Poznaj niesamowitą Litwę

/Poznaj niesamowitą Litwę
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Poznaj niesamowitą Litwę

2023-02-08T13:51:04+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Litwa
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Litwa Wycieczka objazdowa

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd na Litwę do Palangi (znany kurort litewski). Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kłajpedy – główny port Litwy. Miasto leży nad Bałtykiem. Spacer po starówce, gdzie zobaczymy m.in.: plac ratuszowy, kamieniczki. Przeprawa promem na Mierzeję – zwiedzanie Mierzei Kurońskiej oraz Muzeum Morskiego (pokaz delfinów). Dalej Nida. Spacer śladami laureata nagrody Nobla – znanego pisarza Tomasa Manna. W przeszłości często tu przebywał. Wejście do muzeum noblisty. Zobaczymy także domy rybackie i letniskowe z XIX i XX w., port oraz wspaniały widok na wydmy, latarnię morską. Nida to magiczne, wspaniałe miejsce, które każdego oczaruje. Powrót do Palangi. Zwiedzimy gmach Pałacu Tyszkiewiczów z ogrodem botanicznym, neogotycki kościół z 1907 roku, molo. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kretyngi jednego z najstarszych ośrodków na Litwie. Dalej Szawle – Góra Krzyży. Na niewielkim wzniesieniu stoi kilkanaście tysięcy krzyży, przyniesionych przez pielgrzymów z całej Litwy a nawet z całego świata. W 1993 roku papież Jan Paweł II, podczas pielgrzymki na Litwę, w tym magicznym miejscu celebrował mszę świętą. Postój w Kiejdanach: Stare Miasto i renesansowy kościół kalwiński z kryptą Radziwiłłów (opcjonalnie). Następnie przejazd do Kowna. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Kowna, gdzie zobaczymy: Dom Perkuna – pozostałość budowli gotyckiej z końca XV wieku, dalej Ratusz z połowy XVI wieku, zespoły klasztorne, w skład których wchodzą: kościół św. Franciszka i klasztor jezuicki oraz kościół św. Trójcy z klasztorem Bernardynów. Kamienice stanowiące zabudowę rynku głównie z XVI i XVII wieku, ruiny zamku wzniesionego w XIII wieku. Zwiedzanie Archikatedry Piotra i Pawła, największego kościoła w całej Litwie.
Dalej wizyta w Pożajściu, gdzie wejdziemy do Kościoła Nawiedzenia NMP, który wyróżnia się bogactwem wystroju, szczególnie fresków, stiuków, marmurów. Przejazd do Rumszyszek – Litewski skansen budownictwa ludowego pod gołym niebem. Zgromadzono w nim obiekty (domy mieszkalne, zabudowania gospodarskie oraz zabytki techniki wiejskiej), reprezentujące wszystkie regiony etnograficzne Litwy. Następnie przejazd do Trok, degustacja potrawy regionalnej kibini. Następnie zwiedzanie Zamku Księcia Witolda z XIV w. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Wilno – jest to szybko rozwijające się miasto wciąż jednak pełnego urokliwych, tajemniczych uliczek, parków, kościołów. Zobaczymy perłę miast kresów wschodnich. Zwiedzanie rozpoczniemy od przyjazdu na Antokol, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła, dalej przejedziemy na Cmentarz na Rosie. Spacer w obrębie miasta, Ostra Brama, Cerkiew św. Ducha, Cerkiew i Klasztor Bazylianów gdzie więziony był m.in. Adam Mickiewicz, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, kościół Św. Ducha, gdzie zobaczymy m.in. obraz „Jezu ufam Tobie”, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, Pałac Prezydencki, Katedra św. Stanisława. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Druskiennik. Spacer po uzdrowisku. Dla osób chętnych możliwość skorzystania z atrakcji: Aquaparku, Snow Areny, Parku Linowego ONE (czas pobytu w poszczególnych atrakcjach do ustalenia). Obiad na trasie przejazdu po polskiej stronie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przyjazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Litwa Wycieczka Kłajpeda   Litwa Wycieczka Nida Litwa muzeum Tomasa Manna    Litwa wycieczka Zamek w Trokach     

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Wilno – fot. by Peggy_Marco, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1570504/

Pozostałe zdjęcia:
Kłajpeda – fot. by kostya-tarlin, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4810375/
Nida, muzeum Tomasa Manna – fot. by Makalu, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3080275/
Zamek w Trokach – fot. by tomasauga, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1793829/


 


Litwa Wycieczka objazdowa Białystok, Litwa Wycieczka objazdowa Bydgoszcz, Litwa Wycieczka objazdowa Elbląg, Litwa Wycieczka objazdowa Gdańsk, Litwa Wycieczka objazdowa Katowice, Litwa Wycieczka objazdowa Kielce, Litwa Wycieczka objazdowa Kraków, Litwa Wycieczka objazdowa Lublin, Litwa Wycieczka objazdowa Olsztyn, Litwa Wycieczka objazdowa Poznań, Litwa Wycieczka objazdowa Rzeszów, Litwa Wycieczka objazdowa Szczecin, Litwa Wycieczka objazdowa Warszawa

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.