Żelazowa Wola – Warszawie – Nieborów – Arkadia – Łódź

/Żelazowa Wola – Warszawie – Nieborów – Arkadia – Łódź
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Żelazowa Wola – Warszawie – Nieborów – Arkadia – Łódź

2019-03-26T15:44:50+00:00
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wycieczka Żelazowa Wola – Warszawie – Nieborów – Arkadia – Łódź

Wycieczka Warszawa.Wycieczka Żelazowa Wola. Wycieczka Niedobór. Arkadia. Łódź.

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Warszawy i zwiedzanie z przewodnikiem Zamku Królewskiego: Apartamenty Wielki i Królewski; Zamek Królewski – jego początki sięgają średniowiecza. Dawna rezydencja książąt mazowieckich i królów polskich oraz siedziba sejmu Rzeczypospolitej. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku stał się rezydencją prezydenta Rzeczypospolitej. Zbombardowany podczas działań wojennych we wrześniu 1939 roku, w 1944 roku wysadzony w powietrze przez hitlerowców. Zamek został odbudowany wyłącznie ze składek zebranych przez Polaków w kraju oraz zamieszkujących za granicą. W odbudowane w latach 1971 – 1984 w mury wmontowano ocalałe fragmenty kamieniarki, sztukaterii, snycerki, relikty malowideł ściennych, a wnętrza wyposażono w uratowane, oryginalne dzieła sztuki. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie (częściowy przejazd autokarem), Kolumna Zygmunta, spacer ulicami Starego Miasta: Archikatedra Św. Jana, Kanonia, Rynek Starego Miasta, Gnojna Góra, Mury Obronne z Barbakanem, Pomnik Małego Powstańca, Plac Teatralny: Teatr Narodowy, Pałac Blanka, Plac marsz. Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Ołtarz Papieski, przejazd Traktem Królewskim: Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Kościół Św. Krzyża, PAN, ul. Nowy Świat, Pl. Trzech Krzyży, budynek Sejmu i Senatu, Zamek Ujazdowski. W przerwie zwiedzania obiad w restauracji w śródmieściu, następnie przejazd do Łazienek Królewskich – jeden z najpiękniejszych zespołów w Europie założonych przez St. Lubomirskiego, zaś obecny kształt zawdzięczają staraniom króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Biały Dom, Belweder – rezydencja prezydentów, Pałac na Wodzie; usytuowany przy Promenadzie Królewskiej, był pierwszym pawilonem wzniesionym przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w Łazienkach, następnie przyjazd do miejsca zakwaterowania, kolacja, krótki odpoczynek i wyjazd na spektakl w teatrze Roma lub innym, po spektaklu transfer autokarem lub busem  do bazy zakwaterowania, nocleg.
2. DZIEŃ

Po śniadaniu, ciąg dalszy zwiedzania Warszawy:wstępy do Muzeum Powstania Warszawskiego, które otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń powstańczych i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne pokazując nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej przejazd do Wilanowa, zwiedzanie pałacu i parku. Wilanów – Pałac wilanowski należy do czołowych pomników artystycznej kultury Polski XVII wieku. Nazwa pałacu wywodzi się od włoskiego ”Villa Nuova”. Zbudowany w latach 1677-1679 dla króla Jana III Sobieskiego. Fasada i wnętrza urządzone z przepychem typowym dla epoki baroku gloryfikują postać władcy, jego zwycięskie czyny, a także zalety ukochanej żony Marysieńki. Po śmierci króla pałac wielokrotnie zmieniał właścicieli będąc siedzibą zacnych rodów polskich: Sieniawskich, Lubomirskich, Czartoryskich, Potockich, Branickich. Spacer po wielostykowych parkach i ogrodach Wilanowa, Mauzoleum Stanisława i Aleksandry Potockich. W przerwie zwiedzania obiad w centrum miasta, a następnie przejazd autokarem do Centrum Nauki Kopernik gdzie znajduję się ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Nauka i sztuka razem. To miejsce to królestwo eksperymentów i raj dla ciekawych świata. W godzinach wieczornych kolacja w miejscu noclegu lub w centrum, następnie seans filmowy w kinie IMAX w formacie 3 D lub spektakl w teatrze Wielkim. Powrót do bazy zakwaterowania, nocleg.
3. DZIEŃ

Po śniadaniu, wykwaterowanie, wyjazd w kierunku Łodzi, po trasie zwiedzanie pod opieką pilota Żelazowej Woli zwiedzanie domu oraz parku, w którym niegdyś mieszkał Fryderyk Chopin. Stała ekspozycja zawiera przedmioty osobiste, dokumenty, rękopisy muzyczne i pozamuzyczne, dzieła sztuki z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, poświęcone kompozytorowi i osobom z jego najbliższego kręgu. Kolejnym etapem wycieczki jest przejazd do Nieborów i zwiedzanie Pałacu Radziwiłłów wraz z ogrodem. Początki Nieborowa sięgają końca XII w. W 1694 roku kardynał Michał Stefan Radziejowski kupił od Nieborowskich dobra wraz z dworem i na jego zrębach wzniósł barokowy pałac. W pałacu znajduje się obecnie muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII-XIX wieku, oparte na ocalałym wyposażeniu pałacu i jego kolekcjach: rzeźba, obrazy, grafika, meble, brązy, porcelana i szkło, srebra, zegary, tkaniny. Obiad na terenie Nieborowa, następnie przejazd do Arkadii i zwiedzanie parku. Helena Radziwiłłówna zgromadziła w Arkadii bogatą kolekcję sztuki antycznej oraz rzeźb antykizujących i kopii dzieł antycznych. Znalazły się w nim rzymska kopia z białego marmuru głowy Niobe, Popiersie Rzymianki, grecko-rzymskie stale, sarkofagi i urny grobowe. Przyjazd na zakwaterowania w Łodzi lub okolicach, po kolacji proponujemy wyjazd na spektakl w Teatrze Wielkim, powrót, nocleg.
4. DZIEŃ

Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd do centrum miasta, spotkanie z przewodnikiem i spacer jedną z najdłuższych ulic Europy, Piotrkowską, jest ona prawdziwym zagłębiem wieczornej rozrywki, przy której zlokalizowana jest ogromna większość lokali oraz Tkalnia Geyerów – nazywana „Białą Fabryką” budynek z I połowy XIX w., który ma 365 okien, tyle ile dni w roku (miały zapewnić właścicielowi pomyślność), obecnie w Budynku mieści się Muzeum Włókiennictwa. Aleja Gwiazd – zbudowana na wzór hollywoodzki, powstała aleja z tablicami największych postaci polskiego kina. Plac Wolności z pomnikiem Tadeusza Kościuszki, najstarszymi budynkami na placu są klasycystyczny Ratusz z XVIII w. oraz Kościół Zesłania Ducha Świętego. Nieopodal, najstarszy w Łodzi – rynek Starego Miasta i Plac Kościelny. W sąsiadującym z rynkiem parku wzniesiono pomnik Dekalogu, przypominający o mieszkających tu w przeszłości Żydach. Następnie przejazd do „Rezydencji Książ” (Pałac Poznańskiego – Muzeum Historii Miasta), jeden z największych kompleksów fabryczno-rezydencjonalnych. Obecnie znajduje się tu muzeum XIX-wiecznych wnętrz pałacowych, wszystkie znajdujące się tam eksponaty są autentykami epoki (malarstwo, porcelana, srebro). Na szczególną uwagę zasługuje sala lustrzana z neorokokowymi dekoracjami, sala balowa i gabinet myśliwski. Wyjazd w drogę powrotną.Przyjazd na miejsce zbiórki nw godzinach wieczornych/nocnych w zależności od miejsca
ŚWIADCZENIA :

– Transport autokarem(video, wc, mini bar, klimatyzacja)
– 3 noclegi w  hotelach  , pokoje 2-3 os. z łazienkami
– Wyżywienie:3 x śniadanie, 4 x obiady, 3 x kolacje
– opieka pilota i przewodnika
– Ubezpieczenie NNW

DODATKOWO PŁATNE :
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Wycieczka Żelazowa Wola – Warszawie – Nieborów – Arkadia – Łódź

Wycieczka Żelazowa Wola, Wycieczka Żelazowa Wola,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.