie wyjazdów dla rowerzystów początkujących, jednak lubiących jeździć po górach. Więc ukształtowanie terenu jest tutaj największą trudnością, dlatego dzienne dystanse, które pokonują nie są większe niż 55 km. To świetna propozycja dla młodzieży, rodzin ze starszymi dziećmi, czy osób które lubią pokonywać właśnie takie dystanse. Jeśli szukasz mocniejszych wrażeń, to zapraszamy na wyjazd Dookoła Tatr.

1. DZIEŃ
Ząb – Zakopane  25 km
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd  na Podhale,do najwyżej w Polsce położonej wsi Ząb. Stamtąd podjeżdżamy rowerami na skraj masywu Gubałówki. Podziwiamy Tatry, czasem w towarzystwie chłopskich fur z sianem. Potem zjazd malowniczą trasą do wsi Biały Dunajec, wzdłuż potoku Biały Dunajec do Poronina, i dalej – przez Harendę lub Olczę docieramy do Doliny Białego w Zakopanem.  Obiadokolacja. Nocleg
2. DZIEŃ
Zakopane – Ząb – Zakopane – Nowy Targ   
46 km (w tym dużo z górki)

Śniadanie Z powrotem na grzbiet Gubałówki wjeżdżamy znaną kolejką, do której można wziąć rower. Potem już tylko w dół, przez długą podhalańską wieś Dzianisz do Chochołowa – drewnianego „żywego skansenu”. Tutaj posiłek w karczmie „u Śliwy”. Kto lubi polne drogi może podjechać do lokalnej osobliwości przyrodniczej – pełnego borówek torfowiska, zwanego puścizną. Dalej, pokonując małe przewyższenie zjeżdżamy w dolinę Cichego Potoku. I znów w dół, spokojną drogą przez Ciche, Stare Bystre, Rogoźnik, Ludźmierz (słynne sanktuarium), do Nowego Targu. Fragment trasy biegnie dawnym torowiskiem kolei obiadokolacja nocleg.
3. DZIEŃ
Nowy Targ – Niedzica  44 km
Śniadanie Z Nowego Tagu wzdłuż Dunajca jedziemy do Łopusznej, potem odbijamy na południe, w dolinę Białki – dużej, górskiej rzeki zasilającej Dunajec. Tu podziwiamy jej osobliwy przełom pod Nową Białą. Odtąd znajdujemy się na terenie polskiego Spiszu, dawnej części wielkich Węgier, krainy o bogatej historii i specyficznym, odmiennym od podhalańskiego folklorze. Wysokim brzegiem Jeziora Czorsztyńskiego dojeżdżamy do Niedzicy, gdzie w stóp zamku kwaterujemy na kolejny nocleg. Po południu można plażować nad Zalewem albo pojechać do pobliskiego Kacwina, spiskiej wsi o oryginalnej starej architekturze, żywo przypominającej wsie na Węgrzech, nad potokiem z licznymi wodospadami. Ambitni mogą pojechać innym wariantem – przez Łapszankę i słowacką Osturnię. To unikalna drewniana wieś łemkowska – długa na wiele kilometrów ulicówka, cała zabudowana drewnianymi domkami pomalowanymi w fantazyjne kolory. I wreszcie nadchodzi długo oczekiwany… obiadokolacja nocleg
4. DZIEŃ
Niedzica – Szczawnica  30 km
Śniadanie Jadąc tym razem wzdłuż samego Dunajca – mijamy Sromowce Wyżne, Średnie, a w Sromowcach Niżnych zatrzymujemy się przy pawilonie informacyjnym Pienińskiego Parku Narodowego. Tam podziwiamy widok na Trzy Korony, a w pawilonie – plastyczny model Pienin i Przełomu Dunajca. Nowym podwieszanym mostem przejeżdżamy na słowacki brzeg rzeki do Czerwonego Klasztoru. Tu zaczyna się najciekawsza część trasy – dostępna tylko dla pieszych i rowerów Droga Pienińska. Jest to wąski trakt wykuty w skałach wzdłuż całego przełomu Dunajca, tuż nad falami spienionej wody. Widząc dookoła strome wapienne skały z kępkami osobliwych roślin przenosimy się na kilka godzin w zupełnie inną rzeczywistość. Pozdrawiamy turystów w tratwach, mając nad nimi tę przewagę, że w każdej chwili możemy się zatrzymać, zrobić zdjęcia Ładny jest też leżący po słowackiej stronie przełom Leśnickiego potoku, prowadzący do sennej wsi Leśnica. Tu możemy zostawić rower, wrócić busem do Czerwonego Klasztoru i jeszcze raz pokonać przełom – tym razem tradycyjnie, na tratwie. Za chwilę jesteśmy znów po polskiej stronie. W Szczawnicy miło zaskakuje fakt, że jest to najbardziej przyjazne rowerom polskie uzdrowisko. Po południu przejażdżka elegancką promenadą wzdłuż doliny Grajcarka, ścieżkami w dolnym i górnym parku zdrojowym. Kto chce jeszcze popedałować, może zrobić wypad w Doliną Białej Wody obiadokolacja nocleg.
5. DZIEŃ
Szczawnica – Rytro  55 km
Śniadanie Najdłuższy etap ze Szczawnicy przez Krościenko do Rytra wiedzie przez tzw. zielony przełom Dunajca gdzie rzeka wbija się między Beskid Sądecki i pasmo Lubania. Choć nie ma tu skalistych ścian, porośnięte buczynami stoki robią nie mniejsze wrażenie. Z głównej szosy szybko uciekamy wiszącym mostem na prawy brzeg, przesmykując dróżkami wśród ukwieconych chałup wsi Tylmanowa. Zaglądamy w otwarte drzwi starych stodół, spichlerzy i kurników. Na obiad zatrzymujemy się w słynącym ze śliwowicy Łącku. Jedziemy wśród sadów do Gołkowic, następnie żegnamy się z Dunajcem i efektownym podjazdem przecinamy podnóże Beskidu Sądeckiego. Kwaterujemy w Rytrze – starej rycerskiej wsi u stóp zamkowych ruin. Po kolacji czas na tradycyjne grillowanie pstrąga.
6. DZIEŃ
Rytro – Stary Sącz   15-25 km
Po śniadaniu mamy jeszcze całe przedpołudnie na eksploracje doliny Popradu. Warto pojechać w górę rzeki (można pomóc sobie pociągiem) do Piwnicznej, napić się wód mineralnych, wykąpać w basenach. Malowniczą doliną szybko dojedziemy do Starego Sącza, jednego z najpiękniejszych miasteczek Małopolski. Zdążymy jeszcze zjeść lunch w kawiarence na rynku.  Powrót  do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:

 • transport busem , minibusem wraz z przyczepką do przewozu rowerów
 • 5 noclegów w hotelach i pensjonatach lub Campingi/namioty
 •  śniadania w hotelach i pensjonatach
 • opiekę pilota rowerowego
 • ubezpieczenie

DODATKOWO PŁATNE:
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za przewodnika lokalnego , itp.: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.
Możliwość wypożyczenia roweru  koszt 300 zł. Kaski ochronne nie są obowiązkowe, ale zalecamy ich stosowanie, gdyż używanie kasków zapobiega urazom głowy przy upadku lub uderzeniu.  dopłata do pokoju jednoosobowego: 550  PLN Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Campingi/namioty
1955
Pensjonaty/hotele
2950

Wycieczka rowerowa Ząb – Zakopane- Nowy Targ – Niedzica – Szczawnica-Rytro-Stary Sącz

Jaki rower i jak go przygotować?
Na ten wyjazd wskazane jest mieć rower trekkingowy, górski, crossowy. Jeździmy na pusto nie ma potrzeby montowania bagażnika, sakw. 

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru, kask, oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.

Jak się spakować?
Na tym wyjeździe bardzo proszę o  zabranie  śpiworów, karimat oraz namioty itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat. Na rowerowe wypady zalecam zabrać mały plecaczek na coś przeciwdeszczowego, prowiant, aparat. 

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz czy sobie poradzisz, to skontaktuj się z nami, doradzimy. Jednak pamiętaj, że nie jeżdżąc z Tobą wcześniej nie do końca jesteśmy w stanie określić jak jeździsz. Pieniny i Spisz jest rejonem górzystym. Na tym polega trudność tego wyjazdu. To propozycja wyjazdu dla osób początkujących, jeżdżących spokojniej, bo dystanse nie są długie i mamy na pokonanie trasy cały dzień. Na tym wyjeździe powinien poradzić sobie każdy, ale ze świadomością, że będzie pod górkę. Warto potrenować przed tym wypadem, aby mieć 100% frajdy z wyjazdu. Jak potrenować? Pojeździć takie dystanse jak są zaplanowane.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów

Jak dojechać  , czy jedzie z nami bus i co bagażami?
J
edziemy busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów  Wyjazd z miejsca zbiórki np Elbląg lub inne miasta  Podczas wycieczek jeździmy na pusto jest z nami bus Jedziemy  busem 9 osobowy wraz z przyczepką do przewozu rowerów samochód zabezpieczającący. Zabieramy ze sobą mały plecaczek z najbardziej potrzebnymi rzeczami.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasy wyjazdów są urozmaicone. Są odcinki asfaltowe, ale również planujemy jazdę po bezdrożach

Gdzie śpimy?
Nocujemy w pensjonacie w pokojach 2-3 osobowych ,  hotel *** lub Campingi/namioty  

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą. W niektórych miejscach można zamówić sobie śniadanie lub obiadokolacje na noclegu. O szczegółach poinformuje Was przewodnik na miejscu.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Na terenie Polski wystarczająca jest karta EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Dodatkowo jednak ubezpieczamy wszystkich uczestników wyjazdu. Ubezpieczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku Polski i krajów ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 5.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinno wystarczyć 50 zł dziennie kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym i przeszkolona .Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

 1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
 2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
 3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

 

Wycieczka rowerowa Ząb – Zakopane- Nowy Targ – Niedzica – Szczawnica-Rytro-Stary Sącz

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 • realizacjiusług turystycznych
 • prowadzenia działań marketingowych
 • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.