Niesamowity Iran

/Niesamowity Iran
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Niesamowity Iran

2023-02-08T15:40:27+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Iran
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Teheranu. Transfer do hotelu. Śniadanie. Wizyta w pałacu Golestan, który jest jednym z najstarszych zabytków, następnie zwiedzimy muzeum dywanów, które zostało założone w 1976 r. Dalej spacer po parku Abo Atash, który dosłownie nazywa się „parkiem wody i ognia ”. Zobaczymy most Tabiat, który jest największym mostem dla pieszych. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kashan. Wizyta w domu Tabatabai, który jest muzeum domów historycznych i został zbudowany w 1880 roku. Następnie zwiedzanie ogrodu Fin – jest to historyczny ogród perski. Przejazd do wioski Abiane – krótki spacer. Zakwaterowanie w Isfahanu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Isfahan. Zwiedzanie katedry Świętego Zbawiciela w dzielnicy ormiańskiej w New Julfa. Dalej wizyta w muzeum muzyki, które jest prywatnym muzeum prezentującym ponad 300 tradycyjnych irańskich instrumentów muzycznych w eleganckiej galerii. Podczas spaceru po mieście zobaczymy most Siosepol, który jest jedenastym co do wielkości mostem zbudowanym na rzece Zayanderud, wizyta na placu Naghsh e Jahan, znanym również jako plac Imam i zbudowanym w latach 1598–1629. Zwiedzimy pałac Ali Qapu, który jest uważany za pałac cesarski. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Nain. Zwiedzimy meczet Jameh, który jest wielkim meczetem kongregacyjnym. Następnie w wiosce Chak Chak wejdziemy do Zoroastrian Persian Shrine, który jest świątynią ognia i uważaną za słynne centrum pielgrzymkowe z okresu przedislamskiego. Przejazd do Yazd, gdzie zwiedzimy Wieżę Ciszy, która jest miejscem pamięci. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzimy świątynię ognia, która jest miejscem kultu, następnie wizyta w meczecie Jameh, który jest wielkim meczetem kongregacyjnym zbudowanym w XIV wieku. Dalej spacer po parku Dolat Abad, który został zbudowany przez perskiego regenta Karima Khana Zanda i zbudowany w 1750 roku (wcześniej był to mały pawilon). Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do kompleksu Persepolis. Uważa się, że Persepolis to starożytne stanowisko archeologiczne zbudowane przez Imperium Achemidów (ok. 550-330 pne). Dalej Shiraz, gdzie zobaczymy grób Hafeza, który został zbudowany na cześć perskiego poety Hafeza. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzimy meczet Nasir Al Molk, zwanym różowym meczetem, dalej spacer po ogrodzie Narnjestan, który jest tradycyjnym domem. Wizyta w łaźni Vakil, która jest starą łaźnią publiczną i Cytadeli Karim Khan. Czas wolny na bazarze Vakil. Transfer na lotnisko w Shiraz i przelot do Teheranu. Transfer z lotniska krajowego na lotnisko międzynarodowe w Teheranie. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, przejazdy autokarem w Iranie, zakwaterowanie w hotelach o lokalnym standardzie 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, lot krajowy (z Sziraz do Teheranu), ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, wiza do Iranu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Isfahan – fot. By Jörn Hendrichs – Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1349322/

 

 


Wycieczka Iran Białystok, Wycieczka Iran Bydgoszcz, Wycieczka Iran Elbląg, Wycieczka Iran Gdańsk, Wycieczka Iran Katowice, Wycieczka Iran Kraków, Wycieczka Iran Lublin, Wycieczka Iran Łódź, Wycieczka Iran Olsztyn, Wycieczka Iran Rzeszów, Wycieczka Iran Szczecin, Wycieczka Iran Warszawa

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.