Wycieczka Warmia Mazury. Mikołajki – Gierłoż- Święta Lipka -Braniewo – Pieniężno- Krosno/ Ornety – Lidzbark Warmiński- Braniewo – Olsztyn -Osobliwości

Wycieczka Warmia Mazury !

1 DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Mikołajek. Rejs statkiem spacerowym po największym polskim jeziorem Śniardwy o powierzchni 113 km². Następnie spacer po mieście, gdzie zobaczymy m.in., kościół ewangelicki, rynek z fontanną oraz słynną sielawą, port. Gierłoż, w Europie istniało kilka kwater głównych Wodza Trzeciej Rzeszy. Większość wojennych kwater, tak jak Wilczy Szaniec, znajdowało się w oddaleniu od dużych miast, wewnątrz dużych kompleksów leśnych, otoczonych jeziorami i bagnami co ułatwiało ukrycie przed oczami pilotów i prawie niemożliwy dostęp lądem. Święta Lipka – znana już od XV wieku jako miejsce pielgrzymek, co roku, ponad 100 tys. turystów przyjeżdżających na Mazury, odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne, często nazywana jest „Częstochową Północy”. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu Warmia *** & SPA w Braniewo (wstęp na basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, grota solna, fitness ), obiad w porze kolacji, nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Pieniężna – gdzie znajdują się  zbiory Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów. Przedstawiają obiekty związane z kulturą, religiami krajów, w których pracują misjonarze werbiści. Przejazd do Krosna k. Ornety, zwiedzanie jednego z najstarszych warmińskich miejsc kultu, którego legendarne początki sięgają XV wieku – Sanktuarium Nawiedzenia NMP i św. Józefa. Następnie Lidzbark Warmiński, zwiedzanie zamku historycznej rezydencji Biskupów Warmińskich pochodzącego z XIV.w. Zamek w Lidzbarku należy do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji połączony z zabawą przy muzyce mechanicznej…nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Braniewo, zwiedzanie miasta, Bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny z relikwiami błogosławionej Reginy Protmann, założycielki zgromadzenia Sióstr Katarzynek, pozostałości murów obronnych, fragmenty baszt, wieże. Obecnie w tym miejscu znajduje się miejski amfiteatr, gdzie odbywają się cykliczne wakacyjne imprezy. Przejazd do Olsztyna, gdzie zobaczymy gotycki zamek kapituły warmińskiej z II połowy XIV w., fragmenty murów miejskich z Bramą Wysoką (Górna Brama)   XIV wieczną katedrę Św. Jakuba (bazylika mniejsza), Stary Ratusz (wzniesiony w XIV w., po pożarze odbudowany w latach 1623-1624), neogotycki kościół ewangelicko-augsburski z XIX w. Wyjazd w drogę powrotną.

ŚWIADCZENIA:
– transport autokarem ( klimatyzacja, dvd, cafe bar , wc) , bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu Warmia 3*, pokoje 2,3 osobowe
– wyżywienie wg programu
– przewodnik
– pilot, opiekun grupy podczas wycieczki
– ubezpieczenie NNW 5.000 zł

DODATKOWO PŁATNE
– bilety wstępu 65 zł / os

Wycieczka Warmia Mazury ! – Cuda natury