Wycieczki w regionie

logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl
Wycieczki w regionie 2018-04-19T20:36:11+00:00

6_0Elbląg miasto w województwie Warmińsko – Mazurskim. Miasto liczy około 127 tysięcy mieszkańców i jest drugim największym miastem w województwie. Powierzchnia miasta to obszar wynoszący 80 km2. Elbląg to symbol dobrej marki, kojarzący się Polakom i mieszkańcom Europy z Kanałem Elbląskim – pochylnie, ze Starym Miastem, z turystyką, kulturą.  Historia miasta sięga od roku 1237 a od 1246 roku otrzymało prawa miejskie.

W Elblągu aktywnie spędzisz czas, uczestnicząc w bogatej ofercie miasta. Czynny wypoczynek w Parku Miejskim Bażantarnia – Wysoczyzna Elbląska, lodowisko, wyciąg narciarski, rejs statkiem po Kanale Elbląskim – pochylnie, zwiedzanie Starego Miasta, Muzeum, a wieczorem udział w koncertach w centrum miasta.

Brama Targowa – to jeden z najważniejszych zabytków miasta. Została zbudowana w XIV wieku jako element miejskiego systemu fortyfikacji. W lipcu 2006 roku, po modernizacji współfinansowanej przez Unię Europejską, została po raz pierwszy w latach powojennych udostępniona elblążanom i turystom. Brama ta jest dla elblążan szczególnym i ulubionym zabytkiem. Stała się symbolem obrony miasta przed najazdem krzyżaków. Z Bramą Targową wiąże się najbardziej znana legenda o  bohaterskim Piekarczyku, któremu we wrześniu 2006 roku elblążanie postawili pomnik. Dziś elblążanie i odwiedzający miasto goście wierzą, że potarcie noska sympatycznego chłopca z brązu przyniesie szczęście.

Starówka Elbląska – z historycznym układem urbanistycznym, podzamczem, zespołem klasztornym i szpitalnym, z charakterystyczną dla Elbląga Ścieżką Kościelną, z zespołem zrekonstruowanych kamieniczek; to jest miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta. W wyniku działań wojennych II wojny światowej Stare Miasto, które urodą nie ustępowało Starówce Gdańskiej, zostało zniszczone w 65 procentach. Od kilkunastu lat prowadzona jest rekonstrukcja Starówki. Kamieniczki, które powstają nawiązują do dawnego stylu. Teren Starego Miasta to eldorado dla badaczy przeszłości, największy poligon architektoniczny w Europie. Wydobyte przez archeologów przedmioty lub ich fragmenty trafiają do elbląskiego muzeum. Na Starym Mieście na turystów czekają liczne kawiarenki, puby i pizzerie.

Muzeum Elbląskie – mieści się w budynku dawnego Elbląskiego Gimnazjum. Na jego dziedzińcu znajduje się kolumna gotycka, jedyna pozostałość po zamku krzyżackim, zburzonym przez elblążan w 1454 roku. W muzeum można prześledzić dzieje Elbląga, obejrzeć liczne przedmioty związane z codziennym życiem byłych mieszkańców, a pochodzące z wykopalisk prowadzonych na Starówce oraz w miejscu legendarnej osady Truso, a także militaria, starodruki, meble i numizmaty.

Galeria El – Centrum sztuki współczesnej, mieszczące się w podominikańskim XIII-wiecznym kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Zachowały się tutaj large_3_2płyty nagrobne z epitafiami, które przypominają o zasługach dla miasta przedstawicieli z rodów szlacheckich i kupieckich, patrycjuszy miejskich, osób duchownych. Galeria EL znana jest z ciekawych inicjatyw. Rozsławiło ją pierwsze w świecie Biennale Form Przestrzennych w 1965 r. Długa lista twórców o światowej sławie dodatkowo stanowi o jej renomie.

Katedra św. Mikołaja w Elblągu – początki kościoła sięgają połowy XIII wieku. Stanął on w centralnym punkcie Starego Miasta, na przełomie wieków był wielokrotnie przebudowywany.    Z chwilą utworzenia Diecezji Elbląskiej został katedrą. Do jej najcenniejszych zbiorów należą: gotycka chrzcielnica z brązu z 1387 r. wykonana przez mistrza Bernhausera, drewniane figury apostołów, wielka gotycka rzeźba św. Mikołaja, ołtarz Trzech Króli.

Elbląg to miasto koncertów, festiwali muzycznych (Czy to jest kochanie, Elbląskie Noce Teatru i Poezji, koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej), turniejów tańca towarzyskiego (Baltic Cup, Mistrzostwa Polski Formacji Standardowych 1999 i 2009, Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych 1999 i 2010), wydarzeń sportowych oraz ze Święta Chleba organizowanego cyklicznie od 2006 roku przed Bramą Targową.

Okolice Elbląga to typowa mieszanka z jednej strony Wysoczyzna Elbląska, z drugiej Żuławy Wiślane, depresja – Raczki Elbląskie najniższy punkt Polski 1,8 m p.p.m. Z Elbląga w 45 minut dotrzesz na (Mierzeję Wiślaną – Bałtyk) a w godzinę do Trójmiasta.

Kanał Elbląski – pochylnie – Jedną z największych atrakcji turystycznych okolic Elbląga jest Kanał Elbląski (Der Oberländische Kanal – stara nazwa). Ten wspaniały zabytek – o walorach zarówno technicznych, jak również krajoznawczych – znany jest także jako Kanał Ostródzko-Elbląski (Elbląsko-Ostródzki).

Właściwy Kanał Elbląski – łączący jezioro Druzno z jeziorem Szeląg – posiada całkowitą długość 83,3 km, w tym 43,82 km przypada na kanał sztuczny, a 39, 48 km stanowią jeziora. Wraz z odgałęzieniami długość całej drogi wodnej wynosi aż 144,3 km. Znaczna jej część przebiega przez wyjątkowo urokliwe okolice. Najwspanialszą perełką tej jednej z dwóch tego typu dróg wodnych na świecie jest 5 pochylni, dzięki którym statek pokonuje około 2 km po suchym lądzie, a które to mają za zadanie pokonanie olbrzymiej różnicy poziomu wód wynoszącej około 100 m na przestrzeni 9,6 km. Na świecie zbudowano jedynie dwa kanały, w których wykorzystano system pochylni. Kanał Elbląski jest unikatem w skali światowej, ponieważ druga podobna droga wodna – Kanał Morissa (New Jersey, USA) – nie jest od długiego czasu czynna. Kolejną kwestią godną podkreślenia jest fakt, iż budowniczy Kanału Elbląskiego – inż. Steenke – zastosował oryginalne rozwiązania techniczne, odbiegające od tych znanych z Kanału Morrisa. Dzięki swym unikatowym urządzeniom hydrotechnicznym Kanał został uznany w 1978 r. za zabytek kultury materialnej podlegający ścisłej ochronie prawnej.

Czwartą pochylnią płynąc od strony Elbląga jest pochylnia Kąty. Różnica poziomów wynosi tu około 18 m, a jej całkowita długość – 404 m (przy różnicy wysokości 18,88 m). Tyle też metrów statek pokonuje po suchym lądzie przeciągany linami po szynach. Już na przełomie XVIII i XIX w. Dwory Fryderyka I i Fryderyka II rozważały możliwość wodnego połączenia do celów gospodarczych Prus Wschodnich z Morzem Bałtyckim. Idea powstania kanału, który miałby stanowić dogodne połączenie komunikacyjno-handlowe terenów leżących nad jeziorami (w głębi lądu) z Morzem Bałtyckim, była żywa jeszcze dużo wcześniej. Pamiętać bowiem należy, iż tereny te od czasu II pokoju toruńskiego aż do końca XVIII w. znalazły się na terenie tzw. Prus Książęcych jako lenno Rzeczpospolitej. Brakowało jednak w tym czasie poważnego inwestora. Rozbiory Rzeczypospolitej sprawiły, że tereny te znalazły się we władaniu Prus.

Historia Kanału Elbląskiego sięga roku 1825, kiedy to elbląscy deputowani do Landtagu Prowincji Pruskiej podnieśli na posiedzeniu problem budowy kanału na trasie od jeziora Jeziorak do jeziora Druzno. Wskazywali oni na duże korzyści ekonomiczne tej inwestycji.

Sprawą nie podlegającą dyskusji jest to, iż decyzja o budowie kanału, która zapadła nie wcześniej niż w 1837 roku, wiązała się z wyasygnowaniem ogromnych środków na budowę kanału i wypływała z faktu uznania przez państwo pruskie potrzeby uruchomienia tej drogi wodnej zważywszy na niewątpliwe korzyści natury ekonomicznej. Mniej więcej około 1837-1840 r. odbyła się audiencja u króla Prus Fryderyka Wilhelma III (panujący w latach 1797-1840). Była to narada o charakterze techniczno-ekonomicznym. George Jacob Steenke uczestniczył w niej w charakterze referenta. Tymi, którzy ostatecznie przekonali króla i otworzyli królewską kasę byli prezydent Prowincji Pruskiej von Schön, minister królestwa von Heydt, urzędnicy Zarządu Ziem Prowincji Pruskiej z Królewca, ale również projektanci – w tym G. J. Steenke. Wybierając się w podróż Kanałem Elbląskim nie należy zapomnieć o wzięciu ze sobą lornetki i aparatu fotograficznego. Tereny te bowiem są bardzo atrakcyjne nie tylko z uwagi na unikalne walory techniczne samego Kanału, ale słyną również z walorów czysto przyrodniczych, a Jezioro Drużno przez które przebiega tor wodny, uznawane jest za jedną z największych baz lęgowych ptactwa wodnego w Polsce. Można tu spotkać około 200 gatunków ptaków, a okolica jest miejscem „pielgrzymek” ornitologów niemal z całej Europy.

Wycieczki wyjazdowe po okolicach oraz Polska, Rosja , Litwa , Łotwa, Białoruś  itp  dla małych grup do 8 osób + kierowca
i większych do 65 osób w zależności od środka transportu
.

Nasze propozycje wycieczek wyjazdowych to sposób na uatrakcyjnienie Państwu pobytu w Elblągu i  okolicach , poznanie najciekawszych i najpiękniejszych, znanych i mniej znanych atrakcji turystycznych naszego miasta i regionu Gwarantujemy przewozy w komfortowych i bezpiecznych busach (m.in. Mercedes Vito, Volkswagen T 5  , ) Zapewniamy opiekę profesjonalnego przewodnika, pilota wycieczek  (w języku polskim,  niemieckim, angielskim, rosyjskim, hiszpańskim oraz francuskim). Wśród naszych propozycji mamy wycieczki  1, 3-, 5- oraz 8-dniowe.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom stawianym przez Naszych Klientów w zakresie dowozu zarówno całych załóg jak i klientów indywidualnych na nasze imprezy i w miejsca wskazane w indywidualnych zamówieniach, stworzyliśmy flot? komfortowych busów Mercedes Vito. W naszej ofercie znajduje się? najdłuższa wersja Mercedesa Vito 6+1 osobowa, z wielostrefową  klimatyzację , przygotowana nawet na najdłusze trasy.

Volkswagen T 5 to samochód nieprzeciętny i przemyślany w każdym szczególe. Dobrze zapowiadający się pobyt powinien być rozpoczęty udanym powitaniem. Państwa goście na pewno poczują się wyjątkowo, gdy na miejsce dowiezie ich nasz Caravelle – idealny samochód do transportu osób, stworzony z myślą o wygodzie.
•    8+1 Miejsc w układzie 3+3+3
•    napęd 4×4    4 Matic
•    ABS, ESP, EBD, Tempomat ;
•    zestaw audio,
•    trzypunktowe pasy bezpieczeństwa,
•    klimatyzacja trzystrefowa „Climatronic” z nawiewami indywidualnymi;
•    oświetlenie indywidualne do czytania;
•    niezależne ogrzewanie Webasto;
•    gniazda zasilania w prąd zmienny 220V;
•    przestronny bagażnik
•    silnik spełnia normę ekologiczną Euro 4

Oferujemy Państwu wszelkiego rodzaju usługi przewozowe na terenie kraju i za granic?. Nasz? ofert? kierujemy zarówno do firm, grup zorganizowanych jak i osób indywidualnych.

USUGI DLA FIRM
– wycieczki
– przewozy na targi
– przewozy na wystawy
– przewozy na spotkania
– przewozy konferencyjne
– obsługa zorganizowanych przez firm? imprez

GRUPY ZORGANIZOWANE
– wycieczki
– wyjazdy na koncerty
– wyjazdy na imprezy sportowe
– przewozy na imprezy okolicznościowe i rodzinne
– przewozy do Ślubu i na wesela
– pielgrzymki
– przejazdy na narty

OSOBY INDYWIDUALNE
– pojazd wraz z kierowcą do dyspozycji wynajmującego
– zgodnie z zamówieniem
Transport rowerów
Oferujemy specjalistyczne usługi krajowego i międzynarodowego transportu rowerów dla grup. Rowery przewożone są w profesjonalnych przyczepach i uchwytach co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo sprzętu. Dysponujemy samochodami i przyczepami różnej wielkości, co pozwala nam na dokładne dopasowanie zestawu dla potrzeb grupy. Usługa wyceniana jest indywidualnie. Transport grup rowerowych i turystycznych. We współpracy ze sprawdzonymi przewoźnikami proponujemy transport grup rowerowych i turystycznych. Wykorzystując nasz sprzęt i doświadczenie oferujemy specjalistyczne usługi na najwyższym poziomie.
Usługi wyceniane są indywidualnie

Stawka za kilometr trasy    1.80 z?

1. Do w/w cen doliczany jest podatek VAT 8%
2. Najemca zapewnia noclegi i wyżywienie kierowcy poza granicami Elbląga
3. W/w ceny nie obejmuj opłat parkingowych, drogowych oraz za autostrady
4. Każdorazowo istnieje możliwość negocjacji cen

Transport jachtów i załóg
Oferujemy transport jachtów do 2,5 tony na terenie całego kraju i za granic?. Ceny uzgadniane s? indywidualnie w zależności od trasy. W razie potrzeby istnieje możliwo załadunku rozładunku jachtu za pomocą specjalistycznych podnośników.
Dowozimy także załogi chcące dotrzeć do portów na obszarze całej Europy.
Do dyspozycji:

–   Volkswagen T 5    (kierowca + 8 miejsca pasażerskie) + przyczepka dodatkowo płatna
– Mercedes Vito (kierowca + 6 miejsc pasażerskich)  + przyczepka  dodatkowo płatna

Chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka propozycji wycieczek. Pragniemy zaznaczyć, że zawsze dostosujemy się do Państwa oczekiwań i zainteresowań. Mają Państwo zawsze możliwość rezygnacji z poszczególnych punktów wycieczki lub ich rozszerzenie, bądź dowolnie łączyć i modyfikować.

Poniżej podajemy Państwu przykładowe koszty transfery

GDAŃSK  LOTNISKO             

350 zł do 4 os samochód osobowy

880 zł do 8 os minibus

1350 zł do 21 os bus

 

Z GDAŃSKA LOTNISKO DO ELBLĄGA

Oferujemy profesjonalne transfer z lotniska, a także zapewnić fotelika.
Podczas jazdy, istnieje możliwość wykonania krótkie przystanki na rozprostowanie nóg lub coś zjeść w restauracji.

Elbląg znajduje się w północnej Polsce, około 80 km od Gdańska.
Od 1999 roku został podpisany w województwie warmińsko-mazurskim.

Wśród lokalnych atrakcji można wyróżnić:

– Stare Miasto
– Kanał Elbląski
– St. Nicholas Cathedral
– Muzeum Archeologii i Historii w Elblągu
– Centrum Sztuki Galeria EL

Ceny usług

Ludzie liczą Cena
1-4 350 zł
5-8 880 zł

 

 

 

 

WARSZAWA  LOTNISKO

650 zł do 4 os samochód osobowy

1200 zł do 8 os minibus

1800 zł do 21 os  bus

 

GDAŃSK LOTNISKO  – Gołębiewski Mikołajki

960 zł do 8 osób minibus

1500 zł do 21 osób bus

2500 zł  do 53 osób autokar

 

Airport – Łeba

750 zł do 8 osób minibus

1250 zł do 21 osób bus

 1600 zł do 53 osób autokar

Airport – Ustka

 • do 8 osób minibus
 • 21 osób bus

1800 zł  do 53 osób autokar

 

Airport – Półwysep Helski

850 zł do 8 osób minibus

1200 zł do 21 osób bus

1600 zł  do 53 osób autokar

 

Elbląg – Kaliningrad

Ilość osób Cena
1-4 636 zł
  5-8 896 zł

 

Warszawa – Kaliningrad

 

1400 zł do 8 os + 1 kierowca  minibus

Warszawa – Kaliningrad

 

 

1076 zł do 4 osób

 

1700 zł do 8 os minibus

 

 

Ocean Park we Władysławowie

Cena od

728 zł

za przejazd

Czas trwania:
7 Godzin

Ocean Park jest jedynym parkiem rozrywki w Polsce, w którym istnieje możliwość przejścia po dnie oceanu, spotkania największych wielorybów, groźnych rekinów, olbrzymich żółwi, przemiłych delfinów i innych niespotykanych na codzień morskich stworzeń.
Wszystkie dostępne w Parku modele zostały wykonane z należytą starannością, a co najważniejsze mają naturalne rozmiary, dlatego niektóre z nich robią kolosalne wrażenie! Wizyta w Ocean Park to świetna okazja, żeby zobaczyć to, co zwykle niedostępne.
Poza modelami zwierząt, dla najmłodszych w ramach dodatkowej atrakcji oferowany jest wodny plac zabaw, wyspa skarbów oraz sztorm na tratwie.

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 728 zł
5-8 900 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd

 

 

Półwysep Helski

Cena od

756 zł

za przejazd

Czas trwania:
7 Godzin

Pierwszą częścią wycieczki jest Przylądek Rozewie – najdalej wysunięty na północ punkt Polski, gdzie będą mogli państwo wejść na latarnię morską, z której szczytu roztacza się przepiękny widok na okolicę i Półwysep Helski. Następnym krokiem wyprawy jest Mierzeja Helska, w skład której wchodzą znane morskie kąpieliska: Władysławowo, Chałupy i Jastarnia. Ostatnim krokiem jest spotkanie z fokami w nadmorskim basenie oraz wolny czas na spacer brzegiem morza. Na koniec dnia proponujemy skosztowanie, świeżo usmażonej lub wędzonej ryby.

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 756 zł
5-8 906 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd

 

Stutthof Muzeum Obóz Koncentracyjny

Cena od

344 zł

za przejazd

Czas trwania:
5 Godzin

Zwiedzanie

Wstęp do Muzeum jest bezpłatny.

Biuro Obsługi Zwiedzających:
tel/faks – (+ 48 55) 247 83 53 wew. 216; gsm. 798 418 024
czynne codziennie:
w okresie od 1 maja do 30 września w godz. 900 – 1700
w okresie od 1 października do 30 kwietnia w godz. 700 – 1500

Administracja Muzeum oraz Archiwum i Biuro Poszukiwań czynne:
poniedziałek – piątek od godz. 700 do 1500

Ekspozycje Muzeum czynne:
codziennie w okresie od 1 maja do 30 września w godz. 800 – 1800
codziennie w okresie od 1 października do 30 kwietnia w godz. 800 – 1500

Ze względów organizacyjnych i z uwagi na bezpieczeństwo ostatni wstęp na teren Muzeum jest możliwy pół godziny przed jego zamknięciem.

Informacje zawarte w prezentowanych wystawach uzupełniają filmy dokumentalne dotyczące martyrologii w okresie okupacji hitlerowskiej.

Wyświetlane są następujące filmy (zestawy po 20-30 min. projekcji):
„Ambulans” – 16 min.
„Konzentrationslager Stutthof bei Danzig” – 30 min.
„Albert Forster” – 25 min.
„Stutthof w kilka dni później” – 19 min.
„Auschwitz” – 25 min.

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 444 zł
5-8 824 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd

 

 

Szymbark

Cena od

492 zł

za przejazd

Czas trwania:
6 Godzin

W Szymbarku – w samym sercu kaszubskiej krainy jezior i lasów, u podnóża szczytu Wieżycaz punktem widokowym i wyciągami narciarskimi – mieści się Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Jest to jednoz najbardziej urokliwych i tętniących życiem miejsc na Pojezierzu Kaszubskim. Tutaj będą Państwo mogli wypocząć i zrelaksować się w ciszy i spokoju, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw regionu i przygotowanych przez nas dodatkowych atrakcji.

Obiekty znajdujące się na terenie CEPR należą do unikalnych w skali Europy, a może i świata. Część z nich została oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Wśród nich znalazła się Najdłuższa Deska Świata oraz Największy Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdujących się w Centrum jest Dom do Góry Nogami, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów. Duże zainteresowanie, szczególnie ze strony naszych najmłodszych gości wzbudza również Kaszubski Świat Bajek ze swoją wspaniałą multimedialną oprawą i pięknymi eksponatami wykonanymi ręcznie przez rzeźbiarzy z okolic Szymbarka.

Miłośnikom historii szczególnie polecamy odwiedzenie Domu Sybiraka, rekonstrukcję Bunkra „Ptasia Wola” i Pomnika Gryfa Pomorskiego, Domu Harcerza, Muzeum Ciesielnictwa, Dworu Salino, Zagrody Trapera Kaszubskiego z Kanady, Domu Powstańca Polskiego z Adampola, Kościółka św. Rafała Kalinowskiego i Chaty Kaszubskiej.

W CEPRzwiedzający mają szansę spróbować kuchni kaszubskiej w Restauracji Góscyńc Pod Wioldźim Dela, samodzielnie złowić rybę na Łowisku Pstrągów, a nawet upiec własny chleb w kamiennym piecu.

Po zwiedzaniu całego kompleksu zapraszamy do browaru „Kaszubska Korona”, w którym, przy dźwiękach kaszubskiej kapeli, można skosztować prawdziwego lokalnego piwa, opartego na tradycyjnych recepturach lub miło zakończyć dzień w Łaźniach Piwnych. Dla tych z Państwa którzy będą chcieli zostać w Centrum dłużej, Hotel Szymbark, znajdujący się na terenie CEPR, oferuje noclegi w komfortowych i eleganckich pokojach.

Centrum Edukacji i Promocji Regionu to miejsce w którym odbywają się liczne imprezy cykliczne, konferencje, szkolenia oraz imprezy okolicznościowe. W ofercie CEPR znajdują się także liczne programy edukacyjne, pakiety konferencyjno-szkoleniowe oraz oferty specjalne dla indywidualnych turystów.

 

Centrum Edukacji i Promocji Regionu

ul. Szymbarskich Zakładników 12
83-315 Szymbark
KONTAKT TELEFONICZNY
+48 (58) 684 69 33, + 48 607 610 317

E-MAIL

cepr@cepr.pl

www.cepr.pl

www.hotelszymbark.pl

 

CENY BILETÓW

*Turyści indywidualni 15 zł
**Grupy zorganizowane 12 zł
Dzieci do lat 6 Wstęp bezpłatny
 

*Nie dokonujemy rezerwacji biletów, rezerwacja dotyczy wyłącznie przewodnika
 **dotyczy grup zorganizowanych powyżej 25 osób

Godziny otwarcia:

W okresie od 26 kwietnia do 9października

codziennie w godz. 9:00 – 19:00

niedziele i święta  10:00 – 19:00

 

W okresie od 10 października do25kwietnia

codziennie w godz. 9:00 – 17:00

niedziele i święta  10:00 – 17:00

 

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 492 zł
5-8 836 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd

 

Wypad na Dorsza

Cena od

590 zł

za przejazd

Kilkugodzinna wyprawa na połów dorsza (od 5-10 godzin), istnieje możliwość zorganizowania sprzetu rybackiego, jednak wymagana jest wcześniejsza informacja.

Podczas rejsu załoga statku udzieli niezbędnej pomocy z przygotowaniem sprzętu oraz zadba o bezpieczeństwo uczestników.

Prosimy pamiętać o zabraniu ciepłych ubrań.

Cena obejmuje transport w 2 strony, Dodatkowo płatne należy do  doliczyć koszt wynajęcia statku, który jest uzależniony od ilości osób oraz terminu

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 590 zł
5-8 900 zł

 

 

Zamek w Gniewie

Cena od

548 zł

za przejazd

Czas trwania:
5 Godzin

Zamek w Gniewie – Został zbudowany przez Zakon krzyżacki pod koniec XIII w. Następnie rozbudowany w XIV i XV wieku. Od połowy XV w. do 1772 roku pełnił funkcję siedziby dla polskich starostów.

W ramach wycieczki zapewniamy:

– odbiór z hotelu- transport pod Zamek w Gniewie
– pomoc w zakupie biletów
– transport powrotny do hotelu

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 548 zł
5-8 828 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd

 

Zamek w Malborku

Cena od

548 zł

za przejazd

Czas trwania:
6 Godzin

Zamek w Malborku

 

Zamek w Malborku, o powierzchni ok. 21 hektarów,  jest największym ceglanym zamkiem na świecie, arcydziełem architektury obronnej i rezydencjonalnej późnego średniowiecza.

Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO obiekt odwiedza co roku pół miliona turystów. Turystyczna duma Polski, od lat wizerunkowy symbol dla turystów zagranicznych i obowiązkowy punkt odwiedzin dla turystów polskich. Magiczne i przyjazne miejsce, z ciekawymi wystawami, wydarzeniami kulturalnymi, profesjonalna infrastrukturą turystyczną.

W gotyckiej scenerii dawnej krzyżackiej warowni obejrzeć możemy liczne zbiory m. in.: bursztynu, militariów, numizmatów, detalu architektonicznego czy rzeźby,  inscenizację historyczną „Oblężenie Malborka”, spektakl „Światło i dźwięk”.

 

Święci Orędownicy. Gotycka rzeźba na zamku w Malborku

Od kwietnia 2013 roku zamek w Malborku prezentuje zbiory rzeźby średniowiecznej
w nowoczesnej aranżacji. Pomyślana z rozmachem, wzbogacona o prezentacje multimedialne i strefę edukacyjną, jest ekspozycją nowoczesną, szczególnie atrakcyjną dla dzieci i młodzieży. Wystawa w Muzeum Zamkowym to opowieść o kulturze, religii i estetyce czasów średniowiecza. Jej głównym tematem jest kult chrześcijańskich świętych, specyfika kultów lokalnych i poszczególnych patronatów. Kim byli święci? Komu i czemu patronowali? Jakich cudów dokonywali? Dlaczego byli tak istotni dla ludzi średniowiecza? Wystawa jest okazją do spojrzenia na problem średniowiecznej pobożności z perspektywy sztuki tej epoki.

Bursztynowe konteksty

Od listopada 2011 roku, znana i wielokrotnie pokazywana na całym świecie malborska kolekcja bursztynu prezentowana jest w zamku w nowoczesnej oprawie plastycznej, uzupełnionej o multimedia. Malborskawystawa Bursztynowe konteksty pokazuje bogactwo naturalnych form i barw żywego kamienia, prezentuje także przedmioty użytkowe i biżuterię wykonaną z bursztynu. Zbierana od ponad 50 lat kolekcja bursztynu uchodzi za największą i najpiękniejszą na świecie.

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 548 zł
5-8 828 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd

 

 

Wilczy Szaniec w Kętrzynie

Cena od

696 zł

za przejazd

Czas trwania:
6 Godzin

Na terenie Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera, około 300 m od aktualnej granicy lasu.
Na południowy wschód od centrum, obok szosy Gierłoż – Parcz znajdowało się zapasowe lądowisko dla samolotów kurierskich, pod względem ilości zabudowy można smiało stwierdzić iż znajduje się tutaj małe miasteczko – 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.Kwatera miała powierzchnię 250 ha i otoczona była pierwotnie zasiekami, a następnie także polem minowym. Co kilkaset metrów ustawione były kilkunastometrowej wysokości drewniane wieże obserwacyjne, a na terenie suchym także betonowe stanowiska ckm. Stała załoga „Wilczego Szańca” liczyła 2100-2200 osób – oprócz oficerów sztabowych, łączników i innych wojskowych także fryzjerów, kucharzy, lekarzy, stenografów, sekretarek itp. Załoga kwatery korzystała z obsługi medycznej w przeznaczonym na ten cel szpitalu w Karolewie.Tu pracowali i przebywali m.in.: Adolf Hitler, Hermann Goring, Heinrich Himmler, Martin Bormann, Wilhelm Keitel, Joseph Goebbels, Dr Fritz Todt, Albert Speer i inni.

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 174 € 696 zł
5-8 187 € 748 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd

 

Frombork

Cena od

636 zł

za przejazd

Czas trwania:
7 Godzin

Frombork, zwany Klejnotem Warmii, a także Grodem Kopernika jest miejscem, w którym ten wielki polski uczony spędził 33 lata swojego życia. To tutaj napisał swoje dzieło „O obrotach ciał niebieskich” prawie pięć wieków temu! Tymi ulicami chodził i wypatrywał gwiazd na niebie. W tym mieście też zmarł i został pochowany w katedrze. Kiedy szwedzcy naukowcy potwierdzili, że szczątki znalezione w naszej katedrze pod koniec 2005 roku, należą do Mikołaja Kopernika, oczy wszystkich skierowane zostały na nasze miasteczko. Uroczysty pochówek szczątków astronoma odbył się 22 maja 2010 r. we fromborskiej katedrze.

Z całą pewnością wart zobaczenia jest m. in. zaliczany do najwyższej, zerowej klasy światowych dóbr architektonicznych kompleks zabudowy Wzgórza Katedralnego, w którego skład wchodzi m. in.:

średniowieczna, gotycka katedra – Bazylika Archikatedralna pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Andrzeja Apostoła – to wyjątkowy obiekt architektoniczny – najstarsza budowla fromborskiego Wzgórza. Zbudowana w latach 1329 – 1388. Posiada kilka przybudówek, w tym dwie kaplice: św. Jerzego (tzw. Kaplica Polska) i Zbawiciela (zwana kaplicą Szembeka). W katedrze znajdują się jedne z najsłynniejszych w kraju organy barokowe. Fromborską atrakcją kulturalną jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej odbywający się we wszystkie niedziele od końca czerwca do sierpnia każdego roku. Koncerty organowe w katedrze fromborskiej mają długą ponad 40-letnią tradycję.

 

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 436 zł
5-8 596 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd

 

Gdańsk – Berlin

Cena od

1152 zł

za przejazd

Czas trwania:
6 Godzin

Transfer z lotniska do centrum Berlina, na życzenie klienta istnieje możliwość dostarczenia fotelików dla dzieci.
Podczas transportu oferujemy komfortowy przewóz z mozliwością krótkich postojów.

 

Cennik usługi

Ilość osób Cena
1-4 288 € 1152 zł
5-8 299 € 1196 zł

* Cena za grupę osób jako jeden przejazd

 

Hannover na rzece Leine, stolica kraju związkowego Dolna Saksonia (Niedersachsen), Niemcy i był kiedyś przez unii personalnej siedziba rodziny z hanowerskich królów Wielkiej Brytanii, zgodnie z ich tytułu jako książąt Brunswick-Lüneburg.

Wśród lokalnych atrakcji można wyróżnić:

– Dolna Saksonia Państwowe Muzeum
– Nowy Ratusz
– Sprengel Museum
– Geheimpunkt

 

Ceny usług

Ludzie liczą Cena
1-4 350 € 1600 zł
5-8 368 € 1800 zł

* Cena za całą grupę na przebieg

 

GDN Lotnisko Gdańsk – Rzeszów

Cena od 1348

Oferujemy profesjonalne transfer z lotniska, a także zapewnić fotelika.
Podczas jazdy, istnieje możliwość wykonania krótkie przystanki na rozprostowanie nóg lub coś zjeść w pobliskiej restauracji.

Bogata historia osadnictwa potwierdzają dokumentujące odkrycie archeologiczne pozostaje starsze niż 4000 lat pne. Między XI i XII wieku zamek został zbudowany, a prawa miejskie zostały przyznane w 1354 roku.
Rzeszów ma obecnie międzynarodowy port lotniczy i Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny koncentruje się na branży nowych technologii Miasto ma duże uczelnie państwowe. – Uniwersytet Rzeszowski i Politechnika Rzeszowska

Wśród lokalnych atrakcji można wyróżnić:
– Pałac Lubomirskich
– Luftmaszyna
– Muzeum Okręgowe
– XIV kościół parafialny
i wiele innych.

 

Ceny usług

Ludzie liczą Cena
1-4 1348 zł
5-8 1820 zł

* Cena za całą grupę na przebieg *

 

GDN lotnisko Gdańsk – centrum Łódź

Cena od

952

za kurs

Trwanie:
5 godzin

Oferujemy profesjonalne transfer z lotniska, a także zapewnić fotelika.
Podczas jazdy, istnieje możliwość wykonania krótkie przystanki na rozprostowanie nóg lub coś zjeść w pobliskiej restauracji.

Łódź to miasto wojewódzkie w środkowej Polsce, jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem w Polsce i czwarty przez powierzchnię.
Przechadzkę łódź mija 18. większych lub mniejszych rzek i strumieni.

Wśród lokalnych atrakcji można wyróżnić:
– Piotrkowska
– Centralne Muzeum Włókiennictwa
– Muzeum Kinematografii
– Muzeum Miasta Łodzi
i wiele innych.

 

Ceny usług

Ludzie liczą Cena
1-4 952 zł
5-8 1220 zł

* Cena za całą grupę na przebieg

 

Lotnisko Gdańsk-Koszalin GDN

Cena od

148 €

za kurs

Trwanie:
3 godziny

Oferujemy profesjonalne transfer z lotniska, a także zapewnić fotelika.
Podczas jazdy, istnieje możliwość wykonania krótkie przystanki na rozprostowanie nóg lub coś zjeść w pobliskiej restauracji.


Koszalin, które otrzymało prawa miejskie w 1266 roku jest największym miastem Pomorza Środkowego, w północno-zachodniej Polsce.
W mieście znajduje się 13 km od Morza Bałtyckiego, przez miasto przepływa rzeka Dzierżęcinka, która wpada do jeziora przybrzeżne Jamno.

Wśród lokalnych atrakcji można wyróżnić:
– Fragmenty murów z ok. 1320.
– Katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – gotycki kościół z 1333 r.
– Kościół św. Józef – neogotycki budynek z 1869 roku dla wiernych, założona w 1857 roku katolickiej parafii
– Kaplica św. Gertruda – zbudowany w latach 1382-1383
– City Park.Książąt Pomorskich

Ceny usług

Ludzie liczą Cena
1-4 792 zł
5-8 940 zł

* Cena za całą grupę na przebieg

 

 

Inne miejscowości

do 8 osób minibus   czas i cena do uzgodnienia

do 21 osób bus   czas i cena do uzgodnienia

do 53 osób autokar  czas i cena do uzgodnienia

CENA DO NEGOCJACJI

Oprócz powyższych propozycji możemy zorganizować transport dla kientów indywidualnych , dla grup , firm autokarem, busem lub minibusem  także dla większych grup na terenie całej Polski.

 

1 Dzień

Rejs statkiem po Kanale Elbląskim, „gdzie statki pływają po trawie”.

Trasa Elbląg – Buczyniec Szlak ten zaczyna się w Elblągu, na rzece Elbląg, następnie prowadzi przez największy rezerwat ptactwa w Polsce północnej – jezioro Drużno. Dalej znajduje się pięć unikatowych pochylni, gdzie statek za pomocą wózka pokonuje kolejno pięć wzniesień, łącznie na odcinku 9,28 km pokonuje różnicę poziomów prawie 100 metrów! Dla porównania prawie tyle liczy wieża kościoła Św. Mikołaja w Elblągu. Kanał wybudował w latach 1848 – 1962 wybitny niemiecki inżynier –Georg Jakub Steenke. Najładniejszy odcinek tego szlaku wodnego prowadzi właśnie z Elbląga do Buczyńca. Na trzeciej pochylni w Oleśnicy, rozciąga się przepiękna panorama w kierunku Elbląga, jez. Drużno i Wzniesień Elbląskich.

Rejs statkiem trwa 5-6 godzin. Warto zwiedzić Muzeum Kanału Elbląskiego oraz jedną z maszynowni. Powrót do Elbląga, przez Pasłęk (ew. Kwitajny, Dawidy i Drulity – zespoły pałacowo-parkowe z XVIII-XIX w.).spacer z przewodnikiem po elbląskiej Starówce.

Świadczenia
transport autokarem , busem  lub minibusem
opieka pilota / przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu

2  Dzień

Trasa Nadzalewowa – Suchacz–Kadyny–Tolkmicko–Frombork–Braniewo 

Wyjazd z Elbląga przez Suchacz do Kadyn – byłej rezydencji Kajzera Wilhelma II (ostatni cesarz Niemiec),. W Kadynach ostatnim właścicielem majątku był Książę Luis – Ferdynand von Preußen. W tej pięknej miejscowości nad Zalewem Wiślanym znajdują się m.in. dawne obiekty majątku cesarskiego: pałac, zabudowania robotników majątku, dawna gorzelnia – obecnie piękna restauracja, tysiącletni „Dąb Bażyńskiego” oraz nieczynna już Fabryka Ceramiki Artystycznej, tzw. Majoliki Kadyńskiej. Z Kadyn przejazd w stronę Tolkmicka – po drodze znajduje się piękny punkt widokowy, skąd widać jak na dłoni Zalew Wiślany, Mierzeją Wiślaną oraz niektóre miejscowości wypoczynkowe na Mierzei – Przebrno, Krynicę Morską, Piaski itd. Głównym celem wycieczki tego dnia jest Frombork – ze swym Wzgórzem Katedralnym. Do zwiedzania polecamy Katedrę z sarkofagiem Mikołaja Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika, Wieżę Radziejowskiego z punktem widokowym i wahadłem Faucoulta. We Fromborku jest także warty obejrzenia dawny Szpital i Kościół Świętego Ducha, z Muzeum Medycyny. Wewnątrz Szpitala Św. Ducha odkryte niedawno freski przedstawiające Sąd Ostateczny. W 2002 r. poświęcono we Fromborku Pomnik Ofiar Ucieczki przez Zalew Wiślany w styczniu – lutym 1945 r.

Fromborka można udamy się jeszcze do Braniewa – tu warta obejrzenia jest odbudowana Katedra pod wezwaniem św. Katarzyny. 6 km dalej znajduje się przejście graniczne z Obwodem Kaliningradzkim (Rosja) – Gronowo – wieś znana też z dużej ilości bocianich gniazd. Z Gronowa przejazd do dawnej autostrady tzw. „berlinki”, (która miała połączyć stolicę ówczesnej III Rzeszy, Berlin, ze znajdującym się na wschodnich rubieżach państwa Królewcem) i powrót do Elbląga.

Świadczenia

transport autokarem ,busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu

3 Dzień

Malbork – Zamek Krzyżacki

Zwiedzanie największego zamku krzyżackiego w Europie. Zamek ten był w latach 1309 – 1454 siedzibą Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego.Wieczorna kolacja połączona ze spotkaniem z przewodnikiem wzbogacona pokazem multimedialnym z filmami i zdjęciami dawnego Elbląga.

   

Świadczenia
transport autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu

1 Dzień

Rejs statkiem po Kanale Elbląskim – „gdzie statki pływają po trawie”.

Trasa Elbląg – Buczyniec

Szlak ten zaczyna się w Elblągu, na rzece Elbląg, następnie prowadzi przez największy rezerwat ptactwa w Polsce północnej – jezioro Drużno. Dalej znajduje się pięć unikatowych pochylni, gdzie statek za pomocą wózka pokonuje kolejno pięć wzniesień, łącznie na odcinku 9,28 km pokonuje różnicę poziomów prawie 100 metrów! Dla porównania prawie tyle liczy wieża kościoła Św. Mikołaja w Elblągu. Kanał wybudował w latach 1848 – 1962 wybitny niemiecki inżynier –Georg Jakub Steenke. Najładniejszy odcinek tego szlaku wodnego prowadzi właśnie z Elbląga do Buczyńca. Na trzeciej pochylni w Oleśnicy, rozciąga się przepiękna panorama w kierunku Elbląga, jez. Drużno i Wzniesień Elbląskich.

Rejs statkiem trwa 5-6 godzin. Warto zwiedzić Muzeum Kanału Elbląskiego oraz jedną z maszynowni. Powrót do Elbląga, przez Pasłęk (ew. Kwitajny, Dawidy i Drulity – zespoły pałacowo-parkowe z XVIII-XIX w.). spacer z przewodnikiem po elbląskiej Starówce.

Świadczenia
transport autokarem ,busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu

 

2 Dzień

Trasa Nadzalewowa –Suchacz–Kadyny–Tolkmicko–Frombork–Braniewo

Wyjazd z Elbląga przez Suchacz do Kadyn – byłej rezydencji Kajzera Wilhelma II (ostatni cesarz Niemiec),. W Kadynach ostatnim właścicielem majątku był Książę Luis – Ferdynand von Preußen. W tej pięknej miejscowości nad Zalewem Wiślanym znajdują się m.in. dawne obiekty majątku cesarskiego: pałac, zabudowania robotników majątku, dawna gorzelnia – obecnie piękna restauracja, tysiącletni „Dąb Bażyńskiego” oraz nieczynna już Fabryka Ceramiki Artystycznej, tzw. Majoliki Kadyńskiej. Z Kadyn przejazd w stronę Tolkmicka – po drodze znajduje się piękny punkt widokowy, skąd widać jak na dłoni Zalew Wiślany, Mierzeją Wiślaną oraz niektóre miejscowości wypoczynkowe na Mierzei – Przebrno, Krynicę Morską, Piaski itd. Głównym celem wycieczki tego dnia jest Frombork – ze swym Wzgórzem Katedralnym. Do zwiedzania polecamy Katedrę z sarkofagiem Mikołaja Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika, Wieżę Radziejowskiego z punktem widokowym i wahadłem Faucoulta. We Fromborku jest także warty obejrzenia dawny Szpital i Kościół Świętego Ducha, z Muzeum Medycyny. Wewnątrz Szpitala Św. Ducha odkryte niedawno freski przedstawiające Sąd Ostateczny. W 2002 r. poświęcono we Fromborku Pomnik Ofiar Ucieczki przez Zalew Wiślany w styczniu – lutym 1945 r.

Fromborka można udmy się jeszcze do Braniewa – tu warta obejrzenia jest odbudowana Katedra pod wezwaniem św. Katarzyny. 6 km dalej znajduje się przejście graniczne z Obwodem Kaliningradzkim (Rosja) – Gronowo – wieś znana też z dużej ilości bocianich gniazd. Z Gronowa przejazd do dawnej autostrady tzw. „berlinki”, (która miała połączyć stolicę ówczesnej III Rzeszy, Berlin, ze znajdującym się na wschodnich rubieżach państwa Królewcem) i powrót do Elbląga.

Świadczenia
transport autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad

3 Dzień

Malbork – Zamek Krzyżacki

Zwiedzanie największego zamku krzyżackiego w Europie. Zamek ten był w latach 1309 – 1454 siedzibą Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego. Wieczorna kolacja połączona ze spotkaniem z przewodnikiem wzbogacone pokazem multimedialnym z filmami i zdjęciami dawnego Elbląga.

Świadczenia
transport autokarem ,busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad

 

4 Dzień

Trójmiasto – Gdańsk-Sopot-Gdynia

W Gdańsku polecamy zwiedzanie Starego Miasta z przepięknymibramami miejskimi Zieloną i Złotą. Tuż za Złotą Bramą rozciąga się wspaniały widok na Drogę Królewską. Trakt ten zdobią najbardziej znane i interesujące zabytki Gdańska: Dwór Artusa, Złota Kamienica, Dom Uphagena, Ratusz Staromiejski oraz symbol Gdańska – Fontanna Neptuna. Jeden z największych ceglanych kościołów na świecie, Bazylika Mariacka, w jej wnętrzu m.in. największy zegar astronomiczny, wyposażenie ołtarzy, organy, ewent. wejście na wieżę. Bazylika Mariacka jest piątą co do wielkości świątynią w Europie. Na zewnątrz Bazyliki – Zegar Groblowy, nieco dalej kościół poświęcony Janowi III Sobieskiemu. Za Bazyliką znajduje się najpiękniejsza i najbardziej interesująca ulica Starego Miasta w Gdańsku – ul. Mariacka, pełna malowniczych przedproży, bajkowych kamienic i przyciągających turystów sklepików z bursztynem. Na ulicy Mariackiej były kręcone epizody do filmu „Blaszany Bębenek”, „Buddenbrookowie” i in.

Na Motławą i Długim Pobrzeżu interesujący jest przede wszystkim Żuraworaz pierwszy polski statek zbudowany po wojnie, „Sołdek”, Muzeum Ornitologiczne oraz znajdująca się niedaleko znana restauracja „Pod Łososiem” z cennym wyposażeniem wnętrza. Warto zajrzeć do Muzeum Bursztynu, które mieści się w zabytkowych wnętrzach Przedbramia ulicy Długiej (Katownia, Szyja i Wieża Więzienna). W Oliwie trzeba zobaczyć Katedrę Oliwską, najdłuższy kościół w Polsce (107 m) ze słynnymi organami Johann’a Wulf’a. W Sopocie – znajduje się najdłuższe molo nad Bałtykiem – 512 m. W tym mieście urodził się m.in. Nikolas Nakszyński, znany później jako Klaus Kinsky, pochodzący z półżydowskiej rodziny. W Sopocie wart obejrzenia jest także deptak – ul. Monte Cassino, dawniej ulica Morska oraz imponujący i prestiżowy „Grand Hotel”. W górnej części Sopotu znajduje się znana Opera Leśna, gdzie już przed wojną odbywały się znane festiwale Wagnerowskie.

Świadczenia
transport autokarem ,busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad

5 Dzień

Mierzeja Wiślana

Wyjazd z Elbląga w kierunku Mierzei Wiślanej. Przez Żuławy Elbląskie, do Nowego Dworu Gdańskiego. Zwiedzanie Muzeum Żuławskiego (wstęp bezpłatny). W pomieszczeniach zabytkowej mleczarni z początku XX w. można obejrzeć przedmioty codziennego użytku i narzędzia pracy używane przez mieszkańców Żuław

Kolejny punkt wycieczki – Stegna – piękny kościół w zabudowie szachulcowej (z tzw. muru pruskiego). Wewnątrz malowidła na płótnie pokrywające sufit i ściany kościoła – łącznie ponad 400 m kwadratowych. Na uwagę zasługuje oryginalne i cenne wyposażenie kościoła. Ze Stegny przejazd przez Sztutowo – dawny obóz koncentracyjny Stutthof, obecnie Muzeum. Początkowo był „obozem dla jeńców cywilnych” przeznaczonym dla działaczy pomorskiej i gdańskiej Polonii. W obozie tym naziści niemieccy wymordowali ok. 70 tysięcy ludzi z różnych krajów Europy, przede wszystkim Żydów z Węgier i Grecji. Niedaleko Sztutowa, w Kątach Rybackich znajduje się rezerwat kormoranów, liczący 8 hektarów. W Krynicy Morskiej polecamy molo z widokiem na Wysoczyzną Elbląską i Frombork. Czas wolny na wypoczynek na plaży, spacery i zakupy. Powrót tą samą trasą do Elbląga.

   

Świadczenia
transport autokarem,  busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
ubezpieczenie NNW
obiad
bilety wstępu

1 Dzień

Rejs statkiem po Kanale Elbląskim – „gdzie statki pływają po trawie”.

Trasa Elbląg – Buczyniec

Szlak ten zaczyna się w Elblągu, na rzece Elbląg, następnie prowadzi przez największy rezerwat ptactwa w Polsce północnej – jezioro Drużno. Dalej znajduje się pięć unikatowych pochylni, gdzie statek za pomocą wózka pokonuje kolejno pięć wzniesień, łącznie na odcinku 9,28 km pokonuje różnicę poziomów prawie 100 metrów! Dla porównania prawie tyle liczy wieża kościoła Św. Mikołaja w Elblągu.

Kanał wybudował w latach 1848 – 1962 wybitny niemiecki inżynier –Georg Jakub Steenke. Najładniejszy odcinek tego szlaku wodnego prowadzi właśnie z Elbląga do Buczyńca. Na trzeciej pochylni w Oleśnicy, rozciąga się przepiękna panorama w kierunku Elbląga, jez. Drużno i Wzniesień Elbląskich.

Rejs statkiem trwa 5-6 godzin. Warto zwiedzić Muzeum Kanału Elbląskiego oraz jedną z maszynowni. Powrót do Elbląga, przez Pasłęk (ew. Kwitajny, Dawidy i Drulity – zespoły pałacowo-parkowe z XVIII-XIX w.). Spacer z przewodnikiem po elbląskiej Starówce.

Świadczenia
transport autokarem ,busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu

2 Dzień

Trasa Nadzalewowa –Suchacz–Kadyny–Tolkmicko–Frombork–Braniewo

Wyjazd z Elbląga przez Suchacz do Kadyn – byłej rezydencji Kajzera Wilhelma II (ostatni cesarz Niemiec),. W Kadynach ostatnim właścicielem majątku był Książę Luis – Ferdynand von Preußen. W tej pięknej miejscowości nad Zalewem Wiślanym znajdują się m.in. dawne obiekty majątku cesarskiego: pałac, zabudowania robotników majątku, dawna gorzelnia – obecnie piękna restauracja, tysiącletni „Dąb Bażyńskiego” oraz nieczynna już Fabryka Ceramiki Artystycznej, tzw. Majoliki Kadyńskiej.

Z Kadyn przejazd w stronę Tolkmicka – po drodze znajduje się piękny punkt widokowy, skąd widać jak na dłoni Zalew Wiślany, Mierzeją Wiślaną oraz niektóre miejscowości wypoczynkowe na Mierzei – Przebrno, Krynicę Morską, Piaski itd. Głównym celem wycieczki tego dnia jest Frombork – ze swym Wzgórzem Katedralnym. Do zwiedzania polecamy Katedrę z sarkofagiem Mikołaja Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika, Wieżę Radziejowskiego z punktem widokowym i wahadłem Faucoulta. We Fromborku jest także warty obejrzenia dawny Szpital i Kościół Świętego Ducha, z Muzeum Medycyny. Wewnątrz Szpitala Św. Ducha odkryte niedawno freski przedstawiające Sąd Ostateczny. W 2002 r. poświęcono we Fromborku Pomnik Ofiar Ucieczki przez Zalew Wiślany w styczniu – lutym 1945 r.

Fromborka można udamy się jeszcze do Braniewa – tu warta obejrzenia jest odbudowana Katedra pod wezwaniem św. Katarzyny. 6 km dalej znajduje się przejście graniczne z Obwodem Kaliningradzkim (Rosja) – Gronowo – wieś znana też z dużej ilości bocianich gniazd. Z Gronowa przejazd do dawnej autostrady tzw. „berlinki”, (która miała połączyć stolicę ówczesnej III Rzeszy, Berlin, ze znajdującym się na wschodnich rubieżach państwa Królewcem) i powrót do Elbląga.

Świadczenia
transport  autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad

3 Dzień

Malbork – Zamek Krzyżacki

Zwiedzanie największego zamku krzyżackiego w Europie. Zamek ten był w latach 1309 – 1454 siedzibą Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego.

Wieczorna kolacja połączona ze spotkaniem z przewodnikiem wzbogacone pokazem multimedialnym z filmami i zdjęciami dawnego Elbląga.

Świadczenia

transport autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad

 

4 Dzień

Trójmiasto – Gdańsk-Sopot-Gdynia

Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd do  Gdańska  zwiedzanie z przewodnikiem  Starego Miasta z przepięknymi  bramami miejskimi Zieloną i Złotą. Tuż za Złotą Bramą rozciąga się wspaniały widok na Drogę Królewską. Trakt ten zdobią najbardziej znane i interesujące zabytki Gdańska: Dwór Artusa, Złota Kamienica, Dom Uphagena, Ratusz Staromiejski oraz symbol Gdańska – Fontanna Neptuna.

Jeden z największych ceglanych kościołów na świecie, Bazylika Mariacka, w jej wnętrzu m.in. największy zegar astronomiczny, wyposażenie ołtarzy, organy, ewent. wejście na wieżę. Bazylika Mariacka jest piątą co do wielkości świątynią w Europie. Na zewnątrz Bazyliki – Zegar Groblowy, nieco dalej kościół poświęcony Janowi III Sobieskiemu.

Za Bazyliką znajduje się najpiękniejsza i najbardziej interesująca ulica Starego Miasta w Gdańsku – ul. Mariacka, pełna malowniczych przedproży, bajkowych kamienic i przyciągających turystów sklepików z bursztynem. Na ulicy Mariackiej były kręcone epizody do filmu „Blaszany Bębenek”, „Buddenbrookowie” i in.

Na Motławą i Długim Pobrzeżu interesujący jest przede wszystkim Żuraworaz pierwszy polski statek zbudowany po wojnie, „Sołdek”, Muzeum Ornitologiczne oraz znajdująca się niedaleko znana restauracja „Pod Łososiem” z cennym wyposażeniem wnętrza.

Warto zajrzeć do Muzeum Bursztynu, które mieści się w zabytkowych wnętrzach Przedbramia ulicy Długiej (Katownia, Szyja i Wieża Więzienna).

W Oliwie trzeba zobaczyć Katedrę Oliwską, najdłuższy kościół w Polsce (107 m) ze słynnymi organami Johann’a Wulf’a.

W Sopocie – znajduje się najdłuższe molo nad Bałtykiem – 512 m. W tym mieście urodził się m.in. Nikolas Nakszyński, znany później jako Klaus Kinsky, pochodzący z półżydowskiej rodziny. W Sopocie wart obejrzenia jest także deptak – ul. Monte Cassino, dawniej ulica Morska oraz imponujący i prestiżowy „Grand Hotel”. W górnej części Sopotu znajduje się znana Opera Leśna, gdzie już przed wojną odbywały się znane festiwale Wagnerowskie.

Świadczenia
transport  autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad

5 Dzień

KRÓLEWIEC – KöNIGSBERG – KALININGRAD

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przekroczenie granicy. Przyjazd do Kaliningradu i zwiedzanie miasta. Kaliningrad, zobaczymy Bramę Branderburską, dworzec kolejowy, pomnik Kalinina od którego pochodzi obecna nazwa miasta, dalej przejazd i zwiedzanie Katedry – Muzeum Kanta. Przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego wału obronnego, gdzie zobaczymy Bramę Fryndlandzką, Królewską, Rozgartejską, liczne obiekty fortyfikacji, zwiedzanie Muzeum Bursztynu, dalej przejazd pomiędzy dwoma pięknymi stawami w kierunku centrum, po drodze duże targowisko miejskie. Przejazd obok Placu Hanzaatyckiego, obecnie Zwycięstwa, nowo wybudowana Cerkiew Prawosławna, Kolumna Zwycięstwa, Urząd Miejski, Centra Handlowe, Pomnik Matki Rosji, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, Skwer i pomnik Shilera, przejazd obok budynku Floty Bałtyckiej. Pomnik 2 Żubrów walczących ze sobą symbolizujących ścieranie się poglądów i myśli. Obok przepiękne ZOO, naprzeciwko, stary klasyczny Hotel Moskwa. Zobaczymy stadion piłkarski Baltica, pomnik kosmonautów, dalej park i kościół P.W. Św. Luizy. Wjazd w starą willową dzielnicę Amalienu, najbardziej zachowana stara część miasta, znajduje się tu między innymi ambasada Królestwa Szwecji i Rzeczpospolitej Polskiej. Przejazd do dzielnicy portowej, gdzie zwiedzimy łódź podwodną na rzece Pregoła. Obiad, czas wolny, ewentualne zakupy. Wyjazd w drogę powrotną, przejazd obok Hotelu Kaliningrad, wzgórza Królewskiego na którym stał kiedyś zamek, obecnie nieukończony wieżowiec, wcześniej planowany jako Dom Partii. Przejazd przez most na rzece Pregoła, zobaczymy budynek dawnej giełdy, obecnie Dom Kultury Marynarzy. Przejazd w kierunku granicy, ewentualne zakupy w sklepie wolnocłowym / alkohol. kosmetyki, słodycze, … /. Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia
transport autokarem ,busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad
wiza do Rosji – Kaliningrad lub zezwolenie na mały ruch graniczny

Praktycznie codziennie możecie Panstwo skorzystac z naszej oferty
przejazdu wygodnymi i klimatyzowanymi mikrobusami z Elbląga,Trójmiasta , Olsztyna  do
Kaliningradu / cały obwód kaliningradzki .Podczas pobytu można skorzystac z
wizyty lekarza specjalisty np chirurga plastycznego.Podpowiemy gdzie
dokonać najkorzystniejszych zakupów.Jesteśmy w stanie pomóc za wschodnią
granicą we wszystkim czego oczekujecie.

 

6 Dzień

Warmia i Mazury

Całodzienna wycieczka na Mazury. Trasą przez Pasłęk, Ornetę, Krosno k. Ornety – tutaj zwiedzamy krótko piękny, barokowy kościół pielgrzymkowy, będący swoistą repliką Świętej Lipki. Dalej przejazd do Lidzbarka Warmińskiego (Zamek Biskupów Warmińskich).

Następnie przystanek w Świętej Lipce, połączony ze zwiedzaniem kościoła. Stąd przejazd poprzez Reszel (ewentualne zwiedzanie XIV-wiecznego zamku), Kętrzyn do Gierłoży.

Gierłoż – Główna Kwatera A. Hitlera, tzw. „Wilczy Szaniec”. Tutaj m.in. zwiedzamy tablicę ku czci polskich saperów, płk. Clausa v. Stauffenberga i ruiny bunkrów.  Powrót do Elbląga przez Mrągowo, Sorkwity, Barczewo, Olsztyn, Ostródę.

Świadczenia
transport  autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad

 

7 Dzień

Mierzeja Wiślana

Wyjazd z Elbląga w kierunku Mierzei Wiślanej. Przez Żuławy Elbląskie, do Nowego Dworu Elbląskiego. Zwiedzanie Muzeum Żuławskiego . W pomieszczeniach zabytkowej mleczarni z początku XX w. można obejrzeć przedmioty codziennego użytku i narzędzia pracy używane przez mieszkańców Żuław

Kolejny punkt wycieczki – Stegna – piękny kościół w zabudowie szachulcowej (z tzw. muru pruskiego). Wewnątrz malowidła na płótnie pokrywające sufit i ściany kościoła – łącznie ponad 400 m kwadratowych. Na uwagę zasługuje oryginalne i cenne wyposażenie kościoła.

Ze Stegny przejazd przez Sztutowo – d. obóz koncentracyjny Stutthof, obecnie Muzeum. W obozie tym naziści niemieccy wymordowali ok. 70. tysięcy ludzi z różnych krajów Europy, przede wszystkim Żydów z Węgier i Grecji. Niedaleko Sztutowa, w Kątach Rybackich znajduje się rezerwat kormoranów, liczący 8 hektarów.

W Krynicy Morskiej oglądamy molo z widokiem na Wysoczyzną Elbląską i Frombork oraz udajemy się na plażę. Powrót tą samą trasą  do Elbląga

Świadczenia
transport autokarem ,busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad

8 Dzień

Wycieczka Poznajemy ciekawe miejsca Warmii.

Trasa: Elbląg – Braniewo – Pieniężno – Orneta – Krosno – Chwalęcin – Elbląg.

Poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych i historycznych zabytków Braniewa, Pieniężna, Ornety, Krosna i Chwalęcina

Historia budowy i plany odnośnie popularnej „Berlinki”.
Poznanie postaci i działalności bł. Reginy Portmann.
Historia miasta Braniewa i kościoła św. Katarzyny.
Historia miasta Pieniężna i kościoła św. Piotra i Pawła.
Działalność misyjna zakonu Werbistów – zwiedzanie klasztoru i muzeum etnograficznego w Pieniężnie.
Rezerwat florystyczny „Dolina Rzeki Wałszy”.
Historia miasta i kościoła św. Jana Chrzciciela w Ornecie.
Zespół odpustowy w Krośnie – zwiedzanie.
Zespół odpustowy w Chwalęcinie – zwiedzanie. Powrót do Elbląga

Świadczenia
transport  autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
ubezpieczenie NNW
bilety wstępu
obiad

1 Dzień Śladami Mennonitów
Elbląg – Nowy Dwór Gdański (Muzeum Żuławskie) – Stogi Malborskie (cmentarz mennonicki) – Elbląg

Świadczenia:
transport autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
bilety wstępów
ubezpieczenie NNW
obiad

2 Dzień . Mierzeja Wiślana
Elbląg – Chłodniewo (przepompownia wody) – Stegna (kościół ryglowy z XVII w.) – Sztutowo (Muzeum Obozu Sttuthof) – Kąty Rybackie (rezerwat przyrody) – Elbląg

Świadczenia:
transport  autokarem ,busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
bilety wstępów
ubezpieczenie NNW obiad

3 Dzień  Pętla Żuławska
Elbląg – Fiszewo (ruiny kościoła z XIV w.) – Szaleniec(cmentarz mennonicki i dom podcieniowy) – Stalewo (największy dom podcieniowy na Żuławach) – Jezioro (kaplica i cmentarz mennonicki) – Elbląg

Świadczenia:
transport autokarem ,busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
ubezpieczenie NNW , obiad

4 Dzień Wokół Jeziora Drużno
Raczki Elbląskie – najniżej położona depresja w Polsce – 1,8 m p.p.m. (W wyniku akumulacji osadów rzecznych nastąpiło odcięcie części zatoki morskiej od jej zasadniczego akwenu. Proces ten rozpoczął się ok. 950 r. i trwał do XV w.); Janów – OSADA TRUSO – faktoria handlowa Prusow z IX-X w. odkryta przez archeologów w 1982 r. Elbląg – Raczki Elbląskie – Jezioro Drużno – Janów (pochylnia Kanału Elbląskiego) – Elbląg

Świadczenia:
transport autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
bilety wstępów
ubezpieczenie NNW
obiad

5 Dzień Szlakiem Pałaców Rodziny Zu Dohna
Elbląg – Słobity – Gładysze – Kwitajny (ruiny pałacu i parku) – Elbląg

Świadczenia:
transport  autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i  przewodnika
ubezpieczenie NNW
obiad

7 Dzień Szlakiem Piekarczyka

Elbląg Brama Targowa – zabudowa mieszczańska Starego Miasta  dalej kierując się do Galerii EL, przez dwa mosty, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, ścieżką kościelną do Katedry św. Mikołaja, wracamy na Stary Rynek. Po certyfikat.
Świadczenia:
transport autokarem , busem lub minibusem
opieka pilota i przewodnika
bilety wstępów
ubezpieczenie NNW
obiad

8 Dzień Rejs statkiem Elbląg – Krynica Morska – Elbląg

Świadczenia

transport autokarem, busem lub minibusem na trasie Elbląg- Tolkmicko, Tolkmicko- Elbląg

rejs statkiem Tolmkmicko- Krynica Morska- Tolkmicko

opieka pilota

ubezpieczenie NNW i KL

obiad

 

STETTIN – LEBA – DREISTADT

1 Tag
Ankunft in Szczecin (Stettin). Treffen mit dem Reiseleiter. Dort Bummel zu Schloss und Hakenterrasse. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Szczecin.

2 Tag
Frühstück. Fahrt nach Leba bis in den Slowinischen Nationalpark. Von hier aus Wanderung zu den Wanderdünen, die zu den größten in Europa gehören. Manche erheben sich über mehr als 42 m ü. d. M. Die Seen bieten Unterschlupf für viele seltenen Vogelarten. Auf den Dünen wachsen unter Naturschutz stehende Pflanzen wie Stranddistel und Haargras. Weiterfahrt nach Gdansk (Danzig). Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Gdansk.

3. Tag
Frühstück. Die halbtägige Besichtigung der früheren Hansestadt führt u. a. zum Rechtstädtischen Rathaus, die Marienkirche – der größte aus Ziegeln errichtete Sakralbau der Welt, und Langer Markt, Neptunbrunnen, Krantor, Artushof sowie Frauengasse. Fahrt nach Oliwa (Oliva). Sehenswert ist der Palast der Äbte sowie das ehemalige Zisterzienserkloster mit Klosterkirche, die heute der Dom zu Oliva und Sitz des Bischofs von Danzig ist. Nach dem Orgelkonzert im Dom fahren Sie weiter besichtigen das traditionsreichste Seebad Polens, Sopot (Zoppot) und unternehmen dabei einen Spaziergang auf der 516 m langen Seesteg. Danach folgen Besuche nach Gdynia (Gdingen) – modernen Hafenstadt. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Gdansk.

4. Tag
Frühstück. Fahrt nach Szczecin- unterwegs Besichtigung des größten Zentrums des mittlerer Küstenteils Koszalin (Köslin). Übernachtung in dem Hotel in Szczecin.

5. Tag
Frühstück. Rückreise.

LEISTUNGEN
– 2 x Übernachtung im guten Mittelklassehotel in Gdansk
– 2 x Übernachtung im guten Mittelklassehotel in Stettin
– Frühstück
– durchgehende Reiseleitung
– Stadtbesichtigung mit Führung in Stettin
– Stadtbesichtigung mit Führung in Dreistadt

DANZIG-MARIENBURG- SENSBURG, Masurische Seen

1 Tag
Anreise ins Hotel in Gdańsk. Treffen mit dem Reiseleiter. Abendessen in dem Hotel in Gdańsk (Danzig)

2 Tag
Nach dem Frühstück beginnen wir mit Besichtigung der Dreistadt: Gdańsk (Danzig), Sopot (Zoppot),Gdynia (Gdingen). Gdynia – besichtigung die Ozeanografischem Museum mit Aquarium, danach Fahrt nach Kur- und Badeort Sopot und flanieren Sie über Europas längste hölzerne Ostseemole. Weiterfahrt nach Oliwa- Sehenswert ist die Kathedrale mit Park und Orgelkonzert, weiterfahrt nach Gdansk. Danzig ist eine Stadt, die man unbedingt nicht nur besuchen, sondern vor allem besichtigen soll. Im Herzen von Danzig – sind die bürgerlichen Innenräume des Uphagen-Hauses, der Artushof und das Altstädtische Rathaus. Der Königsweg führt Sie durch die Karten der Geschichte vom Oberen Tor und Vortor mit Folterkammer, durch das Goldene Tor, bis hin zum Grünen Tor an der Mottlau. Der auf dem Langen Markt stehende Springbrunnen aus dem 17. Jahrhundert ist eines der wichtigsten Symbole Danzigs und zugleich ein Schmuckstück des weiten Marktes. Abendessen und Übernachtung im Hotel

3 Tag
Frühstück. Fahrt nach Malbork (Marienburg). Die Stadt Malbork, mit der man die weltgrößte gotische Burg assoziiert, hat ein neues, geändertes Erscheinungsbild. Bereits 2009 wurde ein neues Herz der Stadt gebaut. Die Burg des Deutschen Kreuzritterordens ist eine der größten Museen im Land, gebaut im nördlichen Teil der heutigen Stadt, am rechten Ufer der Nogat gelegen. Werte Ansehen sind nicht nur Kunstwerke aus Porzellan, Fayence und Bernstein aber auch Rüstung, Waffen und archäologische Funde. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Gdańsk.

4 Tag
Frühstück. Heute wir schlagen Ihnen eine Reise durch die malerische Kaschubische Schweiz – den schönsten Teil von Pommern und der Kaschubei vor! Das ist eine Reise durch das Land mit Wäldern, Seen und außergewöhnlich schönen Moränenhügeln. Es handelt sich um eine Reise durch die Region, deren wertvollstes Vermögen außer den herrlichen Landschaften eine interessante Kultur und eine einzigartige Tradition hiesiger Einwohner ist. In der Hauptstadt der Kaschubei- Kartuzy (Karthaus)-wird die Klosterkirche und das Kaschubische Museum besichtigt. Im Restaurant bieten wir ein folkloristischer Abend mit deftigen, kaschubischen Speisen und Tanz. Übernachtung in dem Hotel in Gdansk.

5 Tag
Frühstück. Fahrt nach Mazury (Masuren) über Olsztyn (Allenstein). Olsztyn ist nicht nur eine reizvoll gelegene Stadt, sondern auch ein Ort, der auf seine über 650-jährige Geschichte zurückschauen kann. Man trifft hier viele Spuren der Vergangenheit und von ehemals berühmten Bewohnern. Die Besichtigung beginnt mit einem Spaziergang durch die Gassen der Altstadt. In Schlosskreuzgängen kann durchaus passieren, dass sich jemand in die vergangene Zeit zurück versetzt spürt und beim Anschauen der von Kopernikus selbst gefertigten astronomischen Experimentaltafel könnte man theoretisch auch den Verlauf der Zeit empfinden. Die dabei aufgekommene Sehnsucht nach dem Sternenhimmel kann sich dann unter der Kuppel des Olsztyn Planetariums erfüllen. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Masuren

 

6 Tag
Frühstück. Unsere Besichtigung wird fortgesetzt: Reszel (Rössel), Besichtigung des Schlosses der Ermländer Bischöfe aus dem 14.Jh. Der Bekannteste Wallfahrtsort Masurens ist Święta Lipka (Heilige Linde), mit dem imposanten Sakralbau, barocker Innenausstattung, vergoldeten Balustraden und Pfeilern. Die „Wolfschanze” Hitlers Hauptquartier, wo das misslungene Attentat auf Hitler 1944 verübt wurde. Giżycko (Lotzen), sehenswert ist die Burg des Deutschen Ritterordens, wie auch die deutsche Festung Boyen. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Masuren.

7 Tag
Frühstück. Fahrt nach Mikołajki (Nikolaiken), ein Treffpunkt der Wassersportfreunde aus ganz Europa. Luknajno das ornithologische Reservat, das von der UNESCO in die Liste der Biosphärereservate aufgenommen wurde. Ełk (Lyck), wo viele bedeutende Schulen ihren Sitz hatten und diese Stadt zum Mittelpunkt des geistigen Lebens machen. Sehenswert sind die Schwimmen den Inseln, die aus zusammengewachsenes Wasserpflanzen entstanden sind.
Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Masuren

8 Tag
Nach dem Frühstück wird die Heimfahrt.
LEISTUNGEN
– 4 x Übernachtung im guten Mittelklassehotel in Gdańsk
– 3 x Übernachtung im guten Mittelklassehotel in Masuren
– Halbpension
– durchgehende Reiseleitung
– Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Dreistadt
– Burgbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Malbork
– Führung durch die Kaschubische Schweiz, ein folkloristischer Abend
– Masurenrundfahrten mit Führung und Eintrittsgebühren in der Wolfschanze

DANZIG – MARIENBURG – KÖNIGSBERG – CRANZ – ALLENSTEIN – WARSCHAU

1 Tag
Anreise ins Hotel in Gdansk. Abendessen und Übernachtung im Hotel.

2 Tag
Frühstück. Besichtigung der Dreistadt: Uferpromenade in Gdingen und das Ozeanographische Museum. Fahrt nach Zoppot (Spaziergang auf der längsten Holzmole Europas) und Oliva- Besichtigung die Kathedrale im romanisch- gotischen Stil mit berühmten Orgelkonzert . Abendessen und Übernachtung im Hotel in Danzig

3 Tag
Frühstück. Fahrt über Marienburg und die Burgbesichtigung. Diese herrlich am Ufer der Nogat gelegene Kreuzritterfestung ist die größte Burganlage der Welt und zählt zu den vortrefflichsten Beispielen mittelalterlicher, gotischer Wehrarchitektur. Weitereisen zur Grenze und nach Königsberg- bis 1946 ist die Hauptstadt der Oblast Kaliningrad. Die Stadt ist Verkehrsknotenpunkt sowie Wirtschafts- und Kulturzentrum mit Universitäten, Hochschulen, Forschungsinstituten, Theatern und Museen. Im Ergebnis des Zweiten Weltkrieges wurde die vormals deutsche Stadt Königsberg wie der gesamte Nordteil Ostpreußens (außer dem Memelland) unter dem Namen Kaliningrad Teil der RSFSR, einer der Unionsrepubliken der Sowjetunion. Seit 1991 ist die Oblast Kaliningrad eine Exklave Russlands im Baltikum
Abendessen und Übernachtung im Hotel in Königsberg

4 Tag
Frühstück. Heute besuchen wir das weltgrößte Bernstein – Museum, dem Schlossreich, wir sehen den monumentalen Dom mit dem Grabmal von Immanuel Kant, das Theater , den Kneiphof, das Schillerdenkmal, die 2006 restaurierte Börse, das Kanthäuschen, die Stadtbefestigung mit ihren Toren. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Königsberg

5 Tag
Nach dem Frühstück Fahrt an der Kurort Cranz/Zelonogradsk. Cranz liegt wunderschön am Beginn der Kurischen Nehrung. Beliebtestes Ostseebad war aber einst Rauchen/ Svetlogorsk mit seinen ausgedehnten Sandstränden.
In Paimnicken / Jantarny findet sich noch heute der größte Bernstein – Tagebau der Welt. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Königsberg

6 Tag
Nach den Frühstück Fahren wir zurück nach Polen. Unser erstes Ziel ist heute Allenstein / Olsztyn. Wir besichtigen Schloss des Domkapitels von Warmia- das Schloss in Olsztyn wurde im 14. Jh. im gotischen Stil erbaut. Ursprünglich war es Sitz des Verwalters der Güter des Domkapitel von Warmia. Der berühmteste Verwalter, der von 1518 bis 1521 dieses Amt bekleidete, war Nikolaus Kopernikus. Konkathedrale- Basilika St. Jakob, die Kirche St. Jakob wurde in der 2. Hälfte des 14. Jh.s erbaut. Der gesamte Kirchenturm ist 63 m hoch. Altes Rathaus- steht in der Mitte der Altstadt. Es wurde in der 2. Hälfte des 14. Jh.s erbaut, kurz nachdem die Stadt die Handfeste bekam. Hohes Tor- das Obertor, seit dem 19. Jh. Hohes Tor genannt, wurde im 14. Jh. errichtet. Am Nachmittag Weiterfahrt nach Warschau. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Warschau.

7 Tag
Frühstück. Stadtbesichtigung. Bei einem Spaziergang durch die Sträßchen der Alt- und der Neustadt kann man sich vom Lärm der Großstadt erholen. Wir werden besichtigen: ALTSTADT – sie ist das historische Zentrum und der älteste Teil der Stadt, und gleichzeitig der Kultursalon von Warschau. Königsschloss- das im 15. Jahrhundert erbaute Schloss war die Residenz der Herzöge von Masowien. Sigismundsäule, St.-Martin-Kirche, Altstadtmarkt, Denkmal der Warschauer Meerjungfrau, Barbakane und Festungsmauern, Heilig-Geist-Kirche, Denkmal des Warschauer Aufstands. Es lohnt sich, mehrere Tage hier zu verbringen, um die einmalige Atmosphäre der Stadt kennen zu lernen. Übernachtung im Hotel in Warschau.

8 Tag
Nach dem Frühstück Heimreise.

LEISTUNGEN:
*7 Übernachtungen im 3* Hotels/ Zimmer mit Dusche oder Bad/ WC
*Frühstückbuffet und 3-Gang Abendessen – Menu
*Durchgehende Reiseleitung
*Stadtbesichtigung mit Führung in Danzig- 8 Stunden, in Königsberg- 8 Stunden, In Alleinstein-
2 Stunden, in Warschau- 6 Stunden. Eintrittsgebühren nach dem Programm
*Masurenrundfahrt mit Führung und Eintrittsgebühren

STETTIN – LEBA – DREISTADT – KASCHUBISCHE SCHWEIZ

1 Tag
Ankunft in Szczecin (Stettin). Treffen mit dem Reiseleiter. Dort Bummel zu Schloss und Hakenterrasse. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Szczecin.

2 Tag
Frühstück. Fahrt nach Leba bis in den Slowinischen Nationalpark. Von hier aus Wanderung zu den Wanderdünen, die zu den größten in Europa gehören. Manche erheben sich über mehr als 42 m ü. d. M. Die Seen bieten Unterschlupf für viele seltenen Vogelarten. Auf den Dünen wachsen unter Naturschutz stehende Pflanzen wie Stranddistel und Haargras. Weiterfahrt nach Gdansk (Danzig). Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Gdansk.

3. Tag
Frühstück. Die halbtägige Besichtigung der früheren Hansestadt führt u. a. zum Rechtstädtischen Rathaus, die Marienkirche – der größte aus Ziegeln errichtete Sakralbau der Welt, und Langer Markt, Neptunbrunnen, Krantor, Artushof sowie Frauengasse. Am Nachmittag haben Sie die Möglichkeit zu einem individuellen Bummel durch Danzig. Abendessen in dem Hotel in Gdansk.

4. Tag
Frühstück. Fahrt nach Oliwa (Oliva). Sehenswert ist der Palast der Äbte sowie das ehemalige Zisterzienserkloster mit Klosterkirche, die heute der Dom zu Oliva und Sitz des Bischofs von Danzig ist. Nach dem Orgelkonzert im Dom fahren Sie weiter besichtigen das traditionsreichste Seebad Polens, Sopot (Zoppot) und unternehmen dabei einen Spaziergang auf der 516 m langen Seesteg.
Danach folgen Besuche nach Gdynia (Gdingen) – modernen Hafenstadt. Abendessen und Übernachtung in Gdańsk

5. Tag
Frühstück. Ausflug in die Kaschubische Schweiz- Besichtigung mit Führung des Freilichmuseums sowie der Ethnographische Kaschuben Park in Wdzydze Kiszewskie, Kartuzy (Karthaus), Hauptstadt von der Kaschuben. Besichtigung der Stadt von dem gotischen Kirche, die mit der architektonischen Einrichtung an den Orden erinnert, sowie auch das Kaschubisches Heimatmuseum. Abendessen im Restaurant mit Folklore und kaschubischen Speisen. Übernachtung in dem Hotel in Gdansk.

6. Tag
Frühstück. Fahrt nach Szczecin- unterwegs Besichtigen wir des größten Zentrums des mittlerer Teil der Küste
Koszalin (Köslin). Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Szczecin.

7. Tag
Frühstück. Rückreise.

LEISTUNGEN
– 4 x Übernachtung im guten Mittelklassehotel in Gdansk
– 2 x Übernachtung im guten Mittelklassehotel in Stettin
– Halbpension
– durchgehende Reiseleitung
– Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Stettin und Köslin
– Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Dreistadt
– Führung durch die Kaschubische Schweiz
– Folkloreabend

MASUREN und DANZIGER BUCHT

1. Tag
Anreise ins Hotel in Mazury (Masuren).Treffen mit dem Reiseleiter. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Masuren

2. Tag
Frühstück. Ausflug zur Święta Lipka ( Heiligen Linde), der im 17.Jh errichteten Wallfahrtskirche mit dem imposanten Sakralbau, barocker Innenausstattung, vergoldeten Balustraden und Pfeilern. Nächste Station ist Kętrzyn (Rastenburg). Rundgang zur Ordensburg mit schönem Westportal und zur prächtigen Wehrkirche mit 48 m hohem Turm. Weiterfahrt zur ,, Wolfschanze,,. Besichtigung der Hitlers Hauptquartier wo das misslungene Attentat auf Hitler 1944 verübt werde. Abendessen und Übernachtung in Masuren.

3. Tag
Frühstück. Ausflug nach Ełk (Lyck), wo bis heute eine Schmalspurbahn aus kaiserlicher Zeit täglich ihren Dienst tut. Sehenswert sind die schwimmenden Insel, die aus zusammengewachsenen Wasserpflanzen entstanden sind. Weiterfahrt nach Giżycko (Lötzen), sehenswert ist die Burg des Deutschen Ritterordens, wie auch die deutsche Festung Boyen. Abendessen und Übernachtung in Masuren

4. Tag
Frühstück. Freier Tag – zu eigener Verfügung. Abendessen und Übernachtung in Masuren

5. Tag
Frühstück. Ausflug nach Elbląg (Elbing)- Ostróda (Ostrode) Kanal, ein populär Wasserweg.
Am interessantesten ist der Abschnitt, wo die Schiffe dank fünf speziellen Schleppvorrichtungen einen Höhenunterschied von 99,5 m bewältigen müssen, und von wo aus Touristen mit einem Spezialwagen ans Land transportieret werden. Abendessen und Übernachtung in Gdansk.

6. Tag
Nach dem Frühstück die halb tage Stadtbesichtigung /zu Fuß /- Altstadt, Langer Markt mit dem spätgotischen Artus Hof und dem Wahrzeichen von Gdansk dem Neptun Brunnen, Marienkirche, Goldenes Tor, Grüne Pforte. Am Nachmittag haben Sie die Möglichkeit zu einem individuellen Bummel durch Gdansk (Danzig). Abendessen und Übernachtung in Gdansk.

7. Tag
Nach dem Frühstück Fahrt nach Oliwa (Oliva)und Besichtigung die Katedrale im romanisch-gotischen Stil mit berühmten Orgelkonzert. Danach folgen Besuche nach Gdynia (Gdingen)- modernen Hafenstadt. Sehenswert ist Museumsschiffen und ozeanografischem Museum / Aquarium. Anschließend Stopp im berühmten Badeort Sopot (Zoppot) an der Ostsee – Spaziergang auf der längsten Holzmole Europas. Abendessen und Übernachtung in Gdansk.

8. Tag
Frühstück. Heimfahrt.

LEISTUNGEN
– 7 Übernachtungen im Doppelzimmer im guten Mittelklassehotel
– Halbpension
– durchgehende Reiseleitung
– Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Masuren
– Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Dreistadt
– Fahrkarte Elblag-Ostroda-Kanal

DANZIG – WARSCHAU – POSEN – GNESEN

1. Tag

Ankunft in Gdañsk. Treffen mit dem Reiseleiter. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Gdañsk

2. Tag

Frühstück. Besichtigung der Dreistadt- Danzig (Altstadt, Langer Markt mit dem spätgotischen Artus Hof und dem Wahrzeichen von Gdansk dem Neptun Brunnen, Marienkirche, Goldenes Tor, Grüne Pforte ), Oliva- Besichtigung die Kathedrale im romanisch-gotischen Stil mit berühmten Orgelkonzert, Zoppot (Spaziergang auf der längsten Holzmole Europas),Gdingen (Museumsschiffen und ozeanografischem Museum /Aquarium). Abends-Kaschubische Folkloreveranstaltung mit originellen Speisen. Übernachtung in dem Hotel in Gdansk.

3. Tag

Frühstück. Fahrt nach Marienburg und Besichtigung Kreuzritterordensburg. Sie ist mit einer Breite von 750 m die größte Burg der Welt. Der Blick vom Westufer der Nogat auf das Bauwerk ist beeindruckend. Weiterfahrt nach Warszawa (Warschau). Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Warschau

4. Tag

Frühstück. Stadtbesichtigung. Bei einem Spaziergang durch die Sträßchen der Alt- und der Neustadt kann man sich vom Lärm der Großstadt erholen. Wir werden besichtigen: ALTSTADT – sie ist das historische Zentrum und der älteste Teil der Stadt, und gleichzeitig der Kultursalon von Warschau. Königsschloss- das im 15. Jahrhundert erbaute Schloss war die Residenz der Herzöge von Masowien. Sigismundsäule, St.-Martin-Kirche, Altstadtmarkt, Denkmal der Warschauer Meerjungfrau, Barbakane und Festungsmauern, Heilig-Geist-Kirche, Denkmal des Warschauer Aufstands. Es lohnt sich, mehrere Tage hier zu verbringen, um die einmalige Atmosphäre der Stadt kennen zu lernen. Übernachtung im Hotel in Warschau.

5. Tag

Frühstück. Ausflug nach Wilanów- Besichtigung des Schloss der ehemaligen Residenz von König Jan III Sobieski.. Weiterfahrt nach £owicz- bekannt durch seine Trachtenvielfalt, Tanz und Volksmusik. Die Volkskünstler dieser Region sind weltbekannt durch ihre Scherenschnitte, Ideen und Pracht der Stickereien. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Warschau

6. Tag

Frühstück. Fahrt nach Poznan (Posen).Stadtbesichtigung. Zu den interessantesten Baudenkmälern der Stadt gehören: Gebäude am Altmarkt, mit dem wunderschönen Renaissance Rathaus und malerischen Bürgerhäusern. Weiterfahrt nach Ostrow Tumski (Dominsel), der älteste Stadtteil mit gotischem Dom und jahrhundertealten Bauten, und Franziskanerkirche. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Posen

7. Tag

Frühstück. Ausflug nach Gniezno der ersten Hauptstadt Polens und Besichtigung
der Kathedrale. Weiterfahrt nach Kruszwica, einem historischen Städtchen am See Goplo. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Posen

8. Tag

Frühstück. Ausflug nach Kórnik- Schlossbesichtigung und Rundgang durch den Park.
Weiterfahrt nach Rogalin- Besichtigung des Schlosses sowie des schönen historischen Parks. Rückfahrt nach Posen. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Posen

9. Tag

Frühstück. Rückfahrt

LEISTUNGEN
– 8 Übernachtungen im guten Mittelklassehotel
– Halbpension
– durchgehende Reiseleitung
– Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Dreistadt, Warschau, Posen, Gnesen
– Burgbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Marienburg, Kornik, Rogalin

 

POMMERN und MASUREN

1. Tag
Ankunft in Stettin. Treffen mit dem Reiseleiter .Freizeit. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Stettin.

2. Tag
Frühstück. Vormittags Stadtrundgang. Rund um das 1346 erbaute Schloss, ehemals Residenz der Herzöge von Pommern, liegen die meisten Sehenswürdigkeiten dieser Stadt. Sehenswert sind die Johannes- und die Jakobi- Kirche, die berühmte Hakenterrasse und das Rathaus.
Auf das Ende Fahrt nach Gdañsk. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Danzig

3. Tag
Frühstück. Stadtbesichtigung: Rundgang durch die vorbildlich wieder aufgebaute Altstadt von Danzig, Langer Markt mit dem spätgotischen Artus Hof und dem Wahrzeichen von Gdansk dem Neptun Brunnen, Marienkirche, Goldenes Tor, Grüne Pforte. Am Nachmittag: Hafenrundfahrt und Fahrt zur Westerplatte mit dem Schiff. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Danzig

4. Tag
Frühstück. Besichtigung der Dreistadt: Uferpromenade in Gdingen und das Ozeanographische Museum. Fahrt nach Zoppot (Spaziergang auf der längsten Holzmole Europas) und Oliva- Besichtigung die Kathedrale im romanisch- gotischen Stil mit berühmten Orgelkonzert . Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Danzig

5. Tag
Frühstück. Ausflug in die Kaschubische Schwiez. Besichtigung: Kartuzy- Klosterkomplex,
Wdzydze Kiszewskie- Freilichtmuseum. Abends- Kaschubische Folklorevoranstellung
mit originellen Speisen. Übernachtung in dem Hotel in Danzig

6.Tag
Frühstück. Fahrt nach Marienburg. Besichtigung der großartigen Burganlage des
Deutschen Ritterordens. Weiterfahrt nach Frauenburg. Besichtigung des Dom-Bergs
mit dem Kopernikus-Turm. Weiterfahrt nach Allenstein. Rundgang durch die Allensteine Altstadt. Auf das Ende Fahrt nach Masuren. Abendessen und Übernachtung in Masuren

7. Tag
Frühsück. Fahrt nach Heilige Linde, dem Bekanttesten Wallfahrtsort Masurens mit kurzem
Orgelkonzert. Weiterfahrt nach Gierloż bei Rastenburg und Besichtigung des ehem. Hitler-
Hauptquartiers. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Masuren

8. Tag
Frühstück. Schifffahrt durch das Land der dunklen Wälder und Kristallklaren Seen der
Masuren. Nachmittag steht zur freien Verfügung. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Masuren

9. Tag
Frühstück. Fahrt durch Ostrode nach Thorn. Kurze Stadtbesichtigung: Altstadt mit
gotischem Rathaus. Weiterfahrt nach Gnesen und Besichtigung der Kathedrale. Weiterfahrt nach Posen. Stadtbesichtigung. Zu den interessantesten Baudenkmälern der Stadt gehören: Gebäude am Altmarkt, mit dem wunderschönen Renaissance Rathaus und malerischen Bürgerhäusern. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Posen

10. Tag
Frühstück. Heimfahrt.

Leistungen
– 9 Übernachtungen im guten Mittelklassehotel
– Halbpension
– durchgehende Reiseleitung
– Besichtigungen, Ausfluge, Eintrittskarten /wie im Programm/
– Schifffahrkarten / Westerplatte, Masuren/

WESTPREUßEN

1. Tag
Ankunft in Stettin. Treffen mit dem Reiseleiter. Besichtigung: das Schloss der Pommerschen Fürsten entstand im 16. und 17. Jahrhundert und beherbergt ein sehenswertes Museum. Über den prächtigen Loitzenhof erreichen wir die Kathedrale des heiligen Jakob und die gotische Johanneskirche. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel

2. Tag
Frühstück. Fahrt durch die Ostseeinsel Wolin, ein Nationalpark mit schroffen Klippen, Dünen und Torfmooren. In dem Städtchen Wolin informiert das Archäologische Museum über das einstige Zentrum frühslawischer Kultur. Die romantisch/gotische Basilika von Kamien Pomorski/ Camin verfügt über ein gotisches Triptychon und der wertvollen Schatzkammer. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel

3. Tag
Frühstück. Köslin war einst Residenz der Herzöge von Westpommern und wichtige Handelsstadt. Ein Stadtrundgang bringt uns zur ehemaligen Schlosskapelle, zum „Scharfrichterhaus” und zur mittelalterlichen Kathedrale. Das Dorf Kluki dokumentiert im Freilichtmuseum die traditionelle Lebensweise der Slawen. Das Fischerdorf Leba ist Ausgangspunkt für den Slowinischen Nationalparks. Wir wandern durch die schöne Landschaft mit bis zu fünfzig Meter hohen Wanderdünen. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel

4. Tag
Frühstück. In Stolp besuchen wir die eindruckvollen Exponate des Mittelpommerschen Museums im ehemaligen Fürstenschloss. Nach einem Bummel durch die Altstadt führt uns ein Ausflug zum mächtigen Deutschordensschloss von Bütow, das einst vom Koblenzer Meister Fellensteyn errichtet wurde und im 17.Jh.seine endgültige Gestalt bekam. Durch die Tucheler Heide erreichen wir Chojnice/Konitz mit dem eindruckvollen Schlochauer Tor. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel.

5. Tag
Frühstück. Bromberg war lange Zeit im Besitz des Deutschen Ordens und war als Handelszentrum für Getreide und Salz bedeutsam. Um den Alten Markt befinden sich die bedeutendsten Kirchen und Bürgerhäuser, am Ufer der Brahe stehen die mächtigen Getreidespeicher und Salzlagerhallen. Besonders malerisch ist das „Bromberger Venedig” mit schönen Bürgerhäusern aus dem 19. Jh. Thorn ist der Geburtsort des bedeutenden Astronomen Nicolas Kopernikus (1473) und gilt als eine der schönsten mittelalterlichen Städte Polens. Leben und Werk von Kopernikus wird anhand der hervorragenden Sammlungen und Modelle in seinem Geburtshaus dokumentiert. Im mächtigen gotischen Rathaus befindet sich ein zeitgenössisches Portrait des großen Astronomen. Prachtvolle Bürgerhäuser säumen die malerischen Gassen zur eindrucksvollen Johanneskirche mit dem gotischen Wolfgangsschrein aus 1506. In der dreischiffigen gotischen Hallenkirche bewundern wir Wandmalereien aus dem 16.Jh. Entlang der Stadtmauer erreichen wir schließlich die malerische Ruine der Deutschordensburg. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel.

6. Tag
Frühstück. Unser erster Besuch gilt heute der archäologischen Stätte von Biskupin. Hier legten Froscher 1933 die Guterhaltenen Reste einer Wehrsiedlung der Lausitzer Kultur frei. Neben den rekonstruierten Wohnhäusern zeigt das Museum verschiedene Funde aus der Grabung. Mit Gnesen erreichen wir den traditionellen Sitz der polnischen Erzbischöfe und erste Hauptstadt Polens. Die Kathedrale aus dem 10.Jh. zeigt uns die herrlichen romanischen Bronzeportale und den gewaltigen Silberschrein des heiligen Adalbert. Vorbei an den Domherrenhäusern und den Denkmälern für die frühen polnischen Könige spazieren wir zum Ufer des Jelonek – See. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel.

7. Tag
Frühstück. Posen, die einstige Hauptstadt Großpolens zeigt uns ihr mittelalterliches Herz um den Alten Markt mit dem prachtvollen Renaissance-Rathaus und dem informativen Stadtmuseum, den prächtigen Bürgerhäusern und Adelspalais, der Jesuitenkirche und dem Gemälde Nationalmuseum. Auf der Dominsel erhebt sich die 1000jahrige Kathedrale mit der Goldenen Kapelle; daneben die gotische Marienkirche von 1438 mit schönem Sterngewölbe und das so genannte Psalterium. Ebenfalls beeindruckend die spätromanische Johanneskirche mit gotischem Altar. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel.

8. Tag
Frühstück. Kornik, besuchen wir das prachtvolle Schloss, das Karl Friedrich Schinkel 1845-1860 für Tytus Dzialynski aus einem Renaissance Palast erbaute. Das Innere birgt reichhaltige Sammlungen und den prachtvollen Maurischen Saal. Ein weiteres Musterbeispiel der Schlossarchitektur lernen wir mit dem 1768 bis 1784 erbauten Palais Rogalin kennen. Die hervorragende Gemäldegalerie birgt Werke der deutschen Romantik, französische Impressionisten und Arbeiten verschiedener polnischen Künstler. Heimfahrt.

LEISTUNGEN
– 7 Übernachtungen im guten Mittelklassehotel
– Halbpension
– durchgehende Reiseleitung
– Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Stettin und Köslin
– Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Posen, Gnesen
– Burgbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Kornik, Rogalin

WARSCHAU und MASUREN

1. Tag
Frühstück. Stadtbesichtigung. Bei einem Spaziergang durch die Sträßchen der Alt- und der Neustadt kann man sich vom Lärm der Großstadt erholen. Wir werden besichtigen: ALTSTADT – sie ist das historische Zentrum und der älteste Teil der Stadt, und gleichzeitig der Kultursalon von Warschau. Königsschloss- das im 15. Jahrhundert erbaute Schloss war die Residenz der Herzöge von Masowien. Sigismundsäule, St.-Martin-Kirche, Altstadtmarkt, Denkmal der Warschauer Meerjungfrau, Barbakane und Festungsmauern, Heilig-Geist-Kirche, Denkmal des Warschauer Aufstands. Es lohnt sich, mehrere Tage hier zu verbringen, um die einmalige Atmosphäre der Stadt kennen zu lernen. Übernachtung im Hotel in Warschau.

2. Tag
Frühstück. Ausflug nach Wilanów- Besichtigung des Schloss der ehemaligen Residenz von König Jan III Sobieski.. Weiterfahrt nach £owicz- bekannt durch seine Trachtenvielfalt, Tanz und Volksmusik. Die Volkskünstler dieser Region sind weltbekannt durch ihre Scherenschnitte, Ideen und Pracht der Stickereien. Weiter fahrt nach Masuren. Abendessen und Übernachtung in dem Hotel in Masuren

3. Tag
Frühstück. Ausflug zur Święta Lipka ( Heiligen Linde), der im 17.Jh errichteten Wallfahrtskirche mit dem imposanten Sakralbau, barocker Innenausstattung, vergoldeten Balustraden und Pfeilern. Nächste Station ist Kętrzyn (Rastenburg). Rundgang zur Ordensburg mit schönem Westportal und zur prächtigen Wehrkirche mit 48 m hohem Turm. Weiterfahrt zur ,, Wolfschanze,,. Besichtigung der Hitlers Hauptquartier wo das misslungene Attentat auf Hitler 1944 verübt werde. Abendessen und Übernachtung in Masuren.

4. Tag
Frühstück. Ausflug nach Ełk (Lyck), wo bis heute eine Schmalspurbahn aus kaiserlicher Zeit täglich ihren Dienst tut. Sehenswert sind die schwimmenden Insel, die aus zusammengewachsenen Wasserpflanzen entstanden sind. Weiterfahrt nach Giżycko (Lötzen), sehenswert ist die Burg des Deutschen Ritterordens, wie auch die deutsche Festung Boyen. Abendessen und Übernachtung in Masuren

5. Tag
Frühstück. Freier Tag – zu eigener Verfügung. Abendessen und Übernachtung in Masuren

6. Tag
Frühstück. Ausflug nach Elbląg (Elbing)- Ostróda (Ostrode) Kanal, ein populärer Wasserweg.
Am interessantesten ist der Abschnitt, wo die Schiffe dank fünf speziellen Schleppvorrichtungen einen Höhenunterschied von 99,5 m bewältigen müssen, und von wo aus Touristen mit einem Spezialwagen ans Land transportieret werden. Abendessen und Übernachtung in Masuren.

7. Tag
Frühstück. Fahrt über Mikołajki (Nikolaiken), ein Treffpunkt der Wassersportfreunde aus ganz Europa. Luknajno das ornithologische Reservat, das von der UNESCO in die Liste der Biospharereservate aufgenommen wurde. Freie Zeit. Abendessen und Übernachtung in Masuren.
8. Tag
Frühstück. Heimfahrt

LEISTUNGEN
*7 Übernachtungen im Doppelzimmer im guten Mittelklassehotel
* Frühstück im Hotel in Warschau
* HP in Masuren
* durchgehende Reiseleitung
* Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Masuren
* Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Warschau
* Fahrkarte Elblag- Buczyniec-Kanal

BRANSBERG- DANZIG – STUTTHOF – MARIENBURG – LEBA

1 Tag
Ankunft in Gdańsk. Treffen mit dem Reiseleiter. Abendessen und Übernachtung im Hotel Warmia Spa *** Bransberg

2 Tag
Frühstück. Fahrt mit dem Bus und der Deutsch Sprache Führer nach die Halbinsel Hela und Besichtigung die sehr populärer Ort in der Sommersaison, kleiner Fischereihafen mit einer kleinen Kirche im gotischen Still, alten Fischerhütten und Leuchtturm. Danach Fahrt nach Sopot – Sie besichtigen das traditionsreichste Seebad Polens und unternehmen dabei einen Spaziergang durch die Monte Cassino Strasse und die Promenade auf dem Seesteg. Abendessen, Übernachtung im Hotel Warmia Spa *** Bransberg.

3 Tag
Frühstück. Fahrt nach Gdynia und Besichtigung die Ozeanografischem Museum mit Aquarium. Weiterfahrt nach Oliwa- Sehenswert ist die Kathedrale mit Park und Orgelkonzert, weiterfahrt nach Gdansk. Danzig ist eine Stadt, die man unbedingt nicht nur besuchen, sondern vor allem besichtigen soll. Im Herzen von Danzig – sind die bürgerlichen Innenräume des Uphagen-Hauses, der Artushof und das Altstädtische Rathaus. Der Königsweg führt Sie durch die Karten der Geschichte vom Oberen Tor und Vortor mit Folterkammer, durch das Goldene Tor, bis hin zum Grünen Tor an der Mottlau. Der auf dem Langen Markt stehende Springbrunnen aus dem 17. Jahrhundert ist eines der wichtigsten Symbole Danzigs und zugleich ein Schmuckstück des weiten Marktes.Die Mariacka- und Piwna-Straße bezaubern Sie mit der Anmut der Danziger Vorschwellen und Wasserspeier. Abendessen und Übernachtung im Hotel

4 Tag
Frühstück. Fahrt mit dem Bus nach Stutthof- das älteste Konzentrationslager in Polen. Fahrt zur Westerplatte, ein Ort, wo der II Weltkrieg begonnen hat. Dort ist ein 25 m hohes Denkmal, auf einem 22 m hoch Hügel gelegt, der mit der Hände aufgeschüttet war. Abendessen, Übernachtung im Hotel.

5 Tag
Frühstück. Fahrt nach Malbork (Marienburg). Die Stadt Malbork, mit der man die weltgrößte gotische Burg assoziiert, hat ein neues, geändertes Erscheinungsbild. Bereits 2009 wurde ein neues Herz der Stadt gebaut. Die Burg des Deutschen Kreuzritterordens ist eine der größten Museen im Land, gebaut im nördlichen Teil der heutigen Stadt, am rechten Ufer der Nogat gelegen. Werte Ansehen sind nicht nur Kunstwerke aus Porzellan, Fayence und Bernstein aber auch Rüstung, Waffen und archäologische Funde. Abendessen und Übernachtung im Hotel

6 Tag
Frühstück. Ausflug mit dem Bus nach Frische Nehrung oder auf Wunsch nach Slowinski Nationalpark. Attraktion sind die Wanderdünen ungeahnten Ausmaßes. Mit Elektroautos werden Sie ersten drei Kilometer gefahren, den letzten Kilometer laufen Sie zu Fuß. Abendessen, Übernachtung im Hotel

7 Tag
Frühstück. Heimreise

LEISTUNGEN:
*6 x Übernachtung im Hotel in Bransberg Warmia Spa ***
*6 x Frühstücksbuffet
*6 x Abendessen im Hotel
* Reiseleitung für die Ausflüge
*Eintritte, Besichtigungen lt. Programm

KRAKAU – WIELICZKA – AUSCHWITZ – TSCHENSTOCHAU – BRESLAU

1 Tag
Anreise ins Hotel in Krakau. Abendessen im Hotel.

2 Tag
Nach dem Frühstück beginn der Stadtbesichtigung. Die Altstadt von Krakow wurde 1978 in die Liste des Weltkulturerbes der UNESCO aufgenommen. Die gotische Marienkirche mit dem berühmten Veit Stoss Altar und das jüdische Viertel mit Synagoge. Im 1364 wurde die Universität Jagielonski gegründet. Rund, um den mittelalterlichen Stadtkern wurden Parkgürtel angelegt. WAWEL- der Königsschloss mit Königskemenaten, Wawel- Kathedrale, Schatzkammer und Rüstkammer, Drachenhöhle. Übernachtung und Abendessen im Hotel.

3 Tag
Nach dem Frühstück Fahrt nach Wieliczka. Das ist eine kleine Stadt in der Nähe von Krakau, die von dem König Przemysław dem II. in dem Jahre 1290 gegründet wurde. Diese Stadt ist wegen der Steinsalzlagerstätte und der ältesten in Europa Bergmannszunft bekannt. In einem historischen Salzbergwerkskomplex befindet ein 300 km langes Korridorsystem. Ein Teil des Salzbergwerkes wurde für den Touristen zugänglich gemacht, nämlich die Korridoren, historischen Kapellen, Salzseen, zahlreiche Salzfiguren. Die Hauptattraktion sind Kammern, die sich 125 m unter Tage befinden. In den Kammern kann man Souvenirs kaufen, in einer Restauration etwas zum Essen und Trinken. Anschließend fahren Sie nach Auschwitz Nachdem die II. Weltkrieg ausgebrochen hat, hat sich Auschwitz auf dem Deutschlandgebiet befunden. In den Jahren 1940-45 war dort der Größte Konzentrationslager Oświęcim-Brzezinka („Auschwitz-Birkenau”). Der Lager bestand aus drei Teilen: Auschwitz I, Auschwitz II – Birkenau, Auschwitz III – Monowitz.
Übernachtung und Abendessen im Hotel.

4 Tag
Nach dem Frühstück Fahrt nach Breslau über Tschenstochau. In Tschenstochau werden wir Besichtigen das Lichter Berg (Jasna Gora), wo sich das berühmte und hochverehrte Muttergottesbild der Schwarzen Madonna befindet. Führung durch das Paulinekloster. Anschließend Weiterfahrt nach Breslau. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Breslau.

5 Tag
Nach dem Frühstück beginn der Stadtbesichtigung: Altstadt mit Rathaus, Universität – Hauptgebäude, Aula Leopoldina, Mathematik Turm, die Kirche Jesu Name, Dom Sand: Die Kirche Unserer Lieben Frau von der mobilen Kinderkrippe, der Botanische Garten – eine reiche Vegetation, Panorama Natur.
Abendessen und Übernachtung im Hotel in Breslau.

6 Tag
Frühstück. Heimreise

LEISTUNGEN:
*5 Übernachtungen im
*5 Frühstückbuffet und 3-Gang Abendessen – Menu
*Stadtführung in Krakau ( Eintritt in die Marienkirche, Synagoge, Kathedrale auf dem Wawelhügel und in
das Wawelschloss ohne Schatzkammer)
*Besichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren des Salzbergwerkes in Wieliczka
*Besichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren in Auschwitz

 

POLEN RUNDREISE

1.Tag
Anreise ins Hotel in Krakau. Abendessen und Übernachtung im Hotel.

2.Tag
Nach dem Frühstück beginn der Stadtbesichtigung. Die Altstadt von Krakow wurde 1978 in die Liste des Weltkulturerbes der UNESCO aufgenommen. Die gotische Marienkirche mit dem berühmten Veit Stoss Altar und das jüdische Viertel mit Synagoge. Im 1364 wurde die Universität Jagielonski gegründet. Rund, um den mittelalterlichen Stadtkern wurden Parkgürtel angelegt. WAWEL- der Königsschloss mit Königskemenaten, Wawel- Kathedrale, Schatzkammer und Rüstkammer, Drachenhöhle. Fahrt nach Wieliczka. Das ist eine kleine Stadt in der Nähe von Krakau, die von dem König Przemysław dem II. in dem Jahre 1290 gegründet wurde. Diese Stadt ist wegen der Steinsalzlagerstätte und der ältesten in Europa Bergmannszunft bekannt. In einem historischen Salzbergwerkskomplex befindet ein 300 km langes Korridorsystem. Ein Teil des Salzbergwerkes wurde für den Touristen zugänglich gemacht, nämlich die Korridoren, historischen Kapellen, Salzseen, zahlreiche Salzfiguren. Die Hauptattraktion sind Kammern, die sich 125 m unter Tage befinden. Abendessen und Übernachtung im Hotel

3.Tag
Nach dem Frühstück fahrt nach Warschau. Nach Einnahme der Zimmer im Hotel unternehmen Sie eine Stadtbesichtigung. In Warschau befinden sich viele historische Baudenkmäler. Die Altstadt von Warszawa zählt zur Weltspitzenklasse. Man bummelt durch malerische Gassen und Winkel, Museen und Butiken, bewundert die Schönheit der gotischen Kirchen, Fassaden der Bürgerhäuser im Renaissance und Barockstil. Um die Altstadt erstreckt sich ein Teil der ehemaligen Wehrmauern – Barbakane. Vom Schlossplatz aus beginnt der Königsweg. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Warschau

4.Tag
Nach dem Frühstück besichtigen Sie das Königsschloss, präsentiert sich den Besuchern in voller Pracht. Weiterreise in die Masuren. Abendessen und Übernachtung in Masuren

5.Tag
Nach dem Frühstück, ganztägige Rundfahrt durch die Masuren: Święta Lipka ( Heiligen Linde), der im 17.Jh errichteten Wallfahrtskirche mit dem imposanten Sakralbau, barocker Innenausstattung, vergoldeten Balustraden und Pfeilern. Nächste Station ist Kętrzyn (Rastenburg). Rundgang zur Ordensburg mit schönem Westportal und zur prächtigen Wehrkirche mit 48 m hohem Turm. Weiterfahrt zur ,, Wolfschanze,,. Besichtigung der Hitlers Hauptquartier wo das misslungene Attentat auf Hitler 1944 verübt werde. Ełk (Lyck), wo bis heute eine Schmalspurbahn aus kaiserlicher Zeit täglich ihren Dienst tut. Sehenswert sind die schwimmenden Insel, die aus zusammengewachsenen Wasserpflanzen entstanden sind. Weiterfahrt nach Giżycko (Lötzen), sehenswert ist die Burg des Deutschen Ritterordens, wie auch die deutsche Festung Boyen. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Masuren

6.Tag
Nach dem Frühstück fahren sie nach Danzig. Nach Einnahme der gebuchten Zimmer in Danzig unternehmen Sie eine Stadtbesichtigung. . Am Hohen Tor beginnt die Führung, man kommt an den beeindrucksvollen Patrizierhäusern in der Langgasse vorbei, zum Rechtstädtischen Rathaus. Auf dem Langen Markt erfreut man sich des Anblickes des spätgotischen Artus Hofes, des Neptun Brunnens im Barockstiel usw. Am Ende der Langgasse erhebt sich das Grüne Tor, dadurch kommt man zum Krantor, dem Wahrzeichen von Gdansk. Die Besichtigung der majestätischen Marienkirche, die die größte backsteingotische Kirche der Welt ist, ist ein besonderes Erlebnis. Hinter der Kirche befindet sich die romantische Mariengasse mit ihren eigenartig schönen, berühmten Baischlägen. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Gdańsk.

7.Tag
Nach dem Frühstück Fahrt nach Breslau. Hier erwartet Sie Ihr Stadtführer und beginnt die Führung: die Altstadt mit gotischem Rathaus, die Breslauer Universität, die Maria-Magdalena-Kirche, Breslauer Ring. Abendessen und Übernachtung im Hotel in Breslau.
8.Tag
Nach dem Frühstück Heimfahrt.

LEISTUNGEN:
*7 Übernachtungen im 3* Hotels/ Zimmer mit Dusche oder Bad/ WC
*Frühstückbuffet und 3-Gang Abendessen – Menu
*Durchgehende Reiseleitung
*Stadtbesichtigung mit Führung in Krakau- 8 Stunden, in Warschau 3 Stunden, in Danzig- 3 Stunden,
in Breslau- 3 Stunden inkl. Eintrittsgebühren nach dem Programm
*Masurenrundfahrt mit Führung und Eintrittsgebühren

Das Wochenende in Danzig, Krakau, Warschau oder Breslau

GDAŃSK / DANZIG

1 Tag
Ankunft am Flughafen in Gdańsk. Transfer zum Hotel. Abendessen und Übernachtung im Hotel.

2. Tag
Frühstück. Besichtigung der Dreistadt- Danzig (Altstadt, Langer Markt mit dem spätgotischen Artus Hof und dem Wahrzeichen von Gdansk dem Neptun Brunnen, Marienkirche, Goldenes Tor, Grüne Pforte ), Oliva- Besichtigung die Kathedrale im romanisch- gotischen Stil mit berühmten Orgelkonzert, Zoppot (Spaziergang auf der längsten Holzmole Europas),Gdingen (Museumsschiffen und ozeanografischem Museum /Aquarium). Abends-Kaschubische Folkloreveranstaltung mit originellen Speisen. Übernachtung im Hotel in Gdansk.

3. Tag
Frühstück. Eine Freizeit. Transfer zum Flughafen

KRAKÓW / KRAKAU

1. Tag
Ankunft am Flughafen in Krakau. Transfer zum Hotel. Abendessen und Übernachtung im Hotel.

2. Tag
Nach dem Frühstück beginn der Stadtbesichtigung. Die Altstadt von Krakow wurde 1978 in die Liste des Weltkulturerbes der UNESCO aufgenommen. Die gotische Marienkirche mit dem berühmten Veit Stoss Altar und das jüdische Viertel mit Synagoge. Im 1364 wurde die Universität Jagielonski gegründet. Rund, um den mittelalterlichen Stadtkern wurden Parkgürtel angelegt. WAWEL- der Königsschloss mit Königskemenaten, Wawel- Kathedrale, Schatzkammer und Rüstkammer, Drachenhöhle. Übernachtung und Abendessen im Hotel.

3. Tag
Frühstück. Eine Freizeit. Transfer zum Flughafen

WARSZAWA / WARSCHAU

1. Tag
Ankunft am Flughafen in Warschau. Transfer zum Hotel. Abendessen und Übernachtung im Hotel.

2. Tag
Frühstück.Treffen mit dem Reiseleiter. Stadtbesichtigung. In Warschau befinden sich viele historische Baudenkmäler. Auf dem Schlossplatz ragt die berühmte Sigismundsäule, die zu Ehren des Königs Sigismund III Waza aufgestellt wurde. Das Königsschloss, präsentiert sich den Besuchern in voller Pracht. Die Altstadt von Warszawa zählt zur Weltspitzenklasse. Man bummelt durch malerische Gassen und Winkel, Museen und Butiken, bewundert die Schönheit der gotischen Kirchen, Fassaden der Bürgerhäuser im Renaissance und Barockstil. Um die Altstadt erstreckt sich ein Teil der ehemaligen Wehrmauern – Barbakane. Vom Schlossplatz aus beginnt der Königsweg. Übernachtung im Hotel in Warschau

3. Tag
Frühstück. Eine Freizeit. Transfer zum Flughafen

WROCŁAW / BRESLAU

1. Tag
Ankunft am Flughafen in Breslau. Transfer zum Hotel. Abendessen und Übernachtung im Hotel.

2. Tag
Frühstück. Treffen mit dem Reiseleiter. Rund um den Marktplatz finden sich zahlreiche wertvolle Gebäude. Das Rathaus aus dem 13. Jahrhundert, die Dominsel, die Kirche Jesu Name, Panorama Natur sowie das Hauptgebäude der Universität mit der berühmten Aula Leopoldina. In der Stadt gibt es ein sehr umfangreiches Kulturleben sowie zahlreiche Restaurants und Cafes

3. Tag
Frühstück. Eine Freizeit. Transfer zum Flughafen

LEISTUNGEN:
* 2-3 x Übernachtung im 3*oder 4* Hotels
* Frühstückbuffet und 3-Gang Abendessen – Menu
* Transfer: Flughafen – Hotel – Flughafen
* Stadtbesichtigung mit Führung und Eintrittsgebühren nach dem Programm
* Auto , Bus oder Kleinbus auf der zweite Tag

Sehnsuchtsorte & Entdeckungen zwischen Krakau und Karpaten!

Naturparadies Solina See

8-tägige Erlebnisreise durch die polnischen Beskiden

1. Tag

Ankunft am Flughafen in Krakau. Begrüßung durch Ihre Reiseleitung, Check-in und Abendessen in Ihrem Hotel.

2. Tag

Stadtbesichtigung Krakau und Führung durch das Salzbergwerk Wieliczka (UNESCO-Welterbe). Abendessen im Hotel und 2. Übernachtung in Krakau.

3. Tag

Ausflug in die Hohe Tatra. Führung und Freizeit in Zakopane, anschließend Floßfahrt auf dem Dunajec. Abendessen im Hotel und 3. Übernachtung in Krakau.

4. Tag

Weiterfahrt an den Solina See und Schifffahrt auf dem See, Spaziergang auf der Staumauer und Freizeit im Ferienort Solina. Abendessen und 1. Übernachtung in Ihrem Hotel nahe des Solina Sees.

5. Tag

Ausflug auf den Spuren des „braven Soldaten Schwejk“ durch Ostgalizien mit Besichtigung von Przemysl, Besichtigung von Schloss Krasiczyn und Besuch von Sanok. Kaffee und Kuchen mit Folklore-Darbietung. Abendessen im Hotel und 2. Übernachtung nahe des Solina Sees.

6. Tag

Nostalgische Fahrt mit der Beskider Waldbahn durch die Karpaten. Anschließend mit dem Bus durch den Bieszczady-Nationalpark. Danach Planwagenfahrt mit Musik. 3. Übernachtung nahe des Solina Sees.

7. Tag

Fahrt nach Breslau, Stadtführung und Abendessen in einem traditionellen Gewölbekeller in der Altstadt. Übernachtung in Breslau.

8. Tag

Frühstück. Eine Freizeit. Transfer zum Flughafen Rückreise nach Deutschland.

Änderungen der Programmreihenfolge aus organisatorischen Gründen vorbehalten.

Inklusiv-Reiseleistungen

 • 8-tägige Erlebnisreise durch die polnischen Beskiden
 • Fahrt im modernen, klimatisierten Fernreisebus
 • Zustieg ab/bis Ihrem Wohnort
  bzw. max. 30 km davon entfernt
 • 7 x Übernachtung in ausgewählten Mittelklassehotels:
  • 3 x Übernachtung in Krakau
  • 3 x Übernachtung nahe des Solina Sees
  • 1 x Übernachtung in Breslau
 • Alle Hotels verfügen über Rezeption, Bar und Restaurant.
 • Unterbringung im Doppelzimmer
  ausgestattet mit Bad oder Du/WC und TV
 • 7 x Halbpension bestehend aus
  7 x Frühstücksbüfett und 6 x Abendessen als 3-Gänge-Menü im Hotel sowie 1 x Abendessen als 2-Gänge-Menü inklusive Getränk in einem traditionellen Gewölbekeller in Breslau (wie z. B. im Schweidnitzer Keller)
 • Deutschsprachige Reiseleitung
  während der gesamten Rundreise ab Ankunft Krakau bis Abreise Breslau
 • Zusätzliche örtliche deutschsprachige Führer
  in Krakau, Wieliczka, Przemysl und Breslau
 • Komplettes Ausflugs- und Erlebnisprogramm mit:
  • Führung Altstadt Krakau und mit Kathedrale, Kathedralen-Museum und Besichtigung der Königsgräber in Schloss Wawel
  • Besichtigung des UNESCO-Welterbes Salzbergwerk Wieliczka
  • Ganztagesausflug in die Hohe Tatra u. a. mit Stadtrundgang und Freizeit in Zakopane sowie romantischer Floßfahrt auf dem Fluss Dunajec (witterungsabhängig)
  • Ausflug Solina See u. a. mit Spaziergang auf der Staumauer, Schiffsfahrt auf dem Solina See sowie Zeit zur freien Verfügung in Solina
  • Fahrt durch den Bieszczady-Nationalpark
  • Panoramafahrt mit der Beskider Schmalspur-Waldbahn
  • Gesellige Planwagenfahrt mit musikalischer Begleitung
  • Ganztagesausflug auf den Spuren des „Schwejk“ mit Stadtbesichtigung in Przemysl, Besichtigung des Schlosses Krasiczyn, des Klosters Kalwaria Paclawaska, Stadtrundgang in Sanok sowie Kaffee und Kuchen mit Volksmusikgruppe
  • Stadtführung in Breslau
 • Alle Eintrittsgelder für Salzbergwerk Wieliczka, Königsgräber im Schloss Wawel, Marienkirche mit Veit-Stoß-Altar, Kloster Kalwaria Paclawska sowie für das Schloss Krasiczyn
 • trendtours-Gästebetreuung im Hotel

Für Alleinreisende:

½ Doppelzimmer ohne Aufpreis!

Einzelzimmer: + € 20 p. N.

 

Von Danzig und Marienburg bis zum Kammerkonzert im Schlosshotel!

8-tägige Busreise nach Pommern & Masuren mit Halbpension in fürstlichen Residenzen

1. Tag

Im bequemen Fernreisebus fahren Sie nach Pommern, wo Sie das erste Mal das Ambiente eines unserer ausgewählten Schlosshotels genießen. Abendessen und Übernachtung im Schlosshotel „Palac Mierzecin“, im Schlosshotel „Palac Wiejce“, im Hofgut Hotel & Spa „Herbarium“ oder im Schlosshotel „Palac Wasowo“.

2. Tag

Im Anschluss an das Frühstück besuchen Sie Thorn, die Städteperle an der Weichsel. Nach einer geführten Stadtbesichtigung und Freizeit fahren Sie weiter ins Masurische – hier beziehen Sie erneut ein charmantes Quartier: Im Schlosshotel „Zamek Ryn“ oder im Schlosshotel „Krasicki“ genießen Sie Abendessen und Übernachtung.

3. Tag

Nach dem Frühstück erwartet Sie im Wallfahrtsort Heiligelinde ein Orgelkonzert in der Barockbasilika. In Rößel sehen Sie das Schloss der Ermsländer Bischöfe (Außenbesichtigung), bevor Sie über Rastenburg und Lötzen (mit Stadtbesichtigung) zur „Wolfsschanze“ fahren (Eintritt und Führung inklusive). Während Ihres Abendessens dürfen Sie sich auf eine Folklore-Darbietung freuen.
2. Übernachtung im Masurischen Schlosshotel.

4. Tag

Heute besuchen Sie nach dem Frühstück das orthodoxe Philipponenkloster von Wojnowo. Im Anschluss Planwagenfahrt mit Musik, traditionelle Staakenbootsfahrt und geführter Spaziergang durch die Naturidylle der Johannisburger Heide. Fahrt nach Nikolaiken mit Freizeit. Später unternehmen Sie eine romantische Schifffahrt über den Spirdingsee. Nach dem Abendessen erwartet Sie in Ihrem Schlosshotel eine Führung über Geschichte und Geschichtchen Ihrer Residenz.
3. Übernachtung in Masuren.

5. Tag

Nach dem Frühstück Fahrt nach Allenstein mit Stadtrundgang. Danach folgen Sie den Spuren des Deutschen Ordens: Auf einer Führung besichtigen Sie die gewaltige Marienburg (Eintritt und Führung inklusive). Weiterfahrt nach Pommern. Abendessen, flotter Tanzabend und Übernachtung im Schlosshotel „Wieniawa“, im Herrenhof-Hotel „Lisewski Dwor“, im Schlosshotel „Palac w Leznie“ oder im Gutshof-Hotel „Spichrz“.

6. Tag

Danzig, Zoppot und Gdingen – freuen Sie sich nach dem Frühstück auf die berühmte Dreistadt an der Ostseeküste. Nach einer Stadtbesichtigung in Gdingen und einem Spaziergang in Zoppot geht es weiter nach Danzig: Hier sehen Sie bei einer Stadtbesichtigung die bekannten Sehenswürdigkeiten, anschließend Freizeit. Abendessen und 2. Übernachtung in Pommern.

7. Tag

Vom Frühstück gestärkt entdecken Sie heute wahre Naturwunder: Im Slowinski-Nationalpark sehen Sie die mehr als 40 m hohe Lontzkedüne. Ganz bequem erkunden Sie diese und andere Naturschönheiten mit einem „Melex“ – einem offenen Elektro-mobil. Über Stolp, wo Sie kurz Halt machen, fahren Sie in den Raum Köslin. Hier erwartet Sie entweder im Schlosshotel „Bursztynowy Palac“, im Schlosshotel „Podewils“ oder im Herrenhaus-Hotel „Palac w Rymaniu“, wo Sie speisen und übernachten, ein stilvoller Abschluss Ihrer Reise: Freuen Sie sich auf ein Kammerkonzert.

8. Tag

Erholt und mit vielen einmaligen Erinnerungen fahren Sie zurück nach Deutschland – bis bald auf der nächsten bezaubernden VARIUSTUR

Änderungen der Tagesabläufe aus organisatorischen Gründen vorbehalten.

Inklusiv-Reiseleistungen

 • 8-tägige Erlebnisreise durch Pommern und Masuren
 • Fahrt im modernen Fernreisebus
 • Zustieg ab/bis Ihrem Wohnort
  bzw. max. 30 km davon entfernt
 • 7 Übernachtungen in stimmungsvollen Schlössern & Herrenhäusern
  (nicht frei wählbar):
  • 1 x Übernachtung im Schlosshotel „Palac Mierzecin“ in Mehrenthin (Mierzecin), im Schlosshotel „Palac Wiejce“ in Waitze (Wiejce), im Hofgut Hotel & Spa „Herbarium“ in Gasawa oder im Schlosshotel „Palac Wasowo“ in Köslin (Kuslin)
  • 3 x Übernachtung im Schlosshotel „Zamek Ryn“ in Rhein (Ryn) oder im Schlosshotel „Krasicki“ in Heilsberg (Lidzbarg Warminski)
  • 2 x Übernachtung im Schlosshotel „Wieniawa“ in Rekowo, im Herrenhof-Hotel „Lisewski Dwor“ in Lisewo, im Schlosshotel „Palac w Leznie“ oder im Gutshof-Hotel „Spichrz“ in Hopowo, alle im Raum Danzig (Gdansk)
  • 1 x Übernachtung im Herrenhaus-Hotel „Palac w Rymaniu“ in Roman (Ryman), im Schlosshotel „Podewils“ in Krangen (Krag) oder im Schlosshotel „Bursztynowy Palac“ in Streckenthin (Strzekecino), alle im Raum Stettin/Köslin (Koszalin)
 • Alle Hotels verfügen über Rezeption und Restaurant sowie einen Lift oder die Hotels bieten alternativ einen kostenfreien Kofferservice für trendtours-Gäste an. Einige Hotels verfügen zusätzlich über ein Hallenbad.
 • Unterbringung im individuell ausgestatteten Doppelzimmer
  mindestens mit Bad oder Du/WC und TV
 • 7 x Halbpension bestehend aus:
  • 7 x Frühstücksbüfett
  • 7 x Abendessen als 3-Gänge-Menü im Hotel
   Zu den Abendessen jeweils ein Getränk nach Wahl (Wein, Bier o. Softgetränk) und ¼ l Wasser
 • Deutschsprachige Reiseleitung während der gesamten Rundreise in Pommern und Masuren
 • Zusätzliche lokale Fremdenführer
  in Thorn, in der Wolfsschanze und in der Marienburg
 • Komplettes Ausflugs- und Erlebnispaket mit:
  • Stadtbesichtigung Thorn (Torun) mit Freizeit in der Altstadt
  • Ganztägige Masurenrundfahrt I u. a. mit
   Besuch der Wallfahrtskirche „Heiligelinde“ mit Orgelkonzert, Stadtbesichtigungen in Lötzen und Rößel sowie Außenbesichtigung des Schlosses der Ermsländer Bischöfe und Besichtigung der „Wolfsschanze“ (Eintritt/Führung inkl.)
  • Ganztägige Masurenrundfahrt II u. a. mit
   – Besuch der Johannisburger Heide und gemütlicher Schifffahrt ab/bis Nikolaiken auf dem Spirdingsee
   – Besuch des Philipponenkloster Eckertsdorf (Wojnowo)
   – geselliger Planwagenfahrt mit musikalischer Begleitung
   – romantischer Staakenbootfahrt
  • Besichtigung der Ordensburg Marienburg in Marlbork (mit Eintritt und Führung)
  • Stadtbesichtigung der Hafenstadt Gdingen mit Zeit für eigene Entdeckungen
  • Stadtbesichtigung des beliebten Seebades Zoppot mit Zeit für eigene Entdeckungen
  • Stadtbesichtigung der geschichtsträchtigen Hansestadt Danzig mit Besuch der Marienkirche und Zeit für eigene Entdeckungen
  • Besuch der beeindruckenden Dünen von Leba im Slowinski-Nationalpark (mit Eintritt und Fahrt im offenen Elektromobil)
  • Folklore-Abend im Schlosshotel in Masuren mit Musik- und Tanzdarbietungen
  • Historische Schlossführung durch Ihr Schlosshotel in Masuren
  • Schwungvoller Tanzabend mit Live-Musik im Hotel im Raum Danzig/Gdingen
  • Stimmungsvolles Kammerkonzert am letzten Abend in Ihrem Hotel

Für Alleinreisende:

½ Doppelzimmer ohne Aufpreis!
Einzelzimmer: € 20 p. N.

Reise nach Ostpreußen – 12 Tage

Stettin – Danzig – Elbing – Oberland Kanal – Marienburg – Sensburg – Thorn

Masuren, das Land kristallklarer Seen und dunkler Wälder, liegt im ehemaligen südlichen Ostpreußen und gilt zu Recht als einer der beschaulichsten Landstriche Europas. Masuren ist ein Land ohne Eile und von sanfter Schönheit: Urwälder, versteckte Seen, alte Alleen, idyllische Dörfer und die herzliche Gastfreundschaft der Bewohner lassen Sie zur Ruhe kommen und Ihre Reise durch Masuren zum Erlebnis werden! Gehen Sie mit uns auf große Fahrt zu traumhaften Zielen.

1. Tag
Abfahrt am Morgen von  nach Stettin. Am Nachmittag erfolgt eine Stadtrundfahrt durch die bedeutende Hafenstadt an der Odermündung. Nach dem Zimmerbezug im **** Hotel Radisson Blu. Abendessen / Übernachtung.

2. Tag
Im Anschluss an das Frühstück Fahrt mit dem Reisebus über Köslin direkt nach Stolp (Fotostopp). Weiterfahrt durch die Kaschubische Schweiz und Karthaus (Fotostopp) zum ***+ Hotel in Danzig (4 Übernachtungen) / Abendessen.

3. Tag
Frühstücksbuffet – Fahrt direkt nach Zoppot zum berühmten Seesteg (Besichtigung). Anschließend werden Sie in Oliva zum Konzert mit der klangvollen Orgel erwartet. Danach gemeinsames Mittagessen (incl.) im berühmten Restaurant „Lachs“. Gegen 14:00 Uhr Stadtrundgang unter sachkundiger Leitung durch Danzig. Sie sehen die wieder aufgebaute Altstadt: das Hohe und das Goldene Tor, die Langgasse mit dem Langen Markt und das Rathaus. Sie besichtigen die imposante Marienkirche, die Frauengasse mit den Beischlägen und das Krantor. Selbstverständlich gehört zur Besichtigung in Danzig, auch der Besuch einer Bernsteinschleiferei dazu. Abendessen / Übernachtung im ***+ Hotel in Danzig.

4. Tag
Nach dem Frühstücksbuffet führt uns die heutige Reise nach Elbing (kurzer Aufenthalt) und weiter entlang dem Haff über Cadinnen (Fotostopp) und Tolkemit direkt nach Frauenburg. Mittelpunkt des Städtchens ist das schönste kirchliche Bauwerk Ostpreußens, der Dom. Im Nordwestturm hat Kopernikus 30 Jahre gelebt. Nach der Besichtigung geht es mit dem Schiff (nur bei guter Wetterlage) über das Frische Haff zur Frischen Nehrung nach Kahlberg. Hier haben Sie etwas Zeit für einen Spaziergang entlang dem Ostseestrand. Am späten Nachmittag erfolgt die Rückfahrt mit dem Reisebus über Steegen (Fotostopp) und Bodenwerder nach Danzig zum ***+ Hotel. Abendessen / Übernachtung.

5. Tag
Frühstücksbuffet – Heute unternehmen Sie einen Ausflug nach Marienburg, es geht mit dem Reisebus über Dirschau und dem Weichseldelta direkt zur gewaltigen Ordensburg. In der zweiten Hälfte des 13. Jhs. begann der Deutsche Orden an der wichtigsten Stelle am Ufer der Nogat mit dem Bau einer bewehrten Anlage. Ab 1309 war die Burg Sitz des Hochmeisters. Am Nachmittag erfolgt die Rückfahrt über Tiegenhof direkt nach Danzig zum ***+ Hotel. Abendessen / Übernachtung in Danzig.

6. Tag
Nach dem Frühstücksbuffet verlassen Sie Danzig rechtzeitig mit dem Reisebus und fahren über die Weichsel und der Nogat direkt nach Elbing. Nach der Ankunft beginnt unsere einmalige Schifffahrt durch den Drausensee, den Oberländer Kanal hinauf in das Oberland bis Buchwalde. Nach einem kleinen Picknick am Reisebus führt die Fahrt über Mohrungen direkt nach Allenstein (Besichtigung). Am Nachmittag geht es weiter über Bischofsburg und Sorquitten (Fotostopp) nach Sensburg zum ***+ Hotel (5 Übernachtungen). Nach der Zimmerverteilung erfolgt das Abendessen.

7. Tag
Der heutige Tag steht in Sensburg zur freien Verfügung. Zahlreiche Möglichkeiten der Freizeitgestaltung werden Ihnen geboten: Taxifahrten, wohin Sie wollen, Bootsfahrten, Kutschfahrten durch eine fast unberührte Natur, oder genießen Sie den Tag im Hotel. Abendessen / Übernachtung in Sensburg.

8. Tag
Rundreise durch das nördliche Masurenland. Nach dem Frühstück geht es von Sensburg direkt nach Lötzen mit Besuch vom Löwentinsee. Weiterfahrt mit dem Reisebus nach Steinort zum ehemaligen Gut Lehndorf (Besichtigung). Nach unserem Picknick am Reisebus erfolgt die Weiterfahrt durch die Eichenallee (Fotostopp) entlang der Wolfschanze (Möglichkeit zur Besichtigung) über Rastenburg zur Barockkirche Heiligen Linde mit Orgelkonzert. Zum Abendessen und zur Übernachtung werden Sie wieder im Hotel erwartet.

9. Tag
Frühstück – Von Sensburg aus fahren Sie nach Nikolaiken, einem bekannten Urlaubsort, von dort geht es mit dem Schiff über den Spirding-See durch eine reizvolle Seenlandschaft nach Rudczanny Nida, wo unser Reisebus Sie wieder aufnehmen wird. Nach der Ankunft geht es über Ukta nach Kruttinnen zum Mittagessen (incl.) in einem gemütlichen Restaurant. Anschließend können Sie sich auf dem romantischen Kruttinna-Fluss (nicht incl.) staken lassen. Rückfahrt von Kruttinnen über Kleinort (Ernst-Wiechert-Haus) und Peitschendorf nach Sensburg zum Hotel. Abendessen / Übernachtung.

10. Tag
Nach dem Frühstück planen wir den Besuch der Philiponen-Siedlung in Eckertsdorf, anschließend einmalige Fahrt durch die Johannisburger Heide entlang dem Walddörfchen Heidig (Fotostopp) und dem Niedersee zurück nach Sensburg zum Hotel. Abendessen / Übernachtung.

11. Tag
Abschied von Masuren. Fahrt über Ortelsburg und Neidenburg direkt nach Thorn. Nach der Ankunft erfolgt ein Stadtrundgang durch die historische Altstadt. In Thorn wurde am 19.02.1473 der berühmte Astronom Nikolaus Kopernikus geboren, deshalb wird die Stadt auch die „Kopernikusstadt“ genannt. Eine lange Tradition hat auch die Herstellung des bekannten Thorner Honigkuchens (seit 1640). Sehenswert sind u.a. das Kopernikusmuseum, welches eine umfangreiche Sammlung beherbergt, die das Leben und Wirken des berühmten Astronomen dokumentiert, die Altstadt mit dem gotischen Rathaus, Bürgerhäuser, die Marienkirche, einige Teile der Stadtmauer, die Deutschordensburg u.v.m. Zum Abendessen und zur Übernachtung werden Sie im **** Hotel Pod Orlem in Bromberg erwartet.

12. Tag

Frühstück – Heimreise von Bromberg über Deutsch Krone – Stettin (Grenze) zu den Ausgangspunkten dieser Reise, einer Reise voller Erlebnisse und Eindrücke des schönen Ostpreußens, an die Sie sich bestimmt noch oft und gerne erinnern werden.

 

Inklusiv-Reiseleistungen

 

 

 • Fahrt im modernen Reisebus, Fahrer mit internationaler Fahrpraxis
 • 11 Übernachtungen im Doppelzimmer DU/WC oder BAD/WC
 • 11x Halbpension (Frühstücksbuffet und Abendessen als 3-Gänge-Menue/teilweise Buffet)
 • Schifffahrt auf dem Oberland-Kanal
 • 1 Piccolo zur Begrüßung im Reisebus, Schifffahrt von Frauenburg nach Kalberg (nur bei guten Wetter)
 • Nadolny-Reiseleitung
 • Schifffahrt von Nikolaiken nach Rudczanny Nida
 • alle Ausflüge laut Reiseverlauf
 • 2x Mittagessen (3-Gänge-Menue)
 • Straßengebühren für den Reisebus
 • Eintrittsgelder für Marienburg – Zoppot – Oliva – Marienkirche (Danzig) – Frauenburg (Dom) – Kleinort (Ernst Wiechert Haus)
 • Extra-Führung in Marienburg, Extra-Führung in Stettin – Danzig (Dreistadt) und Thorn, Karten- und Infomaterial
 • Abendspaziergang durch die Altstadt von Danzig, weitere Eintrittsgelder sind nicht incl.
 • Reiseunterlagen vor Abreise per Post.

Ostpreußen / Russland 7 Tage Königsberg / Kaliningrad

 

1. Tag:

 Abfahrt und die deutsch-polnische Grenze in den Großraum Posen zur Zwischenübernachtung in einem Pietrak Hotel (www.pietrak.pl). Ankunft ca. 18.00 Uhr.

2. Tag:
Weiterfahrt an Thorn entlang, über Marienburg,  Elbing, die polnisch-russische Grenze und Heiligenbeil nach Königsberg für 3 Über-nachtungen im . Ankunft ca. 18.00 Uhr. 

3. Tag:

Tagesfahrt über Cranz auf die Kurische Nehrung; zwischen Kurischem Haff und Ostseeküste. Besichtigung der Vogelwarte bei Rossitten und Wanderung zur Epha-Düne bei Pillkoppen.

 1. 4.Tag:

Fahrt nach Pillau zur Stadtbesichtigung. Anschließend Rückfahrt nach Königsberg zur Stadtrundfahrt.

 1. 5.Tag:

Vormittags Besichtigung des Königsberger Doms und Fortsetzung der Stadtrundfahrt. Anschließend Rückfahrt über die russisch-polnische Grenze in den Raum Frauenburg/Elbing zur Zwischen-übern

 1. 6.Tag:

Abfahrt aus dem Raum Elbing über Marienburg  (Fotopause) und Deutsch Krone zur letzten Übernachtung dieser Reise im Hotel Panorama (www.hotel-panorama.com.pl) bei Stettin. Ankunft ca. 18.00 Uhr.

 1. 7.Tag:

Rückfahrt über die polnisch-deutsche Grenze entlang der gleichen Haltestellen, wie auf der Anreise. Ankunft

 

Reisepreis pro Person im DZ/HP: 650,- Euro

Einzelzimmerzuschlag: 90,- Euro
Visakosten Russland: 90,- Euro pro Person

Leistungen siehe Seite Hinweise, inkl. Sondergenehmigung Kurische Nehrung und Pillau, Eintrittsgelder Vogelwarte und Königsberger Dom.

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

 • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.