Rosja – Litwa

/Rosja – Litwa
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Rosja – Litwa

2023-02-08T13:47:03+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Litwa, Rosja
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka do Rosji. Wycieczka na Litwę.
Kaliningrad – Jantarnyj – Świetłogorsk – Zielenogradsk – Nida – Kłajpeda – Palanga – Wilno

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Kaliningradu i zwiedzanie miasta. Zobaczymy Bramę Brandenburską, dworzec kolejowy, pomnik Kalinina od którego pochodzi obecna nazwa miasta, dalej zwiedzanie Katedry – Muzeum Kanta. Przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego wału obronnego, gdzie zobaczymy Bramę Fryndlandzką, Królewską, Rozgartejską, liczne obiekty fortyfikacji, zwiedzanie Muzeum Bursztynu. Dalej pomiędzy dwoma pięknymi stawami w kierunku centrum, po drodze duże targowisko miejskie. Zobaczymy Plac Hanzaatycki, obecnie Zwycięstwa, nowo wybudowaną Cerkiew Prawosławną, Kolumnę Zwycięstwa, Urząd Miejski, Centra Handlowe, Pomnik Matki Rosji, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, Skwer i pomnik Shilera. Następnie budynek Floty Bałtyckiej, pomnik 2 Żubrów walczących ze sobą symbolizujących ścieranie się poglądów i myśli. Obok przepiękne ZOO, naprzeciwko, stary klasyczny Hotel Moskwa. Zobaczymy stadion piłkarski Baltica, pomnik kosmonautów, dalej park i kościół P.W. Św. Luizy. Wjazd w starą willową dzielnicę Amalienu, najbardziej zachowana stara część miasta, znajduje się tu między innymi ambasada Królestwa Szwecji i Rzeczpospolitej Polskiej. Udamy się do dzielnicy portowej, gdzie zwiedzimy łódź podwodną na rzece Pregoła. Dalej przejazd obok Hotelu Kaliningrad, wzgórza Królewskiego na którym stał kiedyś zamek, obecnie nieukończony wieżowiec, wcześniej planowany jako Dom Partii. Przejedziemy przez most na rzece Pregoła, zobaczymy budynek dawnej giełdy, obecnie Dom Kultury Marynarzy. Obiad w porze kolacji, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Przejazd do miejscowości Jantarnyj (Palmnicken). W przeszłości to miasto nosiło nazwę Palmniken. Jest to małe i przytulne miasteczko, które zachowało atmosferę Prus Wschodnich. Miasteczko jest słynne ze swoich szerokich plaż i głębokiego jeziora. Zwiedzanie kopalni, w której jest wydobywane 90% bursztynu z całego świata. Zwiedzanie fabryki przeróbki bursztynu, gdzie turyści zobaczą jak kropelka żywicy przekształca się w prawdziwy kamień szlachetny. Możliwość zakupu biżuterii bursztynowej w handlowo-ekspozycyjnej hali „Bursztynowy Pałac”. Przejazd do Swietłogorska (Rauschen), spacer po kurorcie zwiedzanie: przedwojennego zakładu kąpielowego  z basztą wodną, stare drewniane domy letniskowe, a także betonowe radzieckie ośrodki wczasowe, wybrzeże klifowe, na które można dojechać kolejką linową lub windą wybudowaną w latach powojennych, promenada nadmorska ze słynnym kolorowym zegarem słonecznym. Wyjazd do Zielenogradska (Cranz) na Mierzeje Kurońską. Wycieczka piesza „Tańczący las”. Ścieżka dydaktyczna o długości niespełna kilometra, prowadzi nas w las, do wygrodzonego w nim fragmentu terenu. To właśnie Tańczący Las miejsce, gdzie większość drzew jest powykręcana w przedziwny sposób. Las na niewielkiej wydmie Krugłaja (Okrągła) posadzono w początku lat 60. ubiegłego wieku. Dominuje w nim sosna. Obiad w porze kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Wyjazd w stronę Litwy – przeprawa promowa na Mierzeję Kurońską, która stanowi park narodowy i w całości wpisana jest na Listę UNESCO. Na terenie parku znajdują się dwa rezerwaty ścisłe chroniące obszar ruchomych wydm znacznie większych i wyższych niż w Słowińskim Parku Narodowym. Przekroczenie granicy z Litwą i przyjazd do Nidy. W przeszłości często przebywał tu znany pisarz – Tomasz Mann, obecnie muzeum noblisty. Domy rybackie i letniskowe z XIX i XX w., port oraz wspaniały widok na wydmy, latarnię morską. Nida to magiczne, wspaniałe miejsce, które każdego oczaruje. Przejazd do Kłajpedy, to główny port Litwy. Miasto leży nad Bałtykiem. Spacer po starówce, plac ratuszowy, kamieniczki, przeprawa promowa do Smiltyne. Zwiedzimy Muzeum Morskie, Oceanarium, pokaz tresury delfinów. Przyjazd do Palangi. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Zwiedzanie Palangi najbardziej znanego na Litwie uzdrowiska, malowniczo położonego nad Morzem Bałtyckim. Szerokie plaże i wyjątkowo czysta woda w morzu, molo, sanatoria, kasyno przyciągają do Palangi kuracjuszy i turystów z całej Europy. Zwiedzimy neogotycki kościół z 1907 roku. Pałac Tyszkiewiczów z Galerią Bursztynu, ogród botaniczny, molo. Przejazd do Wilna. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad w porze kolacji + przekąski + … połączony z zabawą przy muzyce na żywo, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Krótkie zwiedzanie Wilna. Obiad na trasie przejazdu. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelach 3* oraz ośrodku wczasowym w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, e-wiza do Rosji, ubezpieczenie (Rosja – KL 30 000 €, Litwa – KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Muzeum Kanta – Zdjęcie własnością Biura Podróży Variustur

 

 

 

 


Wycieczka do Rosji Białystok, Wycieczka do Rosji Bydgoszcz, Wycieczka do Rosji Elbląg, Wycieczka do Rosji Gdańsk, Wycieczka do Rosji Katowice, Wycieczka do Rosji Kielce, Wycieczka do Rosji Kraków, Wycieczka do Rosji Lublin, Wycieczka do Rosji Łódź, Wycieczka do Rosji Olsztyn, Wycieczka do Rosji Poznań, Wycieczka do Rosji Rzeszów, Wycieczka do Rosji Szczecin, Wycieczka do Rosji Warszawa, Wycieczka do Rosji Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.