Pielgrzymka na Maltę

/Pielgrzymka na Maltę
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka na Maltę

2023-03-01T11:14:50+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne
Kierunek wyjazdu: Malta
Transport: Samolot
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Św. Paweł znalazł schronienie na Malcie, gdy w 60 r. jego statek płynący do Rzymu, w wyniku silnego sztormu, rozbił się na pobliskich skałach. Wydarzenie to przyjmuje się za początek chrystianizacji Malty. Św. Paweł  przebywał na wyspie przez około 3 miesiące i zgodnie z tradycja uzdrowił ojca Publiusza, głównego wodza Rzymian, z silnej gorączki. Publiusz nawrócił się na chrześcijaństwo i został pierwszym biskupem Malty.

1. DZIEŃ 
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot na Maltę o godz. 16:10. Zakwaterowanie w hotelu w mieście Gżira. Hotel zlokalizowany jest 15 minut spacerem od centrum Sliemy oraz tuż przy promenadzie – zaledwie kilka kroków od punktu, z którego wyruszają wycieczki łodzią dookoła wyspy i do stolicy Malty, Valletty. W mieście mieszka ok. 8100 ludzi. Częścią Gżiry jest wyspa Manoela połączona mostem. Obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie miasta – Valletta, licząca 10 tysięcy mieszkańców, to najmniejsza europejska stolica i zarazem najdalej wysunięta na południe. Cała Valletta znajduje się na liście UNESCO. Główne atrakcje to górująca nad miastem konkatedra św. Jana, muzea, kościoły, parki, ciekawa architektura (kolorowe balkony!), strome uliczki. Jednym słowem miasto zachwyca swoim urokiem. Katedra Św. Jana, to największa i najważniejsza świątynia na Malcie, wybudowana w latach 1572 – 1581, jako główna świątynia zakonu joannitów. Z zewnątrz ascetyczna, zapiera dech w piersiach przepychem wnętrza. Miejsce fascynujące i zaskakujące – ilość kolorów, ornamentów, detali, mozaik, fresków, rzeźb… może wywołać zawroty głowy. Następnie przejście do jednego z największych, a jednocześnie najcenniejszych zabytków stolicy Malty jest Pałac Wielkiego Mistrza zbudowany w 1571, we wnętrzu którego mieści się Urząd Prezydencki. W tym zabytkowym budynku znajduje się także jedna z największych kolekcji broni okresu Kawalerów Maltańskich, przede wszystkim przepiękne freski oraz wizerunki mistrzów zakonu. Jednym z ciekawszych pomieszczeń pałacu jest Sala Tronowa, w której znajduje się cykl 12 fresków prezentujących oblężenie Malty z 1565 roku przez flotę i wojsko sułtana Sulejmana Wspaniałego – postaci znanej doskonale wszystkim miłośnikom serialu Wspaniałe Stulecie. Przyjazd do miejscowości Marsaxlikk, położonej na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest to typowa wioska rybacka, znana z odbywających się tu w każdą niedziele targów rybnych. Tu znajdują się też dziesiątki zacumowanych łodzi rybackich z typowymi oczyma na burcie na dziobie; związane jest to ze starym przesądem rozpowszechnionym na całym Morzy Śródziemnym, według którego pomogą one dostrzec zagrażające niebezpieczeństwo. W pobliżu zatoki znajduje się wiele miejsc związanych z historia Malty, jak choćby pozostałości świątyni megalitycznej na wzgórzu Tas-Silġ. Dalej od strony lądu zobaczymy Błękitną grotę położoną pośród majestatycznie wznoszących się klifów na południowym wybrzeżu Malty. Widoczna jest jedynie jej cześć, olbrzymi fragment skały, której wnętrze zostało wypłukane falami morskimi. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do miasta-fortecy Valletta. Następnie wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) oraz leżące na drugim brzegu Trójmiasto, Vittoriosa, Senglea, Cospicua. Następnie Mdina, dawna stolica Malty,to jedno z najmniejszych miast na wyspie. Z racji niewielkiego ruchu ulicznego zwana cichym miastem. Raj dla zakochanych, fotoamatorów, miłośników historii, zabytków czy architektury. Spacer wokół miasta, przejście do punktu widokowego, gdzie widać północną Maltę. Samo miasto, jest otoczone murami, średniowieczne zabudowania, pełne urokliwych, wąskich uliczek. Mdina była rządzona na przestrzeni wieków przez różne nacje. Rządzili tu Fenicjanie, Rzymianie czy Saraceni. Kolejne miejsce na naszej trasie zwiedzania to Rabat. W 60 roku n.e. u wybrzeży Malty rozbił się statek, na którym św. Paweł przewożony był z Jerozolimy do Rzymu, na proces. Tradycja mówi, że miejscem, w którym święty przebywał podczas pobytu na wyspie, była znajdująca się w Rabacie grota, później nazwana Grotą Św. Pawła. W niej apostoł spędził kilka tygodni szerząc tu nową wiarę. Kilkadziesiąt metrów od groty znajduje się wejście do Katakumb św. Pawła, a około 100 metrów dalej drugie do Katakumb św. Agaty – które zwiedzimy. W czasie II wojny znacznie powiększono katakumby i używano ich jako schronów przeciwlotniczych. Miejsce te odwiedził św. Jan Paweł II. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Podróż na wyspę Gozo, siostrzaną wyspę Malty, legendarne miejsce zamieszkania Kalypso, córki Atlas, znane z wyrobu sznurowadeł oraz lokalnego wyrobu tkanin. Zwiedzanie prehistorycznej Świątyni Ggantija w Xaghra. Zatrzymamy się w stolicy Victoria, gdzie zwiedzamy Cytadelę z Katedrą Gozo. Przepływamy promem do Zatoki Mgarr. Powrót na Maltę do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Trzech Miast – Trzech Fortec: Birgu, Cospicua, Senglea. Potężna forteca Birgu (Cięta Vittoriosa) jest atrakcja turystyczna przyciągająca wielu zwiedzających. Forteca ta odegrała decydująca role w czasie Wielkiego Tureckiego Oblężenia w 1565 roku. Niektóre z nich zachowały sie do chwili obecnej i obejrzymy rezydencje rycerzy francuskich i angielskich a z zewnątrz również paląc rycerzy hiszpańskich i portugalskich. Następnie przejedziemy przez miasto Cospicua (po maltańsku Bormla), w którym zachowało sie jedynie niewiele autentycznej architektury renesansowej w wyniku bombardowań podczas II wojny światowej.. Zachowały sie potężne mury obronne i bastiony tzw. Linii Cotonera, okalającej Trzy Miasta. Powstały one po roku 1670 na zlecenie Wielkiego Mistrza Zakonu, Hiszpana, Nicolau Cottoner, 1663–1680. Dalej następna forteca, Senglea, nazwana tak na cześć swego fundatora, Wielkiego Mistrza, Francuza, Claude de la Sengle (1494 – 1557). Wtedy to właśnie zbudowano potężny fort Św. Michała, który odegrał olbrzymia role podczas oblężenia fortecy przez Tuków w 1565 roku. Obejrzymy również z zewnątrz Fort St Angelo, który stał się najważniejsza twierdzą rycerzy na Malcie, siedziba Wielkich Mistrzów, aż do czasu wybudowania nowej stolicy Zakonu, potężnie ufortyfikowanej twierdzy La Valletta. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ

Transfer na lotnisko. Wylot z Malty. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, transport komunikacją miejską lub lokalnym autokarem, opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, opieka pilota koordynatora wycieczki, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.
Opieka duszpasterska oraz Msze Święte.

DODATKOWO PŁATNE: dopłata do pokoju 1-osobowego – na zapytanie.

 

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Valletta, kościół – fot. by Sofia Arkestål, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-1389956/

 

 

 


Pielgrzymka na Maltę Białystok, Pielgrzymka na Maltę Bydgoszcz, Pielgrzymka na Maltę Elbląg, Pielgrzymka na Maltę Gdańsk, Pielgrzymka na Maltę Katowice, Pielgrzymka na Maltę Kielce, Pielgrzymka na Maltę Kraków, Pielgrzymka na Maltę Lublin, Pielgrzymka na Maltę Łódź, Pielgrzymka na Maltę Olsztyn, Pielgrzymka na Maltę Poznań, Pielgrzymka na Maltę Rzeszów, Pielgrzymka na Maltę Szczecin, Pielgrzymka na Maltę Warszawa, Pielgrzymka na Maltę Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.