Wycieczki do Dubrownika i Środkowa Dalmacja


Wycieczki do Dubrownika, wycieczki do środkowej Dalmacji. Chorwacja. Czarnogóra

Zapraszamy do Dalmacji, gdzie zabytki architektury mieszają się z fascynującymi krajobrazami stworzonymi przez naturę. W programie – olśniewający Dubrownik, zwany „Perłą Adriatyku”; Cavtat – dawna kolonia grecka; urokliwy Mostar – nieformalna stolica Hercegowiny; Split – miasto w pałacu; Trogir – zwany „Miastem Wenecjan”; najważniejsza chorwacka twierdza – Klis; Ston z najdłuższymi murami obronnymi w Europie, a dla chętnych wycieczka na czarnogórskie wybrzeże!

1.DZIEŃ
Zbiórka na wybranym lotnisku, odprawa i przelot do Dubrownika. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Uwaga! W pierwszym i ostatnim dniu, jeśli pozwolą na to godziny przelotów, możliwość wycieczki autobusem miejskim do Dubrownika

2.DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd do Cavtatu – miasta, które dało początek Dubrownikowi. Krótkie zwiedzanie starówki, którą tworzą antyczne ruiny, renesansowe pałace i okazałe wille letniskowe, zwiedzanie białego Mauzoleum Rodziny Racic.Następnie przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku” – jednego z najpiękniejszych miast wybrzeża, również znajdującego się na liście UNESCO. Zwiedzanie miasta – spacer po starówce, Mala Braca – klasztor Franciszkanów ze słynną apteką, Pałac Sponza z wieżą zegarową, Dwór Książęcy oraz Mury Miejskie – wspaniale zachowane fortyfikacje otaczające miasto. Czas wolny, a dla chętnych możliwość podziwiania Dubrownika od strony morza  Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

3.DZIEŃ
Po śniadaniu Zapraszamy na wycieczkę do Czarnogóry – kraju słynącego ze wspaniałej przyrody. W programie Kotor – jedno z najpiękniejszych miast Czarnogóry, wpisane na listę UNESCO, zbudowane z białego kamienia, położone u podnóża gór, nad Zatoką przypominającą norweskie fiordy. Spacer po starym mieście, wspaniale zachowane mury i bramy miejskie. Czas wolny, a dla chętnych wejście na mury miejskie sięgające wysokości 260 m n.p.m. Następnie przejazd trasą widokową do Budvy, która jest najstarszym miastem na adriatyckim wybrzeżu i jednym z najbardziej popularnych kurortów w tej części Europy. Zwiedzanie: spacer po budvańskiej starówce, Kościół św. Jana, w którym znajduje się cudowny obraz Madonny i miejska cytadela.powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4.DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Mostaru – miasta położonego malowniczo nad rzeką Naretwą i słynącego z orientalnego charakteru. Zwiedzanie miasta – Meczet Koski Mehmed Paszy, wspaniale zachowany stary dom turecki, kamienny Stary Most symbolizujący pojednanie pomiędzy wschodem i zachodem kraju (wpisany na listę UNESCO) oraz dzielnica rzemieślników Stara Carsija, gdzie można kupić tradycyjne wyroby oraz potrawy lokalnej kuchni. Wieczorem przejazd na Riwierę Makarską. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5.DZIEŃ
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Splitu – spacer po starym mieście, w zabudowie którego doskonale widać wpływy weneckie, węgierskie i austriackie, Pałac Dioklecjana – wspaniała rezydencja cesarska wpisana na listę UNESCO jako doskonały przykład rzymskiej architektury obronnej; Ratusz Miejski i malowniczy port. Przejazd do Trogiru zwanego Miastem Wenecjan, kolejnego miasta z listy UNESCO. Zwiedzanie miasta – spacer urokliwymi uliczkami starego miasta, położonego na niewielkiej wyspie połączonej mostem ze stałym lądem, gotycka Katedra św. Wawrzyńca, Ratusz Miejski oraz przysadzista Wieża Zegarowa.Po południu przejazd do Twierdzy Klis – najważniejszej fortecy Chorwacji. Twierdza, określana często mianem Klucza Dalmacji strzegła przełęczy łączącej wybrzeże Adriatyku z wnętrzem kontynentu, a dziś jest jednym z największych zabytków kraju.Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6.DZIEŃ
Po śniadaniu czas wolny lub udział w spływie rzeką Cetiną. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Zapraszamy na wycieczkę fakultatywną do Omisa – portowego miasta położonego malowniczo u ujścia rzeki Cetiny, będącego niegdyś siedzibą piratów. Spacer po starówce pełnej maleńkich rynków i ciasnych uliczek. Następnie możliwość rejsu stateczkiem lub raftingu na wodach Cetiny. W opcji ze stateczkiem – po zwiedzaniu starówki rejs stateczkiem widokowym po spokojniejszej części malowniczego ujścia rzeki. W opcji z raftingiem – po zwiedzaniu starówki przejazd w górę rzeki Cetiny i emocjonujący spływ pontonowy najpiękniejszym chorwackim kanionem, z możliwością kąpieli w kryształowo czystej wodzie!

7.DZIEŃ
Po śniadaniu krótki czas wolny i wykwaterowanie. Przejazd do Stonu – miasteczka położonego u wejścia na półwysep Peljesac. Ston słynie z wybornych owoców morza oraz z murów obronnych zwanych „europejskim murem chińskim” – dla chętnych przejście po murach .Czas na lunch, a następnie degustacja win z półwyspu Peljesac.Po południu przejazd do hotelu w okolicach Dubrownika, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dla chętnych wycieczka autobusem miejskim pod opieką pilota na pożegnalny Dubrownik by night!

8.DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.Powrót do miejsca zbiórki i przejazd autokarem lub busem.

ŚWIADCZENIA:
Przelot na wybranej trasie
– Opłaty lotniskowe
– Bagaż podręczny i bagaż główny
– Transfer lotnisko – hotel – lotnisko
– Przejazdy komfortowym busem lub autokarem 
– 7 noclegów w hotelach 3* (4 noclegi w ok. Dubrownika, 3 noclegi na Riwierze Makarskiej)
– Pokoje 2-osobowe z łazienkami
– 7 śniadań + 7 obiadokolacji
– Opieka pilota i przewodnika
– Ubezpieczenie  (KL, NNW,  i bagażu)

Dodatkowo płatne :
Na koszty dodatkowe podczas zwiedzania prosimy przeznaczyć kwotę ok. 90-110 € (w zależności od wielkości grupy)  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Mauzoleum Rodziny Racic w Cavtat, Apteka Franciszkanów w Dubrowniku, Meczet i Dom Turecki w Mostarze, Katedra w Splicie, Katedra w Trogirze, Twierdza Klis), degustację wina i opłatę klimatyczną Cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji podczas części objazdowej

 

Wycieczki do Dubrownika i Środkowa Dalmacja

Wycieczki do Dubrownika

Wyślij ofertę do znajomych!