Szlakiem Bohaterów Trylogii

/Szlakiem Bohaterów Trylogii
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Szlakiem Bohaterów Trylogii

2023-02-02T16:07:38+00:00
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Szlakiem Bohaterów Trylogii

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Lwowa. Zwiedzanie miasta zobaczymy m.in.: Cerkiew św. Jura, Ratusz Lwowski, rynek, katedra łacińska, cerkiew ormiańska, sklep firmowy Baczewski alkohole, Wieża Prochowa, Plac Halicki, prospekt Swobody (Wały Hetmańskie), kwartał ormiański i kwartał żydowski, kościół Bernardynów. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Oleska. Zwiedzenie zamku, w którym urodził się Jan III Sobieski, z filią Lwowskiej Galerii. Następnie przejazd do Podhorzec – jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich Kresów. Dalej przez Złoczów (rezydencja Sobieskich z oryginalnym Pałacem Chińskim), udamy się do rozsławionego przez Sienkiewicza Zbaraża – obronnej rezydencji Zbaraskich i Wiśniowieckich, wsławionej bohaterską obroną przed wojskami Chmielnickiego. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Obejrzenie barokowego kościoła Dominikanów, cerkwi Wniebowstąpienia oraz przebudowanego zamku hetmana koronnego Jana Tarnowskiego. Przejazd do Kamieńca Podolskiego. Na trasie postój w Skale Podolskiej przy ruinach zamku Koriatowiczów (XIV – XVII w). W Kamieńcu zwiedzanie największej twierdzy Kresów Rzeczpospolitej (XV – XVII w.) – Starego i Nowego Zamku. Poznawanie starego miasta: katedra św. Piotra i Pawła, cerkiew św. Mikołaja z XV w., klasztor Dominikanów, rynek z renesansowym ratuszem, dzielnica ormiańska, Baszta Batorego. Powrót do hotelu, obiad w porze, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Chętni przed śniadaniem wycieczka do niezwykłego jaru Smotrycza i oglądanie zabytków sztuki fortyfikacyjno-inżynieryjnej – bram Polskiej i Ruskiej. Przejazd do Chocimia. Obejrzenie twierdzy, strzegącej przeprawy na Dniestrze (XIII – XIV w.). Postoje w: Okopach św. Trójcy (najważniejsza Polska twierdza po utracie Kamieńca), Krzywczach (zamek Kąckich), Jazłowcu (ruiny jednej z najstarszych twierdz Kresów i odrestaurowany Pałac Poniatowskich) oraz Buczaczu (ratusz zdobiony rzeźbami Pinzla, ruiny warowni Potockich, klasztor Bazylianów z XVIII w. i barokowy kościół MB Szkaplerznej). Zakwaterowanie w Stanisławowie lub okolicy. Obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzenie Stanisławowa (obecnie Ivanofrankovska): Ratusz, kościoły: Farny z XVII w. i Jezuitów z XVIII w., Ormiański, Pomnik Mickiewicza, gmach Sokoła. Przejazd do Drohobycza – miasta, w którym urodził się Brunon Szulc – polski prozaik żydowskiego pochodzenia, grafik, malarz, rysownik i krytyk literacki. Zobaczymy drewnianą cerkiew św. Jura (lista UNESCO), gotycką kolegiatę św. Bartłomieja, rynek, ratusz. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd Żółkwi pod Lwowem, niegdyś siedziby rodów Żółkiewskich i Sobieskich. Obejrzenie renesansowej kolegiaty św. Wawrzyńca (z epitafiami Żółkiewskich i Sobieskich), cerkwi Serca Jezusowego, Zamku, bram i fortyfikacji miejskich, rynku z zabytkowymi kamieniczkami i ratuszem oraz renesansowej synagogi. Wyjazd w drogę powrotną.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokar (klimatyzacja, wc, dvd), opłaty drogowe, parkingi, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot i przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, fakultatywnie dla chętnych możliwość wyjścia do słynnej Lwowskiej Opery, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

UWAGA!
Wymagany paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu – wjazdu do Polski.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Szlakiem Bohaterów Trylogii Kamieniec Podolski    Szlakiem Bohaterów Trylogii Chocim twierdza

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Lwów – CC0 Public domain https://pxhere.com/cs/photo/524601

Pozostałe zdjęcia:
Kamieniec Podolski – fot. by annaost29, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3411207/
Chocim, twierdza – fot. by SofiLayla, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2457412/


 

 


Szlakiem Bohaterów Trylogii Białystok, Szlakiem Bohaterów Trylogii Bydgoszcz, Szlakiem Bohaterów Trylogii Elbląg, Szlakiem Bohaterów Trylogii Gdańska, Szlakiem Bohaterów Trylogii Katowice, Szlakiem Bohaterów Trylogii Kielce, Szlakiem Bohaterów Trylogii Kraków, Szlakiem Bohaterów Trylogii Lublin, Szlakiem Bohaterów Trylogii Łódź, Szlakiem Bohaterów Trylogii Olsztyn, Szlakiem Bohaterów Trylogii Poznań, Szlakiem Bohaterów Trylogii Warszawa, Szlakiem Bohaterów Trylogii Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.