Ilość dni: 7 Dni

Wyprawa Rowerowa do  SPA to propozycja dla tych wszystkich, którzy oprócz jazdy na rowerze mają ochotę na nieco więcej luksusu. Rowerowe dystanse nie będą zbyt wyczerpujące, a więcej czasu poświęcimy na relaks. Czekają na nas starannie wybrane, eleganckie pensjonaty i klimatyczne ośrodki SPA położone w najbardziej urokliwych zakątkach Warmii i Mazur.

1.Dzień
Wyjazd z  miejsca zbiórki przejazd do Górzno. Jest takie miejsce na Ziemi, gdzie czas spowalnia swój bieg… a wszelkie napięcia zdają się odchodzić w niepamięć… Wokół zadbane rabaty i przystrzyżony trawnik, po którym chciałoby się biegać na bosaka… Tym wyjątkowym miejscem jest Hotel „Dworek Wapionka” położony w najmniejszym mieście w Polsce – malowniczym Górznie na Pojezierzu Brodnickim wśród lasów i wzgórz – tam właśnie się spotykamy. Największym skarbem i atrakcją Górzna jest Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Bardzo zróżnicowany krajobraz Parku przypomina tereny podgórskie. Wzgórza, wąwozy, doliny to typowe znaki obecności lodowca sprzed kilkunastu tysięcy lat. Te elementy krajobrazu, uzupełnione o liczne unikalne ciekawostki przyrodnicze, stwarzają wyjątkowe warunki do uprawiania aktywnych form turystyki na łonie natury.

2.Dzień
Górzno – Zbiczno – Brodnica – Górzno  ok. 45 km
Dziś mamy do wyboru dwie opcje :Pierwsza z nich, to rowerowa wycieczka po przepięknych terenach Pojezierza Brodnickiego. Trasa jest wyjątkowa – bardzo atrakcyjnym elementem krajobrazu są malownicze i czyste jeziora, bujne, wielogatunkowe lasy oraz urozmaicona rzeźba terenu. Szlak rowerowy biegnie leśnymi duktami i asfaltowymi drogami wśród jezior – największe z nich to : Jez. Bachotek, Jez. Strażym, Jez. Zbiczno, Jez. Wysokie Brodno i Jez. Niskie Brodno.Druga, to wypoczynek w SPA w Głęboczku – miejscu, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością, w którym wino nie tylko smakowane jest dla przyjemności, ale jest również eliksirem pielęgnującym ciało i poprawiającym samopoczucie. Pełne uroku tereny Pojezierza Brodnickiego oraz dobroczynny wpływ wina sprawiają, że w Głęboczku czas płynie wolniej. Wyjątkowa atmosfera czyni Głęboczek Vine & SPA miejscem, do którego pragnie się wracać, by smakować życie w jego pełnym wymiarze.

3.Dzień
Górzno – Cibórz ok. 30 km
Dzisiejsza trasa rowerowa prowadzi nas przez lasy. Szlak pozwala dokładnie poznać walory przyrodnicze okolic Górzna i Lidzbarka. Jest bardzo urozmaicony i wiedzie przez tereny o różnym charakterze – od urokliwych i bardzo spokojnych leśnych ostępów Rezerwatu „Jar Brynicy”, możliwości podziwiania majestatycznego pomnika przyrody w postaci potężnego Dębu Rzeczpospolitej, przez punkt widokowy w Klonowie, aż po promenadę wzdłuż brzegów Jeziora Lidzbarskiego. Kierujemy się w stronę naszej bazy noclegowej położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Parków Krajobrazowych: Górznieńsko-Lidzbarskiego oraz Welskiego. W hotelu znajduje się strefa wellness. W ofercie między innymi: terapia jogą, muzykoterapia, zabiegi tonizujące i wyszczuplające oraz masaże.

4.Dzień
Cibórz – Pacółtowo ok 45 km
Początkowo nasza trasa wiedzie przez tereny Welskiego Parku Krajobrazowego. Pięknie meandrująca rzeka Wel, czyste i urokliwe jeziora, bogactwo lasów i runa leśnego – słowem prawdziwy raj – to niezaprzeczalne atrakcje tej dziewiczej, jeszcze niezadeptanej części Warmii i Mazur. Dalej pedałujemy w kierunku Jeziora Wielka Dąbrowa z Wyspą Kormoranów, by czarnym szlakiem rowerowym dotrzeć do Pola Bitwy pod Grunwaldem. Po spacerze po Polach Grunwaldzkich jedziemy na miejsce naszego noclegu – do Pałacu w Pacółtowie, mieszczącego się u podnóży Wzgórz Dylewskich. Położenie luksusowego pałacu w otoczeniu parku oraz tysiąca hektarów zielonych łąk i pastwisk o zróżnicowanym, pofałdowanym charakterze, sprzyja aktywnym formom rekreacji, a także uprawianiu wszelkiego rodzaju sportów.

5.Dzień
Pacółtowo – Dylewska Góra – Wysoka Wieś – Pacółtowo ok 35 km
Dziś mamy do wyboru dwie opcje : Pierwsza z nich, to „Pętla na Dylewską Górę”. Szlak przebiega przez Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, w tym przez Dylewską Górę (312 m n.p.m.), najwyższe wzniesienie całego regionu Warmii i Mazur, skąd można podziwiać widoki w kierunku północnym i zachodnim m.in. na dolinę rzeki Drwęcy, Samborowo i Iławę. Nieopodal znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się widok w promieniu 40 – 50 km. Szlak w większości prowadzi drogami o nawierzchni utwardzonej, jest on odpowiedni zarówno dla turysty początkującego jak i bardziej wytrawnego. Na naszej rowerowej trasie znajduje się luksusowy Hotel SPA Dr Ireny Eris „Wzgórza Dylewskie”, gdzie zatrzymamy się na lunch. Osoby chętne będą mogły w tym miejscu zakończyć etap rowerowy, aby skorzystać z bogatej oferty SPA i powrócić do Pałacu w Pacółtowie naszym busem. Druga, to wypoczynek na miejscu – do Państwa dyspozycji są Gabinety SPA wyposażone w najnowocześniejsze oprzyrządowanie do wykonywania najnowszych zabiegów kosmetycznych i estetycznych oraz baseny i łaźnia parowa. Dla miłośników koni na miejscu jest stadnina. Zachęcamy też do spacerów po parku i pieszych wędrówek po okolicy z kijkami Nornic Walking.

6.Dzień
Pacółtowo – Stare Jabłonki ok 30 km
Pedałujemy do turystycznej miejscowości Stare Jabłonki, znajdującej się na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Celem naszej wędrówki jest Hotel „Anders” położony nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda i świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Wypoczywamy w kompleksie SPA Hotelu „Anders” **** , gdzie ciało i zmysły koi natura. Przepiękne otoczenie, pachnące sosnowe lasy i czyste wody jezior sprzyjają odnowie ciała i ducha. Seanse w saunach, kąpiele w basenie oraz wanny do hydromasażu przynoszą kojący spokój. Natural SPA to 8 komfortowych i profesjonalnie wyposażonych gabinetów z obsługą na najwyższym poziomie.

7.Dzień
Stare Jabłonki
Śniadanie  Przed powrotem do domu warto spędzić jeszcze trochę czasu na łonie natury. Spływy kajakowe i rejsy po jeziorze, to niezwykła okazja na bliski kontakt z przyrodą.

ŚWIADCZENIA:
– noclegi w pensjonatach o wysokim standardzie lub hotelach SPA w pokojach dwuosobowych
– bezpłatny dostęp do strefy SPA (baseny, sauny, jacuzzi itp) w hotelach
– śniadania i obiadokolacje
– opiekę przewodnika
– asystę samochodu technicznego przez cały czas
– transport minibusem, busem lub autokarem
– przewóz bagaży na trasie

Dodatkowo płatne
– posiłku w trakcie dnia
– biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji, w tym zabiegów  SPA
– ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby

Wyślij ofertę do znajomych!