Wycieczka Armenia

/Wycieczka Armenia
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Armenia

2020-04-24T09:45:15+00:00
Kategoria: Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Armenia
Transport: Samolot
TERMIN POTWIERDZONY Cena: 4 090 PLN Ilość dni: 9 DNI Termin: 16 - 24 sierpnia 2021

Wycieczka Armenia

1-2. DZIEŃ
Dojazd własny lub autokarem, Braniewo – Elbląg – Warszawa

Warszawa. Zbiórka godz. 20:30 – hala odlotów Terminal A, strefa D. Wylot z Okęcia o godzinie 22:20, Erewań przylot 03:55 (+2 godz.).
Rejs lotniczy realizowany jest polskimi liniami LOT. Zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach Erewania, czas na regenerację po nocnym locie. Śniadanie. Przy dobrej pogodzie możliwość skorzystania z basenu. Wizyta w Zwartnoc – malowniczych ruin wielkiej katedry z VII wieku. Przy dobrej pogodzie widać stąd szczyt biblijnej góry Ararat. Przejazd do Eczmiadzinu – „ormiańskiego Watykanu”, tj. siedziby Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego. Zwiedzanie jednej z archaicznych świątyń (VI wiek) i muzeum, gdzie znajdują się drogocenne dla Ormian i całego chrześcijaństwa relikwie. Wizyta w prestiżowej winiarni Armenia Wines, zwiedzanie zakładu produkcyjnego, degustacja. Możliwość zakupu wyśmienitych trunków (wina, koniaki, etc.) w cenach producenta. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w hotelu. Przejazd do centrum Erewania. Spacer po tzw. Kaskadach. Jest to wielki park w formie schodów położony na zboczu wzgórza w centrum Erewania. Kaskady są jednocześnie miejscem, gdzie znajdują się zjawiskowe dzieła sztuki współczesnej. Spacer przez centrum Erewania. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, zapoznanie się z burzliwą historią kraju. Czas na zakupy na tzw. Wernisażu – targu z pamiątkami, rękodziełem, biżuterią, etc. Powrót do hotelu, czas wolny – możliwość skorzystania z basenu. Kolacja w restauracji. Po kolacji czas wolny na Placu Republiki, gdzie odbywa się pokaz tańczących fontann.

4. DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd z Erewania. Przejazd do monastyru Chor Wirap, leżącym najbliżej góry Ararat. Przy dobrej pogodzie rozciąga się stamtąd monumentalna panorama biblijnej góry. Przejazd do doliny Areni – centrum ormiańskiego winiarstwa. Degustacja u lokalnych gospodarzy na bazarze lub w fabryce wina. Zwiedzanie klasztoru Norawank leżącego w malowniczym, skalistym kanionie. Wizyta w prastarej jaskini, gdzie znajduje się najstarszy na świecie maran, czyli magazyn wina. Zakopane w niej gliniane stągwie, tzw. karasy, mają ponad 6000 lat. Tajemniczości i klimatu dodają żyjące tu nietoperze i fakt, że znaleziono tu również pozostałości świadczące składanie ofiar z ludzi. Przejazd do miejscowości Jeghegnadzor na kolację u lokalnego winiarza, połączoną z degustacją jego wyrobów. Przejazd na nocleg na południe Armenii do hotelu w mieście Goris.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w monastyrze Tatew i „lot” jedną z najdłuższych na świecie kolejek linowych – ponad 5 km na linie. Zwiedzanie kamiennego kręgu Karahundż (inaczej Zorac Karer) – „ormiańskiego Stonehenge”, który był najprawdopodobniej prehistorycznym obserwatorium astronomicznym. Przy dobrej pogodzie 2-3 godzinna wyprawa 4×4 po okolicznych górach (wjazd na szczyt wygasłego wulkanu lub do potężnej średniowiecznej twierdzy leżącej na szczycie skalistej grani). Przejazd do osady Hermon w leżącej w skalistym wąwozie. Kolacja i nocleg w ośrodku wypoczynkowym.

6. DZIEŃ
Śniadanie w ośrodku.  Przejazd przez przełęcz Selim, po drodze krótkie zwiedzanie 14-wiecznego karawanseraju, leżącego kiedyś na Jedwabnym Szlaku. Zwiedzanie Noratus – wielkiego zbiorowiska chaczkarów – rzeźbionych kamiennych płyt-krzyży, niezwykle charakterystycznych w ormiańskiej kulturze. Cmentarz Noratus, gdzie znajduje się ponad 800 chaczkarów to największy tego typu zbiór na świecie. Przejazd do restauracji nad brzegiem wysokogórskiego jeziora Sewan – „morza Armenii”. Czas wolny, przy dobrej pogodzie możliwość kąpieli. Wieczorem zwiedzanie klasztorów Sewanawank malowniczo rozłożonych nad wodami jeziora. Przejazd do kurortu górskiego Cachkadzor, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do antycznej świątyni Garni (prawie 2000 lat) i częściowo wykutego w skałach klasztoru Geghard. Przejazd do hotelu w Erewaniu. Zakwaterowanie. Czas na zakupy na tzw. szuce czyli targu z oryginalnymi słodyczami, przyprawami, suszonymi wędlinami etc. Obok znajduje się też dom handlowy ze straganami pełnymi złotej biżuterii. Wieczorem wyjazd na uroczystą kolację w restauracji z muzyką na żywo, pokazem tańców, etc. Nocleg w hotelu w Erewaniu.

8. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny – możliwość skorzystania z basenu. Wizyta w fabryce koniaku w Erewaniu, zwiedzanie zakładu produkcyjnego i degustacja, możliwość dokonania zakupów bezpośrednio u producenta. Wizyta w fabryce dywanów w Erewaniu. Kolacja w klimatycznej restauracji w kompleksie fabrycznym. Powrót do hotelu na nocleg.

9. DZIEŃ
Erewań, wylot o godz. 04:45, Warszawa, przylot o godz. 06:30. Dla chętnych powrót autokarem do miejsca zbiórki – płatne dodatkowo, na trasie przejazdu śniadanie we własnym zakresie.

ŚWIADCZENIA (wszystko w cenie):
bilet lotniczy wg programu, bagaż podręczy 1 szt. do 8 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg / max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm, transfery autokarem w Armenii, zakwaterowanie standard 2/3*, pok. 2 os., wyżywienie wg. oferty (śniadanie i obiad w porze kolacji, woda), pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, ubezpieczenie KL 20 000 €, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł

 

 

 


Wycieczka Armenia Białystok, Wycieczka Armenia Bydgoszcz, Wycieczka Armenia Elbląg,  Wycieczka Armenia Gdańsk, Wycieczka Armenia Katowice, Wycieczka Armenia Kielce, Wycieczka Armenia Kraków, Wycieczka Armenia Lublin, Wycieczka Armenia Łódź, Wycieczka Armenia Olsztyn, Wycieczka Armenia Poznań, Wycieczka Armenia Rzeszów, Wycieczka Armenia Szczecin, Wycieczka Armenia Warszawa, Wycieczka Armenia Wrocław

 

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.